TESTY vzduchovek - nezavisle

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

pisin

TESTY vzduchovek - nezávislé

Příspěvek od pisin » 06 srp 2006 00:12

Prosím vás, je někde k nalezení nezávislý test(y)
16 J vzduchovek ?? Jedná se mi o náš trh, běžné věci Hatsan, ČZ, GAMO, Norinco apod. ..


Pavel R

Příspěvek od Pavel R » 06 srp 2006 16:08

1. Nezávislé na čem, případně na kom??
2. Něco tady najdeš, stačí hledat
3. Test čeho? Životnost, užitné vlastnosti, zjištění zda výrobcem deklarovaných 16J odpovídá, vhodnost pro vrcholový sport nebo trhání papíru...
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 06 srp 2006 18:25

nevím o nezávislých testech, ale tady http://www.reviewcentre.com/products9.html
jsou recenze uživatelů vzduchovek, je tam toho spousta. Bohužel vše v angličtině. Snad ti to trochu pomůže.
Jirka
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 06 srp 2006 19:38

Že je nějaký test nezávislý, ještě neznamená, že musí být objektivní. Problém je v tom, že recenze na vzduchovky píší jejich majitelé - lidé, kteří často jinou zbraň nevlastní a chybí jim tedy možnost srovnání.

Kdysi jsem si vybíral mobil. Jak jsem procházel fóra, začal jsem mít pocit, že si každý chválí to, co má doma. V mém přesvědčení mě utvrdilo pročítání fór zaměřených na fotografování (znovu stejná situace), když jsem si později vybíral digitál. Proč by to právě u vzduchovek mělo být jiné?

Čili, pokud bude někdo v podobné "recenzi" vychvalovat svoji zbraň jako ultrapřesný kvér, neuvěřím, dokud neuvidím nástřely.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 06 srp 2006 19:42

tak úplně nesouhlasím. Mnoho lidí tam hodnotí více druhů vzduchovek, takže aspoň pro srovnání to je dostatečné. Stačí v té nějaké recenzi kliknout na "other work" a zobrazí se ti další články od toho autora.
J.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 06 srp 2006 20:44

Mrkni na vysledky Online souteze - to jsou myslim zcela nezavisla data o vzduchovkach :)
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 06 srp 2006 20:57

............
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 00:53, celkem upraveno 1 x.
Dodík

Příspěvek od Dodík » 06 srp 2006 20:57

Myslím že informací o vzduchovkách které máš na mysli je na tomto fóru spousta a z nich vyčteš toto:
Pokud máš na mysli pístové pušky tak se volba zužuje na Slavii 634,nebo Hatsan 100/105 , při ceně za které se prodávají jsou to dobré volby.
Pokud máš zájem o větrovku tak je to jiná cenová kategorie , ale je to i rozdíl v kvalitě a tam je volba jasná (ona to ani volba není ale jediná reálná možnost) ČZ 200 S
Slavka se vyrábí pouze v ráži 4,5 a zbylé i v 5,5-ce.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 06 srp 2006 22:44

..............
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 00:50, celkem upraveno 2 x.
pisin

Příspěvek od pisin » 07 srp 2006 15:36

Děkuju vám všem za reakci a odpověď :)
byl jsem o vík. pryč, proto reaguji až teď..
dělal jsem 12 let závodně biathlon, mám tedy něco nastříleno za každýho počasí a ze slušný škály pušek.. teď už to je jen hobby :) :idea:
teď ale vybírám něco spolehlivýho ne zbytečně drahýho pro mého syna, ale pochopitelně si stím chci vyhrát i já. proto zatím ne větrovku, ale pístovku, možná tak ještě CO2. a slávku doma samozřejmě máme.
Proto nejspíš něco s pevnou hlavní HATS 100 nebo 105. k tomu bych rád někde sehnal origin. střeva na zesílení výkonu přes 16J.Zbroják mám :D

za nezávislé a pravdivé testy a recence považuji právě jen články od renomovaných časopisů, nebo střelců nebo odborníků, kteří nejsou plaseni výrobcem za reklamu apod..
T.j. těžko to člověk získá od majitele 1 pušky nebo a I_NET shopu, což je u nás nejvíc.. třeba němci tyto věci dokážou dělat poctivě. já bych rád ale české testy a recence..
:idea: mi.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 07 srp 2006 16:11

tak až nějaký takový testy někde najdeš, pošli na ně odkaz. Také by mě to zajímalo. :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 srp 2006 16:49

http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
pisin

H 105 ca. 5,5

Příspěvek od pisin » 09 srp 2006 13:50

Kubajzz píše:Subjektivní a závislé na mých schopnostech: :wink:
QB78 http://www.forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=1429
H100 http://www.forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=646
Kubajzz,tvý recenze jsem samozřejmě četl.
na tomto fóru jsou bohužel ojedinělé a víc než dobré !!
je tam minimum subjektivismu a zároveň je dobře poznat tvé nadšení pro střelbu , zbraně i různé hračky.. jen tak dál :) :D

