strelba

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

petr konicek

střelba

Příspěvek od petr konicek » 28 črc 2006 08:25

dobrý den vám všem,
jsem laik a měl by jsem jeden malý dotaz, pořídil jsem zbraň (cal. 7,65) jen tak pro sportovní využití, při střelbě na 25 m do pistolového terče střely jsou ve spodních částech (papíru) ikdyž miřím do středu, pán na vedlejším stavu komentoval že zbraň asi strhávám dolů (nebyl čas na další diskuzi), co je tím myšleno? děkuji za odpovědi


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 28 črc 2006 08:39

Udělej následující věc:
Vybij zbraň, mezi kohout a úderník si dej kousek školní gumy, abys neomlátil úderník, zaujmi polohu ke střelbě, natáhni kohout (nikoli závěr, to by ti ta guma zas vyskočila ven), zamiř a spouštěj. Přitom bedlivě pozoruj pohyb mířidel.... uvidíš ten tanec při domáčnutí spouště.
Způsob odstranění spočívá v několika fázích. Jednak můsíš zbraň uchopit správně a pokaždý stejně. O tom je napsána řada článků. Dál je třeba spouštět plynule. K tomu je třeba, aby spoušť nezadrhávala (jinak je nutno nechat puškařem upravit) a hlavně, aby spouštějící ukazovák nezapojoval do činnosti spouštění další prsty, které objímají rukojeť. To se dá cvičením zvládnout.
pedros123
Příspěvky: 25
Registrován: 19 čer 2006 09:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od pedros123 » 28 črc 2006 08:52

taky sem se s tym setkal kdyz sem zacal strilet,u me to bylo vo tom,ze ve chvilce ocekavanehu vystrelu a zmacknuti spouste uz mirila zbran kus pod terc,moje rada je drzet zbran pevne,ne krecovite a jakoby se nechat strelou prekvapit,mam cz 75 compacta a na 25m strilim 3 z 5 do cerneho,urcite jsou tu lepsi odbornici,ale me to celkem staci
petr konicek

Příspěvek od petr konicek » 28 črc 2006 12:00

děkuju za rady pánové, určitě to tak bude
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 28 črc 2006 15:24

Tak tak...
Zamirit v podstate neni problem, to umi skoro kazdy.
PO zamireni ale spousta lidi vidi, jak beztak tou pistoli tak trochu hejba (ona ta pistole jakoby krouzi v 8ce po terci) - takze cekaj, az bude pistole presne uprostred a pak rychle zmacknou spoust - tim strhnou.
Chce to nechat osmicku osmickou, pistoli pistoli, proste zamirit, pomalu mackat spoust a na vystrel necekat - nechat se jim prekvapit - az prijde, tak prijde.
Mirenka rozhodne neni mnou nijak trenovana disciplina, nicmene obcas si zajdu zazavodit (se seriovym glockem 17) - na 25 metru na 15 ran, vysledky mam od 120ti do 135ti. To je v prumeru 8 az 9 bodu na zasah.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: střelba

Příspěvek od Fandaks » 28 črc 2006 22:38

petr konicek píše:dobrý den vám všem,
jsem laik a měl by jsem jeden malý dotaz, pořídil jsem zbraň (cal. 7,65) jen tak pro sportovní využití, při střelbě na 25 m do pistolového terče střely jsou ve spodních částech (papíru) ikdyž miřím do středu, pán na vedlejším stavu komentoval že zbraň asi strhávám dolů (nebyl čas na další diskuzi), co je tím myšleno? děkuji za odpovědi
Podívejte se na tyto dvě stránky o strhávání, určitě se vám něco z toho bude hodit, hlavně na konci první a na druhé stránce.

