FX Bobcat

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

FX Bobcat

Příspěvek od LSoft » 19 srp 2021 19:56

FX Bobcat (resp. Mk2) je dnes již poněkud opomíjená větrovka, nicméně která před nástupem FX Impact plnila přední příčky v soutěži Extreme Benchrest (zejména v letech 2013-2015, ale ani potom si nevedla nijak špatně). Jestli se nepletu, tak FX Bobcat je de facto FX Boss předělaný na bullpup (FX Boss se v EBR umísťoval na předních pozicích v letech 2012-2018, než starší typy větrovek FX "převálcovaly" novější modely jako Impact a Crown).
Ale i tak jsem si dovolil Bobcatu založit extra vlákno, zejména kvůli popisu úpravy originální koncovky hlavně (resp. shroudu) na montáž moderátoru se závitem UNF 1/2-20.
Bobcat už je docela tichý sám o sobě díky objemnému shroudu, nicméně v jistých situacích může být každý decibel dolů výhodou. Originální koncovka výrobce ale prakticky nijak neumožňuje připevnit jakýkoliv typ moderátoru. Výrobce sám o sobě variabilní koncovky nenabízí a prakticky snad jedinou možností je koupě adaptéru od DonnyFL. Tato dle popisu sice není přímo určená pro Bobcat, ikdyž podpora DonnyFL mi sdělila, že na Bobka by to mělo jít taky. Přesto se mi ale nějak nezdál tvar nabízené koncovky v části umístěné uvnitř shroudu (DonnyFL ji má jednoduše sraženou o 45°, zatímco originální koncovka je uvnitř shroudu ve tvaru rádiusu, tzn. pozvolný náběh). Rozhodl jsem se tedy, že upravím původní koncovku.
Z hliníkové kulatiny jsem vytočil váleček proměru 1/2" a délky 23 mm. Na délce 13 mm je pak vytvořen závit UNF 1/2"-20 pro moderátor. Ve válečku je pak vyvrtána průchozí díra pro střelu s průměrem stejným jako v původní koncovce. Čelo původní koncovky je zahloubeno na průměr 1/2" do hloubky 10 mm. Váleček je pak do otvoru v koncovce vlepen anaerobním lepidlem Loctite 638.
02.jpg
Přílohy
01.jpg
03.jpg


Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: FX Bobcat

Příspěvek od LSoft » 19 srp 2021 20:03

"Stock" Bobek vypadal takto:
Bobek_orig.jpg
Zatímco vybaven custom pažbou a moderátorem DonnyFL Ronin takto:
04.jpg
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: FX Bobcat

Příspěvek od LSoft » 19 srp 2021 20:11

Jo a ještě jak můžou vypadat soustřely na 50m, pro srovnání vložena mince 1 Kč.
Možná pro někoho nic moc, ale upozorňuji, že sám sebe nepovažuji za bůhvíjakého střelce. :)
bobek_50m.jpg
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10825
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FX Bobcat

Příspěvek od Alexxxus » 19 srp 2021 21:19

Jednoho Bobcata jsem dostal na revizi a následnej prodej a můžu řící že je hodně na pohodu po cca 8000 ranách uvniřt jak nový
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět