Kvalitni vzduchovka s "nitropistem" - HW90 nebo Diana N-TEC?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
webbot
Příspěvky: 28
Registrován: 23 úno 2015 19:48

Kvalitni vzduchovka s "nitropistem" - HW90 nebo Diana N-TEC?

Příspěvek od webbot » 06 črc 2017 20:44

Potreboval bych poradit mezi vyberem techto vzduchovek, pripadne navrhnout jinou.
Uz jsem dal dost penez za bezne vzduchovky a rozhodl jsem se ze si koupim neco opravdu poradneho, co bude splnovat nasledujici pozadavky:

- kvalita > chci opravdu prvotridni zbozi, pocitam, ze to bude vzduchovka "na cely zivot", minimum plastovych casti (proto ne Gamo, atd.), pazba drevena, nejlepe orech

- preferuji nitropist > mam dobre zkusenosti (ano vim HW90 neni pravy nitropist, ale zase se mi u ni libi uprava tlaku)

- lamacka > jde mi o snadnost nabijeni, mam velke ruce, nabijeni pres "okenko" mi moc nevyhovovalo, HFT neplanuji

- prvotridni miridla (kovova a jemna)> strilim bez puskohledu na vzdalenost 30m, puskohled do budoucna mozna, ale nebude to preference

- Diana N-TEC 340 nebo N-TEC 350 > kterou? > jde mi o to at neni na 16J "zprasena" > uprava vykonu silou pistu a ne zmensenim prepousteciho kanalku

- u HW90 pocitam i s pumpou > regulace vykonu natlakovanim

- je u HW demontovatelna hlaven? (zacatek vypada jak nejaka matice)

- problemy HW s kvalitou? > udivuje me proc je v bazaru tolik prodeju zanovnich HWcek

Uvitam jakekoliv nazory, zkusenosti > problem je to zrovna nejsou skladovky > nemuzu si je "osahat"

Dekuji


Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitni vzduchovka s "nitropistem" - HW90 nebo Diana N-

Příspěvek od Strix71 » 08 črc 2017 18:07

V dnešní době není nádherná vzduchovka s plynovou pružinou, která se může doporučit. Každá má svoje problémy. Kvůli tomu se málo kupují. Problémem není kvalita. Diana i Weihrauch vyrábí kvalitativně dobré vzduchovky. Konstruktivní nedostatky jim neumožňují se ukázat s nejvyšším potenciálem. Myslím si, že to je kvůli konzervativnímu myšlení a neochota vkládat prostředky do výroby, jelikož je PCP.
Kvalita...
- když se mluví o kvalitě ocele nebo dřeva, tak je skvělá u všech těchto vzduchovek.
Pažbu z ořechu u HW90 jsem neviděl. Diana 340 je v ořechu nádherná.Myslím si, že 350 je dobrá s ořechovou pažbou, ale je delší a těžší. Ale jakýkoliv škrábanec je jako nůž v srdci.
Preferuji nitropist...
- ano, HW90 má plynovou pružinu starého systému. Měnit tlak je samozřejmě dobré, ale jak často se to musí dělat? A z této pružině vzduch utíká rychle. Ale nemusí se měnit pro zvýšení výkonu - napumpoval víc a to je vše. Ještě je něco napsáno zde. weihrauch-hw90-gas-ram-t28873.html

Pro zvýšení výkonu vzduchovky Diana se plynová pružina musí měnit a to je utrácení navíc. Ještě je jeden problém, o kterým nikdo nepíše, a ve firmě Diana si jej nechtějí přiznat. Originální plynové pružiny jsou v 340 i 350 moc silné.
Pro 340 jsem jednou udělal těsnění pístu s trochu větším průměrem a třením se odstranilo zbytečné úsilí pružiny.Při tom se dosáhlo trochu vyššího výkonu a výstřel byl příjemnější.
Tady o tom byla řeč, ale asi mi to neuvěřili. diana-350-n-tec-22-177-t28316.html
Jsem malý neznámý člověk, a Diana je velká a známá firma. A ověřovat to se nikomu nechce.A to je potřeba jen pár výstřelu do chronografu.
Diana N-TEC 340 nebo N-TEC 350 - Kterou?
> jde mi o to at neni na 16J "zprasena" > uprava vykonu silou pistu a ne zmensenim prepousteciho kanalku
Viděl jsem jenom 7,5J nebo maximální výkon. Rozdíl je bohužel jenom v pružině. Kdyby výkon byl snížen přepouštěcím otvorem, jako například je u Gamo Black nebo G-magnum, tak by nebyla potřeba kupovat jinou plynovou pružinu. 350 je výkonnější, delší a těžší. Není lehké ji natáhnout. Ale když jste velký a silný člověk, tak to není problém. Otázkou je zdá je potřebný takový výkon při střelbě na 30m?
- je u HW demontovatelna hlaven?(zacatek vypada jak nejaka matice)
stejně jako u všech Weihrauch je z jedné strany šroub a z druhé matice. Ze začátku odšroubujeme matici a potom šroub. Moc dobrá volba.
Neodšroubuje se, lehce se rozebirá (správným nářadím) a přesně se reguluje úsilí zašroubování. Diana to má jinak, ale není to horší.

