Glock 17 - první zbraň

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
filip95
Příspěvky: 1
Registrován: 08 dub 2019 08:47

Glock 17 - první zbraň

Příspěvek od filip95 » 08 dub 2019 08:53

Zdravím, rád bych si pořídil vzduchovku především na střelbu na terč ve volném čase. Před x lety jsem měl zbraň na airsoft, konkrétně elektrickou berettu, ale jak šel čas, tak už nebyla funkční a přestal jsem střílet. Teď bych se k tomu rád vrátil. Někde na půdě máme ještě starou lámaci vzduchovku, ale hledám něco novějšího a praktičtějšího na převoz.


Dle všeho bych asi šel do vzduchovky. Byl bych rád, kdyby byla zbraň pokud možno co nejvíce reálná, měla blowback. Při hledání jsem narazil na zbraň Glock 17 BlowBack BB/Diabolo. Odkaz je konkrétně zde, pokud to není proti pravidlům https://www.colosus.cz/vzduchova-pistol ... lo-x150164 .

Zajímalo by mě, jestli máte někdo s touto zbraní zkušenosti, s její kvalitou, přesností, odolností apod. Co jsem zjistil, tak zbraně od této společnosti patří prý k těm lepším.

Budu rád za všechny reakce, případně můžete doporučit i jinou, která by mohla být lepší, splňovala podmínky a cenově by byla zhruba do 4 000 Kč. Jde opravdu jen o střelbu na terče na chatě ve volném čase, ne žádné soutěže a tak, díky .


JardaDa
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2019 11:32

Re: Glock 17 - první zbraň

Příspěvek od JardaDa » 26 dub 2019 09:26

Ahoj - zklamu Tě, že neposkytnu žádnou zkušenost.
Jsem ve stejné situaci jako Ty. A ten Glock 17 (v plastovém kufříku, drážkovaná hlaveň, lze střílet diabolkami) mi vyšel jako nejlepší.
Jasně - má nízkou úsťovou rychlost (110 m/s), ale jinak vyhrává ve všech parametrech.

Nákup zatím odkládám, abych si ujasnil, co vlastně chci. Mám zbroják, vlastním dlouhou .22 LR. A chci něco krátkého na hraní, na odreagování bez sportovních ambicí.
Ve hře je ostrá Beretta 71, ale s tou si legálně nemohu zastřílet "na dvorku".
Pak uvažuji o flobertce od Dresslera. Ale večerní střílení pod okny by asi nebylo kvitováno s povděkem.
No a tak zbývají jen krátké vzduchovky. Buď tenhle Glock, nebo naopak něco s delší hlavní přesnou terčovou střelbu - třeba Lov 21 a podobně.

Pokud si Glocka koupíš, napiš prosím svoje dojmy.
Ahoj
J.D.
noufejt
Příspěvky: 5
Registrován: 11 dub 2019 20:07

Re: Glock 17 - první zbraň

Příspěvek od noufejt » 04 kvě 2019 23:03

Zdravím, jsem ve stejné situaci.
Koukám po nějaké CO2 pistoli :)

Libí se mi zmiňovaný Glock 17 (diabolo a broky)
Pak ještě pokukuju po CZ 75 P-09
https://gun.cz/CO2-pistole/Vzduchova-pi ... Back-4-5mm

Takže pokud má někdo s oběmi zkušenosti, budu rád, když se podělí :)
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Glock 17 - první zbraň

Příspěvek od p.one » 08 kvě 2019 15:48

Z osobní zkušenosti bych vám všem doporučil spíš repliky na ocelové broky BB 4,46 mm(označují se jako ráže 4,5mm). Je to hlavně z těchto důvodů:
1. Hlaveň je sice hladká bez vývrtu, ale pokud je tam hop up, je dostatečně přesná střelba na cca 15 metrů(bavíme se o střelbě pro zábavu ne závodní přesnou střelbu na terč). Ty hlavně s drážkováním sice vypadají fajn, ale při úsťovce 110 m/s a délce hlavně okolo 150-200 mm nečekejte o nic víc přesnou střelbu, spíš budete zklamání.
2. Realismus plnění zásobníku...zkrátka, bombičku dáte do zásobníku, který vypadá stejně jako u skuzečné zbraně a naládujete kuličky cca 18-24 ks podle typu zbraně. Po vystřílení zásobníku zůstane závěr v zadní poloze. U těch věnečkových zásobníků na diabolky to takto nefunguje a dokud si nevšimnete, že jste vystřelili osmou ránu, tak střelíte pořad dál naprázdno, závěr se stále pohybuje (je-li tam blow back
3. Cena je rovněž do 4000. Doporučuji se porozhlednout po replikách od Cybergunu nebo KWC.
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
fred
Příspěvky: 96
Registrován: 19 led 2011 16:01

