Recenze nekolika zbrani s pohonem na C02

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Samtibalfarst
Příspěvky: 1
Registrován: 26 zář 2012 18:30

Recenze několika zbraní s pohonem na C02

Příspěvek od Samtibalfarst » 26 zář 2012 20:17

Nikde jsem nenašel pohromade recenze a protože mám odzkoušeno několik zbraní ale, take jsem se hodněkrát spálil při výběru napíšu mé dojmy a třeba někomu pomůžou...

Pistole ASG - CZ 75 P-07 DUTY, Non-blowback, (4,5 mm) ocelové broky, zásobník na 20 nábojů.

Velmi povedená zbraň. Nastřílel jsem cca 5000 ran bez jakékoliv údržby. Na jednu bommičku lze vystřílet asi 100 nábojů přičemž prvních 50 ran je nejúčinějších. 20 posledních ran už za moc nestojí. Přesnost zbraně od 20 metrů už pokulhavá ale do 20 metrů po zastříleni není problém sundávat plechovky na každou ránu. Pet láhev jsem neprostřelil ani zblízka. Běžně ve zbrani nechávám bombičku a žadny problém. Provedl jsem také úpravu na zvýšení výkonu kdy je zbraň o něco hlasitější ale za to přesnější. Po úprvě již pet láhev prostřelím. Výborně padne do ruky a působí fatk reálně.


Revolver Crosman - 3578 W, (4,5 mm), Diabolky zásobník na 10 nábojů.

Provedení není nic moc, působí jako hračka, ale jen na toho kdo ji drží v ruce protože čumilům připadá okouzlující. Zbraň je špatně vyvážena a je nutno vystřílet hodně diabolo než se s tím naučí člověk střílet za to pak budete odměněni, že plechovku od Red-Bull sundáte i na 40 metrů. Kdo chce střílet odpasu jako kovboj je to perfetní volba protože jsem se to s tímhle kvérem naučil za 200 diabolek. Nastřílel jsem asi 2000 ran bez údržby. Na jednu bombičku lze nastřílet cca 50 az 60 ran. Při 60 ranách je posledních 10 spíše na střelbu od pasu než do terče. Zbraň lze i maličko vylepšit kdy je pak více přesnější a lehčí.


Puška Norconia - QB 78 (5,5 mm), Diabolky jeden náboj.

Za tu cenu nelze koupit nic lepšího. Je trochu těžká proto na střelbu ve stoje moc nesázejte pokud si zbraň neupravíte. Přesnost na 50 metrů je vynikajíci jak s optickým tak i původnim mířidlem. Poměrně velký rozdíl je při používání různých druhů diabolek. Ty levne diabolky nejdou ze zbraně ani vystřelit a ucpou hlaveň. Pet láhev lze prostřelit i na 30 metrů. Na dvě bombičky lze vystřílet asi 50 az 70 ran s tím, že posledních 10 stojí za úplné houby. Tato zbraň ma hodňe neduhů, které je nutno odstranit což lze i bez dalších nákladů. Poté už nedáte na zbraň dopustit a všechny ostatní zbraně vam budou připadat jako hračky. Provedl jsem také úpravu na zvýšení výkonu, vyrobil zásobník na 20 diabolek plus jsem zbraň odlehčil. Po úpravách váží 2,6 Kg včetě optiky a zásobníku. Nasřílel jsem asi 2000 ran a nevidím problém s opotřebením.


Pistole - Heckler & Koch P30, (4,5mm), Diabolky zásobník na 8 nábojů a ocelové broky zásobník na 15 nábojů.

Od téhle zbraně jsem si hodně sliboval, ale za ty peníze jsem byl sklamaný. Přesnost je velmi slušná, ale jen na diabolky. Nabíjení diabolek je jednoduché ale výmena zásobníku už ne skoro pokaždé mi spadnul na zem. Po otevřeni není zásobník na diabolky nijak přichycen. Nabíjení kuliček je otřesné když pustim pružinu kuličky včetně gumového těsnění vybrnknou na zem navíc je třeba vložit místo zásobníku na diabolky speciální adaptér teprve pak lze použít ocelové broky.. Zbraň je nevyvázená a i když váží stejně jako CZ 75 mám pocit, že váží o 200 gramů vice. Dost velká spotřeba plynu více jak 40 slušných ran jsem nevyždímal. Nedá se střílet rychle za sebou a je nutné 2 až 3 vteřiny počkat než znovu vystělim jinak je výstřel slabý skoro jako plivanec. Hodně tuhá spoušt v automatickém režimu. Jediné co na zbrani bylo dobré je přesnost, budí dojmem, že hodně vydží... nastřĺel jsem 400 ran a sklamán ji odložil na neurčito.