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... bd4278681c
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: střelba

Příspěvek od andreapipo » 05 říj 2010 14:32

Dobrý den, pánové. S přibývajícími léty mě už ráže 9 mm zmáhá, hlavně to cítím v lokti. Proto se začínám pohlížet po něčem "menším", nejlépe v ráži 7,65 (.32). Vím, že Alfa dělá revolver v této ráži, ale já chci pistoli a to ještě navíc aby byla vhodná pro sportovní střelbu VP, VStP, VPs. Samozřejmě vím, že existují speciály, ale ty jsou hrozně drahé, na ty můj důchod nestačí. A navíc s nimi nelze střílet VStP a VPs. Nevíte někdo o něčem vhodném a levném. Děkuji za info.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: střelba

Příspěvek od pavel 54 » 05 říj 2010 16:54

To: petr konicek, taky ti nikdo neřekl základní věc, že při míření se musíš dívat přes mířidla na terč do posledního okamžiku výstřelu a ne koukat na mířidla!!! Je to prostě na cviku. Lidské oko není schopné zaostřit na dva předmněty, proto se míří a sleduje terč ! Mířidla se vnímaj jen podvědomně. Pak už záleží jenom na tobě /cviku/ jak je srovnáš. Sportovní se rovná malinko pod terč záleží jakou mezeru pod terčem uhlídáš. Při bojové střelbě se obvykle míří na střed terče.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: střelba

Příspěvek od Alfonss » 05 říj 2010 17:27

andreapipo píše:Dobrý den, pánové. S přibývajícími léty mě už ráže 9 mm zmáhá, hlavně to cítím v lokti. Proto se začínám pohlížet po něčem "menším", nejlépe v ráži 7,65 (.32). Vím, že Alfa dělá revolver v této ráži, ale já chci pistoli a to ještě navíc aby byla vhodná pro sportovní střelbu VP, VStP, VPs. Samozřejmě vím, že existují speciály, ale ty jsou hrozně drahé, na ty můj důchod nestačí. A navíc s nimi nelze střílet VStP a VPs. Nevíte někdo o něčem vhodném a levném. Děkuji za info.
Nebylo by lepší koupit lis a začít si dělat lugery se slabší laborací? Přece jen i střelivo 7,65 se neřadí k nejlevnějším, není zde moc velký výběr, výběr zbraní taky nebude žádná sláva...
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: střelba

Příspěvek od andreapipo » 05 říj 2010 18:07

Taky mě to už napadlo, ale první investice je dost drahá a pak následuje dlouhá cesta k "mistrovství", tedy spíše ke kvalitním a hlavně spolehlivým "slabším" nábojům. Než se vše vychytá, uplyne hodně vody. Přece jen bych radši menší ráži i za cenu dražších nábojů, navíc i ty 7,65 se dají přebíjet. Vím, že výběr zbraní není nic moc, proto se ptám zde a doufám, že se najde někdo s nějakým dobrým tipem. Už mě napadla i CZ 83 v této ráži a nechat si ji upravit u nějakého puškaře, miřidla, jednočinná spoušť apod. Jetá se dá pořídit velmi levně, otázka je, kolik by vyšlo její "předělání". Na VP bych si asi koupil tu Alfu a na to ostatní by mohla snad stačit.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: střelba

Příspěvek od Joezbrna » 05 říj 2010 18:27

Přesně jak píše Alf. Poslední rok jsem střílel továrníma i přebíjenýma nábojema obou ráží, tak si dovolím nabídnout pár postřehů:

7,65 se přebíjet dá, ale
1) je to drbačka odladit použitelný náboj pro danou zbraň
2) věčně ožužlaný nábojnice to stejně každou chvílu blbě vyhazuje
3) stojí to stejně jako Luger
4) malý průměr střely a ještě neznám wadecutter, takže to, co by devítka spolehlivě natrhla lépe bodovanou zónu, tak 7,65 se ani nedotkne :wink:

9 Luger je obrovský výběr střel, a v této ráži jsou snadno dostupné kvalitní moderní zbraně. Jen je dražší pořízení dobré zbraně, ale zase se s malou ztrátou dá snadno prodat. Třeba CMK nabízí čezetu použitelnou na mířenku:
http://www.strelectvi.cz/forum/p-vyprod ... 14230.html
Teď mám oblíbené olověné Subsoniky s navážkou 3gr, a i z Glocka 26 (subcompact) to v rukách sotva lechtá :lol: Zatím jsem jich vystřílel necelou tisícovku, jediná zádržka byla, když jsem zkoušel jak moc slabý úchop si to nechá líbit (slabou rukou, doslova mezi prstama).

EDIT: Vidím, že máš mezi zbraněmi CZ 75 TS - ta i s čajíčkovou navážkou kope určitě míň než CZ-83 s čímkoliv, co jí přetáhne závěr :roll:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
mondo
Příspěvky: 58
Registrován: 24 kvě 2007 16:13

Re: střelba

Příspěvek od mondo » 05 říj 2010 19:16

pavel 54 píše:To: petr konicek, taky ti nikdo neřekl základní věc, že při míření se musíš dívat přes mířidla na terč do posledního okamžiku výstřelu a ne koukat na mířidla!!! Je to prostě na cviku. Lidské oko není schopné zaostřit na dva předmněty, proto se míří a sleduje terč ! Mířidla se vnímaj jen podvědomně. Pak už záleží jenom na tobě /cviku/ jak je srovnáš. Sportovní se rovná malinko pod terč záleží jakou mezeru pod terčem uhlídáš. Při bojové střelbě se obvykle míří na střed terče.
Pri športovej streľbe sa mieri zväčša pod čierný kruh, tak aby si videl medzi mieridlami a čiernym medzierku. Ostro vidiš zásadne muchu, a zásadne počas mierenia nepreostruješ.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: střelba

Příspěvek od Alfonss » 05 říj 2010 19:57

Koníček se ptal před 4 lety :)
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: střelba

Příspěvek od andreapipo » 05 říj 2010 22:08

joezbrna: Díky za rady, fakt je, že se mi do té CZ 83 moc nechce, proto jsem žádal o nějaké tipy na rozumné zbraně vhodné pro mířenku v ráži 7,65 za rozumnou cenu. Lugry mám za 2,80,- Kč, Subsoniky bych platil mnohem dráž. 7,65 by mě vyšly možná levněji. Moc toho nenastřílím, takže dražší náboje 7,65 by mi až tolik nevadily. Někdo mi na střelnici tvrdil, že se dají sehnat i za 3,- Kč. Prostě my starší s artrozou to nemáme lehký. :)
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
pekoz58
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2008 09:14
Bydliště: vedle Ostravy

Re: střelba

Příspěvek od pekoz58 » 06 říj 2010 14:16

Nejlevnější original 7.65 jsem viděl za cca 4,něco.- Staré provedení SB. V obchodě - jestli má někdo staré zásoby tak to nebude nafurt. Pokud bych se měl rozhodnout tak kopanec od origo 7.65 zas tak moc malý není - mám obě ráže tak to mám vyzkoušené.
Přimlouvám se za to přebíjení 9L. V případě malého počtu střel stačí i jednoduchý lis. Řešil jsem to někdy počátkem roku. Hlavně tedy kvůli ceně, ale možnost slabší laborace mi hodně pomohla na mířence (rychlejší). Stálo to cca 50 - 1oo nábojů s různou navážkou (které jsem samozřejmě vystřílel a nevyhodil), několik velmi zajímavých diskuzí se zkušenějšími a měření na hradlech pro klid duše. Ty info o složitosti přebíjení atd. pocházejí většinou od lidí co si to nezkusili anebo z nějakých důvodů nechtějí. Dělám si pěkné, slabší (a i levnější) náboje. Je jasné že přebíjet jde i 7,65 ale příjde mi to stejně nákladné a složité jak 9L. Nevím jak spolehlivá bude slabá laborace 7,65 s dynamickým závěrem. To snad ani nejde.
Navíc jestli máš 75TS tak netuším co srovnatelného v menší ráži. Určitě bych tuhle zbraň (pro sport účely) nevyměnil za cokoliv v 7,65 dostupného u nás (max. ještě tak za origo SA61 8) ) To TS třeba i s malou úpravou vratné pr. spolehlivě žere laborace u kterých si děláme srandu že se dotyčnému kutálí vyhozená hilzna po hřbetu ruky.
Odpovědět