Re: Glock 17 - první zbraň

Příspěvek od fred » 09 kvě 2019 10:07

Zdravím pánové
také já jsem byl uchvácen pistolí s BlowBack a objednal jsem si P 08. BlowBack se mi zasekával a po odstřílení cca 1200 ran a dalším zaseknutí ,což byla třetí reklamace, jsem chtěl vrátit peníze a koupil jsem P 08 bez BlowBack. Rychlost na hradlem je s BB 115 - 120 m / s. Na plechovky od piva značka ideál. Výdrž bombičky 150 ran! U pistole s BlowBack je rychlost střely nižší a výdrž na bombičku cca 80 ran - něco plynu spotřebuje BlowBack.
Pokud chcete střílet přesně, tak žádný zastaralý Lov ale SPA CP 1. Mám ji druhým rokem a naprostá spokojenost. Rychlost s 4,5mm JGS Exact RS 180m/s. Dodává se i s 9 ranným zásobníčkem.
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Glock 17 - první zbraň

Příspěvek od p.one » 09 kvě 2019 13:53

Já mám zatím veskrze pozitivní zkušenost s blowbackem. Možná záleží na výrobci nebo měl fred zkrátka smůlu. Vlastním repliku Colt 1911 od Swis Arms (výrobcem je Cyber Gun). Střelba na plechovky je do 15 metrů naprosto v pohodě a na 5-7 metrů lze nástřel udržet pod padesátikorunou. Zásek zatím žádný a jiné závady také nejsou. Nicméně nemám odstříleno více jak 500 ran, uvidíme jak se projeví na přesnosti a funkčnosti vyšší počet výstřelů, zvětšení provozních vůlí a netěsnosti (někde jsem četl, že by životnost měla být cca 7000 ran, ale ověřeno to nemám). Co se mi na tom, ale líbí je právě nácvik bezpečné manipulace a věrohodnost funkcí jako má originál zbraně (včetně veškerých pojistek, rozborky...). A je to zkrátka kus železa (viz foto :wink: ).

Nicméně, ať už replika má či nemá blowback, podstatné, co jsem chtěl předat je to, že u nich není zásadní rozdíl při použití BB steel vs. diabolo nebo chcete-li, jestli mají nebo nemají drážkovanou hlaveň. Pokud má hladká hlaveň hop up systém, na přesnosti rozdíl neuvidíte. Výkon 1,6 až 3 J a rychlosti od 90 do 120 m/s v kombinaci s krátkou hlavní zkrátka zázraky neudělá. Pokud srovnám cenu BB vs. diabolo, pak to vychází jednoznačně ve prospěch BB (1500 broků stojí cca 100,-Kč). Bombičky na CO2 tady musíte kupovat tak jako tak. O účincích destrukční střelby při těchto výkonech nemá smysl ani diskutovat.

Jinak souhlasím s fredem, pokud chcete střílet přesnou terčovou střelbu, tak na repliky zapomeňte. Na to nejsou určeny a nikdy s nimi nedosáhnete dobrých výsledků jako u jednoranovek (chápej bez funkce semi-auto)-větrovek s výkonem nad 7,5 J (rychlostí nad 170 m/s).

Takže dobré je si předem ujasnit, co očekáváte od vzduchovky a podle toho se rozhodnout :wink:
Přílohy
SA1911.jpg
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
noufejt
Příspěvky: 5
Registrován: 11 dub 2019 20:07

Re: Glock 17 - první zbraň

Příspěvek od noufejt » 09 kvě 2019 20:34

Díky za sdílení zkušeností.
Takže moje volba padla na Glock 17 gen 4 blowback :-)
Jak psal p.one chci něco "reálného" a o přesnost na terč mi ani tak nejde :-)
Ad hopup systém, ten jen jen u airsoftu, ne? U pistolí ma broky jsem ho neviděl.
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Glock 17 - první zbraň

Příspěvek od p.one » 10 kvě 2019 05:42

Dobrá volba! Hop up bývá i u BB steel. Jen není tak častý a nebývá regulovatelný. Zkusím to vyfotit a dát sem. Ještě poznámku: u řady replik se vkládá bombička do pažby a zásobník je pak taková nevzhledná nudle. Tak pozor při výběru! Dobré je se zeptat prodejce nebo pokud máš možnost přímo prohlédnout v obchodě...
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
JardaDa
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2019 11:32

Re: Glock 17 - první zbraň

Příspěvek od JardaDa » 14 kvě 2019 16:24

O weekendu jsem si zastřílel z CO2 pistole Walther CP88 Competition.
Délka drážkované hlavně 153 mm. Úsťovka údajně okolo 130 m/s. Použity nějaké "lepší" diabolky (dodal majitel pistole).
Hodně mi sedla. V SA režimu na cca 8 metrů chodila "na flek". V DA režimu jsem vyprázdnil zásobník strašně rychle a figurky v lapači padaly docela spolehlivě (občasné minutí bylo způsobenou mojí nešikovností, ne pistolí).

Nevýhoda - je to dost velký kus železa.
noufejt
Příspěvky: 5
Registrován: 11 dub 2019 20:07

Re: Glock 17 - první zbraň

Příspěvek od noufejt » 15 kvě 2019 19:35

Trošku odbočím.
Má cenu u pistole s hladkou hlavní řešit "kvalitu broků"?
Odpovědět