Revolver ASG - Dan Wesson 6" (4,5mm) ocelové broky, zásobník na 6 nábojů

Svým provedením moc hezká zbraň, realistická po všech stránkách. Kde ji vytáhnu je středem pozornoti. Střílet s tohoto revolveru je opravdovým zážitkem. Přesnostr zbraně do 15 metrů je výborná, ale od 15 metrů je až neúměrně nepřesná, na 30 metrů je umění něco zasáhnout. Nastřílel jsem asi 500 ran a občas začíná blbnout otáčení bubínku, vypadá to, že s tím bude časem problém. Bombička vydrží cca 50 až 60 ran s tím, že jsem nezaznamenal postupný úbytek energie až při prvním náznaku, že už zbraň není tak účinná byla bombička úplně prázdná. I přes svou velkou váhu je zbraň velmi dobře vyvážená a i manželka neměla problém sundat plechovky na téměř každý výsřel. Zbraň má nejpreciznější provedení jaké jsem viděl.


Pistole ASG - CZ 75 Compact, Non-blowback, (4,5mm) ocelové broky, zásobník na 17 nábojů.

Provedení je vzhledově povedené a realistycké. Vyváženost je špatná a tím trpí i přesnost zbraně, která se za to nemění vzdálenosti od cíle. Přesnoist na 30 metrů je stejná jako na 20 metrů. Když v ní nechám bombičku vždy CO2 unikne. Na jednu bombičku lze vystřelit asi 70 ran s tím, že posledních 20 není nic moc. Původní zásobník stojí za houby protože bombička má tendenci vyskočit ven dík pohyblivému kloubu, který drží bombičku a proto jsem opatřil zásobník, který tento kloub nemá. Pružina na zásobníku je moc silná a špatně se tak nabíjejí kuličky. Spoušť je moc tuhá a lepší je střílet s nataženým kohoutkem. Řek bych, že od ASG asi nejméně povedená zbraň.


Recenze dalších zbraní dodám příště...
Naposledy upravil(a) Samtibalfarst dne 30 zář 2012 12:30, celkem upraveno 3 x.


Krátke: CZ 75 DUTY, CZ 75 Compact, Crosman Colt 357, Heckler Koch P30.
Dlouhé: QB 78, Swiss Arms M6.
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Recenze několika zbraní s pohonem na C02

Příspěvek od Beran » 27 zář 2012 15:28

Také přihodím.
Měl sem Umarex Walther CP 99 Compact a žádná sláva.
I když se jedná o destruktivku na 4,5mm ocelové BB broky, tak o výkonu se nedá zdaleka mluvit.
Zakládání a napíchnutí CO2 je zatím nejlepší z toho co sem měl možnost vyzkoušet, to klobouk dolů.
Člověk ani netuší jestli ta bombička nebyla prázdná - dokud nezkusí vystřelit... je to naprosto spolehlivě utěsněné a nikdy to nevidalo ani náznak siknutí.
Váha je velice realistická a zpětný ráz také, naproti tomu přesnost a výkon zbraňě je doslova katastrofou. Nehodí se ani na plechovky. Zatím co tohle neudělá na plechovce ani náznak, tak u softové verze skoro prostřelí ešus na cca 5m.
Takže šla do světa.

Nahradil sem ji softovou Walther P99 DAO CO2 a je to jiné kafe.
Píšou energie do 2J no ve skutečnosti to má kolem 3J a není s ní problém na 15m prostřelit plastovým BB 0,28g 5l sklenici.
Rozdíl mezi zásahem z tohoto a třeba Steyr M9A1 který má 2J je velice citelný. Pokud se naláduje 0,30g aluminium BB Madbull, tak to skoro prostřelí ten hliníkovej ešus.
Na druhou stranu je to vykoupeno velkou spotřebou ( cca 60 výstřelů na 1 bombičku ).
Taky BlowBack má bohužel srandovní zvuk a je to dáno lehkou slitinou z které je vyroben závěr.
co se týká přesnosti, tak na 10m není problém zasahovat 6cm kruh což mě na softkové verzi příjemně překvapilo.
Bohužel je mechanizmus zbraně konstruován tak, že k natažení a výstřelu je potřeba celou dobu vyvýjet tlak na spoušť protože závěr při zpětném rázu nenatahuje bicí mechanismus.
V ruce sedí velice dobře a váhově je taky přijatelná. Liší se však od svého ostrého bratra v celkem dost detailech.

V obou sem nechával napíchnuto a na těsnění to nemělo žádný vliv.
Odpovědět