Weihrauch HW45

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Weihrauch HW45

Příspěvek od Canadair » 21 říj 2008 18:43

Keďže som sa postupom času vyprofiloval ako fanúšik vzduchových pištolí a stal som sa majiteľom viacerých kúskov, Co2, PCP a pružinových . Stále mi chýbalo niečo čo splňovalo moje nároky – sila a presnosť . Takže som čítal a čítal rôzne recenzie, hlavne zahraničné a hľadal nejaké silnejšie vzduchové pištole. Samozrejme pozeral som na ceny aby to bolo prijateľné. Najprv ma zaujala Webley Tajfun , ale po presvedčení otcom, že nevyzerá veľmi vábne som ju zavrhol a začal sa už rozhodovať medzi Dianou P5 Magnum a Weihrauch HW45 . Bohužiaľ som musel zabudnúť na to že to bude do 5 tis. Sk. Po veľmi dobrých recenziách som sa nakoniec rozhodol pre HW45 . Najviac ma zaujalo to, že piest pri výstrele ma opačný smer (smerom do dlane) na rozdiel od väčšiny ponúkaných pružinových pištolí. Čo má vraj pozitívny vplyv najmä na presnosť streľby. Na poľskej recenzií dokonca uvádzajú, že ma podobný spätný ráz ako skutočná pištol. Viac mi nebolo treba . Po dobrých skúsenostiach som objednal HW-čko z overeného zdroja od pána Schneidera . Do týždňa bola doma . Pozitívom tejto pištole je, za necelú minútku môžete vymeniť hlaveň z ráže 4,5 na 5,5mm. Takže som si doobjednal 5,5mm hlaveň. Keďže niesom žiadny víkendový strelec čo sa týka spotreby diaboliek a predpokladám pár vystrelených tisíciek aj z tejto novej HW45, tak som doobjednal aj náhradnú pružinu a tesnenie piestu.

Technické dáta uvádzané od výrobcu :
v kal. 4,5 : 125m/s a 170m/s
v kal. 5,5: 105m/s a 130m/s
celková dĺžka 275mm
dĺžka hlavne 170mm
váha 1150g

Piest sa naťahuje odklopením hornej časti pištole. Môžeme ju natiahnuť do prvej polohy (90°) čo je cca 125m/s alebo do druhej polohy (150°)na 170m/s . Pištoľ má manuálnu poistku po oboch stranách, nie automatickú ako u HW40. Napriek obavám zo zahraničných článkov, že na natiahnutie pružiny treba vyvinúť väčšiu silu, bol som milo prekvapený ako to šlo pomerne hladko. Dokonca mám dojem, že ľahšie ako u HW40, kde stláčate vzduch. HW45 v pohode nabije aj môj 11.ročný syn. Spracovanie vonkajšie aj vnútorné je na perfektnej úrovni. Všetky diely sú vyrobené z kovu. Zbraň pri nabíjaní ani pri streľbe nevydáva žiadne pazvuky .
Čo sa týka streľby, hlavne presnosti, som opäť nadmieru spokojný . Najprv som skúšal streľbu s cal.4,5mm . Na terč v mojom prípade som mal lepšie výsledky ako s PCP HW40, ktorá oproti HW45 nemá skoro žiadny spätný ráz. Pri natiahnutí na 125m/s strely dopadajú do terča pri vzdialenosti 10m o cca 8cm vyššie ako pri rýchlosti 170m/s. Trochu som sa obával aj kopancov tejto pružinovky, ale na môj vkus je to slabšie ako som očakával . Zbraň pri výstrele mierne poskočí smerom hore. Dôležité je správne uchopenie zbrane. S touto zbraňou sa vám pri nesprávnom držaní môže stať že na 10m netrafíte ani plechovku od piva. Najlepšie sa osvedčilo obojručné silné zovretie rukoväte . Pri streľbe na cca 20m som sa trafil do plastového obalu od šampónu 4x14cm . Skúšal som tiež streľbu do fliaš na 20m, ktorú tiež rozbije.
Na terč sa mi osvedčili diabolky v ráži 4,5mm Geco, Gamo Match, JS Levice.
Na väčšie vzdialenosti sa osvedčili JSB Exact 4,51 a tiež diabolky od výrobcu Ľuba Prešov.

