Vady a Zavady CZ 75

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od FTC » 30 čer 2013 15:44

...
Naposledy upravil(a) FTC dne 30 led 2015 20:11, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od FTC » 30 led 2015 20:11

Ahoj, máte někdo prasklej závěr u okýnka? Tuto závadu už jsem viděl zejména u ráže 40SW, ale i u 9luger.
Jak je možný, že závěr praskne? Ledaže by byla moc měkká vratná pružina závěru a střelivo s vysokým power faktorem, ale i tak by se to nemělo stávat, ne?
Marlboro
Příspěvky: 23
Registrován: 01 úno 2015 17:28
Bydliště: Praha

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Marlboro » 01 úno 2015 17:40

Zdravím,
po x letech jsem se dokopal a udělal jsem si zbroják konečně... Jako první zbraň jsem zvolil CZ 75 nějakou tu bazarovku ... Vybral jsem ročník 92 ješte bez blokace a bez antireflexní lišty na vrchu závěru ... tak snad je ještě složená z pořádného materiálu z poldi Kladno :) Každopádně první menší závada se vyskytla při 2 návštěvě střelnice.... Zakoupil jsem 100 kusů Limit přeb. a cca při 70 ráně začal šíleně drhnout zásobník při vyjmutí a vkládání do šachty. To když pominu, že každá rána od Limitu to originál blesky z hlavně jak v pekle tak OK ... říkám si zbraň je asi zaprasená tou příšernou municí co jsem jí dal spapat.... Když jsem doma zbraň rozebral a vyčistil zásobník stále do šachty nechtěl a příšerně drhnul .... po delším zkoumání jsem zjistil, že došlo k jeho deformaci jak kdyby se nafouknul na délku :shock: No spravi to kleště a hadr.... netuším zda to mohlo být municí či nějaký kopanec do zásobníku každopádně po té bleskové smršti již přebíjený LIMIT už k jídlu svému miláčkovi nedám :lol:
CZ-75,PM 63 RAK
fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od fivajs » 27 úno 2015 20:42

Zdar pánové. Jsem též čerstvým majitelem CZ 75 B. Zatím naprotá spokojenost, ale to samozřejmě ukáže až čas.
Můžete mi poradit dobrého zbrojíře okolí Chomutov,Most,Louny?
Jde mi o ev.kontrolu zbraně, případnou opravu, nebo úpravu.
Dále prosím o radu, kde se dají tady v okolí koupit kvalitní levné přebíjené 9L, nebo orig. a dále příslušenství
Vyjel jsem si na netu všechny obchody rubrika zbraně a střelivo (Chomutov,Most,Louny,Žatec a okolí), a všechny tyto obchody navštívil. K mému zděšení se v obchodech většinou s názvem "armyshop" prodávaly hadry a připadal jsem si spíš jako v sekáči. Už ani nevím tu vesnici za Lounama, kde jsem se pokusil zeptat na náboje 9L a paní se mi začly smát, že jsem v armyshopu a že je to nedostatkové zboží a že už ho ani neprodávají. Sháněl jsem i pár doplňků, jako podpažák a čištění. Nikde nic. Až poslední krám v Litvínově měl aspoň čistění a Balistol. Dokonce podpažák pro leváka!!! Jinak opět krám přeplněn maskáčema a vestičkama...
Nejvíce jsem věřil p.Oppltové v Mostě, ale obchod zavřen z důvodu nemoci.
Byl jsem opravdu tak naivní, že jsem sháněl v armyshopech a obchodech se zbraněmi a příslušenstvím náboje a doplňky k CZ 75?
Poradíte normální a pořádnej krám a zbrojíře? Nebo musím dojíždět až např. k p.Procházkovi do Rakovníka? (což mě napadlo jako nejbližší možné řešení, kterého mě jako začínajícího napadlo)
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od qwer » 27 úno 2015 22:10

Začni přebíjet, čím dřív začneš, tím líp. :)
fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od fivajs » 28 úno 2015 10:16

Něco takového? Dá se tam vybrat? To je jeden ze dvou krámů (ten první je Rakovník), které na mě z Čech udělaly dojem
Stačil by na čištění obyčejný ultrazvukový čistič na šperky?
I tak bych ale radši prodejnu a zbrojíře v okolí CV/LN/MO, na přebíjení se zatím moc necítím, nechci se cpát do něčeho, čemu prostěš nerozumím. Leda, že bych to mohl vidět živě, třeba by mě to přesvědčilo. Prozatím si zatím rád připlatím za kvalitní přebíjenky. Střílet bych chtěl tak 100-200 za měsíc (jedna až dvě návštěvy měsíčně na střelnici)
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od FTC » 28 úno 2015 10:24

2 Marlboro: Zásobník nemusí být nutně poškozenej střelivem, to si dokážu jen těžko představit, to by si musel mít načatou i komoru, anebo střelu v hlavni a na to odpálenou další... Spíš bych se podíval na brzdu zásobníku, jestli se neuvolnil čep a brzda může drhnout o zásobník. Taky zkontroluj hlaveň a komoru, jestli není nafouklá. Jestli se pletu, tak sem dej fotky toho zásobníku. Přebíjenky od Limitu jsou příšerný na kvalitu, ale co byste nechtěli za tu cenu když nepřebíjíte sami???

2 Fivajs: Shánět střelivo a doplňky v armyshopech je o ničem, tam seženeš spíš krém na boty, hadry, anebo airsoftky. Zkus se podívat do Prokonu v Libochovicích, pan Černý je velmi schopný zbrojíř a má zlatý ruce, i když to mám k němu přes půl republiky, tak jezdím jen za ním a jsem s jeho prací maximálně spokojený. Výběr střeliva má taky dobrý.
fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od fivajs » 28 úno 2015 10:37

Super, díky za tip
Už jsem našel i jeho stránky. Má i pěkný ceny. Určitě se tam podívám
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od Termit » 28 úno 2015 11:06

Lovecké potřeby Teplice, Dlouhá ulice.....
JirkaK
Příspěvky: 17
Registrován: 24 čer 2011 17:13

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od JirkaK » 01 bře 2015 12:13

fivajs píše:Zdar pánové. Jsem též čerstvým majitelem CZ 75 B. Zatím naprotá spokojenost, ale to samozřejmě ukáže až čas.
Můžete mi poradit dobrého zbrojíře okolí Chomutov,Most,Louny?
Jde mi o ev.kontrolu zbraně, případnou opravu, nebo úpravu.
Dále prosím o radu, kde se dají tady v okolí koupit kvalitní levné přebíjené 9L, nebo orig. a dále příslušenství
Vyjel jsem si na netu všechny obchody rubrika zbraně a střelivo (Chomutov,Most,Louny,Žatec a okolí), a všechny tyto obchody navštívil. K mému zděšení se v obchodech většinou s názvem "armyshop" prodávaly hadry a připadal jsem si spíš jako v sekáči. Už ani nevím tu vesnici za Lounama, kde jsem se pokusil zeptat na náboje 9L a paní se mi začly smát, že jsem v armyshopu a že je to nedostatkové zboží a že už ho ani neprodávají. Sháněl jsem i pár doplňků, jako podpažák a čištění. Nikde nic. Až poslední krám v Litvínově měl aspoň čistění a Balistol. Dokonce podpažák pro leváka!!! Jinak opět krám přeplněn maskáčema a vestičkama...
Nejvíce jsem věřil p.Oppltové v Mostě, ale obchod zavřen z důvodu nemoci.
Byl jsem opravdu tak naivní, že jsem sháněl v armyshopech a obchodech se zbraněmi a příslušenstvím náboje a doplňky k CZ 75?
Poradíte normální a pořádnej krám a zbrojíře? Nebo musím dojíždět až např. k p.Procházkovi do Rakovníka? (což mě napadlo jako nejbližší možné řešení, kterého mě jako začínajícího napadlo)
Tady jedině Libochovice zbraně Příkon
fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od fivajs » 01 bře 2015 12:31

Díky za tipy.
Určitě se podívám do Libochovic
jirin
Příspěvky: 3
Registrován: 09 bře 2015 13:52

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od jirin » 09 bře 2015 14:56

Ahoj, zdravim vas, jsem tu novy.
Zvazuju koupit CZ75 semicompact v Brne v komisi za cenu 6800.
Je to rv.94. Osoupana, vyvrt by jeste neco mohl vydrzet, ale moc zkusenosti s posuzovanim stavu jete pistole nemam.
Chtel bych se zkusenych tady zeptat, jestli je nejaky objektivni duvod, proc tu zbran nekoupit a na co si pri jejim nakupu dat pripadne pozor?
Obecne problemy CZ75 znam. Jde mi spis o to, jestli lze cekat u modelu semicompact nejake dalsi konkretni problemy. Pripadne kvalita produkce CZUB v uvedenem obdobi? Proste uvitam jakykoliv postreh

Diky, Jirka
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od FTC » 09 bře 2015 22:00

Je důležitý vědět k čemu ti ta pistole bude sloužit, pokud do budoucna nevylučuješ, že s pistolí budeš občas soutěžit, nebo častěji střílet, tak bych spíše volil klasiku CZ75, anebo verzi B. Pokud jí máš jen na sebeobranu, tak jdi do compactu.

Nejlepší je mít kalibrační měrku od zbrojíře a změřit vývrt. Od oka se dá poznat větší opotřebení jen velmi těžko i zkušeným člověkem. Mimochodem mám doma klubovou 75B z roku 94, má více jak 30000 ran nastříleno a s Pb střelama kalibrovanýma na 356 palce je stále kupodivu dosti přesná.

Na výběr zbraně si vezmi s sebou radši člověka, znalého v oboru který ti dobře poradí, nenech se zmást prodejcem, kterej se ti ve většině případů snaží prodat shitku jako dobrý kus. Nedávno jsem byl v alfatact. v Plzni a mají tam moc hezkou 75B po generálce s novým brynýrem za cca 8k a takovou bych si jistě vybral na začátek.

Celkově CZ 75 je dobrá v tom, že sežere téměř jakékoliv i nekvalitní střelivo bez poruchy, ale ta zbraň je prostě dávno překonaná. I kopie jako je Sphinx a Tanfoglio (mimo norinca) jsou mnohonásobně lépe zpracované a vylepšené, než originál! Současná CZUB produkce bohužel totálně sere na civilní trh a podle toho to i vypadá. Asi před rokem jsem sháněl nový Tactical sports v 9L a v CZUB mě odpálkovali, že prostě nejsou a dlouho nebudou, tak jsem si koupil jetou z. r. 2007 a jsem s ní moc spokojenej. Celkově mě CZUB překvapuje, jak na koncové zákazníky sere.
fivajs
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2015 19:04

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od fivajs » 10 bře 2015 08:03

Já šel do 75B. Už kvůli tomu, že náhradní díly jsou dostupnější a hlavně je to poctivý kus železa
Také začínám, ale myslím, že FTC má naprostou pravdu
Než jsem koupil, hodně moc jsem vybíral a přemýšlel a vím, že jestli je ten compakt ošoupanej a neví se přesně, kolik má naběháno, tak cena 6800 prostě drahé
Moje 75B stála 8tis a je fakt v dobré stavu, skoro jako nová
Někdo řekně, že na nošení je blbá, ale mě to nevadí, ten hmotnostní rozdíl oproti compact není velký a s podpažákem se dá na to zvyknout. Doma si čistím, olejíčkuju, rozebírám a zkouším tasit na čas, prostě si hraju. A co nejdůležitější, na střelnici je hodně přesná
tslaby
Příspěvky: 119
Registrován: 17 pro 2011 13:16
Bydliště: Petrovice

Re: Vady a Zavady CZ 75

Příspěvek od tslaby » 10 bře 2015 10:16

jirin: Taky bych ti doporučil zvážit, na co tu zbraň chceš. Nejsem sice tak zkušený jako většina lidí zde, ale začal jsem taky na semicompactu, i když jiné značky. Teď po roce používání toho trochu lituji, protože jsem došel k závěru, že semicompact není moc vhodný na soutěže v mířenné střelbě, dá se s ním jistě naučit, ale u full size je to lehčí kvůli delší záměrné. Na nošení je pro mě také nevhodná, jelikož dlouhá rukojeť je například při sezení nebo ohýbání celkem dost vidět. Já semicompact vzal také z toho důvodu, že jsem v okolí nenašel žádný kousek této značky v plné velikosti, ale tento problém u CZ 75 nehrozí. Tudíž pokud bys ji rád na střelnici a občasné nošení, podle vlastních zkušeností bych volil full size.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
Odpovědět