bramborove delo, vyroba a tipy

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od PEPAN » 21 kvě 2010 23:06

dlouho uvažuji o výrobě takovéto hračky, má s tím někdo zkušenost? pro začátek zkusím asi jen odpadní trubku 50, zátku a elektrický zapalovač z karmy... :?:


Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 21 kvě 2010 23:59

Chápu podle zmínky o zapalovači správně, že chceš použít princip palné zbraně (nějaký propan apod)? S tím pomoci nemohu, po studiu materiálů na netu jsem to zavrhl a zvolil pneumatickou cestu.

Nemám tu fotodokumentaci (tu mohu udělat kolem 12. června), takže stručný popis:

Použil jsem plastové vodoinstalační trubky 50mm délky 85cm, doporučené kamarádem topenářem - materiál je tuším polypropylen. Jedna slouží jako zásobník vzduchu, druhá jako lauf. Uloženy jsou rovnoběžně, dole jsou spojeny krátkou spojkou, ve které je umístěn manometr, koncovka pro rychloplnění a elektricky ovládaný ventil (clonový, také z nějaké vodotechniky, nevím přesně z čeho to je). Lauf a zásobník jsou spojeny ještě zhruba v polovině, na této spojce je umístěn závit na stativ. Spoje jsou částečně šroubované (lauf - je výměnný, ventil), částečně svařované (zátka dna nádrže, 90° kolena).

Plnicí tlak je 25bar, nabíjení zepředu. Střílel jsem s tím válcové střely z navíjeného slepovaného papíru, uvnitř zatížené modelínou a jakusi snahou o dotěsnění kusem molitanové těsnící pásky na okna v zadní části. Létá to poměrně pěkně na ca 50-60m (při náměru cca 35-40°). Je to jednoranné v tom smyslu, že jedna náplň zásobníku je na jeden výstřel. Moc jsem se s tím nepočítal a když jsem to poprvé testoval, tak jsem ještě neměl k disposici chrony. Čistě odhadem to vypadá, že na danou kapacitu vzduchu by to sneslo i delší lauf a během léta se chystám vyzkoušet i nějaký rychlejší ventil.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od greenie » 22 kvě 2010 02:04

Hm, naco je to dobre ? Likvidovat takto potraviny ...
Chod si radsej zabehat :wink:
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od LaRi » 22 kvě 2010 08:05

http://kattarit.vyrobce.cz/delo.htm Tady je to popsané. Dělal jsem to, je to fajn i když trošku nebezpečné. Nikdy nekoukej do laufu. Jako palivo jsem používal nějakej lak na vlasy z Peny, ten nejlevnější co měli. Stačilo jenom malinko stříknout a rychle zašroubovat.
to:greenie, nemusí se stim likvidovat jenom potraviny, v zimě jsme stříleli sněhové koule, ale nebylo to ono. Spadaný jabka od silnice jsou lepší.
I tady něco je: http://forum.gunshop.cz/po-domacku-vyro ... t3636.html
Uživatelský avatar
321910336
Příspěvky: 59
Registrován: 23 čer 2008 20:54

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od 321910336 » 22 kvě 2010 13:42

doporucuji jeste nejak pojistit to vicko, s kamaradem nam vystrelilo, uz jsme ho nenasli a bylo po strileni, jinak jsou to teda poradny slehy, dostat bych tim nechtel, jinak plnit nakym osvezovacem za par korum a do laufu starou bramboru
drobeki
Příspěvky: 78
Registrován: 23 črc 2009 20:39
Bydliště: Pepinovice
Kontaktovat uživatele:

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od drobeki » 22 kvě 2010 16:57

Kdysi jsem viděl v televizi Vydru jak presentuje něco podobného( to když měl ještě obchod se zbraněma) , byla to malá "pumpa" na tenisové míčky, tvrdil, že to vrátí zloděje zpátky před dveře prodejny.Něco jak křesadlový trombon. :D
My nemáme peníze, my jsme delegace!
Uživatelský avatar
armyhunter
Příspěvky: 226
Registrován: 01 črc 2010 19:42

