Vzduchovky Kral arms

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od al.taylor » 28 dub 2019 08:50

Dobrý den. Uvažuji o koupi pružinové vzduchovky v ráži 5,5. Mimo jiné mě zaujala Kral arms N 05. Podle fotek se sundanou pažbou ve Střelecké revui bych řekl, že pochází ze stejné čínské fabriky jako Crosman Cooperhead a jeho příbuzní. To by nevadilo. Cooperheada jsem měl a železo bylo za tu cenu velmi slušné. Ovšem pažba nebyla hardwood, ale shitwood včetně zamaskovaných suků. Po pettuningu, odmaštění a úpravě spouště z toho byla slušná silná flinta a pažbu jsem přestříkal.
Má někdo z vás zkušenost s pružinovými vzduchovkami Kral arms? Případně konkrétně s typem N 05?


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od Alexxxus » 28 dub 2019 21:26

Tak to se těším, co sem kdo napíše :-) Kral Arms je zlo a pružiny to bude ještě krapet víc :mrgreen:
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od al.taylor » 28 dub 2019 21:51

:D Nakonec budu kupovat jinou levnou dvaadvacítku. Nicméně mě zajímají uživatelské zkušenosti s touto značkou, kterou jsem ještě ,, na pitevně" neměl. ( pokud to ovšem nejsou bratři a sestry těch Crosmanu )
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od pellerm » 29 dub 2019 20:05

Nevím jestli bratr a sestra crosmanu. Já to spíš vidím jako horší sourozenec hatsanu. Nevím jak ta N-05 ale N-O8 jako by z oka vypadla dřív prodávaným vzduchovkám airmaster 200 což byl pěkný klump. PCP vzduchovky téhle značky se dost často objevují na bazarech jistě svědčí o jejich kvalitě :mrgreen: Když se jich majitelé zbavují skoro ještě s plnou zárukou..Podle mě lákají na vzhled,jako i jiné levné značky. Každýmu dojde,že je asi někde chyba když je kvalitní vzduchovka o x tisíc dražší než tohle. Do týhle značky bych šel až si budu chtít pověsit něco na zeď na střílení ne :lol:.Tohle je můj názor někdo samozřejmě může mít jinej.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od al.taylor » 29 dub 2019 22:08

Air master jsou stejné. Myslím, že železo u všech těchto levných vzduchovek je z Číny. Turek přidá pažbu, nebo jenom dodá ořechovou fošnu. Máte nějaké konkrétní zkušenosti? Zatím jediný poznatek o zmetkovitosti je od borca co koupil N 08 (spodní páka, otočná nabijeci komůrka, což není špatné řešení blbuodolnosti) a zjistil, že komora má sice průměr diabolky, ale mezi ní a hlavní pokračuje otvor ze vzduchového válce o průměru 3,3 mm. Střela se tak po výstřelu překalibruje na tento průměr a hlaveň je pak zbytečná 😀😀😀. Sám si to opravil, upozornil prodejce, ten u ostatních zkontroloval komory a zjistil, že jsou v pořádku 🙄.
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od pellerm » 29 dub 2019 23:20

S tímhle ne,ale s airmastrem,hatsanem,B-2,4, kdysi jsem všechny tyhle skvosty vlastnil :lol: věděl jsem od ostatních,že je to klump ale nevěřil jsem tomu. Čekal jsem horší kvalitu,ale skutečnost překonala všechny moje představy. Ještě můžu zařadit do téhle rodiny pružinovou SPA LB 600 kde prodejce uvádí přesná vzduchovka,ale pojem přesná je relativní a každej si pod ním představuje něco jinýho.Někomu stačí na 30 m trefit popelnici a vzduchovka je přesná a nikdo honí mm. :D Byl jsem i svědkem předělávání PCP Kralarms a můžu říct materiál nic moc nakonec výměna hlavně za hlaveň cz200 No každopádně hlaveň je u všech těchto krasavic :( asi nejslabším článkem.Její výměna a vúbec úprava pušky se nevyplatí.ČLověk se dostane na cenu která je rovna nebo i překračuje cenu lepší pušky.Vrtat se v tomhle bez výměny dílů je ztráta času.Můžu jen opakovat co tu už bylo x krát řečeno,chcešli kvalitní a levnou pružinovku kup bazarovou slávii 630,631,634 tam je potenciál se v nich i vrtat a vyladit si je k obrazu svému a u PCP jako kvalitu za rozum beru CZ200 která je dělaná jak stavebnice a dá se vylepšovat a tunit.Ještě k tomu airmastru který je identický s kralarms N-O8,tam jsem přeříz hlaveň flexou v půlce vzteky a koukal. Vývrt nešel středem hlavně jak na začátku a na konci hlavně ale v její horní polovině ještě tak 2mm a vrták vyjel ven.Věděl jsem,že střela letí po parabole ale že kvůli tomu musí být i parabolicky vrtaná hlaveň jsem zjistil až u airmastra :lol: :lol:
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od al.taylor » 25 kvě 2019 23:28

