Umarex Glock CO2 pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Slukovka
Příspěvky: 25
Registrován: 07 pro 2016 15:53

Umarex Glock CO2 pistole

Příspěvek od Slukovka » 20 bře 2021 13:54

Zdravím, nikde jsem nenašel téma o co2 pistolích od umarexu pod oficiální Glock licencí.

Jedná se o téměř totožné repliky, verzí se na trh za poslední roky dostalo několik, každá má své výhody a nevýhody.
Hlavní taháky jsou asi :

Glock 19 - nejsilnější verze, nemá blowback
Glock 17 gen 3 - poloviční blowback, který ovšem natahuje kladívko mechanizmu, nemá reálnou rozborku, ovšem má slušný výkon i přesnost (jeden z nej v kategorii blowback co2 replik, vzhledem k tomu, že se jedná o poslední pistole od umarexu, se není čemu divit)

Glock 17 gen 4 - blowback v celém rozsahu, reálná rozborka - prakticky nejvěrnější replika glocku na trhu, ale spíše pro sběratele, nebo na tréning. Přesnost ani síla podle zkušeností na internetu není nijak valná.

Pak jsou tu různé verze s kombinovaným střelivem (broky/diabolo) atd atd + airsoft verze.

Cenově se pohybují kolem cca 3.5 - 4tisíc

Já osobně jsem se po skoro ročním uvažování rozhodl pro Glock 17 gen 3, nevlastním ZP, čili tréning ani reálná rozborka pro mě není klíčová, jde mi o zábavu a pokud člověk netrefuje, pak není zábava. Příští týden přidám nějaké osobní postřehy.

Vlastní někdo nějakou z těchto replik? Zkušenosti?


https://youtu.be/W8p7Of16lYA


misaradek
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2021 13:16

Re: Umarex Glock CO2 pistole

Příspěvek od misaradek » 29 bře 2021 13:37

Ahoj, mám Glock 19x s Blowbackem (dělají verze s BB a bez BB). Krásné zpracování opravdu věrná replika. Co se týče přesnosti, je to o dost méně přesný než moje první vzduchovka, celoplastová bez BB za asi 1300 ale přesně střílet na 10 m se po tréninku dá. Blowback je asi dvoutřetinový oproti Glock 17. Sílu to má. Co mě ale nepotěšilo - chod spouště je hodně "sekavý" a není plynulý. Je to velká škoda, kazí to pak celkový realistický dojem ze zbraně. Teď ještě po asi 3000 výstřelech mám menší vakl u závěru, také nic příjemného.

Kdyby tě zajímalo něco konkrétního, tak dej vědět.
Slukovka
Příspěvky: 25
Registrován: 07 pro 2016 15:53

Re: Umarex Glock CO2 pistole

Příspěvek od Slukovka » 11 dub 2021 15:19

Ahoj, ta pistole co máš je v podstatě stejná jako 17 gen 3, jen má jiný závěr. Mechanismus je stejný a dokonce se dají zaměnit zásobníky.

Po cca 3500 výstřelech si dovolím napsat svoje poznatky

Z krabice bez namazání je zbraň nepoužitelná. Mě se nechtěla ani vracet spoušť. Kam jsem se dostal, tam šla vazelína a do krabičky s brokama taky. 100 a 1. Někdy ani není cítit, že to je DA spoušť. Za mě spoko.

Přesnost - na cca 7 metrů z volne ruky ve stoje se da nastřílet do padesátikoruny, plechovky na 10 metrů bez problémů a dají se trefovat i na 15. Myslím, že je ta pistole mnohem přesnější než já.

Výdrž co2- zkoušel jsem nabíjet zasobník po 10 kuličkách a vystřílel takhle 12 zásobníku na 1 CO2. Což je 120 výstřelů.

Vůle v závěru je u všech téhle verzí, to je fakt. Na Yt jsem našel jednoduchý návod jak se toho zbavit - mezi hlaveň a vodící tyčku nacpat kus papíru nebo něčeho tvrdého - tyčku a tím i závěr to bude tlačit směrem dolů - můžeš si to vyzkoušet tak že nehtem zatlačis na vodící tyčku a zatrepes s tím. Problém zmizí. Nezapomeň vodící tyčku namazat

Jinak zatím žádné problémy. Za mě supr
misaradek
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2021 13:16

Re: Umarex Glock CO2 pistole

Příspěvek od misaradek » 23 dub 2021 11:45

Tak se znovu ozývám po 3000+ ranách - zbraň šla do reklamace. Začalo mi unikat CO2, v případě že jsem nechal bombičku ve zbrani přes noc, ráno byla prázdná. Samovolně se mi také odlouplo bílé kolečko na mířidle, drží to tam opravdu bídně. Spoušť si myslím že byla také vadná, chod byl hrozný, nicméně neuváděl jsem jako důvod reklamace. Vakl opravdu nepříjemný, při každém pohybu zbraně to člověk cítí. Pokud mi vrátí peníze, už do tohoto Glocka nejdu. V případě výměny za nový kus sem hodím po x tisíc ranách opět feedback.
fred
Příspěvky: 96
Registrován: 19 led 2011 16:01

Re: Umarex Glock CO2 pistole

Příspěvek od fred » 23 dub 2021 18:55

U veškerých zbraní na CO2 je nutné vystřílet bombičku a bombičku vytáhnout. Nenechávat pistoli natlakovanou. Dojde pak k poškození těsnění.
apavka
Příspěvky: 1
Registrován: 14 lis 2022 11:40

Re: Umarex Glock CO2 pistole

Příspěvek od apavka » 14 lis 2022 12:04

Zdravim, mám Gock17 gen 4 Umarex, mám nastříleno asi 1000 broků a objevila se závada, že se začaly hromadit broky v závěru a tím pádem se zasekl. Měl jsem dokoupený ještě jeden zásobník a dokud fugoval, tak jsem byl spokojený (trenink na 10m pudovka). První reklamace proběhla tak, že automaticky vyměnily zbraň, ale když jsem ji zkoušel závada se opakovala, tak jsem ji dal k reklamaci i s oběma zásobníky a prý jsem poškodil zásobníky tím, že pouštím tu pružinku, když tam nemám broky. Vědomě jsem to neudělal ani jednou, ale stanese když to chcete naplnit, tak to vyklouzne než to dostanete do zarážky, kde je pružinka zajištěna , protože ji stahujete nehtem. Takže asi z tvarohu, chci se zeptat nemáte podobnou zkušenost? :oops:
Odpovědět