Hatsan Factor sniper L

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Hatsan Factor sniper L

Příspěvek od darknes » 30 čer 2023 13:53

Tak se na nás chystá pomalu nová delší a výkonnější verze PCP



Tvrdí že má vše i tlak regulátoru nastavitelný z vnější což by mohla být bomba hlavně v ráži 6.35 udávají přes 150J .
Tož docela se těším 😀


poschlmartin
Příspěvky: 9
Registrován: 27 pro 2018 17:39

Re: Hatsan Factor sniper L

Příspěvek od poschlmartin » 16 črc 2023 22:55

Tož se těším též. Zařadil jsem se do fronty...
sasula
Příspěvky: 77
Registrován: 16 srp 2020 22:51
Bydliště: Praha

Re: Hatsan Factor sniper L

Příspěvek od sasula » 17 črc 2023 13:56

Taky čákám na nějaké řádné recenze...

může to být velmi zajímavé překvapení, pokud se potvrdí vše co tvrdí
Kral Arms Puncher Jumbo Dazzle Camo 5.5mm .22 + Falcon X50 10-50x60 + modulátor Hogan Decimeater
KalibrGun Springbok 5.5mm 600mm hlaveň - dočasně zapůjčen
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Re: Hatsan Factor sniper L

Příspěvek od darknes » 24 črc 2023 21:14



Hezké a delší předváděcí video
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Re: Hatsan Factor sniper L

Příspěvek od darknes » 31 črc 2023 16:17

Tak se pochlubim trochu Sniper verze L v ráži 6.35 je doma.
Pár zkoušek už jsem udělal tak můžu už i něco napsat.
Takže vzduchovka je brána z kraleshopu.
Kvalita provedení je za mě moc hezká žádné ostré hrany nic o co by se člověk poranil, materiál vypadá kvalitní.

Vybavení co přišlo mi je krásný velký plastový kufr kde se vleze vzduchovka bez problémů i se zaměřovačem a celkovou výbavou, 3x zásobník na 19 ran což je super, dále prodloužená koncovka k plnění, bohužel opět to není jednotná verze pinu ale udělali ho o 5 desetin milimetru větší než je klasický 8mm pin. Jako další v sadě je jednoranna redukce, za mě hodně povedená. potom je to takový nespecifikovaný klíč k nastavení regulátoru, povolení pažby atd. Klíč k natažení zásobníku. A jako poslední sada těsnění na vzduchovku 7ks. A jako poslední je navíc gumová rukojeť.

Teď k zbrani jako takové, přišla nastavená na 145bar v základu kladívko úplně povolené na nastavovači přítlaku pružiny.
Hlaveň jsem vyčistil moc špinavá nebyla ale za to zbraň byla hodně silně promazána uvnitř tak mi trvalo cca 3 zásobníky než všechen olej byl venku a teď už to střílí konstantně.
Test s diabolkami jsb king heavy MK2 2.2g v originálním nastavení 88J přidáváním přítlaku pružiny do poloviny možnosti se výkon zvedl na 94J ( přidání více už výkon klesá ale spotřeba vzduchu zbytečně roste) druhý test slug zan 2.66g 100J
Proběhlo zvýšení tlaku na regulátoru na cca 165bar ( píšu cca protože budík je po 50 barech)
Test slug zan 2.66g a výsledek je 285ms a 108J s podobným nastavením pružiny kladívka. U každého nastavení regulátoru si bude třeba i pohrát s nastavením pružiny kladívka pro doladění.
IMG_20230730_174701.jpg
Teď popíšu jak se může zvedat či snižovat tlak - povolit láhev lehce se vypustí vzduch z power pléna. Na zbrani je rychlospojka podobná té z fx zbraní ale bohužel nepasuje bo hatsan používá závit 10x1 a fx má 12x1 píšu aby jste to zbytečně nekupovali. Teď vzít ten jejich klíč a pootočením do +- nastavit tlak, maximální tlak je 200bar který jde nastavit minimální nevím ale odhad je 125 bar.

Hlučnost výstřelu i s přidaným tlumičem je docela velká zatím neměřena hlukoměrem ( přidám později)

Vrátím se ke zbrani a začnu od pažby, ta je vymyšlená hodně dobře nastavení botky lze provádět vysunutím popř i nakloněním a taky ji posouvat vertikálně nahoru a dolů. Lícnice má zajištění a kolečko nastavení, jde posouvat dobře a hlavně drží pevně když se zajistí. Spodní přídavný kloub je umístěn na spodním railu dá se nastavit po 45° a také se dá i vyšroubovat a tím si zvednout celou pažbu od země tudíž odpadá nutnost střeleckého bagu. Já osobně jsem objednal sklopnou redukci na pažby AR protože zbraň je opravdu velmi dlouhá.

Přejdu k rukojetí ta je nejspíš dřevěná precizně udělaná a tvarovaná, krásně se drží, nejspíš ji měnit za gumovou nebudu aspoň prozatím.
Nabíjecí páka je úžasná velká a dobře se natahuje akorát občas se mi zatím stává že místo ní chytnu zásobník protože páka je docela blízko něj.
Spoušť hatsan uvádí že je to quattro no a v základu mi přijde hooodně tuhá musím zkusit jak půjde nastavit.
Vrchní piccantiny lišta je dělaná jak 22 tak i 11mm je i ve sklonu odhad je 15 až 20 moa neměřil jsem to.
Odklápěcí krytka nabíjení ve spojitosti s jednorannou redukcí je super vymyšlená v souvislosti se zásobníkem je to dobré vodítko.
Předpažbí je spojeno šrouby s tělem zbraně a regulátorem a v něm je umístěné power plénum je to dobře vymyšlené protože to hodně zpevní zbraň a dobře se za to i chytá a hlavně střed váhy celé zbraně je právě na tomto předpažbí.