Slavie řady 63x určitě není špatná volba, prošlo mi jich rukama hodně a i když mezi nima byly kusy s vyosenou hlavní nebo jinak odflaknute, je to celkem dobrá flinta.
Nicméně objem vzduchu nelze ničím nahradit a já momentálně experimentuji se silnějšími vzduchovkami.
Takže v návalu jakési masochistické zvědavosti jsem koupil N 05 S 5,5 mm.
Na první pohled pěkná puška, dobře vyvážená s jistým úchopem. Po vybalení hned rozeberu, čímž se dobrovolně připravím o záruku na vady, které bez demontáže nelze zjistit. Přední šrouby vkusně schované pod krytkami s rybinou šly jakž takž povolit. Ovšem se zadním to byl boj. Měl jsem podezření na Loctite, ale závit byl prostě jen hodně těsný. Po celkové rozborce jsem čekal kýbl vazelíny jako obvykle ale kde nic tu nic. Lehce namazáno olejem bylo pouze spoušťové ústrojí a čep hlavně. Což je asi lepší než přehnaná konzervace u konkurence. Takže dalo by se střílet hned po vybalení z krabice.
Nikde ani na drážce pro natahovací páku nebyly žádné hatsanovsky ostré řezné hrany. Vše čistě odjehleno a nikde ani šponka.
Jedinou vadou byl otlak tureckého šroubováku na těsnění pístu. Prodejce přislíbil navzdory rozborce poslat náhradní. Válec má menší průměr než je obvyklých 25 mm, tak jsem zkusil těsnění ze Slavie 634 a sedlo jak prdel na hrnec.
Následoval pettuning, zaleštění konců pružiny a její podlozeni kovem ať se může vrtěti. Poté zmenšení odporu a zkrácení chodu spouště, což je u této
mechaniky jednoduché a mám ji radši než slávistický spoušťak. Před sestavením ještě namazání patřičných míst vazelínou Isoflex Topaz.
Po sestavení jsem uvažoval co s mířidly. Hledí krásně svítí zelenými body ale světlovodná moucha nemá co vodit, protože vršek jejího chránítka je uzavřený a nechali jí pouze boční otvory takže svítí jen na slunci což je asi nepochopení principu tru-glo. Takže jsem přemýšlel jestli frézovat chránítko, nebo namontovat puškohled. Kvůli slábnoucímu zraku jsem zvolil druhou možnost a pokud počasí a rodina dopřeje, zkusím zítra nastřelit.
Zatím se mi tato vzduchovka zdá ve své kategorii lépe zpracovaná než levnější typy Hatsanu. Tak uvidíme jak dopadne praktický test.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od al.taylor » 26 kvě 2019 19:48

Tak vyzkoušeno. Na 25 m ve stoje s oporou o strom lítaly nejlépe Jumbo expres 5,52 mm s rozptylem okolo 20 mm když nepočítám úlety díky nestabilnímu postoji. Podobně tomu bylo s Jumbo Exact 5,52.
Doma pak ze stolu s oporou o smotanou bundu na 15 m rozptyl 15 mm.
Zpětný ráz je úměrný výkonu a není to nijak ostrý kopanec. Perforovaná gumová botka slušně tlumí.
Překvapil mě výkon, který jsem díky slabší kratší pružině nečekal. Nemám hradla ale zhruba z 30ti cm proletěly Jumbo RS a Express 24 milimetrovým smrkovým prknem. Jumbo Exact 5,52 prošel, ale zůstal na zadní straně prkna, Monster a Heavy zůstaly ve dřevě.
Takže se vzduchovkou jsem celkem spokojen. Ještě plánuju místo plastové atrapy moderátoru nějaký kompenzátor, ale už teď je přesnější než já.
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od al.taylor » 16 čer 2019 20:49

