Strelba a susedia

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jaro33332
Příspěvky: 34
Registrován: 16 led 2009 20:01

Strelba a susedia

Příspěvek od jaro33332 » 19 črc 2013 14:39

Ahoj,
zaujimalo by ma, ako je to z vasimi susedmi a co hovoria na strelbu vzduchovkou na dvore...

Ja byvam v byte a strielat chodim na nasu chalupu v istej dedinke na vychode Slovenska. Problem je ale nasa suseda...
Urcite nie je psychicky OK. Verim, ze ma na to aj papier. V tej dednke uz nie je ani obchod a ani krcma(!). Je to na konci sveta tak zivot tam je dost nudny a susedia nemaju co robit iba klebetit a vymyslat si <>.
Aby som lepsie opisal moju susedu - vecne poznamky typu "este ta bavi strielat?", "mas na to papiere?", "este raz vystrelis a zavolam policiu na teba!". Ak strielam o 13-stej hodine tak nemoze spat. Ak strielam o 14-stej tak taktiez nemoze spat.. Ani o 15, 16, 17, 18, 19-stej hodine.
Minule "ta neprestalo bavit strielat? v zahrade mate prales chod radsej kosit". Strielat som neprestal a na dalsi den som bol kosit. Hned ako som nastartoval krovinorez vyliezla na okno a vrieska "musis tu stym hucat? vypni to!"

Ak sa nemylim, tak mame 30 hektarovy pozemok, ktory sa tiahne az dozadu do sadu. Nemame tam nic posadene tak zadna cast sluzi ako strelnicka. Strielam na vlastnom, z kazdej strany ohradenom pozemku. Nikoho zivot ani majetok neohrozujem.
Najviac jej vadi asi to, ze sme ten dom kupili pred cca 5 rokmi a chodime tam. Uz nema kde hadzat smeti a pustat svojich vlciakov...

Naposledy, mi moja rodina zijuca v danej dedinke povedala, ze o mne suseda rozprava - vraj strielam a rozbijam okna, vtakov, strielam o 2. hodine v noci... Necudoval by som sa, ak by povedala, ze som vzduchovkou zastrell jelena :D


Mate aj vy takychto susedov ? Som tam raz za tyzden a to jej i tak vadim...
Co vsetko by mohla spravit policia, ak by ich na mna zavolala ? Predpokladam, ze by museli dokazat moju vinu - nie ja svoju nevinu.


... jedno sa ale nezmenilo a ani nezmeni - strielat neprestanem ! :wink:


pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od pepan012345 » 19 črc 2013 15:17

Rada: Počkej, až umřou :-)

Faktem je, a já sjme to tu i zmiňoval, že když člověk střílí, tak z pozice střelce a nebo lidí, co jsou blízko v okolí, to střílení není tak nepříjemé.. ale zkuste být 50 metrů daleko a tak 40stupňů v odkllonu od střelce a uslyšíte, jak to bzučí, jak to do něčeho pinká a podobně ..a a furt a afurt a pinkk, cvak, pink, bzuuuk, pink, cvak, pink, bzu...
Já když jedu na chatu ke kamarádovi, tak je nás tam třeba 5 a všichni střílíme jak prokopnutý, tak bábě od vedle, co posledně už vzteky rozbila talíře, zaplatíme pár piv a jídlo v místní hospůdce a ona tam je celý odpoledne aje ráda.. ale zase je to o lidech, ona bába není zlá a dá s e sní mluvit a dvakrát do roka ji odsun nevadí, zvlášť, když je to sponzorovaný..
Já osobně jsme toho názoru, že pokud by mi někdo za barákem střílel vzduchovkou, tak na něj houknu: "kámo, můžu si s tebou taky zastřílet?" vytách bych nějký železo a společně bych si s ní zastřílel:-) pak bych mu neměl co závidět a neprudil bych...
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od pelanj » 19 črc 2013 15:26

Když je soused debil, tak neuděláš nic. Nevím, jak přesně je to u vás, ale tady si můžeme ze vzduchovek (do 16 J) a flobertek střílet jak chceme. Flobertku jsem testoval několikrát, ale až nedávno na mě vlítnul soused, sprostě mi nadával a posílal mě nejen na střelnici:) Kdybych byl asociál, tak ho ignoruju a střílím dál, protože ze zákona můžu a nemůže nic říct, policie by zkontrolovala značky a jeli by pryč.