Najviac som sa však tešil na testovanie v ráži 5,5 . Prakticky s týmto kalibrom nemám žiadne skúsenosti ani u klasických vzduchoviek a nie to ešte pištolí. Budem sa znovu opakovať, ale bol som veľmi milo prekvapený, hlavne presnosťou a silou . Pri streľbe na 20m cal.4,5 som z fľaše postupne „okusoval „ a nerozbil som ju naraz. Pri kal. 5,5 to už je iné kafé, fľašku rozbije jednou ranou.
V ráži 5,5mm sa mi osvedčili tieto diabolky :
RWS Hobby - veľmi presné a pomerne ľahké – 0,77g
Umarex , oblé hladké , prekvapujúco presné
Tento týždeň som skúšal Boxer od KP, tie so špičkou a nechápal som ako sú presné. Z 10 rán som sa min 8x trafil do dreveného špalíka 3x 13cm na 18 m. Strieľal som s podobným tvarom „Spic“ aj v kal.4,5 ale mal som s nimi strašný rozptyl. Nepredpokladal som že v 5,5 budú také presné . Asi im vyhovuje taká rýchlosť ako ma HW 45.
Ďalej som skúšal Standardy od KP , strašne mažú, majú oterpy a do hlavne ich treba doslova narvať. Ale ináč na strieľanie do plechoviek tak 50/50 .
Ešte mám objednané JSB Exact Jumbo 5,5 , tak som zvedavý čo s nimi nastrieľam .

Gamo , tfuj tajbl, strašné, hnus, skúšal som Pro Magnum, Magnum a Expander do hlavne idú ťažko, majú otrepy jak sviňa, nedoporučujem ich dávať do žiadnej zbrane v tomto kalibri!!!

Zatiaľ som nemal možnosť merať úsťovú rýchlosť, ale v celkom dobrých recenziách zahraničných fórach uvádzajú vyššie namerané rýchlosti v ráži 4,5 napr:
H&N Match High Speed
V1 = 148 m /s + /-2 m /s
V2 = 191 m/s +/-3m/s

Čo sa týka vzhľadu HW45 je navrhnutá na základe Colt 1911. Dokonca sa na HW45 dajú meniť pažbičky (střenky) z originálu Colta 1911. Povrch zbrane ten čo mám ja, je čierne brunírovaný s drevenými pažbičkami (čierne alebo hnedé) . Výrobca ponúka HW-čko ešte aj v Silver verzii, alebo s anatomickou rukoväťou. Zbraň má 11mm rybinu pre montáž optiky alebo kolimátora . Čo sa týka spoľahlivosti, nemám čo by som HW-čku vytkol. Má už nastrieľané cca 1000 výstrelov a zatiaľ šľape OK. Akurát som si urobil jednu úpravu a to že som na pravej strane odskrutkoval poistku a dal tam len podložku . Nakoľko je zbraň vhodná pre pravákov aj ľavákov. A mal som pocit, že mi poistka na pravej strane vadí pri stláčaní kohútika. Všetky skrutky (okrem poistiek, tie sa uvolnili počas prepravy :) ) sú zafixované nejakým lepidlom. Dalo to dosť práce prvý krát vymeniť hlaveň (imbus 2,5mm). Bál som sa že odtrhnem hlavu skrutky. Zbraň je „mierne premazaná“ čo rozpoznať pri výstrele zvlášť pri kal. 5,5 . Aspoň to vyzerá realisticky. Mieridlá sú mikrometrické, avšak už aj Weihrauch do svojích zbraní drbe Tru –glo . No čo, musíme si zvykať . Na pliking si myslím, je to celkom dobre, ale strieľanie do terča to určite neuľahčuje. Minulý rok sa ešte HW45 dala objednať aj s klasickými čiernymi mieridlami.
Najviac bodov by som však dal veľmi dobrému chodu spúšte. Dá sa nastaviť troma inbusmi. Ja som však nič nemenil, nastavenie od výrobcu mi úplne vyhovovalo.
Čo dodať na záver ? No už len pokochajte sa fotkami (aj tak som už napísal toho až dosť :wink: ).
A snáď si neodpustím doporučenie z poľskej recenzie :) : Polecam go każdemu, kto chce poczuć w rękach "prawdziwą broń" i nie obawia się o swoje delikatne rączki.
Přílohy
HW45 01.jpg
HW45  02.jpg
HW 45 open.jpg


Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 21 říj 2008 18:46

ešte nejaké fotečky
Přílohy
HW45  up.jpg
HW45 nabíjanie.jpg
HW45 detail.jpg
nedojde
Příspěvky: 128
Registrován: 05 srp 2008 19:01

Příspěvek od nedojde » 21 říj 2008 19:18

Opravdu pěkný článek,děkuju.
Vyčerpávájící,snad nic neopomíjecí.
Určitě bych oželel "maketový" vzhled a raději bych volil něco s dřevěnou tvarovanou rukojetí Tau,Drulov Condor.
Mířidla klasická černá.
To kvůli ND a sifonovým bombičkám.Dát 1,50kč za 50 výstřelů mi nevadí.To terče mě vyjdou dráž.No pokud mě tohle hobby vydrží,tak mám stejně času dost na rozhodnutí.Zatím jsem se nedostal ani na limit přesnosti LOV 21 :roll:
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 22 říj 2008 07:48

Drulov Condor sa mi páči tiež, a už dávno po nej pokukujem . Ale vonku teploty rapídne klesajú a mám taký pocit, že už na pár mesiacov Co2-kám odzvonilo (samozrejme vonku) . Sám mám doma dve pištole a QB78 na Co2 a už putujú nakonzervované na zimný spánok do skrine. Preto aby som sa nenudil aj v zime musím mať niečo s čím sa dá strieľať aj pod 6°C. Hoci s mojich skúsennosti viem že najviac mi praskajú pružiny na vzduchovkách v zimných mesiacoch :?
Uživatelský avatar
marosino
Příspěvky: 172
Registrován: 05 úno 2008 16:46
Bydliště: Bratislava

hw 45

Příspěvek od marosino » 26 lis 2008 08:43

celkom zaujimava pistolka.Asi ju prikupim.Si s nou spokojny?Kupil si ju u sneidera v nemecku?ked ju kupim v 5,5 tak nebude diabolka moc padat?
budem s nou strielat tak na 20 m
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 26 lis 2008 10:13

Som s ňou maximálne spokojný, nepreháňam :wink: Momentálne strieľam s 5,5 , zdá sa mi že to má lepšiu priebojnosť . Ale je to subjektívny dojem . Chystal som sa priložiť nejaké terče aj keď to nemá žiadnu výpovednú hodnotu o presnosti, nakoľko som strieľal v stoji . Ale na 20m, aspoň v mojom prípade, sa trafím do plechoviek od energy drinkov, priložím neskôr foto. Dokonca silnejšiu plechovku od paradajkového džúsu prestrelí , samozrejme len jednú stranu :) . Strieľam z nej aj v takejto kose, cítiť trošku pokles výkonu ale nieje to nič hrozné. Netreba od nej očakávať nemožné ale na vzduchovú pištoľ je to celkom síla. Teraz strieľam buď RWS Hobby- sú najľahšie, alebo lacnejšie a celkom presné Umarex oblé hladké všetko v kal.5,5 . Mám už určite vystrieľané cez 2000 diaboliek, zatiaľ žiaden problém. Akurát pracujem, experimentujem na anatomickej pažbičke rukoväte , tak ak to bude hotové tak sem niečo prilepím . Samozrejme objednával som cez Schneidera , max spokojnosť .
Uživatelský avatar
marosino
Příspěvky: 172
Registrován: 05 úno 2008 16:46
Bydliště: Bratislava

hw 45

Příspěvek od marosino » 26 lis 2008 10:31

diky za info,idem po nej.Kupim 5,5.HW este doma nemam.Budem ju mat na take domace strielanie ako plasic susedovych maciek,ktore mi seru na travnik.S puskou mi je po nich luto strielat.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 26 lis 2008 10:41

