Vazelina

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Dzumigar
Příspěvky: 6
Registrován: 30 lis 2018 21:37
Bydliště: Slovakia

Vazelina

Příspěvek od Dzumigar » 21 úno 2019 18:09

Zdarec chlapi,
Idem menit pruzinu a tesnenie piesta na diana 34 classic 4,5mm.
Idem tam dat 16j pruzinu V-mach aj nove voditko. FAC sa mi zda prilis silny.
Tesnenia pouzijem od Strixa.
Tento tunnig robim preto, lebo stara mi praskla.
Potrebujem poradit s akou vazalinou natriet tesnenie piesta a s akou pruzinu a ostane trecie plochy.
Povodne tam bola taka cierna velmi dobre mazlava. Ale neviem jej typ.
Velmi budem vdacny.


Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Vazelina

Příspěvek od shadowmage » 21 úno 2019 18:53

Na pružinu a vedení pístu nejlépe grafitovou, na výrobci, pokud to nekoupíš někde na tržnici, zase tolik nesejde, velký rozdíl v tom není
Na vlastní těsnění je dobrá ta od balistolu, nějaká slušnější silikonová, osvědčil se mi Ekolube silicon grease, je dost drahá, ale mažu tím i těsnění u svítilen, PCP pušky a CO2 pistole
No a pokud to nedovedeš namazat tak, aby se nedostala před píst a tím pádem nedieselovala, vyzkoušel jsem v létě tuhle zajímavost, vysokoteplotní vaselina:

https://www.svetsoucastek.cz/vysokotepl ... erm=100704

Těsnění od Strixe neškodí, z té Slavie 620 s plynovým pístem jsem dal už hodně přes 1000 výstřelů od té doby. Ničemu dalšímu asi taky ne, rychlost na chronu furt stejná. Pozor, je díky té přísadě na bázi mědi jedovatá, tak příbory bych tím asi nemazal... Vydrží skoro 1100 stupńů, tu vzduchovkou k zážehu nepřivedeš. Slávie 620 vydrží hodně, tak kdyby experiment nevyšel, rozebrat, očistit a dát nové těsnění není ani pracné, ani drahé. Ale byl jsem hodně mile překvapen. Nikomu to samozřejmě nenutím, ani jsem nečetl že by to někdo jiný někdy zkoušel, jen popisuju vlastní zkušenost
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Dzumigar
Příspěvky: 6
Registrován: 30 lis 2018 21:37
Bydliště: Slovakia

Re: Vazelina

Příspěvek od Dzumigar » 21 úno 2019 21:22

Diky, za typ tak objednal som ju. Treba mi ju len na tesnie piestu takze mi vydrží dlho.
Nemá zmysel špekulovať. Keď si spomeniem koľko stala pružina a nové voditko tak ma striasa z ceny. Ale verím že vydrží dlho. V priebehu roka uvažujem aj ja niekde spalšit zachovalú 620 a urobiť na ňu tunning.
Odpovědět