Takže kompenzátor je vyroben z přesné trubky 18x1,5 a kroužku průměru 15 mm s dírou 6,5 mm což se mi zdá málo, ale počkám jak to bude střílet. Musím znovu nastřelit protože jsem dával pevnější montáž. Původní nástavec s muškou šel dost těžko sundat. Drží na tisicihranu kousek od ústí, které je docela hezky začištěno.
Do dutiny v pažbě jsem dal hadr a do něj nasypal nepovedené olověné kulky pro předovku, bb broky a nějaké zmetky diabolky. Těžiště se posunulo těsně před lučík a flinta váží s puškohledem rovné 4 kg. Zpětný ráz je teď jenom takové měkké potlačení do ramene.
Uživatelský avatar
Mike999
Příspěvky: 231
Registrován: 15 čer 2018 09:27

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od Mike999 » 17 čer 2019 10:49

Měl jsem Kral Arms Airmaster Puncher ve 4,5mm (viz foto). Byla to moje první PCP flinta. Kromě praskajících krytů zásobníků a jejich celkově "magickému" ne fungování (rozebíralo se to tu) byl kumšt naučit tu flintu střílet "rovně". Při použití zásobníčků byl rozptyl na 25 metrů 4 a více cm. Bez zásobníčků to létalo lépe (cca 2 cm). Na vyblbnutí na zahradě dobrý. Nakonec udělala puška radost dvakrát (podruhé, když jsem ji po 2 letech prodal). Problém té mojí byl v laufu, uvažoval jsem o výměně. Možná se ale výroba zlepšila. Já ale k této značce důvěru nemám a znova nezkusím.
Přílohy
Mazlik.jpg
Huben GK1 V3 (5,5mm)
Ataman AP 16 (5,5mm) + Conv. Kit + Truglo Tru–Tec 2MOA
FX Impact MKII Comp. (5,5mm) + Optisan CP 3-12X32P mil–MH10X
Daystate Huntsman Regal (4,5mm) + Sightron SIII 10x42 MMD
AirMaks Arms Katran C (5,5 mm) + Veyron 3-12x44, FFP, MPR–4
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od karel743 » 27 zář 2019 14:20

Tak jsem se ptal na Colosusu na bullpup Puncher a pan Sojčák mne ubezpečil:

Dobrý den, značku Kral Arms ukončujeme, jelikož nereagovali na naše námitky k potřebným změnám u PCP zbraní a nebylo možné získat od výrobce díly.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Lukáš Sojčák
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Dusan1965
Příspěvky: 31
Registrován: 10 říj 2019 19:47

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od Dusan1965 » 13 říj 2019 16:33

Ja jsem Puncher Breaker minuly tyden vracel ve 14ti deni lhute. Vybiral jsem podle videii na You tube a musim rict, ze uz tem videim vubec neverim. Podle recenzi prodejcu je vsechno super a pak houby. Ta moje Kral na 25m rozptyl 20cm. Ted vybiram jinou, ale uz neverim nicemu, koupim pres internet a vyzkousim. Pak bud zustane doma nebo supem zpatky.
Uživatelský avatar
Deathbull
Příspěvky: 192
Registrován: 11 bře 2019 13:41

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od Deathbull » 13 říj 2019 18:13

20 cm na 25 m je nesmysl. Tam musela být velká chyba, nemůže to být vlastnost pušky. No je to turek hlavně že je pryč 😂🤣
Pidlooký ponocný
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od Alexxxus » 16 říj 2019 09:13

tak klidně věř - měl jsem na krámku jeden na servis - 25 cm na 20 metrů nebyl problém tak shitová hlaveň to jsem dlouho neviděl
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Smazaný uživatel 30573

Re: Vzduchovky Kral arms

Příspěvek od Smazaný uživatel 30573 » 16 říj 2019 10:24

Ku Firme Kral Arms. Mal som kral arms bix max puncher. kapacita kartuše až 850 cc(kubických centimetrov) . Lenže počet vystrelov bol len cca 70 (čo zvláda weihrauch HW100 !)
Kartuše niesu vymenitelne, na regualtor tlaku zabudni. Keď som pisal priamo do firmy Kral Arms, do dnes mi neopovedali, a to aj po Anglicky, Aj po Turecky.
Pre porovnanie Rakuska Steyr, alebo Weihrauch Sport mi odpovedali do 2 dni max.
To je ta Turecka mentalita. Predať sa srať na vás.
Tiež som ju vratil. Vyzorovo su pekne ale lieta to fakt 20cm hore dole. Proste šmejd jak prase. ani zadarmo!
Cloveka s kral arms prestane baviť strielať. Hnus humus

Problém je u ľudí s mentalitou ,,nebudem kupovať predražené vzduchovky , veď vzduchovka ako vzduchovka" a potom sú tych tureckých šmejdov plné bazare)
Odpovědět