Akorát by mě zajímalo, kde se v lidech bere ta odvaha - je mu cca 60, věchýtek asi o dvě hlavy menší a vyhrožuje fyzickou inzultací člověku, co má v ruce bouchačku (pravda, relativně neškodnou). Řešení je jednoduché, přejdu na vzduchovku a luk a šípy. Jestli bude mít kecy proti vzduchovce, tak to už se asi fakt neudržím...
Uživatelský avatar
Taxxi
Příspěvky: 39
Registrován: 27 čer 2013 16:34

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od Taxxi » 19 črc 2013 15:30

30ti hektarový pozemek je hodně. Jestli je možnost ho využívat celý, nenašlo by se místo, kam by sousedi neviděli?
A podle zákona (máte doufám v tomhle zákony stejné jako ČR? :D - Střelba ze zbraně kat. D je zakázána na místě, kde by mohlo být ohroženo zdraví(život) osoby nebo způsobena škoda na majetku) nic neporušuješ, ale když už by Policie přijela, je víc možností.
1.) Nepodávat vysvětlení
2.) "Ano, střílel jsem ze zbraně kategorie D podle paragrafu XXX "
3.) "Nestřílel jsem"

Vyber si sám, ale nejlepší určitě je, pokud nikdo Policii nezavolá.

"mas na to papiere?" => "Áno, toto je vzduchovka, môžem ju mať aj bez zbrojáku"
o mne suseda rozprava "vraj strielam a rozbijam okna, vtakov, strielam o 2. hodine v noci... " => Tak ať si říká co chce, kde je rozbité(prostřelené) okno?
„ Že jsem se stal konstruktérem zbraní, za to dávejte vinu nacistům. Já jsem vždycky chtěl navrhovat zemědělské stroje. "
-M. Kalašnikov
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od madbugie » 19 črc 2013 15:45

no... to je "radosť"...

zoberme to takto, čo hovorí zákon... predpokladám že máš 18 (ak nie tak strielaš pod dozorom dospelej osoby), zbraň je v poriadku - čiže vzduchovka s energiou menšou ako 15 J kategoria D, nachádzaš sa na pozemku ktorý je jasne ohradený/oddelený atd. bez možnosti náhodného vstupu nepovolanej osoby... a strielaš len na neživé a bezpečné terče...

ak toto spĺňaš, čo z popisu áno, tak sa môže susedka aj roztrhnúť a neurobí s tým nič... (samozrejme všetko sa dá riešiť v rámci dobrých susedských vzťahov, ale to nebude tento prípad... napr. že po obede ked je siesta sa dohodneme že nestrielam a podobne... ale tvojej susede je to šuma fuk, tej vadí asi aj vzduch ktorý dýchaš)

kludne môže zavolať aj policajtov ;-) aspoň ju dobre sprdnú ak vôbec prídu... ty im môžeš akurát tak bránu otvoriť (ale nepúšťať dalej) alebo najlepšie cez okno z ulice vyriešiť to tak ak sa dá... môžu ťa legitimovať a maximálne sa opýtať že čo tam robíš... no a ty odpovieš že tvoja činnosť nie je v rozpore zo zákonom a šmytec... max. že strielaš na papierové terče zo zbrane kategorie D v zákonnom limite 15 J, na ohradenom pozemku bez prístupu a si plnoletý... tým to končí a z cajtami sa dalej nebavíme, zbraň im neukazujeme a nedávame im žiadne iné "dôkazy", ktoré by mohli byť použité proti nám... ako si správne poznamenal dôkazné bremeno leží na strane zákona, nie na tvojej... ak nie je dôkaz napr. zastrelný vták, prestrelené dvere a pod. nie je čo riešiť...

predpokladám síce že majú právo ti zbraň "zabaviť" a poslať na skúšky že či naozaj vyhovuje zákonnému limitu, ale na to by muselo byť sakra dobré a dôvodné podozrenie... čiže napr. mrtva zastrelená mačka alebo vták s diabolkou v tele a pod. to by šlo na balistiku a ak by niekto moc chcel tak by ťa za to mohli potentovať resp. by to bol asi priestupok, ak by sa dokázalo, že sa strielalo z tvojej zbrane... ale pokial budeš strielať len na terče a pod. tak nie je čo riešiť...

a susede odkáž... že ak sa jej nepáči, tak jej môžeš cez víkendy každé ráno od 6:00 a každý večer do 22:00 pod oknami pekne vrnďžať s tou kosačkou ak si želá... :wink: a dobre potúrovať... nech to trošku aj nasmradí... mne sa tiež nepáči ked niekto reže o druhej poobede cirkulárom drevo a je to počuť v celej dedine a ja pijem na terase kávu s koláčikom ale nič s tým nenarobím... a si myslím, že strelba z normálnej vzduchovky taká hlučná nie je...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
jaro33332
Příspěvky: 34
Registrován: 16 led 2009 20:01

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od jaro33332 » 19 črc 2013 15:58

Tu susedu vacsina dediny pozna ako mentalne narusenu... Ak by sa dalo dohodnut tak OK ale s nou neni sanca. Jej jedina reakcia - vybenut na okno (nastastie z neho nema vyhlad na nas pozemok) a vrieskat ako salena. Vsetko jej vadi.

Na chalupu chodime priblizne 3x za mesiac. Stale vacsinou prideme o 11:00 a odchadzame o 17-18:00. Ale aj tak jej to vadi.

