Ošetření dřevěných pažeb

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kadusacek
Příspěvky: 115
Registrován: 27 črc 2017 17:54

Ošetření dřevěných pažeb

Příspěvek od Kadusacek » 07 bře 2019 10:46

vznáším dotaz-přípravku na ošeřování dřeva je hodně.
Ale který je dobrý na dřevěné pažby?
vyskoušel jsem něco na dřevo s voskem-poté pažba buď klouže
u dalšího přípravku se ruce div-nepřilepují k pažbě.
Budu rád za jakoukoli radu,doporučení :roll:


Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Ošetření dřevěných pažeb

Příspěvek od therion » 07 bře 2019 10:57

pokud nebyla pazba pred tim napatlana nejakym syntetickym majglajzem, tak ballistol a na zelezo gun remedy neb pri styku ze drevem nemeni jeho vlastnosti na rozdil od beznych oleju na zbrane.
Kadusacek
Příspěvky: 115
Registrován: 27 črc 2017 17:54

Re: Ošetření dřevěných pažeb

Příspěvek od Kadusacek » 07 bře 2019 11:04

Díky,Ballistol byl jeden na který jsem myslel.Je v několika odstínech,Tonuje též dřevo?
Mám turecký ořech,nechcu ztmavovat...Tak raději světlejší...
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Ošetření dřevěných pažeb

Příspěvek od shadowmage » 07 bře 2019 11:38

Balsin od Balistolu jen pokud chceš dřevo i natónovat, jinak když jsem musel někdy u starší vzduchovky obrousit pažbu a napustit, tak jsem dal přednost přírodním olejům

Dobrou zkušenost mám s vařeným tungovým olejem (je to hlavní složka teakového oleje, tedy toho kvalitního, teakový olej je směs olejů), rovnoměrně vytvrzuje a prosychá v celém objemu, hodně zvyšuje odolnost proti napadení dřeva, a ztmavuje jen minimálně. Výborně chrání i před vodou. Nevýhodou je silná ořechová vůně, která vyprchá až za 2-3 měsíce, pokud natřená věc není venku. Pár dnů je cítit v celém pokoji, pak už jen kdy flintu přiložíš k rameni, takže zase to není nějaká tragédie

Pokud chceš něco co neztmavuje a skoro není cítit, tak světlicový olej (ze světlice barvířské, nikoliv světlice do signální pistole...), ale nechrání dobře před povětrností a deštěm

Obecně když máš možnost koupit olej označený jako vařený ber ten, je hustší a zbavený nečistot a zárodků plísní, chrání tedy kvalitněji, pažba se za pád dnů nelepí u žádného z nich.

Levnou a solidní variantou je lněný olej, ale ten časem mění barvu, tungový a světlicový je stabilní dlouhá léta. Světlicový se používá na hudební nástroje, tedy na drahé a vzácné dřevěné předměty
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Kadusacek
Příspěvky: 115
Registrován: 27 črc 2017 17:54

Re: Ošetření dřevěných pažeb

Příspěvek od Kadusacek » 07 bře 2019 12:37

Opět děkuji,Tomu říkám...Zcela vyčerpávající odpověď....
A zase jsem chytřejší... :roll: Jo stačí se jenom zeptat..Když něco neznáš.. :cry:
matkoo
Příspěvky: 131
Registrován: 29 zář 2016 10:11

Re: Ošetření dřevěných pažeb

Příspěvek od matkoo » 07 bře 2019 12:40

Hlavne si najpr dobre ocisti pazbu,a ak chces aby lepsie drevo prijalo olej pouzi peroxid vodika ale 33% a pouzi rukavice :D
Uživatelský avatar
tomkony
Příspěvky: 85
Registrován: 12 pro 2017 20:32
Bydliště: okres Opava

Re: Ošetření dřevěných pažeb

Příspěvek od tomkony » 07 bře 2019 12:54

Z přírodních olejů to shadowmage popsal detailně. U tungového oleje lze dosáhnout sametového povrchu, kdy aplikovaný olej zabrušujeme velmi jemným smirkem. Díky zabrušování vzniká směs oleje a prachových pilin, které pak zaplní póry - hlavně u pórezní dřeviny jako jako je ořech.

Ze syntetických olejů jsem používal např. tvrdý voskový olej Osmo - velmi odolný vůči otěru. Nebo taky oleje zančky Icra. Ovšem cenově jsou tyto oleje oproti těm přírodním cenově výše.
Brocock Compatto .177 + Valiant 4-16x50
Slavia 630
Kadusacek
Příspěvky: 115
Registrován: 27 črc 2017 17:54

Re: Ošetření dřevěných pažeb

Příspěvek od Kadusacek » 07 bře 2019 13:21

opět musím poděkovat,Ten..Sametový povrch..je zajímavá věc.
to bude stát za vyzkoušení... :roll:
Odpovědět