Skusenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

wangol

Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Příspěvek od wangol » 09 čer 2009 11:24

Zdravím, chcel by som počuť nejaké názory a skúsenosti na nákup cez tieto dva internetové obchody (merkuria.net a afg.sk). Chcel by som totiž kúpiť Slaviu 634, v oboch ju maju za rovnaku cenu, len neviem ako je to so serioznostou.
Ak mate nejake skusenosti - pozitivne aj negativne, tak poprosim podelit sa o ne! Dakujem


Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivco » 09 čer 2009 11:33

z Merkurie som zatial objednaval iba JSBdiabolky.
po polhodine ako som objednavku uzavrel na nete volala pani ze jeden s objednanych druhov 4.52 nemaju ci chcem na miesto toho nejake ine.
tak som povedal ze nech poslu iba tie zvysne dve.
a tak to aj prislo.
dobre zabalene neotrepane.
spokojnost na mieste.
v piatok ideme do piestan na letecky den a cestou ideme mrknut aj do Merkurie.
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 09 čer 2009 15:09

Firmu afg osobne ešte nepoznám, takže nebudem komentovať. No fy Merkuria bola na zraze často prepieraná :P . Zo začiatku som mal dosť zlé skúsennosti, zlá komunikácia, žiadna odozva, tovar nedošiel, poplietli obj., pomačkané diabolky, iné druhy a pod. Potom som im dal druhú šancu, však každý raz začínal :wink: Poprosil som ich aby to balili lepšie do balíkov nie do obálok :shock: . Momentálne od nich beriem diabolky, niektoré majú akceptovateľné ceny. Komunikácia v pohode, objednávky do 2-3 dní. Pekne zabalené, som momentálne spokojný. Čo sa týka predaja vzduchoviek, na zraze tvrdili niektorí, že je lepšie sa dohodnúť telefonicky. A ide to.
Snáď by som mal výhrady k niektorým "hláškam" na ich stránkach k popisu vzduchoviek. "Vzduchovka pre profesionálov" "Do 17J" a podobné nezmysly :D . Tak potom sa odo dnes, radím aj ja medzi profesionálov :wink: :P
jerem555
Příspěvky: 351
Registrován: 05 úno 2009 19:22

Příspěvek od jerem555 » 09 čer 2009 15:24

Z merkurie som bral vždy len osobne, v dopredu dohodnutom termíne. Vždy som sa stretol s ochotou a trpezlivosťou, p. Šabík mi všetko vysvetlil a povedal pre aj proti. Kurierom som od nich zatiaľ nič nebral, ale naposledy keď som tam bol, tak tam priamo balili zásielku - nejakú dlhú vzduchovicu - a teda tá pani si na tom dávala fakt záležať...
Nebál by som sa od nich zobrať ani cez net...
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 09 čer 2009 16:19

Z AFG som objednaval uz tri krat. Nebol ziadny problem. Balicky boli do troch dni u mna doma, postou na dobierku.
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kayco » 09 čer 2009 18:31

z merkurie som objednaval iba diabolky jsb, vsetko prebhelo ok, doslo za tri dni na postu, diabolky boli o.k. nic co by som im mohol vycitat...
Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 09 čer 2009 20:26

