Design vzduchových zbraní

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Design vzduchových zbraní

Příspěvek od Erix » 16 úno 2020 17:42

Zdar, tak mě při pročítání tohoto fóra napadlo, co se zkusit pobavit na téma designu vzduchových zbraní. Vím, že je tu spousta nadšenců, kutilů a kreativních lidí.

Náplní tohoto téma by mohly být vize vzhledu "ideální" vzduchovky, případně vlastní návrhy konstrukčních uzlů. Určitě by to zde nemělo být plné výkresů na kompletní stavbu zbraní kategorie D, ale třeba se toho může někdo s příslušným oprávněním chytit a začít výrobu vzduchovky podle rad střelců, což je stav ideál.

Sám mám v hlavě vizi modulární vzduchovky, která by lehkou modifikací dílů umožnila stavbu pistole, karabiny, pušky i bullpupu.
Dále mám vizi vzduchovky s integrovanou pumpou v pažbě, takže by se napumpovalo a teoreticky celý zásobník 10 ks diabol by bylo možné vystřílet s přibližně konstatní úsťovou rychlostí (samozřejmě by šlo umožnit i externí plnění). :wink:

Jsem zvědav na další nápady a vize, klidně už i graficky ztvárněné. :D


Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Design vzduchových zbraní

Příspěvek od Mini Me » 16 úno 2020 21:55

No vidite pane Cimrman :D Aspon neco - pisu - plavky dvoudilne :lol:
Erix píše:
16 úno 2020 17:42
Dále mám vizi vzduchovky s integrovanou pumpou v pažbě, takže by se napumpovalo a teoreticky celý zásobník 10 ks diabol by bylo možné vystřílet s přibližně konstatní úsťovou rychlostí (samozřejmě by šlo umožnit i externí plnění).
S touto vizi jsi mel prijit tak pred 10-12 roky,nez sla na pulty FX Independence a mensi braska FX Indy a modularni vzduchovka je narocna na vyvoj pokud ji chces v minimalne 16 j a vetsi vykon bude jeste vetsi problem,protoze kazdy stat ma ty zakony postavene trochu jinak a zbran musi splnovat hodne pozadavku,pocinaje vykonem,delkou hlavne a celkovou minimalni delkou,atd.
Kazdy vyrobce chce prodavat nejlepe celosvetove a ne jen regionalne,potrebuje dostat zpet naklady vlozene do vyvoje a jeste vydelat.Takze vize je vec jedna a realita zkloubeni toho vseho a udrzeni ceny v rozumne vysi je veci druhou :) A to jsem to napsal hodne ve zkratce,navic ,,idealni ,, vzduchovka nemuze existovat - kazdy to pouziva k necemu jinemu a vzhled vzduchovky je na zalozeni dalsiho vlakna.
Tohle je dobra debata k pivu - to nemyslim ve zlem :)
Odpovědět