Nakup CZ 75

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Nakup CZ 75

Příspěvek od cmk » 11 dub 2006 13:07

Zdravím, z patriotických důvodů si chci jít během mesíce až dvou zajít koupit CZ 75. Stále ještě nejsem rozhodnut, pro kterou variantu se dám (nějak neřeším, jestli to bude mít pojistku či vypouštění kohoutu - pojistku nepoužívám, kohout vypouštím přes palec, či bude-li to mít výstražník - taky ho nepoužívám). Řeším, kterou s verzí "plná velikost" či "kompakt". Musím přiznat, že jsem si je jště pořádně ani neosahal a může se stát, že mi kompakt bude malej, ale vycházejme z toho, že se mi obě budou držet stejně.
Jde mi to to - je u kompaktu nějak víc cítit (na přesnosti nebo na kopání), že je "lehčí na předek", resp. že má kratší hlaveň?
Je u jednoho z modelů větší šance, že se bude nebo nebude jednak o problémový kus?
A obecně - o CZ75 se v současné době tvrdí, že některé pistole vydržej úplně všechno, fungujou neuvěřitelně dlouho a spolehlivě a jiné, že jsou ćhronicky problémové.
Proto se mi ani nechce moc kupovat bazarovou zbraň - jelikož si myslím, že právě ty problémové končej v bazarech.
Je nějaká šance zjistit, jaká ta zbraň pravděpodobně bude? Na co konkrétně a kam se mám koukat? Co má jít jak zlehka či ztuha?

Díky

JK

PS: kdybyste někdo věděl o zaručeně bezproblémové, nicméně už použité nebo bazarové, tak bych tip klidně uvítal :-)


Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 11 dub 2006 13:33

Tady si vyber www.eic.cz/zbrane/CZUB.html
Osobně dávám přednost delší hlavni(větší přesnost a rychlost střely)
Compakty jsou spíše pro celodenní nošení.Mají asi o 2cm kratší hlaven o 1cm kratší rukovět a více bezpečnostních prvků.(nárazová pojistka atd)
Já ji zase tak často u sebe nenosím a tak mě těší kvér u boku vůbec nevadí. Jinak je cz75B velmi povedená pistolka :lol:
van nuys

Příspěvek od van nuys » 11 dub 2006 16:59

Ahoj, já jsem si nedávno koupil CZ 75B v nerezovém provedení. Je to standartní velikost. Kompakt bude asi o něco lepší na nošení, ale mě se prostě líběj "velký pistole" Jsem spokojen. Kupoval jsem novou v Opletalce, a žádný problémy jsem nezaznamenal. Pokud jsi z Prahy můžem se někde srazit a na střelnici vyzkoušet.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 12 dub 2006 14:35

Dik za nabidku... Ja zhruba vim, jak CZ strili a kope. A kdyby byla kazda CZ stejna (resp. jenom 1 ze 100 problemova) a vsech ostatnich melo stejnou vydrz jako 99% Glocku, uz bych ji davno mel.
Me jde spis o to, na co pri nakupu dat bacha - jak maji/nemaji vypadat problemova mista, kde ma byt jaka vule apod... Proste takovy ty veci, ktery kdyz jsou v poradku, tak jde o super bouchacku za super penize (to, co je u HK, Glock, Sig apod... standardni, ale hold u CZ je to pry kus od kusu).
Johny_Knoxvile

ČZ 75B

Příspěvek od Johny_Knoxvile » 13 dub 2006 09:27

Ahoj, tak nekupuj novou. Sežeň si na netu starší. Sice nebude nová, ale po generálce se nemáš čeho bát. Navíc si můžeš bejt jistej, že s ní nic nebude.
Oldřich
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2006 18:59
Bydliště: Rudná u Prahy

Příspěvek od Oldřich » 05 srp 2006 19:57

Ahoj. Před rokem sem pořídil P0-1 za 16500,-Kč u Brymový a zatím mě ani jednou nesklamala :) . Byla to moje první zbran a tehdy sem neměl tolik znalostí :shock: na co se mám zaměřit při nákupu (to se díky takovýmu foru jako je toto trošku změnilo...snad k lepšímu :wink: ). Sem s ní spokojenej i když neni žádná fajnovka co se týče začištění (ze vnitř na závěru). Ale na funkci to nemá vliv. Doufám že mi optimismus dlouho vydrží.
Naposledy upravil(a) Oldřich dne 24 zář 2006 12:25, celkem upraveno 1 x.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 06 srp 2006 10:51