Na konec si nechávám hlaveň jako takovou protože ta je opravdu dlouhá její délka je myslím 760mm. Na ní je dvojí obal přední část zpevňovací a druhá je vlastně jako tlumič rozšířená a přesahuje Ústí hlavně na jejím konci je ještě i závit pro přídavný tlumič a ve verzi 22 a 25 je to 1/2 unf.
Jediná věc je ta že hlaveň se hodně houpe díky své délce takže minimálně to bude chtít buď to zpevnit přes objímku hlaveň + láhev nebo něco vymyslet mezi regulátor a hlaveň což mě napadlo že zkusím něco navrhnout a vytisknout na 3D tiskárně.
Popřípadě pokud by měl někdo nějaký návrh budu rád.

Na konec přidám i výtky ale ty se spíše týkají výrobce protože zatím nemá ani návod přímo k téhle zbrani ( dodává s návodem k verzi Factor RC) a zatím prodejci u nás ani neobdrželi rozpad zbraně a tím ani seznam náhradních dílů.

Snad to někomu pomůže tyhle mé poznatky které ještě rozvinu s dalšími testy.
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Re: Hatsan Factor sniper L

Příspěvek od darknes » 01 srp 2023 16:23

Přidám pokračování testování této vzduchovky kterou mám.
Teď posuzují to co mám jelikož je možné že pozdější verze třeba budou už vychytanejsi.
Po nastavení na maximální tlak tj 250bar podle budíku na zbrani a maximální nastavení kladívka přišlo rozčarování
IMG_20230731_204142.jpg
Tohle mi změřilo tudíž žádných 156j a ani se to tomu zatím nepřiblížilo a i když používám 41 grain slugy a výrobce udává 156j s 45grainy měl bych být někde kolem 140+ J a né tak nízko.
Jen škoda že nemám podobné porovnání s krátkou verzí S v plném nastavení popř s někým kdo již taky vlastní tuhle dlouhou verzi.
darknes
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 22:12

Re: Hatsan Factor sniper L

Příspěvek od darknes » 03 srp 2023 13:53

Pokračování č2.
Po rozmluvě a bádání jsem přišel na to že s největší pravděpodobností byl zatuhlý regulátor.
Šel moc těžko nastavit tak jsem vyšrouboval láhev vypustil plénum povolil šroubek na kolečku nastavení a zjistil jsem že jsou na něm i drážky a v těle pružinka s kuličkou aby bylo jasné že se nastavuje regulátor samozřejmě plno vaseliny rozhýbal jsem regulátor stylem max min. Teď už jde nastavit docela lehce a už při 175 barech jsem na hezkém výkonu 116 Joule ale hlavně už není ten problém s pomalým dofoukavanim pléna.
Jediné na co si člověk musí dávat bacha je že v tomhle nastavení se již nedají tak dobře používat lehké střely protože s 1.7g slugem jsem se dostal už na sonickou rychlost 350ms.
10Edko10
Příspěvky: 8
Registrován: 14 pro 2023 16:04

Re: Hatsan Factor sniper L

Příspěvek od 10Edko10 » 14 pro 2023 17:28

Ahoj, prosim zjistoval jsi i nejnizsi mozny vykon? A jak velky vliv ma nasteveni bici pruziny?

Moc dekuji
miro5
Příspěvky: 18
Registrován: 31 kvě 2021 13:22

Re: Hatsan Factor sniper L

Příspěvek od miro5 » 18 pro 2023 12:33

darknes píše:
31 črc 2023 16:17
......
Hlučnost výstřelu i s přidaným tlumičem je docela velká zatím neměřena hlukoměrem ( přidám později)

Na konec si nechávám hlaveň jako takovou protože ta je opravdu dlouhá její délka je myslím 760mm. Na ní je dvojí obal přední část zpevňovací a druhá je vlastně jako tlumič rozšířená a přesahuje Ústí hlavně na jejím konci je ještě i závit pro přídavný tlumič a ve verzi 22 a 25 je to 1/2 unf.
Jediná věc je ta že hlaveň se hodně houpe díky své délce takže minimálně to bude chtít buď to zpevnit přes objímku hlaveň + láhev nebo něco vymyslet mezi regulátor a hlaveň což mě napadlo že zkusím něco navrhnout a vytisknout na 3D tiskárně.
Popřípadě pokud by měl někdo nějaký návrh budu rád.
Snad to někomu pomůže tyhle mé poznatky které ještě rozvinu s dalšími testy.
Zdravím, co si mám představit pod "hlaveň se hodně houpe", vliv na přesnost nebo co rána tak jinam, chybí nějaké výsledky střelby? A co ta hlučnost, je řešitelná?
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Hatsan Factor sniper L

Příspěvek od honda » 18 pro 2023 22:42

"hlaveň se hodně houpe" tzn, že se mu třasou pracky :D
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Hatsan Factor sniper L

Příspěvek od Stainles » 15 bře 2024 08:29

Tak ako je na tom po dlhšiej dobe používania? A vlastne koľko regulovaných rán reálne zvládne ak je našlapany na Max?
Odpovědět