AirSoft

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Sofťák

AirSoft

Příspěvek od Sofťák » 11 pro 2005 20:22

Zdravím širokou veřejnost. Jak napovídá titulek, tak bych se chtěl touto cestou zeptat, co si myslíte o této rozmáhající se hře. Pokud to nevíte, jedná se o taktickou hru simulující skutečný boj. Střílí se 6mm kuličkami o hmotnosti 0,12 - 0,43g z dokonalých replik skutečných zbraní (od Colt Pytona po M134 Vulcan). První co chci zdůraznit - toto nejsou hračky od ´rákosáků´. Jsou to prostě zbraně. Jedná se o manuální, plynové a elektrické provedení. Střílí se buď ranami po jedné, nebo dávkou a to 800-1000 ran/min.. Co se týče úsťové rychlosti, je to většinou okolo 90-100m/s. U upgradovaných a vysoce výkonných odstřelovacích pušek až 180m/s. Dostřel zbraní je kolem 50-60m do postavy (zkušený odstřelovač až 80m). Přes tohle všechno nedochází při používání ochraných pomůcek téměř k žádným zraněním (pokud někdo někam nespadne). Ovšem princip této hry prakticky vylučuje použití nějakého hřiště. Proto se hraje většinou někde hluboko v lese, většinou v bývalých vojenských prostorech. Chci se tudíž zeptat na názor lidí co nejsou až tak oddáni hře na vojáky. Co si o tom myslíte popř. jaké máte zkušenosti ze setkání s nějakou jednotkou. Chci zdůraznit, že chceme pouze hrát svoji oblíbenou hru a ne někoho omezovat či děsit. Ovšem nový zákon o zbraních nám jen hází klacky pod nohy. Dotazy zodpovím přes tyto stránky.


Kocik

Příspěvek od Kocik » 11 pro 2005 21:22

A komu to tu cpeš? :?
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 11 pro 2005 23:24

Taky to nechapu. AS guns jsou sice strelny zbrane kat. D, ale sem to nepatri.

Doporucuju jiny forum: www.airsoft-potral.cz
Richi

Příspěvek od Richi » 11 pro 2005 23:27

Nevidím dôvod rušiť tento Thread. Veselo sa tu diskutuje o vzduchovkách a CO2 pištoliach tak prečo nie o airsofte ?
beng

Příspěvek od beng » 12 pro 2005 07:57

Air je to dobra tema ja osobne si zahram rad militerypaint to ta lepsie kopne ako air ale tak ci tak debata o air. by sem nemala patrit neni to skutocna zbran je to hra a plynovky alebo vzduchovky chrlia predca len olovo
Sofťák

Příspěvek od Sofťák » 12 pro 2005 16:05

Taky by mě nenapadlo sem něco psát, kdyby jsem tu neviděl témata na vzduchovky a CO2. Airsoft portal je dobrý pro komunikaci mezi sofťáky, ale já bych ocenil názor nezasvěcenců. Diskutoval jsem totiž na toto téma s ministerstvem vnitra ohledně zákona o zbraních. Ovšem nakonec jsem moc neuspěl, protože jsem musel připustit nějakou tu chybu ze strany hrajících (sřílení občasného blba do nezúčastněných ´civilů´). Proto píši sem.
A kdo by pochyboval o tom, že to jsou zbraně. Mám na cestě novou odstřelovačku a potřebuju si ji na někom vyzkoušet (pokovený kule a 170m/s). Nehlaste se všichni.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 pro 2005 16:18

Když máš tu odstřelovačku, tak by mě zajímalo jakou to má na těch 80m s plastovou kuličkou bez vývrtu přesnost?
Terč jaké velikosti se tím dá trefit?
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 12 pro 2005 16:47

Kubajzz píše:Když máš tu odstřelovačku, tak by mě zajímalo jakou to má na těch 80m s plastovou kuličkou bez vývrtu přesnost?
Terč jaké velikosti se tím dá trefit?
Presne tohle by zajimalo i me a chystam se tohle tema otevrit na jiz zminovanem Airsoft foru a vubec princip Airsoft zbrani, zda-li zanechava na strele nejake stopy "drazek vyvrtu" a tak :), protoze co jsem jen tak letmo cetl, bylo ze ty kulicky staci znovu posbirat a muze se strilet dal, proste nejspis zadne stopy, ze to proslo hlavni.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 pro 2005 17:08

Pokud vím, tak ty hlavně nemají žádný vývrt a mezi kuličkou a hlavní bude slušná mezera, tak proto ty žádné stopy.
Prý se u toho prodlužuje dostřel a stabilizuje se to nějakou zpětnou rotací, nebo co.
Třeba nám to Sofťák vysvětlí.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 12 pro 2005 17:33

To vam vysvetlim klidne i ja.
Hlavne maji prumer (vnitrni pochopitelne) standard 6,12 lepsi 6,08 i mene. Kulicka 6mm. Zpetna rotace se dela tak, ze na halvni je "v komore" navlecena guma, ktera zasahuje do hlavne takovym otvorem (nahore v hlavni). Kulicka se pod touto gumou podtoci, vznika rotace jejiz hlavnim cilem neni stabilizovat strelu, ale pretlakem co vznika pod kulickou a podtlakem, ktery vznika nad ni, kulicku nadnaset. Tento system se jmenuje HOP-UP. Dokaze prodlouzit dostrel zhruba na dvojnasobek, snizuje pochopitelne rychlost strely. To, kolik "vycniva" guma do hlavne, se da u lepsich zbrani stelovat, tzn. na tezsi munici - kulicky se zvetsuje rotace vetsim vystupkem atd. atd.

