Norinco NC226 v porovnani s Baikal MP 446 VIKING?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
marcel

Norinco NC226 v porovnání s Baikal MP 446 VIKING?

Příspěvek od marcel » 23 úno 2006 11:29

Má někdo možnost porovnat tyto dvě zbraně .Norinco NC226 s BAIKAL MP
446 VIKING.DĚKUJI.


Návštěvník

Ano mohu

Příspěvek od Návštěvník » 23 úno 2006 12:34

NC226 je na originálních strojích vyrobená druhá nejlepší služební zbraň na světě. Jedna jako druhá - bezproblémová.
Vikingy v ČR jsou zbraně, které se nepodařilo prodat na Západě - kvalita kus od kusu jiná a vesměs špatná.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 23 úno 2006 12:41

NC226 --vlasnil sem ho bezproblemové . BAIKAL 446 VIKING-- mněl sem ho parkrat v ruce celkem pohodlne se držel ale POZOR MA VELKE VULE V NABOJOV0 KOMOŘE naboj po vystřelení vypadal jako nafoukly na oběmu se zvětšil tak 0.4mm dotyčný šel tuto zbran reklamovat a neuspěl.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 24 úno 2006 16:51

S Vikinga som strielal...presnost nedokazem posudit,primerana,slo by to lepsie s dlhsim treningom.Len mi to dal na moment do ruky,30 ran a vsetko v ciernom terc 50/20,ale po celej ploche cierneho :roll: Vyborna spust! :shock: Dobre drzanie.Cely mechanizmus a zamykanie absolutne bez vole.Silne vyhadzovanie nabojov,silny napich udernika.Za tie prachy,pokial chytis dobry kus....dobreee.U nas stoji okolo 12 tis. Sk.

Norinco som zatial nemal moznost vyskusat,porovnavat nemozem.
lucas

Příspěvek od lucas » 27 úno 2006 17:58

slyšel jsem něco o tom, že Viking je druhá nejspolehlivější pistole na světě - po Glocku. jenomže je Ruská tak o ní nikdo nejeví zájem a nikdo to nehodlá akceptovat.
Byla testována v extrémních podmínkách ve Finsku - s vynikajícími výsledky!
bohužel...kurví nábojnice. je to obrovská škoda.
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Norinco NC226 v porovnání s Baikal MP 446 VIKING?

Příspěvek od Lanius » 05 lis 2010 20:10

Rád bych se zeptal, zda tady na fóru náhodou někdo nezná toho člověka z Brna, co prodává v komisi v Alfa Proj Baikal Viking. Pistole se mi velice líbila, mechanicky vypadá v pohodě, a zda ničí nábojnice, to bych potřeboval vyzkoušet, ovšem Alfa na něj nemá kontakt, a bez jeho svolení ji nebudu moci jít odzkoušet na střelnici.

Možná by stálo za to příště, až tam budu proměrit komoru?
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Norinco NC226 v porovnání s Baikal MP 446 VIKING?

Příspěvek od PaF » 05 lis 2010 22:14

Ze nemaji kontakt, je nesmysl. Jestli ho nechteji dat je druha vec. Zkus se zeptat primo vedouciho prodejny p. Pekarika. Jinak zbran z druhe ruky, kterou nemuzes vyzkouset nebrat.
Mel jsem ten kus v ruce a taky se mi libil.
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Norinco NC226 v porovnání s Baikal MP 446 VIKING?

Příspěvek od Lanius » 06 lis 2010 00:22

Není nesmysl. Ta zbraň tam leží už měsíce. Ptal jsem si kontakt na majitele jiné pistole, ten mi dali.
Pravda, to jsem se ptal toho staršího pána, ale proč by mně vyhověli v jednom případě, a ne v druhém? Byl línej to tam hledat? Se mi moc nezdá.

Zeptám se v pondělí ráno na jméno majitele toho Baikalu, a zkusím pak nějak to číslo na něj zjistit.

