vetrovka po domacku

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

atropos
Příspěvky: 78
Registrován: 05 bře 2012 18:12
Bydliště: Praha 9

větrovka po domácku

Příspěvek od atropos » 06 bře 2012 18:52

Snad nevadí založené nové téma, ale nenašel jsem nic kam by to šlo dát, tak snad neva. Případně poprosím adminy o smazání či přesun na příšlušné vlákno.

K věci. Po dlouhé době jsem se rozhodl oprášit svoje staré nákres na přepouštěcí ventil větrovky + mechaniku úderníku. Neohrnujte nos nad vzhledem  šlo mi prvotně o funkčnost, a né design. Prototyp je v této fázi plně funkční, ale……..
Trochu mě zkamal výsledek, čekal jsem něco jiného. Mé dotazy se budou týkat možností řešení.
Tlaková nádoba je o obsahu cca 400ml, pracovní tlak je dán možností air pumpy na vidlice kol, tj. 21 bar.
Přepouštěcí ventil je bez ztrát, napojen je přímo na tlakovou nádobu přes 2 těsnění, Ventil přímo je utěsněn i na tlačné hřídeli o kroužkem. Z ventilu do hlavně je ANC trubička s vnitřní dírou 4,5mm o délce cca 20mm ma kratší délku se technicky nedostanu. Závěr má též těsnění na hřídeli, uniky nejsou. Přesto je výsledek nic moc. Ale co to může způsobovat?

Hlaveň je pravda jen obyč trubička s vnitřní dírou pro brok ráže 4,5mm o hladkém vývrtu.
Může délka hlavně až tak ovlivnit výkon střely?
Pokles tlaku po jednom výstřelu je cca 0,65 bar, vzduchu jde tedy dostatečné množství.

Plech na fotce je 0,7mm, vzdálenost střelby cca 4 – 5 m, střelivo brok 4,5mm

Někdo nějaké nápady? Uvažuji o dvou věcech, napojit přímo na ventil velkou air soft bombičku, a druhá, koupit bazar vzduchovku a udělat testy s origo hlavní tak, abych mohl výsledek považovat za korektní.


"není kachnička, jako kachnička"
pepazachy
Příspěvky: 10
Registrován: 13 bře 2011 08:24

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od pepazachy » 11 říj 2012 20:04

ahoj , právě mě napadlo založit stejné téma a ejhle někdo se v tom už babrá, budu rád za jakékoliv info, chtěl bych začít stavět a samozřejmě se rozdělím o svoje poznatky :D :D :D

pokud by měl kdokoli cokoli co se týká MODERN PNEUMATIC AIRGUN , tak pojte něco postavit ať to stojí za to, koupit si ji umí každý............



vzhled sice nic moc ale snažil se asi jenom o funkčnost :twisted: :twisted: :twisted:
vlad66
Příspěvky: 120
Registrován: 11 zář 2011 23:17

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od vlad66 » 11 říj 2012 20:44

Ahoj,
myslím, že 21 barů je málo, chtělo by to aspoň 3-4x tolik. Běžně mívají větrovky s regulátorem nastavený tlak 80-130 barů, podle konstrukce pušky a požadovaného výkonu.
Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od Warthog » 11 říj 2012 21:09

Tlak je docela malý, šel bych alespoň na těch 40-50 barů.

Dobrá hlaveň je důležitá a co je absolutně kritické je rychlost otvírání ventilu.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Mr.Handy
Příspěvky: 266
Registrován: 14 říj 2008 11:58
Bydliště: Tak nějak všude

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od Mr.Handy » 11 říj 2012 21:36

Tak tedy čistě teoreticky: Určitě bych začal s knihou MPA, je v ní kompletní návod na stavbu, který obsahuje spoustu zajímavého. Jako první vzdůšu bych určitě nestavěl větrovnici, ale něco na CO2, což bude mnohem výrobně jednodušší (případně jde přidělat flaška s reguátorem). Tím se dá nasbírat spousta cenných zkušeností. Dobrá cesta je také upravit stávající zbraň. Pokud se to povede, pak bych se pustil dál.
Ale v první řadě bych si prostudoval příslušné zákony!! To je v této byrokracíí prorostlé zemi důležité.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od Warthog » 11 říj 2012 22:31

Já bych začal spíš nějakou obecnější fysikou, zejména vlastnostmi plynů a základní kinematikou :-) Pak studium existujících konstrukcí; některé jsou velmi dobře zdokumentovány.

Na zákony defekuje canis lupus familiaris, nota bene když společenská nebezpečnost toho, že si někdo ubastlí výkonový ekvivalent Slavie je nula nula nic.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10827
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od Alexxxus » 12 říj 2012 02:56

Tak to já ihned jdu zlikvidovat medvedobiku co stavim :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
pepazachy
Příspěvky: 10
Registrován: 13 bře 2011 08:24

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od pepazachy » 12 říj 2012 13:32

tu zázračnou knihu už někdo viděl, nebo alespoň nějaký náčrt, aby se dalo ........... Jinak se nechystám stavět něco extra silného, ale spíš přesného, navíc si myslím že vzduchovka stavěná na sport by vadit nemusela, navíc kdo kontroluje J u volně prodávaných z číny, spousta chodí tak pěkně že není určitě jenom 15-16J
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od Warthog » 12 říj 2012 14:10

Bohužel čistě de iure potřebuješ licenci i na stavbu zbraní kategorie D. Že by to (snad) bylo vyhodnoceno jako společensky zanedbatelně nebezpečné a tedy ne-trestné, jsem psal, ale spoléhat se na to nedá. Stran výkonu doporučuju pečlivě přečíst zákon, konkrétně §7 - já se tu ale do té debaty znovu pouštět nebudu.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od Kavy » 12 říj 2012 15:27

Hlavně žádnou paniku,magor s legální zbraní je pro mě větší zlo než rozumný člověk s nelegální zbraní.
Ať si každý staví co chce,když s tím bude zacházet opatrně.