Dokúp si aj 4,5 hlaveň ako ja a môžeš si ich ľubovoľne meniť podľa nálady. Resp. kúp HW45 v kal.4,5 a dokúp 5,5 hlaveň. A radím ti doobjednaj už aj náhranú pružinu a tesnenie ušetríš za cestu. Strieľanie s 4,5 s cca 180m/s tiež nieje na zahodenie :wink:
happymoos

Příspěvek od happymoos » 11 pro 2008 17:59

můžeě sem dát nějaké nástřely od 10 do 30 metrů?
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Příspěvek od Asot » 11 pro 2008 19:16

Canadair: Technická data jsou dost často zavádějící a velice mě překvapuje těch 170m/s.
Můžeš to změřit, nebo udělat test průbojnosti? Je jedno do čeho střelíš, mám v povědomí průraznost S631 se kterou by to mělo mít stejný výkon.
Můžeš střelit do všeho od sololitu, přes víčka od přesnídávky či diabolek, až po láhev od rumu. :)
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 11 pro 2008 20:37

No tak prikladám nejaké fotky - plechovky od paradajkového (rajčata :) ) džúsu. Plechovky sú z klasického plechu ako konzervy od paštét. Streľba bola cca z 18m kal. 4,5mm a 5,5mm . V týchto zimných mesiacoch sa mi teraz zdá, že prieraznosť je lepšia u kal 4,5mm. V teplejších dňoch (nad 10°C) je to opačne. Zmerať rýchlosť nemám čím snáď až na zraze. Ale na youtube sa dá niečo nájsť napr.
Prikladám aj terč strieľané s kal 4,5 na 10m . Strieľané bolo v stoji takže o presnosti zbrane to veľa nevypovedá, skôr o mojej snahe to ustáť :)
môžeš pozrieť ešte meranie čo robili Poliaci http://qrara.net/guns/hw45/hw45.html
Přílohy
terč HW45 4,5 .jpg
streľba na 10m terč 14x14cm, diabolo Geco RWS 4,5
plechovka 4.jpg
plechovky 3.jpg
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 11 pro 2008 20:48

terč - kal 5,5 Umarex oblé
Přílohy
hw45 umarex 5,5.jpg
streľba na 15 s diabolo Umarex oblé 5,5 terč 14x14cm
happymoos

Příspěvek od happymoos » 11 pro 2008 22:09

kup si JSB, budou lepší výsledky...tyhle levný mrdky nic neřeknou
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 11 pro 2008 23:36

Musím ťa sklamať tie dopadli čo sa týka presnosti asi najhoršie :? , proste si s HW 45 " nesadli " Skúšal som viacej násrelov, ale bolo to také isté ako na tomto terči ak nie ešte horšie. 4,5mm JSB exact používam sú super, určite aj v kal. 5,5mm ale nie pre HW45, potrebujú väčšiu úsťovú rýchlosť.
Najlepšie v kal. 5,5 dopadli RWS Hobby, Umarex , a dokonca KP Boxer tie špicaté. Avšak JSB Exact Jumbo 5,5 majú najlepšiu prieraznosť.
Přílohy
JSB Exact Jumbo 5,5.jpg
JSB Exact Jumbo 5,5mm - 15m
Uživatelský avatar
marosino
Příspěvky: 172
Registrován: 05 úno 2008 16:46
Bydliště: Bratislava

hw 45

Příspěvek od marosino » 12 pro 2008 21:42

urcite ju zaradim do svojej výzbroje.Mnam
Odpovědět