planoval som kupit qb78 deluxe, no v
afg.sk mali len klasicku verziu, napisal som im cez to okienko o lepsej cene a cenu dali nizsiu, odpoved bola bleskova(dokonca mimo prac dna), chlapik to poslal z mobilu, mozno bol niekde na ceste.. aj ked som od nich nekupil zanechalo to vo mne dobry dojem.
"...
Táto správa bola odoslaná z môjho BlackBerry® zariadenia zo siete Orange. Sent from my BlackBerry® from Orange wireless handheld.
"
no nakoľko som chcel deluxe kvôli duralovej objimke bral som z merurie.
Trochu mi poplietli objednavku a namiesto jsb 500ks heavy mi dali ine jsbcka 250ks jumbo, no pani mi ihned volala ze to poplieti a ci mi mozu poslat heavy 500ks za cenu jumbo 250ks. suhlasil som lebo by som musel posielat jumbo 250ks tam a oni by mi poslali heavy 500ks,, tj platil by som zbytocne postovne aj ked chyba bola u nich. a par diaboliek nikdy nie je navyse. Pacilo sa mi ze volali hned ako to zistili, chyby sa predsa stavaju.
QBcko malo niektore casti zahrdzavene, ale aj tak som bol s merkuriou spokojny. no stal sa mi taky problem (pisal som o nom tu)
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... start=2145
a pusku som musel poslat na reklamaciu, teraz len cakam, dufam ze to vyriesia a pusku mi bez problemov rychlo poslu, uz si chcem z nej zastrielat. dufam ze nebudu nic vymyslat a nebudu robit problemy.
ale vypada to na serioznu firmu, uvidime.
ps: niektore puskohlydy od nich sa daju kupit inde o 50% az 80% lacnejsie,
tj tie šitne zoom, ...
wangol

Příspěvek od wangol » 10 čer 2009 10:48

No dakujem za odpovede, zatial to vyzera na merkuriu, maju tam vacsi sortiment vzduchiek a predpokladam, ze aj viac skusenosti s nimi. Pre afg mi akurat nahrava to, ze by som neplatil postovne a ku kazdej vzduchovke davaju nejaky supacky puskohlad zadarmo. Takze este zopar dni pockam asi :)
jerem555
Příspěvky: 351
Registrován: 05 úno 2009 19:22

Příspěvek od jerem555 » 10 čer 2009 11:25

No neviem či ten super 4x20 puškohľad je nejaká výhra.... :?
wangol

Příspěvek od wangol » 10 čer 2009 12:55

No to urcite nie je, ale co je zadarmo, to sa rata :wink:
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 30 čer 2009 14:39

moja reklamacia qb 78 v merkurii dopadla dobre, poslali mi úplne novú pušku.
S touto firmou som spokojný, musím jej dať kladné hodnotenie :!: :wink: 8)
wangol

Příspěvek od wangol » 02 črc 2009 08:29

Tak parada, slaviu 634 mam uz doma, cela objednavka prisla neporusena a kompletna za 2 dni od objednania. Velke + pre merkuriu!
jaro
Příspěvky: 1
Registrován: 10 led 2010 18:12

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Příspěvek od jaro » 10 led 2010 18:32

zdravim,
ja som kupoval z merkurie hammerli hunter force 900 combo plus asi desat dalsich veci (broky, BB, bombicky, puzdro...)
puska prisla nakrivo zlozena, v nepouzitelnom stave - tak isla spat do merkurie.
tam "visela" cez mesiac a nakoniec mi prisli peniaze namiesto pusky.
urcite to nie je prvy pripad s touto puskou od nich vid. http://forum.gunshop.cz/hammerli-hunter ... t4534.html niekde vnutri fora...
teraz pozeram ze ju stale maju v ponuke (dokonca isli dole s cenou) tak nechapem aku maju v merkurii strategiu ale nepozdava sa mi...je mi jasne ze nebudu kontrolovat kazdy vyrobok od dodavatela, ale ked o probleme vedia tak podla mna ho riesia dost ignorantskym sposobom.
samozrejme postovne za cestu spat do merkurie som uz nevidel...
tolko moje skusenosti
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Příspěvek od ivco » 10 led 2010 18:56

v utorok ideme s brachom navstivit Merkuriu osobne. som zvedavy.
potom poreferujem.
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
PEPE800
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2009 01:11
Bydliště: Bratislava

Re: Skúsenosti s E-shopmi na Slovensku - merkuria.net a afg.sk

Příspěvek od PEPE800 » 10 led 2010 20:55

diabolky pokrčene boli poslane v obalke pritom som im vyslovene napisal "poprosim dôkladne zabaliť". To by mal pochopiť aj človek pracujuci v chranenej dielni. :?
Diana MOD.54 Airking 4.5mm
buschnell elite 3200 10x40
AirArms S510-SL carabine
Odpovědět