Jak vidíte, neexistuje jednoznačná odpověď co je lepší. Každá vzduchovka má své výhody i nedostatky.
webbot
Příspěvky: 28
Registrován: 23 úno 2015 19:48

Re: Kvalitni vzduchovka s "nitropistem" - HW90 nebo Diana N-

Příspěvek od webbot » 10 črc 2017 14:56

Diky za odpovedi,

Diana je nadherna, ale HW90 se mi technicky libi vice:

+ vymenitelne hledi + musky
+ jednoduse vymenitelna hlaven (predpokladam)
+ moznost zmeny tlaku
+ repase > tesneni jsou obycejne O-krouzky
- HW je jen buk

Jak je u HW90 reseny limit 16J > co kdyz to nafoukam vice? > jde mi o to at to neni nejak "zprasene" na ukor presnosti/zivotnosti jak bohuzel byva zvykem

Trochu mam obavy ohledne vahy > HW90 ma 4kg > snad najdu obchod, kde si ji muzu vzit do ruky (strilim prevazne ve stoje)
Strix71 píše:HW90 má plynovou pružinu starého systému. Měnit tlak je samozřejmě dobré, ale jak často se to musí dělat? A z této pružině vzduch utíká rychle.
Jak casto se musi natlakovat? > mate nekdo zkusenosti? > planuji i porizeni pumpy, takze obcas by mi to nevadilo
Strix71 píše:Není lehké ji natáhnout. Ale když jste velký a silný člověk, tak to není problém
Doma mam GAMO G-Magnum 1250 IGT Mach 1 cal. 4,5mm > obsahuje "plnotucny" nitropist > takze mam zhruba predstavu (dam max. 20 ran) > je to srovnatelne?
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Kvalitni vzduchovka s "nitropistem" - HW90 nebo Diana N-

Příspěvek od greywolf » 12 črc 2017 16:03

Ahoj..třeba ti tahle recenze pomůže s rozhodováním...určitě se najde i na Dianu..tuším,že Alexxxus ji zkoušel...tady odkaz na to Háwéčko :wink: http://www.fieldtarget.cz/cs/clanky/pru ... -hw90.html

PS... Tady je recenze od Aleše na Dianu 350 Panther N.TEC..z loňského listopadu.Jen pažba je z polymeru..,takže žádná moc krasavice :) http://www.alexxxus.cz/DIANA-Magnum-Pan ... -RAM-N.TAC
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitni vzduchovka s "nitropistem" - HW90 nebo Diana N-

Příspěvek od Strix71 » 14 črc 2017 12:06

Jak je u HW90 reseny limit 16J > co kdyz to nafoukam vice? > jde mi o to at to neni nejak "zprasene" na ukor presnosti/zivotnosti jak bohuzel byva zvykem
Maximální výkon je při tlaku 26-28bar, ale bylo mi pohodlnější střelba při 22bar. Nejlepší je si najít individuální poměr výkonu a přesnost .
Trochu mam obavy ohledne vahy > HW90 ma 4kg > snad najdu obchod, kde si ji muzu vzit do ruky (strilim prevazne ve stoje)
Všechno záleži na střelci. Sportovci střílí ze vzduchovek o váze 6kg. Pro mně je i 4,5kg moc kvůli nesprávné poloze.
Jak casto se musi natlakovat? > mate nekdo zkusenosti? > planuji i porizeni pumpy, takze obcas by mi to nevadilo
Záleží na množství výstřelů, tlaku a podmínek uchovávání. Minimálně 2-3 tisíc výstřelů musí vydržet bez útěkuá vzduchu. Určitě při montáži do plynové pružiny přidávejte trochu oleje.
Dávejte si pozor na těsnění pístu. Měl jsem jeden případ, že si člověk myslel, že se vypustil vzduch a napumpoval tedy pružinu moc. Takže když se snížil výkon a zesílil se zpětný ráz - za to může těsnění pístu nebo těsnění hlavně.
Doma mam GAMO G-Magnum 1250 IGT Mach 1 cal. 4,5mm > obsahuje "plnotucny" nitropist > takze mam zhruba predstavu (dam max. 20 ran) > je to srovnatelne?
Neměl jsem možnost porovnat dvě vzduchovky zároveň, ale dle mého názoru je nátah G-magnum těžší než Diana 350. Můžu s jistotou říct, že u obou vzduchovek jsou pružiny pro 4,5 zbytečně silné. Nevím jak pro 5,5.
Mimochodem pro pohodlnost nátahu a ztíšení zvuku jsem udělal takové soundmoderator. Nátah je mnohem lehčí.
Přílohy
Gamo G-magnum IGT (2).JPG
Gamo G-magnum IGT (1).JPG
Odpovědět