Jako děcka jsme stavěli kuše z ramínka na šaty,gumy z trenýrek a kolíku na prádlo.Po vyjmutí kovového háčku byl v ramínku otvor přesně pro špejli s vpředu namotaným drátem.
Dnes jsem o "trochu" starší,tak proč se nepustit do stavby něčeho technologicky náročnějšího.Sport,hobby a řemeslo v jednom.

Osobně se ale přikláním k tuningu něčeho již vyrobeného,než začít od nuly.
U mnoha detailů by jsi nejspíš skončil stejně u již vymyšlené a vyrobené konstrukce.
pepazachy
Příspěvky: 10
Registrován: 13 bře 2011 08:24

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od pepazachy » 12 říj 2012 18:50

určitě jako inspiraci bych použil nějakou větrovku, ale stavět od začátku do konce

http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=4636
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od Warthog » 13 říj 2012 01:59

Girandoniho větrovka je zajímavá, ale jako přímou inspiraci bych asi zvolil něco jiného. Kohoutový bicí mechanismus s plochou pružinou se blbě nastavuje a má vysoké požadavky na kvalitu materiálu. Zaksobník je zajímavý, ale dle mého názoru nepoužitelný pro diaboly...

Já bych asi vycházel ze základního uspořádání Steyru LG 110 - tj vkládat střely přímo do laufu a vzduch tam foukat zezadu dutinou v závěru.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Mr.Handy
Příspěvky: 266
Registrován: 14 říj 2008 11:58
Bydliště: Tak nějak všude

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od Mr.Handy » 13 říj 2012 10:12

Warthog píše:Na zákony defekuje canis lupus familiaris, nota bene když společenská nebezpečnost toho, že si někdo ubastlí výkonový ekvivalent Slavie je nula nula nic.
Warthog píše:Bohužel čistě de iure potřebuješ licenci i na stavbu zbraní kategorie D. Že by to (snad) bylo vyhodnoceno jako společensky zanedbatelně nebezpečné a tedy ne-trestné, jsem psal, ale spoléhat se na to nedá. Stran výkonu doporučuju pečlivě přečíst zákon, konkrétně §7 - já se tu ale do té debaty znovu pouštět nebudu.
Warthogu, máš v tom nějaký bordel, srovnej si to :) .

pepazachy píše:tu zázračnou knihu už někdo viděl, nebo alespoň nějaký náčrt, aby se dalo ........... Jinak se nechystám stavět něco extra silného, ale spíš přesného, navíc si myslím že vzduchovka stavěná na sport by vadit nemusela, navíc kdo kontroluje J u volně prodávaných z číny, spousta chodí tak pěkně že není určitě jenom 15-16J
Samozřejmě se nechystáš stavět NIC nezákoného, všechny informace sháníš pouze ke studijním účelům. Knížku mám, stojí z anglie kolem 700,- až 1000,-. Zajímavá, ale ještě jsem neměl čas ji prostudovat.
Kavy píše: ...
Jako děcka jsme stavěli kuše z ramínka na šaty,gumy z trenýrek a kolíku na prádlo.Po vyjmutí kovového háčku byl v ramínku otvor přesně pro špejli s vpředu namotaným drátem.
...
Mechanické "zbraně" s napínací silou menší než "blabla - zhlavy nevim" nejsou střelné zbraně dle zákona o zbraních a střelivu. Tak že v poho. :)

:evil:
Pánové, psát v dněšní době na veřejně přístupném fóru že se chystáte "něco" postavit hraničí s prominutím debilitou nejhrubšího zrna. Uvědomte si laskavě že neznalost zákona neomlouvá a to že na vzduchovky nepotřebujete zbroják (do 16j) neznamená, že nemusíte znát příslušné zákony.
:evil:

Jinak zpět k teoretickým znalostem.Bez předchozích zkušeností a znalostí stavět větrovku je hloupost. Nejprve je třeba posbírat zkušenosti a znalosti. Takže, čistě teoreticky, je dobrý nápad, koupit levnou vzdůšu (qb79) a hrát si. Jen tak pro zajímavost, je mnohem jednodušší postavit palnou zbraň než vzduchovku. :wink:
pepazachy
Příspěvky: 10
Registrován: 13 bře 2011 08:24

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od pepazachy » 13 říj 2012 12:55

jejeje stavět něco na principu dvou svařených šroubů a navrtat díru o které budu tvrdit že je to hlaveň stavět určitě nechci, to doopravdy zvládne každý blb, zajímá mě větrovka vlastníma rukama a terč na 25m, pokud se povede tak tř. 50m
pepazachy
Příspěvky: 10
Registrován: 13 bře 2011 08:24

Re: větrovka po domácku

Příspěvek od pepazachy » 13 říj 2012 19:11

víte někdo nakolik by se dala tlakovat ta větší bomba co2 je cca 30cm dlouhá průměr asi 5cm samozřejmě vzduchem
Odpovědět