Ono su miesta, kde z jej pozemku nevidi. Odtial vacsinou strielam. Pozemok nie je siroky ale tiahne sa az dozadu, kde je sad. Tam su zase terce. Nas pomezok je od jej pozemku oddeleny cca 180cm vysokym plotom, klasicke pletivo, cez ktore vidno.

Ak by policiu naozaj zavolala tam priznam, ze som strielal z takej a takej zbrane, ze som nikoho neohrozoval.. To by nemal byt problem. Ale co ked ta vagina povie, ze som strielal po nej pripadne dalsie dristy? To uz by sa tazsie vysvetlovalo ale i tak by mi to nedokazala...

Este k otazke "mas na to papiere". Rozhovor s nou bol nasledovny:
-mas na to papiere ?
+naco by som ich mal mat ? to je iba vzduchovka...
-ja sa ta nepytam, na co ich mas mat ale ci ich mas !?
+hej mam.. kancelarske, zachodove (blba otazka, blba odpoved -_-")
-este raz vystrelis tu na teba policiu zavolam! deti sa tu boja chodit!
...potom zytvorila okno.. a hned na to vystrel

Boja sa ma deti hej.. Kamaratka tam ma dve dcery 3 rocne, ktore na vysnom konci dediny ani raz neboli a o ziadnej strelbe nevedia. Potom tam mam sesternicu 15 rocnu, ktora si tiez rada vystreli.. tak fakt neviem, kto sa ma boji..

Tak to vyzera, ze ju budem ignorovat a kaslat na hovadiny, ktore rozprava. Kym nevymysli dalsiu blbost.
Mne by stacilo, ak by sa ku mne neozyvala..
Naposledy upravil(a) jaro33332 dne 21 črc 2013 13:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od Beaver » 19 črc 2013 16:36

Bábu pošli regulérně do prdele. Já na dvoře střílím občas z flobertky a nikdy to nikomu nevadilo, navíc je to dle zákona. Alternativně si pořiď taky flobertku, ať si to bába užije :mrgreen:
Alfa 641
jaro33332
Příspěvky: 34
Registrován: 16 led 2009 20:01

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od jaro33332 » 19 črc 2013 16:54

Zda sa mi, ze strelba s Flobert je na SR povolena len na strelnici..

Ale i tak.. Neprestane mame krovinorez, bubnovu kosacku a STIHLku pilu :D
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od Beaver » 19 črc 2013 17:00

Když tak výborná je i rozbrušovačka a kus traverzy :twisted:
Alfa 641
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od RZ CZ » 19 črc 2013 17:59

Moje rada.Proč dráždit kobru bosou nohou.Já nejraději střIlím tam kde nejsou lidi (ikdyž ta verbež je všude).Najdu si na poli nebo v lese odlehlé místo a tam se vyřádím.Ještě to pojistím komplet maskáčema a maskováním a jsem v klidu.Kolikrát se mi stalo,že mě někdo přece jen vyrušil,ale díky maskování o mě neměl ani tucha :wink:
jaro33332
Příspěvky: 34
Registrován: 16 led 2009 20:01

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od jaro33332 » 19 črc 2013 18:22

Ona drazdi mna :D Ja sa venujm konicku...

Urcite je lepsie strielat na vlastnom pozemku ako v polovnickom reviry alebo v lesoch kde chodi cela dedina na hriby...
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od jofny » 19 črc 2013 18:29

RZ CZ:Tvoja rada je uz vlastne protizakonna, ale plne suhlasim.
Pokial si na svojom je to jedno a nikto ti nic nemoze. Ak si v lese maskuj sa.... :wink:
SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
jaro33332
Příspěvky: 34
Registrován: 16 led 2009 20:01

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od jaro33332 » 19 črc 2013 18:36

Neviem ako casto ale v tom lese sa poluje. Neraz som tam videl ist polovnika z brokovou dvojkou cez rameno.
Ist tam, dokonca maskovany, by nebol velmi dobry napad. Nechcem sa nechat zastrelit ani riesit veci, ktorym sa mozem vyhnut... Sice susede to vadi ale jej vadi vsetko...
JendaP
Příspěvky: 23
Registrován: 06 říj 2012 15:23

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od JendaP » 19 črc 2013 18:40

Já bych na ni zkusil její metodu, že když tam začne vřískat apod., tak že na ní zavolám pol. já, že mě obtěžuje ona a bylo by to :) - lepší to stejně nebude a ať ochutná tu svoji hru taky a střílel bych si klidně dál ať mi dokáže, že jsem střílel. Když už, tak bych vše zapřel a dokonce ani babičku jsem nečetl :)
Alea iacta est
grepet
Příspěvky: 68
Registrován: 11 zář 2012 21:48

Re: Strelba a susedia

Příspěvek od grepet » 19 črc 2013 20:00

co tam strielas rozkopem ti pic...! dochodkyna !tak ma prekvapila touto vetou ze som sa ani nezmohol na odpoved.
Odpovědět