Minimálně by ho měla mít policie, ale ovšem, zda mi ho tam dají...
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Norinco NC226 v porovnání s Baikal MP 446 VIKING?

Příspěvek od Lanius » 08 lis 2010 19:21

Tak jsem na Baikal Viking změril komoru... průměr přes 10mm. Přes 10, pod 10,1. Glock měl kolem ~9,9.
Mnohem větší vůle náboje v komoře Vikingu..

Typicky ruský přístup... nejspíš to je úmyslné, aby tam náboje snadno šly.

Tak nad tím popřemýšlím. Zase, stejně, přebíjet 9x19 se neoplatí... a vykupuje vůbec někdo prázdné nábojnice?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Norinco NC226 v porovnání s Baikal MP 446 VIKING?

Příspěvek od HanuIv » 09 lis 2010 06:58

1. Viking versus Norinco NC 226: jednoznačně Norinco. Norinco je přesná (vyjma jednoho dílu) plně záměnná kopie Siga P226. Jedná se o velmi kvalitní zbraň, jejiž jediný problém je zbytečně tvrdá bicí pružina. Kopie je opravdu zdařílá a dokonalá.
2. Viking není špatná zbraň. Je to tak trochu ruský kopáč, se kterým se dá nejen střílet, ale případného protivníka umlátit, nebo použít pistoli jako kladivo. Jinak to není špatná zbraň. Komora je volná hlavně proto, že Viking jako jeden z velmi mála pistolí má dvojitou vývodku na zásobníku (tedy jako například samopaly). Rusové se tak vyhnuli docela složité kinematice zužujícího se hrdla zásobníku s vývodkami pro jeden náboj. Přesnost je vhodná pro služební zbraň.
3. Nábojnice a přebíjení: pokud kupujete Vikinga jen proto, že z něj chcete párkrát do roka vystřelit několik desítek ran a máte zbraň pro zábavu, tak se nemusíte bát volné komory. Pokud chcete náboje z Vikinga přebíjet, tak vás před tím varuji. Srovnat nábojnici, která je nafouklá jako vánoční baňka je opravdu práce pro celého muže (ani tak ne silou, jako spíš umem). No a nakonec: přebíjet Lugra se vyplatí, pokud vystřílíte (Vy a možná i Vaši známí) ročně alespoň takových 8000 ran (při cenách nového vybavení). Cena jedné rány je u nepřebitého náboje min. 4,50 Kč, u přebitého i pod 2 koruny. Takže míň než půlka. 9mm nábojnice se nevykupují. Zajde se dvakrát za rok na nějakou uzavřenou střelnici a tam se nasbírají do pytlíku... :)
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Norinco NC226 v porovnání s Baikal MP 446 VIKING?

Příspěvek od Lanius » 09 lis 2010 22:50

Taky jsem si koupil NC226. Byl jsem si ji vyzkoušet, fungovala dobře, spoušť celkem dobrá, když jsem se snažil, i přesnost byla OK. Na 15m se mi povedlo z 8 ran grupa 4 skoro(menší vzd. než poloměr děr) se dotýkajících děr... takže nejspíš pistole střílí mnohem lépe než já..takže se budu mít co učit.
Vůle málinko zboka nabok vzadu na závěru. Tah spouště není úplně rovnoměrný, ke konci se zesiluje, ale v porovnání s CZ-75 co jsem taky zkoušel o nic horší. Spíše naopak.
Už ji jenom zaregistrovat u policajtů..

Hmm... já mám zvyk nábojnice zásadně sbírat po sobě. Když začnu teď je i hromadit místo házení do koše, tak v době, kdy budu moci uvažovat o přebíjení jich budu mít spousty..

Zajde se dvakrát za rok na nějakou uzavřenou střelnici a tam se nasbírají do pytlíku...
Takový binec? Asi jsem viděl málo střelnic zatím :)
Odpovědět