U sniperek se na tech 80m da trefovat pri optimalnich podminkach blabla, mozna tak velkej meloun. Hlava (sice to nekdo tvrdi) se da trefovat tak mozna se stestim. Postava (torzo) jde trefit dobre. Zadna airsoftova zbran "v zakladu" takovychto vysledku nedosahuje. Musi se "upgradovat" vnitrni soucasti, aby to alespon nejak litalo.

Snad to takhle na vysvetlenou staci. Jak vidno, tema je to uplne jinde nez jsou byt CO zbrane a vzduchovky. www.airsoft-portal.cz se tomu plne venuje, sdruzuje nekolik tisic uzivatelu, proto si myslim, ze je zbytecny zasirat s tim portaly opravdu zbranove, jako je tento.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 12 pro 2005 17:36

Nutno jeste podotknout ze "optimalni podminky" ktery zminuju, obnasi absolutni bezvetri, konstantni teplotu a vlhkost cele drahy letu strely. Teplota nad 20 stupnu Celsia, vlhkost vzduchu co nejmensi.

Jeste me napadlo:
strely se delaji v gramazich 0,12g 0,2g 0,25g 0,28g 0,3g 0,3g 0,45g

Zacina se objevovat i experimentalni raze 8mm, ktera ma pochopitelne lepsi strelecke vlastnosti.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 pro 2005 12:03

Mohl by tady někdo hodit nějaký terč s nástřelkou deseti ran na poctivých 80m?
Já o tom velmi pochybuju. Třeba vzduchovka, která má delší hlaveň, je rychlejší, má vývrt, má větší výkon, těžší střelu a na 80m se nedá normální terč trefit, ani ten meloun. A myslím tím jako pravidelně trefovat, ne náhodou zasáhnout jednou z deseti ran.
Sofťák

Příspěvek od Sofťák » 13 pro 2005 15:46

Momentálně sem nic dát nemohu. Terč nemám nastřílený a sniperka (Remington M700) je v plynu. To znamená, že k výstřelu je použit stlačený plyn (ne CO2). V létě to znamená nejsilnější výkon ze všech AS zbraní (cca těch 180m/s), ale v zimě to dost trpí. Ale jestli tu toto téma bude ještě v teplejších měsících, očemž trochu pochybuju, tak si na to vzpomenu. Kromě toho, já sem můžu dát co chci, ale všichni budou hned pochybovat, že je to z AS sniperky na 80m. A taky souhlasím s citysharkem, že těch 80m je dílem ideálních podmínek. V reálu jsem rád za 60m, ale zase mi stačí jedna kule tam, kde jiný nechá celý zásobník ze samopalu.
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Re: AirSoft

Příspěvek od tombr.a » 22 kvě 2006 17:45

Přes tohle všechno nedochází při používání ochraných pomůcek téměř k žádným zraněním (pokud někdo někam nespadne). Ovšem princip této hry prakticky vylučuje použití nějakého hřiště. Proto se hraje většinou někde hluboko v lese, většinou v bývalých vojenských prostorech. Chci se tudíž zeptat na názor lidí co nejsou až tak oddáni hře na vojáky. Co si o tom myslíte popř. jaké máte zkušenosti ze setkání s nějakou jednotkou. Chci zdůraznit, že chceme pouze hrát svoji oblíbenou hru a ne někoho omezovat či děsit. Ovšem nový zákon o zbraních nám jen hází klacky pod nohy. Dotazy zodpovím přes tyto stránky.[/quote]

Tak ja mam otazku bude asi trochu delši,stalo se nam již nekolikrat že se nam
v reviru objevila skupina nekolika osob v uniformach a vše co k tomu patři takže i zbraně.Na otazku co zde dělaji odpověděli velice chladně aniž bychom je nějak slovně či jinak napadali, po nejake době se zde objevili znovu,a v sousednim reviru je pozoroval v noci z posedu jeden z mistnich lovcu.To pry bylo -15 a 20cm sněhu :?: Je nas v 675ha 5myslivcu takže nekoho nekde hledat nebo nahanět se nam nechce a nebo někoho omezovat taky ne.
Problem je ale ten že když jsme se chtěli domluvyt s těma "airsoftakama" aby aspon v dobe kladeni mladat toho nechali,tak to bylo mlaceni prazdne slamy jezdily pořad a stale jezdi.Ted v sobotu zde byli zase a uplně nas ignoruji policie kterou jsme zavolali si pouze prohlidla jaky maji pěkny hračky a odjela.
:roll: :?:
Dalši problem je že na některych mistech se daji najit pomerne lehce bez větši namahy i kuličky ktere použivaji.
Od kolegy z prace jsem se dozvěděl že kuličky jsou "ekologicke" papirove
tak jsem provedl malej test namačel sem je do vody a nic žadna změna,do ředidla tam se rozpustily hned takže asi papirove nejsou :?:
A to se pry dělaji i s grafitovym povrchem a jinych upravach,by mě zajimalo kde je ta ekologie.
Proto se ptam na vaš nazor co dělat kdo za to muže :?:
Je to naše chyba nebo je to chyba lesu čr a jejich reklam vstupte bez klepani.Na cyklisty, pejskaře apod sme si už tak nějak zvykli ale na chlapi v uniformě a samopalem NE :evil:
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 22 kvě 2006 19:54

Taky jsem se s nimy potkal v jedné opustené cihelne,kdyz jsem byl na procházce se psem.Jak jsem se ukázal na horizontu tak vsichni prestaly válcit a dokud jsem nepresel tak nikdo ani nevystrelil.Chtel jsem si prohlídnout ty hracky,ale nechtel jsem je zdrzovat.Myslím ze na tom není nic spatného,protoze kdo si hraje,nezlobí. :lol: Pridal bych se ale mel jsem u sebe 75B a to bych asi vyhrál :wink: :D
Odpovědět