CZ 800

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
heler2

ČZ 800

Příspěvek od heler2 » 23 bře 2008 21:30

Nedávno jsem našel tuhle vzduchovku,asi 20 let ležela na půdě tak sem ji promazal a kupodivu funguje ale drhne pružina. Proto ji musim rozebrat ale ještě jsem to nedělal takže moc prosim o pomoc. :?:
Přílohy
DSC01926.JPG
DSC01926.JPG (9.14 KiB) Zobrazeno 2885 x


heler2

Příspěvek od heler2 » 25 bře 2008 06:44

další fotky
Přílohy
DSC01928.JPG
DSC01931.JPG
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 25 bře 2008 10:43

:shock: A nechceš si radši koupit novou vzduchovku???
Tohle už je muzejní exponát... :lol:

Ok, teď vážně. Nejdřív se ujisti, že zbraň není natažená.Asi bych začal tím, že odmontuju pažbu-v tvým případě sundat ten drát a tu izolepu nebo co to je. Až budeš mít v ruce jenom železo-teda hlaveň, spoušťák a pouzdro pístu, demontuj spoušťák tak, aby nic nebránilo vyšroubování zadku pouzdra pístu. Pak musíš vyšroubovat ten zadek pouzdra pístu-a tam dávej bacha, asi to bude pod tlakem pružiny, poněvadž ta je i v nenataženým tavu mírně stlačená-teda měla by bejt. Doporučuju na to vzít hadr, jako když číšník otvírá šampáňo. Až to bude, pružina by měla jít vytáhnout sama, s pístem si nějak poraď-buď vyjede sám, nebo ho nějak vytáhni, klidně silou, musí to jít, nějak ho tam přece dostali, že. Může bejt, že budeš muset odmontovat hlaveň, poněvadž napínací táhlo bude v pouzdru pístu nějak zajištěný,jako u S 620, tudíž bude bránit vytažení pístu. To poznáš.
A je to, rozborka je hotová, můžeš se vrhnout na čištění a mazání. Ale nekapej moc oleje do pracovního prostoru pístu-tam kde se stačuje vzduch-tedy před čelem pístu. Jen takovou decentní souvislou vrstvičku. Jinak tam promaž a vyčisti včecko, kde se tře kov o kov. Nejdřív to zbav bordelu-nánosů olova nebo starý mazadlo, a potom nanovo naolejuj. Těsnění pístu bude asi kožený-to nevadí, namaž ho. Vyčisti kanálek co vede vzduch z pístu do hlavně.
Sborku proveď přesně opačně.
No a to je tak všechno. Důležitý sdělení na závěr: S 800 sem vživotě v ruce neměl, postup vychází z mejch obecnejch zkušeností s konstrukcí těchhle čekejch pístovek. Tak jak sem psal se "restaurujou" S 620, ale předpokládám, že u toho tvýho veterána to bude stejný. Hlavně vidíš, že to není nic složitýho, nic na co bys byl býval nepřišel sám, kdybys to zkusil.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
mkb
Příspěvky: 1
Registrován: 23 dub 2011 13:50

Re: ČZ 800

Příspěvek od mkb » 23 dub 2011 13:55

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, kde sehnat pružinu do této vzduchovky. Ač se jedná asi opravdu spíš o muzejní vykopávku, než pořádná vzduchovka, chtěl bych tu svou obnovit do alespoň náznakově provozuschopného stavu. Rozebral jsem, vyčistil jsem a teď sháním nové péro.

díky
Uživatelský avatar
Anaxien
Příspěvky: 66
Registrován: 02 čer 2009 11:04
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ČZ 800

Příspěvek od Anaxien » 13 kvě 2013 14:41

Trošku bych to tady oprášil.. Sháním šroub na štelování hledí :
šroub_sm.JPG
šroub_sm.JPG (2.63 KiB) Zobrazeno 1659 x
Poradíte někdo kde sehnat, nebo nemáte doma? Původně jsem chtěl sehnat nějaké torzo podobné vzduchovky Z II, nebo 236, příp.236-1, ale i takové krumply co se objevily se cena vyšplahala na 200+ kč a to mi připadá za jeden šroubek už moooc.

Díky moc za info, případně za pomoc, rád bych měl svou "osmistovečku" komplet origo v původním stavu..
Haenel modIII-284, 311; ČZ vz.47; ČZ 803,801,800, 236, 236-1; ZB ZV4, ZV3 a Slávinky
AR 2079 tuned&modified + Leupold 4-12x40AO
Milan Dráb
Příspěvky: 3
Registrován: 14 čer 2021 08:59

Re: ČZ 800

Příspěvek od Milan Dráb » 30 led 2024 14:30

Zdravím scháním na vzduchovku ČZ 800. Píst spoušť a zakončení pracovního válce. Kdyby náhodou mohl někdo nabídnout. Nebo někde výkres. Děkuji Dráb
Odpovědět