Laserové střílení - sušení doma

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od karel743 » 25 říj 2018 13:22

Chtěl bych střílet, ale nejvíc času trávím v práci, tak že mně napadlo. Používáte prosím Vás někdo na trénink laserové sušení? A za co a kde jste to koupili a jaká spokojenost? Viděl jsem toto
https://homeless-eng.webnode.com/download/
nebo toto
https://www.armed.cz/airsoft-adapter-flash-laser-ammo/

Ale nějakou zkušenost sem o tom nečetl žádnou, jsou různé zábavné teče pro to na principu ozáření čidla nějakou nasvícenou plochou, což využívají biatlonisté, ale vypláznout přes 15k za světlo mi přijde docela dost.


Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od pelanj » 25 říj 2018 15:47

Mám laserový náboj od téhle značky, který jde přímo do komory pistole ráže 9L. K tomu byl elektronický terč a koupil jsem to v Armedu v nějaké akci. Z USA jsem si ještě dovezl nějaké adaptér na 223 a 12GA. Funguje to dobře, na Homeless stačí jakýkoliv počítač a webkamera, vyhodnocuje to zásahy na vytištěném terči. Skončilo to tím, že jsem byl líný to rozkládat.

Na sušení spouštění je ale asi milionkrát lepší tohle: https://mantisx.com/ - to používám pořád a i při tréninku ostré střelby. Odhalí to chyby při spouštění - stačí k tomu mobil s Androidem. Dá se sušit kdekoliv a s čímkoliv, co má rail nebo k čemu mají botku na zásobník.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od pbrejsa » 25 říj 2018 18:10

Doma, SCATT a uvidíš všechno. Jen ti neporadí, jak chyby odstranit! Ale cena je lehce 2x tvůj limit.
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od karel743 » 25 říj 2018 21:25

Tak ten mantis je docela schůdný a použitelný, ten scatt je opravdu mimo mou realitu :-D Ale bližší je mi přece jen alespoň ten "pocit" výstřelu, že to pošle tu světelnou energii, pokud možno bez rozptylu, do nějakého terče. Ten ozařovač z Armedu je napájitelný jen tou předraženou bateriií?
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od pelanj » 26 říj 2018 11:12

Ta předražená baterie se dá udělat ze smršťovačky a tří příslušných článků. Vydrží údajně tisíce "výstřelů", mně se ji nepodařilo vybít. Uvažoval jsem naprosto stejně, proto mám doma obojí. Akorát do G26 ta trubička, co vystřeďuje druhý konec o kousek nepasuje a nechtěl jsem to řezat. Když něco používám, tak Mantis. Ideální je kombinace, až se budu někdy nudit, tak to vyzkouším.

Ten MantisX je super v tom, že vidíš pohyb zbraně před výstřelem, při výstřelu i po něm. Na zlepšení měl mnohem větší vliv, než laser. Jinak jestli to máš do opravdové pistole, tak potřebuješ ten 9mm plus jsou k tomu dobré ty vystřeďovací tyčky - já kdysi koupil tohle: https://www.armed.cz/premium-kit/
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od karel743 » 26 říj 2018 11:38

V současné době máme doma jen airsoft, protože není pro mně kde střílet, kam se dostat jednoduše veřejnou dopravou, bo su bez auta.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od pelanj » 26 říj 2018 11:46

Jestli je ta airsoftka CO2, tak bych se na laser vykašlal a střílel s Mantisem kuličky. Podle mě je to ale tak trochu zbytečné, protože na reálnou zbraň se tím moc naučit nedá. Kdybych nemohl mít doma pistoli, tak bych si pořídil asi toto: https://www.armed.cz/treninkova-pistole ... ovy-zaver/ - než jsem koupil MantisX, tak jsem o tom hodně uvažoval, tenkrát to ale u nás koupit nešlo. A nebo toto: https://www.brownells.cz/TRIGGER-TYME-L ... -100016381
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od karel743 » 26 říj 2018 12:09

Mám manuální "sniperku" a elektrickou M4, na takovéto domácí střílení na sídlišti to stačí :-D Pro ten airsoft mi chybí terčové zařízení, jak je pro vzduchovky, něco na zábavné hraní.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od pelanj » 26 říj 2018 12:33

Rozumím. Akorát střílet naprázdno jak se snajperkou tak elektrikou není úplně košer. Na airsoftky mám ve sklepě na dveřích lapač velikosti A4 vlastní konstrukce ze silného plechu. Kulička se neodrazí, ale rozprskne, stejně tak jak případně flobertka či vzduchovka. V obýváku to ale použitelné moc není. Když se netrefím ve sklepě, tak nemusím řešit, kam se odrazila, jelikož nemůže způsobit žádnou škodu.
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od karel743 » 26 říj 2018 12:50

Tak jde tomu udělat laserovou úpravu, dám ultraslabou vyžilou pružinu a dá se upravená tryska, tj. ucpaná na výfuku s nějakou vyvrtanou malou dírečkou z boku. V baráku bych byl neoblíben, venku to hlukem neruší a laser bych používal na půdě, kde bych měl 12m volno. Pokud bych střílel na půdě kuličkama, tak bych si koupil takového levného robotické šmejdila, který by ty odpadní kuličky uklízel :-D Podle mně chyby spouštění jsou stejné jak u airsoftu, tak u jakékoliv jiné zbraně stejné koncepce.

Teoreticky by na to šlo použít toto https://www.armed.cz/spider-adapter-for-airsoft-pistol/
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od pelanj » 26 říj 2018 13:14

To je jenom držák, je k tomu potřeba ta vibrační cartridge. U airsoftky manuální může být chod spouště podobný. U elektriky ale mačkáš jenom spínač, to se vůbec nedá srovnat (mám doma obojí). U airsoftky, zejména u dlouhé, nejsi limitován moc rozměry, šlo by to i ubastlit doma s minimálními náklady. Mně osobně by bylo líto za to dát šest tisíc, ale když Ti to bude vyhovovat, tak proč ne.
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od karel743 » 26 říj 2018 13:28

Jako použít nějaké laserové ukazovátko a dát k tomu časovač délky výstřelu?
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od pelanj » 26 říj 2018 17:36

Není potřeba nic složitého, stačí kondenzátor a mikrospínač. Na stránkách HOMELESS je popsáno jednoduché schéma a také pár tipů, jak na to.
Zbek
Příspěvky: 147
Registrován: 29 bře 2013 15:43

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od Zbek » 27 říj 2018 18:46

Kde se da najit k tomu soft na zasahy ? Děkuji
low end PCA, PCP, Pružina
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Laserové střílení - sušení doma

Příspěvek od karel743 » 27 říj 2018 19:15

První odkaz vlákna.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Odpovědět