Vady a Zavady CZ 75

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od FTC » 19 říj 2016 08:06

Je to úplně normální, když máš krátký náboje! Pokud zásobníky podávají správně, tak je chrastění střeliva v zásobníku nepodstatný.

Jinak k tomu koupenýmu kompaktu od : DrobasMirek .
Nerozumím důvodu tvých připomínek ke koupený pistoli. Všeobecně špatná kvalita výrobků od CZUB je dnes už pověstná záležitost. Proto nechápu, proč sis tu buchnu důkladně neprohlídnul, když ta možnost je.

Když ti nechtějí vyskakovat zásobníky, tak si nejdříve zkus povolit šroubky na těch gumových střenkách, měla to spousta lidí na služebních compaktech.


ls007
Příspěvky: 28
Registrován: 11 úno 2016 18:51

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od ls007 » 19 říj 2016 16:50

Chrastění je normální, dělá to vnitřní geometrie těla zásobníku a podavače. Zkus dát o jeden náboj míň, někdy to pomůže. Třeba starý zásobníky vz.82 s hliníkovou botkou s dvanácti chrastí, s jedenácti ne, a novější s plechovou botkou (jsou o fous kratší) s dvanácti nechrastí.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od DrobasMirek » 19 říj 2016 20:08

FTC píše:Je to úplně normální, když máš krátký náboje! Pokud zásobníky podávají správně, tak je chrastění střeliva v zásobníku nepodstatný.

Jinak k tomu koupenýmu kompaktu od : DrobasMirek .
Nerozumím důvodu tvých připomínek ke koupený pistoli. Všeobecně špatná kvalita výrobků od CZUB je dnes už pověstná záležitost. Proto nechápu, proč sis tu buchnu důkladně neprohlídnul, když ta možnost je.

Mozna to vyznelo, ze si stezuju, ale spis se delim o pocity a prekvapeni, protoze tohle jsem jeste nikde jinde nevidel :D :D
Uživatelský avatar
Skg
Příspěvky: 61
Registrován: 01 zář 2010 22:22
Bydliště: Rokycansko pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Skg » 02 lis 2016 10:06

Jde sice o Shadow 2, ale vhodnější téma jsem nenašel a koneckonců o evoluci 75 jde, takže snad nejsem úplně OT...

Nový Shadow 2 je doma, ovšem po rozborce mě trochu zarazily zvláštní stopy u uzamykacích ozubů nad nábojovou komorou hlavně. Vypadá to buď jako vlis od formy, anebo sklad při zkování materiálu. Doufám v to první :wink:

Obrázek

Obrázek

Co si o tom myslíte?
Remington 1911 R1, Sa 58 Sporter
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Pajik_CZ » 02 lis 2016 14:55

dle exkurze v CZUB se tato cast hlavne nevyrabi odlitkem, ale triskovym obrabenim... Tudiz vlis od formy to asi nebude.
Uživatelský avatar
Skg
Příspěvky: 61
Registrován: 01 zář 2010 22:22
Bydliště: Rokycansko pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Skg » 02 lis 2016 20:10

Nikdo se s tím nesetkal?
Remington 1911 R1, Sa 58 Sporter
Uživatelský avatar
Skg
Příspěvky: 61
Registrován: 01 zář 2010 22:22
Bydliště: Rokycansko pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Skg » 03 lis 2016 10:46

Nafotil jsem to kvalitněji - bohužel původní příspěvek nelze změnit.

Obrázek

Obrázek

Jedná se o mělkou rýhu. Nevzbuzuje dojem trhliny, ale v místě ozubu pokračuje přes hranu, takže si říkám, zda nejde o vadu při kování materiálu. Máte to někdo na zbrani? Neříká to něco někomu, kdo má hlubší znalosti o metalurgii? Nerad bych, aby šla hlaveň za chvíli do háje. Dík za odpo.
Remington 1911 R1, Sa 58 Sporter
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od FTC » 03 lis 2016 11:59

Hlavně jsou teniferovány, což je jisté tvrzení povrchu, do té finální podoby, než dojde, tak ví bůh od čeho to může být. Na tvém místě bych se absolutně netrápil a střílel. Poškozenou hlaveň můžeš reklamovat.
Uživatelský avatar
Skg
Příspěvky: 61
Registrován: 01 zář 2010 22:22
Bydliště: Rokycansko pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Skg » 03 lis 2016 15:27

Děkuji. Asi to bude nejrozumnější.
Remington 1911 R1, Sa 58 Sporter
fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od fivajs » 03 lis 2016 20:26

Na druhou stranu si člověk kupuje zbraň, kterou chce mít celý život a zdějí ji možná ještě děti a vnukové. Já bych se s touto kvalitou nové zbraně nespokojil a reklamoval bych okamžitě.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od FTC » 03 lis 2016 22:03

Chlapi, už jsem tady několikrát psal, že kvalita výrobků od CZUB je nechvalně pověstná. Když jdeš koupit novou pistoli, tak by sis jí měl POŘÁDNĚ prohlídnout, obzvlášť to platí u čézet! U toho stína od SKG bych to neřešil, stejně by v tomto případě reklamace absolutně nic nezměnila, pouze by jí měsíc neměl doma. S reklamací bych do CZUB šel jen když by byl vážný defekt na nějaký hlavní části zbraně, jinak ne.

Nedávno jsem kámošovi vybíral nový základní TS, kdy jsem měl možnost rozebrat si a prohlídnout více kusů (kupodivu v podnikovce proti tomu nic neměli). Vybral jsem opravdu velmi dobře slícovaný (bohužel bylo jediný, který bylo v dobrým stavu, zbytek byly šílený šroty). Ty ostatní měly velký vůle mezi hlavní a objímkou, na zámcích a taky sedlo hlavně vůči závěru. Ze zajímavosti jsem prohlížel i vystavenýho stína č.2 a k mýmu velkýmu překvapení byl velmi dobře slícovanej, kdy mi říkali, že to dělá sama zbrojovka, nikoli p. Rezek. Musim uznat, že se mi stín č.2 celkově líbil, ale ergonomie mi absolutně nevyhovuje, to je ale jen můj problém.
fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od fivajs » 04 lis 2016 07:14

Divné je, že mám třeba 75B z roku 1990 a nikde nic. A měl jsem pár starších v rukách a byly dobré. Podle mě se kvalita výrazně zhoršila.
Když budu kupovat AK47, tak tam na to nehledím, vůle a defekty jsou běžné, vůle úmyslné.
Ale zrovna u TS bych se s tím nespokojil
No určitě je lepší vybírat z více kusů, to rozhodně. Souhlas
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Harquebusier » 04 lis 2016 13:32

fivajs píše:Divné je, že mám třeba 75B z roku 1990 ...
Určitě je z roku 1990? :o Měl jsem za to, že blokace zápalníku se zavedla až v průběhu 90. let - po tragickém incidentu, kdy český policista nechtěně zastřelil německého turistu - výtržníka při úderu zbraní. Bylo to tehdy dost medializováno a policie na to reagovala tímto požadavkem.

Jinak souhlas s tou vyšší kvalitou dřívější výroby - měl jsem ČZ (ne CZ) 85 Combat ještě Made in Czechoslovakia. Sice jsem ji přenechal nedávno synovi, když si udělal ZP, ale s výhradou, že bude-li ji chtít někdy prodat, mám předkupní právo! :wink: Pistole je to skvělá.
fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od fivajs » 04 lis 2016 20:38

Ano 1990
Svým způsobem nechápu lidi, co prodávají zbraň, protože je nebaví. Chápu, když musí (odejmutí ZP, dědictví, atd.)
Ale myslím, že v každé české rodině by měla být aspoń jedna ČZ, která se má dědit s tím, že dítěti nakážu udělat ZP a zakážu další prodej :-)
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od FTC » 05 lis 2016 08:11

Nezlob se na mě, ale to co jsi napsal je těžkej blábol, že by v každé české rodině měla být CZ.

Dřívější kusy byly možná z kvalitnějšího matroše, ale zpracování a lícování bylo tehdy ještě horší. Zejména byly časté problémy u děr na čep kulisy a pro čep bicího kohoutu, velmi často byly dost vyosené. Zrovna u čepu kulisy byl problém, že často praskaly. Zejména ty starý čízy chrastily v ruce jako taška s nářadím. M.j. v klubu máme asi 4 kusy cca r.v.94 a všechny jsou kvalitativně šroty. V rukou jsem měl jen 3 dobře zpracovaný základní čízy (nemluvím o orangích), dvě byly TS vybíraný z více kusů a jedna 75BSA, která byla určená na vývoz do USA.

Chceš-li mít doma kvalitní čízu, tak si sežeň Tanfoglio :lol:
Odpovědět