No nevim, poridil jsem si P-01 za asi 14.500, k tomu Fobuse za 750... Ale jaksi mi to nakonec nezapada do toho, jaky zbrane (typy) chci mit doma... Takze pokud nekdo chcete, P-01 je za 12.000 i s Fobusem k mani...
Za tu dobu co jsem ji mel jsem z ni moc nenastrilel (nakonec asi 200 ran), a vsecho OK... Ale nijak me nenadchla.
pavelll

Příspěvek od pavelll » 07 srp 2006 21:00

Ahoj všichni, před půl rokem jsem kupoval nového compacta P01 a zatím jsem moooc spokojen, má za sebou sice jen ňákých 500 ran, ale bez jediného problému, možná jsem mněl při nákupu štěstí, ale rozhodně toho nelituji "spolehlivá, přesná, jednoduchá, dobře padne do ruky, česká a pěkná" také bych rád dodal že jsem ho koupil za necelých 16000,- u solidního prodejce se kterým mám jen dobré zkušenosti. Na co si dát při koupi pozor přesně nevím, snažil jsem se si ho detailně prohlídnout a v ramci
možností otestovat (s cvičnými náboji), a až na kousek holého místa bez barvy uvnitř rámu pod hlavní jsem nic nenašel, myslím že vše ukáže až čas, osobně kdybych kupoval bazarovku tak jen s možností výstřelu na terč a poradou zkušeného pistolníka který má praxi s danou zbraní. :wink:
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od majk59 » 08 srp 2006 13:05

Také jsem koupil před rokem 75B bazarovou a jsem nad míru spokojen.
Mám ji spíše na střelnici a tak jsem volil celou verzi.
Přílohy
13#001.jpg
datel1
Příspěvky: 54
Registrován: 12 kvě 2010 20:15

Re: Nakup CZ 75

Příspěvek od datel1 » 19 říj 2010 21:21

Ahoj,
jak vypouštíte kohout u CZ 75 B s nábojem v komoře?
- stisknete spoušť, kterou držíte po celou dobu vypouštění kohoutu až na závěr
- stisknete spoušť, kterou pak pustíte a kohout zůstane na záchytu kohoutu.Kohout je dál od závěru
Co doporučujete?
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Nakup CZ 75

Příspěvek od PB » 19 říj 2010 22:08

já vypouštím až na závěr, pojistnému ozubu nevěřím, příjde mi dost jemný.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Re: Nakup CZ 75

Příspěvek od Popundekl » 22 říj 2010 17:36

ČZ je povedená pistole, klasická ocelová vydrží hodně, ale má svoje mouchy. Pokud s ní chcete střílet, tak rozhodně žádné lehké slitiny. Měl jsem "policejní" model 75D a po 5 tisících totálně vyčochtaná. Zjištění, že tento model při vypouštění kohoutu může vystřelit... nechávám bez komentáře.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nakup CZ 75

Příspěvek od Alfonss » 22 říj 2010 17:42

klasická ocelová vydrží hodně, ale musí být dobře vyrobená a spasovaná, s čímž mívají v Brodu sem tam problémy...
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Re: Nakup CZ 75

Příspěvek od Popundekl » 22 říj 2010 17:53

Nedávno jsem řešil toto téma s jedním nejmenovaným majitel střelnice a ten podle listu zápújček uváděl, že dvě ČZ co zapůjčuje mají kolem 70-80 tisíc, jedna má dokonce původní hlaveň, druhá má už třetí, pokaždé když střely šly do terče naplocho dostala novou.
Jak Alfe říkáš, může se stát že i ČZ se povede.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nakup CZ 75

Příspěvek od Alfonss » 22 říj 2010 23:54

Oni umí. Ale občas to udělají tak, že neumí. A když svýmu reprezentačnímu družstvu dali hlavně, který vydržely s bídou 2000 ran.... No škoda mluvit...
Odpovědět