Oprava CO2 plynovky Walther CP1

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Oprava CO2 plynovky Walther CP1

Příspěvek od tomasb » 28 bře 2020 07:53

Ahoj,
koupil jsem ze zahraničí používanou plynovku Walther CP1, ale když mi přišla, zjistil jsem, že má problém s hlavní, resp. že hlaveň je pootočena doleva, takže muška není v rovině s hledím, viz foto.
IMG_20200327_1531331.jpg
Nejde o to, že by byla pootočená muška. To nejde, protože je zafixovaná na hlavni v jedné poloze. Skutečně je hlaveň pootočena v rámu.
Chtěl jsem se zeptat, jestli není někdo, kdo by věděl, jak je hlaveň v rámu uchycena (zalisována, nebo na závit?) a jestli je šance na opravu.
Prosím nepište rady typu "dej to spravit k puškaři". Toto řešení znám, ale rád bych zjistil, jestli existuje rychlejší a hlavně levnější řešení.
Díky za rady a názory.


tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Oprava CO2 plynovky Walther CP1

Příspěvek od tomasb » 28 bře 2020 13:21

Vyřešeno.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Oprava CO2 plynovky Walther CP1

Příspěvek od tomcat » 28 bře 2020 17:30

a aj prezradis ako si to vyriesil nech sa aj ostatni poucia?
tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Oprava CO2 plynovky Walther CP1

Příspěvek od tomasb » 25 říj 2020 09:58

Pozdě, ale přece zveřejňuji řešení.
Problémem byla MOJE BLBOST. Špatně jsem si prohlédl uchycení mušky. Plastová muška je nasazena na kovové trubičce s vnitřním závitem. Trubička má na své spodní části vyfrézovanou vnější rybinu a ta je zasunuta do příčné rybinové drážky v hlavni. Rybina má ale v drážce docela velkou vůli, takže se při utahování mušky celá trubička v rybinové drážce mírně pootočila a zkřížila (zasekla) se tam natolik, že se s ní nedalo rukou pohnout a mylně jsem ji proto považoval za pevně uchycenou k hlavni.
Nebylo to tedy pootočenou hlavní, ale pouze hnutou muškou. Když jsem trubičku kleštěmi pootočením uvolnil, dala se v drážce posunout a naklonit tak, aby byla v ose s hledím.
Odpovědět