tady je miloš (pisin). jsem týdenním majitelem H 105, ráže 5,5. rád se s tebou podělím o zkušenosti a poznatky - rád si vyměním různá vylepšení.
1. jak jsi spokojen s vyvážením pušky? Moje 105 připadá mi dost nevyvážená - těžká na předek.. zřejmě kvůli plastové pažbě, která je dutá a proto velmi lehká.. Vážně přemýšlím o výměně za H 100 s dřevem. I přes doplatek cca 700,- Kč. Už je to domluveno, finex je v poho..
2. u 5,5 ráže mi dělá problém správné a čisté nabíjení:
diaboly jdou do hlavně vcelku ztuha ( vyzkoušel jsem 3 typy -tvrdší i měkčí - nemá to moc vliv) němeské přesné tvrdší Baracudy - zlaté, Gamo Expander a Gamo Pro magnum.
Díky seříznutí hlavně před závěrem pod úhlem ( odhad asi 15°) nejde zatlačit diabola nikdy dokonale dovnitř a tak horní její část lehce vyčuhuje.
Při zavření závěru se pak logicky deformuje ( lehce) ale bohatě to stačí k ovlivnění přesnosti. A taky to má jistě vliv na opotřebení hrany závěru a utěsnění závěru.
Mám už pěkný mozoly na palci od nabíjení a diabolu vždy posouvám malým přípravkem ( někdy jen malým imbusáčkem o cca 1 - 1,5 mm do hlavně, aby byla CELÁ UVNITŘ.
Její postrkávání mě však dost rozčiluje a zdržuje..
Jak to vidíš ty ?
3. otevřený závěr má na můj vkus dost velkou boční vůli.. zavřený samozřejmě ne. řešil jsi to nějak?
4. spoušť je šíleně tvrdá ( mrzí mě, že ve všech popisech i v návodu klidně tvrděj, že je seřiditelná. ) Nezbyde asi, než si si upravit.. Což se může u pušky v záruce i nevyplatit...
Jinak na přesnost a rozptyl si vůbec nestěžuju.. Mám na tom optiku ČZ 4 x 32 a vyhovuje. Montáž je GAMO TS-250, vysoká,2 dílná, slitina a docela vyhovuje.
Ještě tam dám asi 6 x 40 jako variantu... z mé pušky.
Za ty peníze je to určitě víc než dobrá a na běžnou střelbu a i různé přínosné experimenty naprosto vyhovující flinta!!
Měj se fajn a ozvi se. Miloš.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 srp 2006 16:47

Dík, jsem rád, že jsou moje rady i někomu k užitku a že tady jen tak neplácám do větru. :lol:
1.) H100 mi připadá v pohodě, ale na předek to je těžké taky, asi to dělá ta nabíjecí páka. On celý ten Hatsan je pořádně těžký kus železa, není to jako Slávka. Moje přítelkyně z něho ani nechce střílet, protože se jí těžko natahuje a je pro ni těžký. Není to zbraň pro děcka.
2.) Toho jsem si nevšim. Zkus střelit do vody nebo do něčeho měkkého, najdi diabolku a uvidíš jestli je to deformované.
3.) Když je otevřený, tak je mi to jedno. Ale abych pravdu řekl, tak jsem tomu ani nevěnoval pozornost. Kouknu na to o víkendu u rodičů, on ten Hatsan už není můj. :wink:
4.) Jo, to je největší chyba. Kdyby to mělo pořádnou spoušť, tak při rozhodování mezi Hatsanem a Slávií není co řešit. Jako první vyhoď ten seřizovací šroubek ve spoušti a nahraď ho delším o cca 2-3mm. Už několik lidí (posledně Kubo 630) potvrzuje, že je krátký a neplní funkci, jeho otáčení je naprosto bezpředmětné, vyměň ho, pak to půjde regulovat.
Součástky spouště by se měly přeleštit, zvládne to každý, kdo má brusku a nemá obě ruce levé. Ale brus lehce a pak to trochu přejeď šmirglem. Pokud to zvládneš rozebrat, tak přeleštit taky. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 srp 2006 17:20

Promin Jakube, ale vzhledem k nazvu threadu a pozadavku pisina na nezavisle recenze (ne od nas) musim trvat jen na odkazech na takove recenze. Zadne "subjektivni" hodnoceni v tomto threadu nebude.

Cili mily pisine, budto ti sem nekdo nejaky odkaz da, nebo ne.

To jen abysme si rozumeli. Jiny typ prispevku zde smazu.
Odpovědět