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od armyhunter » 02 črc 2010 07:20

Síla záleží na použitých komponentech, spreje a celkové funkci. Když je dělo dobře udělané tak muže střílet i několik stovek metrů. To vám pak ta brambora může zlámat i žebra.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od ALKAJ » 02 črc 2010 16:22

drobeki píše:byla to malá "pumpa" na tenisové míčky
Nebol to náhodou Kraken sf1 ?
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Azuritko
Příspěvky: 5
Registrován: 06 zář 2010 21:27

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Azuritko » 06 zář 2010 21:42

Ja som si toto vyrobil do podoby bazuky
No problém je, že som to asi príliš skrátil, hlavne hrubú komoru, ktorá má dĺžku iba okolo 23 cm a je to dosť nespoľahlivé, a hlavne, po prvom výstrele mi vyrazilo šrobovací kryt a po druhom ho polámalo... som ho iba pozlepoval dohromady a pre istotu istil aj popruhom. No pri podrobnom skúmaní návodov na youtube som zistil, že v Amerike majú PVC trubky s veľmi hrubými stenami. Na Slovensku sa dajú kúpiť s hrubými stenami tiež, ale sú omnoho drahšie a iba s priemermi od 100 mm. A pri týchto klasických šedých trubkách sú tie steny fakt tenké a bál by som sa z toho strielať zemiaky a často... A pri popisoch amerických zemiakových diel, z toho strielajú 2-3 roky a bez problémov a lepia to iba tým lepidlom, žiadne šróbiky. No a teraz riešim problém, ako získať ten správny materiál? S ameriky by to asi neposlali. A vhodný ekvivalent na Slovensku nájsť neviem. Máte niekto dáke skúsenosti?

Pri ďalšom hľadaní som zistil, že nejaká česká firma vyrába vysokotlakové s veľkými hrúbkami stien aj od malých priemerov. Len to ešte zohnať, zohnať k tomu redukciu a šrobovaciu časť a dúfať že nieje potreba kupovať veľké dĺžky za hrozné ceny...
pzkudk
Příspěvky: 23
Registrován: 04 srp 2010 00:47

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od pzkudk » 06 zář 2010 23:18

Ty silnostěnné trubky z neměkčeného PVC se tu prodávají, hledej to podle čísla normy: EN ISO 1452.
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od dracekvo » 07 zář 2010 10:02

Neco takoveho? :)
Azuritko
Příspěvky: 5
Registrován: 06 zář 2010 21:27

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Azuritko » 07 zář 2010 16:02

Taký veľký si zase robiť nechcem... mne stačí klasika... ale títo maníci čo si poslal video strielajú aj dobre pripravené ohnivé náboje. Je to vlastne plechovka plná benzínu. Dá sa nájsť aj návod ako to treba pripraviť --- ja by som do toho nešiel. A takto to vypadá po vystrelení
Azuritko
Příspěvky: 5
Registrován: 06 zář 2010 21:27

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Azuritko » 07 zář 2010 21:20

Tak som objavil dáku stránku. Neviem či sa v tom niekto vyzná ale teoreticky by som mohol z tohto zostaviť to delo...
Lepidlo
63mm trubka
110mm trubka
Redukcia
Mufňa
Len jeden problém, že ak je mufňa to čo si myslím a dá sa použiť presne ako na amerických delách, tak čo môžem použiť ako zátku s 4" závitom? Také niečo som tam neobjavil v tom shope.
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od dracekvo » 07 zář 2010 21:29

Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: bramborové dělo, výroba a tipy

Příspěvek od Warthog » 07 zář 2010 21:59

Proč radši nepoužiješ PE trubky? Třeba HDPE chráničky na kabelové rozvody nebo vodovodní tlakové trubky? Ty snesou v pohodě tlaky kolem 30 bar zatímco trubky z PVC s bídou polovinu, některé i méně. Navíc PVC je křehčí.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět