Vada zraku a ZP

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Borda

Vada zraku a ZP

Příspěvek od Borda » 27 zář 2007 20:33

Zdravim vsechny. Chtel bych si udelat ZP, ale mam vadu zraku, nejake ty dioptrie, konkretne tupozrakost. Zajimalo by me, jak probiha prohlidka u lekare a zda je treba mozne delat ZP s brylemi? Mel bych zajem o skupinu E, tam je myslim 4 z peti zasahu na 10m. Nebo proste spatny zrak automaticky znamena, ze na ZP nemam narok.
je mi jasne, ze nikdy nebudu zadny sniper, chtel bych zbran jen pro obcasne strileni na strelnici.
A druha otazka - pokud, budu mit ZP, muze semnou jit na strelnici napr. pritelkyne a muzu ji pujcit zbran?
A treti otazka - se tyka tolik "oblibenych" plynovek. Precetl jsem si na netu i zde na foru dost. Chtel bych neco na sebeobranu, pokud nebudu nosit zbran,coz vetsinou nebudu, i kdybych mel ZP. Proto se ptam - teleskop a peprak, nebo plynovka? nuz vynechavam, sice nuz nosim vzdy, ale boj na noze bych si netroufl, to je zivot, s nejakym ukrajincem, cikanem, albancem...Teleskop mi prijde dobra volba, spolecne se sprejem ci plynovkou...Je plynovka ucinnejsi nez kvalitni obranny sprej? nebo je to de facto to same? Nazory se ruzni, nekdo pise, ze plynovka je mnohem ucinnjesi nez sprej...byl jsem temer rozhodnut se na plynovku vykaslat, ale opet jsem trochu nahlodany a premyslim o ni. Co ty oslepujici naboje??? Dekuji za odpovedi a nezblobte se, pokud toho chci vedet moc.:)
Lukas


maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 27 zář 2007 20:49

Střelbu s ostrou zbraní můžeš provozovat na střelnici i bez ZP pod dohledem instruktora a bezesporu totéž bude platit i při střelbě na sebeobranu.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 27 zář 2007 20:50

pokud ti doktor dá razítko tak ok,ale myslim že ok i tak. K tomu spray nebo plynovce :nejlepší plynoka je 9mm luger :wink: a ještě lepší 45 acp
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 27 zář 2007 20:53

ad1: Výčet nemocí, kvůli kterým nedostaneš ZP je uveden v nějaké prováděcí vyhlášce. Dá se najít na webu ministerstva vnitra.
Se zrakem bych si hlavu nedělal. Pokud nastřílíš u zkoušky, tak vidíš dobře.

ad2: bez problémů

ad3: bez komentáře :)

edit: ty nemoci jsou tady:
http://myslivost.jen.cz/files/myslivost ... %20Sb..htm
Naposledy upravil(a) FRENKY dne 27 zář 2007 21:11, celkem upraveno 1 x.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 27 zář 2007 20:57

jo,tohle ještě -u našeho útvaru sloužil v 70.letech jeden vojín,slepej jak patron,odvedli ho myslím za trest,a ten si při střelbě ze samopalu ukazoval dopředu prstem.Prostě sapouch měl u boku ,držel ho pravou rukou a levou měl vystrčenou a ukazovákem si ukazoval na cíl,no a dopadlo to tak,že ten prst si blbec ustřelil.
Borda

Příspěvek od Borda » 27 zář 2007 21:21

Tak jo, diky moc za odpovedi.:-) Plynovky radsi neresit, to by bylo nadlouho. Zkusim jeste chvili patrat po netu.
Vim, ze nastrelniuci muzu i bez ZP, ale je to celkem drahy. No slepej jako ten vojak snad nejsem, tak uvidime.:-)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 zář 2007 03:38

Borda: ZP můžeš získat i když budeš na jedno oko slepej a na druhým budeš mít 6 dioptrií po korekci......

Pokud seš větší slepoň tak máš smůlu :(
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 28 zář 2007 12:48

Otázka je jak se cítíš a jak se budeš chovat.
Jestli jsi úplný slepejš a víš že jsi schopný to v ,,nouzi" začít kropit, tak bych ti zbraň nedoporučoval.

Nejde o tebe, nejde o toho útočníka, jde o maminku s kočárkem která může být náhodou někde v palebné linii a na kterou třeba neuvidíš. To že jí nevidíš, neznamená že kulka neprostřelí sklo i záclonu. A nebo v noci v tvém domě osobu tobě blízkou.

Technicky to problém není - jde o tobe - jak jsi na tom. Pokud vidíš jen o chlup dál než budeš střílet při zkouškách, vykašli se na to. Ty dál nevidíš, ale zbraň dál dostřelí.

Resp. pak jde i volbu zbraně.
Diringer (jak se to píše) by ti mohl udělat dobrou službu.
(Čím lehčí broky, tím nižší dostřel. Velký rozptyl = jistota zásahu)

Oproti tomu 9mm = slušný dostřel a to by mohl být právě problém, vážně nevím jak vidíš, ale přeci se nechceš stát vrahounem nějaké mámy s dítětem jen protože ti chtěl nějaký hnědoch sebrat šrajtofli s pěti stovkama.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 28 zář 2007 14:14

Ohledně té vady zraku si nedělej těžkou hlavu.Když nastřílíš, je to v pohodě. 8) Někde jsem četl o chlapovi, který netrefil stodolu ani zevnitř.Ale myslím, že si z něj dělali srandu a není to pravda.
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Oldřich jandera
Příspěvky: 37
Registrován: 14 kvě 2006 13:51
Bydliště: Čechy

Příspěvek od Oldřich jandera » 28 zář 2007 18:45

Vadu zraku měli i naši medailisté z olympiád - Kůrka a Falta
Mírná krátkozrakost je pro sportobního střelce dokonce výhoda
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 28 zář 2007 19:01

Jasně že to nevadí, ale tady je pár rad:

1/ zeptej se okolních střelců, na jaké straně je terč
2/ zeptej se jak je daleko a nech se otočit směrem k němu
3/ až budeš střílet, zavolej jestli tam zrovna někdo nezalepuje terče
4/ až se ti bude zdát, že mačkáš spoušť naprázdno - čili zbraň při stisknutí spouště nevystřelí, zřejmě máš závěr v zadní poloze a prázdnej zásobník
5/ nenech se urážet, že vidíš prd

:D Tak hodně zdaru :wink:
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 28 zář 2007 20:04

Nezáleží kolik máš dioptrií a jakou vadu,jde jen o to jak se jí podařilo vykompenzovat, já mám kolem 4 dioptrií na obou ale s dobrými brýlemi to jde...tak se nenech odradit,záleží na doktorovi...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Borda

Příspěvek od Borda » 28 zář 2007 21:14

Diky za rady.:-) No ja mam na jednom oku 4 dioptire a na druhym jednu nebo dve. Tak snad by to nemel byt problem. Ja jsem jeste na strelnici nebyl a nezkousel, jak ta vzdalenost 10m bude problem. Strilel jsem jen na terc pred dvema dny, nevim jak to bylo daleko, ale celkem mi to slo. Byla to nejaka pistole Hipoint nebo co, nevim, co je to zac. Ted jsem v USA a tady muze mit zbran kazdy a kolik chce, celkem narez. Az se vratim, urcite zkusim strelnici, nez zacnu uvazovat o ZP.
jak jsem psal, tak zbran bych nechtel primarne na sebeobranu, moc bych ji s sebou asi nenosil. Na sebeobranu mam teleskop a sprej.
Nicmene diky vsem.:-)
L.
Karel Č.

Příspěvek od Karel Č. » 28 zář 2007 21:25

Hodně záleží na tom z jaké zbraně budeš střílet. Nemyslím ráži,ale konkrétní zbraň. Já když dělal zkoušky tak měl komisař nějakou 7,65 a ta měla tak tvrdou spoušť, že jsem musel mířit nad černý abych to nastřílel.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 28 zář 2007 23:24

Pokud máš dobře zkorigovanou vadu zraku, a nemáš jiný zdravotní problém, související se zrakem, který by ti mohla střelba zhoršit (dobrý doktor posoudí), není to na překážku v získání ZP. Jak se popereš s ostatním, je jen na tobě.
.45 ACP je pádný argument :)))
Odpovědět