Co vsechno u nas policie resi ....

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Franta25
Příspěvky: 3
Registrován: 02 říj 2011 14:49

Co všechno u nás policie řeší ....

Příspěvek od Franta25 » 29 říj 2011 07:23

http://www.policie.cz/clanek/nalez-naboje-2296.aspx

Tak se přiznejte, kdo ho tam nechal :lol:


Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Co všechno u nás policie řeší ....

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 29 říj 2011 10:28

Ježíši. 1, slovy jeden náboj ráže 9 mm a k tomu oznámení na dvoustranu A4 s vypsanými dvěma tucty pargrafů a zákonů. Byl to nález střeliva a to by se mělo odvézt k odborné likvidaci, takže policajt kterej tam přijel, měl náboj strčit do kapsy a cestou hodit do Chomutovky a bylo by to bez problémů a bez formulářů.
Když někde najdou bombu z druhé světové války, tak taky vypíšou oznámení, na půl roku ji uloží do skladu a budou čekat jestli si pro ni majitel příjde a nebo ji zabalenou v bedně pošlou zpátky RAF nebo Luftwaffe?
Majitel by stejně musel být blbec aby si pro ten jeden náboj šel, protože se na něj v tu chvíli určitě vytasí s X paragrafy o nebezpečném nakládání se střelivem, atd. a ještě bude mít sám problémy.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Re: Co všechno u nás policie řeší ....

Příspěvek od jbiker » 30 říj 2011 01:24

Když on to asi nějaký ovčan oficiálně nahlásil, takže liteře zákona muselo být učiněno za dost. "Co kdyby to explódovalo, pane vachmajstr!" :D. Tady to zní směšně, ale občan zblbnutý propagandou nalezne mytický, životu nebezpečný předmět, zajistí prostor, odežene děti a koná v posvátné hrůze. No a cajt si to zvláště v případě, že jde o střelivo, nelajzne hodit pod stůl.

Vzpomenu-li si na vlastní mládí, my bychom zajásali, náboj ztopili, o přestávce před odpoledním vyučováním v kapse ku trati železniční donesli a v zátočině u rybníka zvaného Nový za bujarého nadšení pod vlakem explodovati nechali :mrgreen: !
Smazaný uživatel 3736

Re: Co všechno u nás policie řeší ....

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 30 říj 2011 12:54

Aj my sme raz veeľmi dávno explodovati nechali nejaký väčší náboj, vraj sa používal pri tankových strelbách ako cvičný náboj. Pri výstrele to s tým tankom aj troška zamávalo. Tento mal narazenú zápalku aj tak nevystrelil. Tak si ho zobral kamarát domov na "pamiatku". :twisted:
Vykopali sme jamu v starom kameňolome, troška sme v nej "zakúrili" a hodili do nej spomínanú muníciu. Po tomto životnom zážitku chytám už aj 4mm flobert do ruky so strachom. :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Co všechno u nás policie řeší ....

Příspěvek od Kubajzz » 30 říj 2011 23:31

To nic není. Podle zákona musí ovčan hlásit nález jakékoliv munice do zbraní kategorie A-D.
Tedy pokud někde naleznete diabolku nebo airsoftovou kuličku, tak jste povinni to ohlásit na nejbližší služebnu VB, která musí věc 6 měsíců uschovat jestli se nikdo nepřihlásí, a pak musí munici předat pyrotechnikovi k úřednímu znehodnocení.
Tak směle do toho.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Co všechno u nás policie řeší ....

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 31 říj 2011 16:47

OK, je to logické, ale proč tu munici neodvezou k likvidaci ihned? Jak jsem psal - když najdou leteckou pumu, tak ji vykopou, zabezpečí, odvezou do nejbližšího voj. prostoru nebo na k tomu určené místo, obloží trhavinou a BUM!, tak proč stejnou metodu nepoužijí i pro ten náboj?
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
doveda
Příspěvky: 525
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: Co všechno u nás policie řeší ....

Příspěvek od doveda » 31 říj 2011 20:00

K těm nalezenejm diabolkám,při posledním srazu se válí na jednom stanovišti cca 50ks,to nebude žádná sranda až to ovčan najde :shock:
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Co všechno u nás policie řeší ....

Příspěvek od Kubajzz » 31 říj 2011 23:43

A už jsi to měl hlásit! Jinak pácháš přestupek na úseku zbraní a střeliva...
Jinak v zákoně ani není stanoveno, jestli se jedná o použitou nebo nepoužitou munici, takže hlásit policajtům dle zákona musíš i nalezenou rozpláclou diabolku.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Zamčeno