Vetrovka vs. Pruzinovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Smazaný uživatel 6696

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 17 led 2014 19:35

Téměř vše podstatné ( doufám :D ) jsem mu napsal do SZ, tak teď už je na něm u čeho skončí :lol:, ale je třeba více různých názorů ať má o čem přemýšlet. Co hlava to jinej názor. Nakonec si stejně musí zvolit vlastní cestu :lol: Jeden radí to a druhý zase tohle. Tak to má bejt. Dle rad je tam kde začal :lol: . Asi bude muset nastoupit hlasování.


lukinn
Příspěvky: 628
Registrován: 29 led 2012 16:51

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od lukinn » 17 led 2014 19:46

pcp,optika a pumpa.
kdyz strilet.tak presne
kdo mi rekne ktera pruzinovka strili presneji nez jedna z nejlevnejsich pcp S200?
jsem zvedav
tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od tydýt » 17 led 2014 20:02

Jo myslel jsem ProSport....PCP je pro srá.e......chlopy střílí pružinou :mrgreen:
střílet s větrem je taková "sterilní" záležitost, ale každý má prostě svoje....i údržba je jistě problematičtější.....věčně těsnění ó króžky a pod....
jest-li to vytáhneš jak já, jednou za čas, tak pružina jasně vede.....jen pozor na Dianu se zákluzem, s ní tě "pružinu" nenechají střílet na závodech.....teda jestli se něco nezměnilo....
já být tebou tak zahájím to hlasování, jsem sám zvědav jak to skončí..... :wink: :lol:
thubalek
Příspěvky: 165
Registrován: 30 kvě 2013 08:09
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od thubalek » 17 led 2014 20:27

@žabák díky za soukromou konverzaci. Úplně na začátku nejsem, asi vyhodím z výběru toho Hatsana, nechám tam ještě CZ200 a budu dál pročítat fóra, zkusím si ještě víc utříbit, co chci a nechci. Za pestrost názorů jsem rád, upřímně řečeno bylo by divné, kdyby to tak nebylo.

@dykmore jsou na severní Moravě nějaké field target závody, nebo jezdíte do Čech?
Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
- George Orwell
Smazaný uživatel 6696

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 17 led 2014 20:33

Na Moravě jsme začali vloni se srazy a HFT závody a letos toho bude víc po celé Moravě.
Uživatelský avatar
Korab
Příspěvky: 200
Registrován: 11 pro 2011 00:23
Bydliště: Ostrava

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od Korab » 17 led 2014 20:50

Láhev nemusíš kupovat novou, stačí koupit starší a dodělat tlakovku, kerá stojí cca 350 Kč. Ale pružinu nezatracuju má své kouzlo.
BSA Scorpion SE 4,5
Slavie 630
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od dykmore » 17 led 2014 20:51

Tady na sev.morave jsou pravidelné závody CHUFTu :-D na HFT jsem malý pán,to ti neporadím. Ale výborné srazy pořádá Jendapostulka,na konci roku bylo parádní postřílení u Nového Jičína.. Stačí sledovat ostravské vlákno.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od Harryk » 17 led 2014 21:53

Jak znám Žabáka, tak to to v SZ vysvětlil určitě dostatečně.
Můj názor je, že když nechceš být závislý na vzduchu a následně na dalších věcech, jako jsou těsnění, regulátor, plnění apod., tak sahni po pružině......a dál uvidíš. Názory k přenosti přehlížej, protože na každých závodech uvidíš (nebo aspon přečteš na vásledkové listině), že mnohá pružinovka v závodě v pohodě přestřílí značkovou PCP....takže hlavně je to o střelci. A pokud ti jde o umístění, tak v česku se asi málokdy dočkáš s pružinou stupně vítězů. Ale o tom už jsem psal výše. Je to jen organizaci závodu - Slovensko, Německo, Rakousko, Polsko, Anglie, všude jsou rozděleni do kategorií dle zbraní. U nás je na závodech pružin asi málo :(
Každopádně počítej s tím, že když si vyrazíš na sraz s pružinou, nebo na nějakou soutěž, budeš potřebovat polovičku věcí.
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od RZ CZ » 17 led 2014 22:07

Já poradím něco z "Ačka" nebo HW.Já osobně jsem měl Air Arms TX 200 MK3 a používal jsem jí jak na lov,tak na to domácí střílení a byla dost přesná.Kdysi jsem tu v tématu Air Arms TX 200 MK3 dával živý nástřel na už nevím 60 metrů?Taky jsem kousek od NJ. :wink:
Vypišek
Příspěvky: 217
Registrován: 06 pro 2012 18:14
Bydliště: DLK

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od Vypišek » 18 led 2014 00:12

Pokud řešíš peníze tak je možnost PCP bazar,bomba bazar.Nikdy se na přesnost slušné PCP nedostaneš.Navíc to zase můžeš prodat a ta ztráta je minimální.Taky jsem se plácal v pružinách ale na hlavní střílení jedině PCP.Mám 15l 300at bombu a za rok a půl jdu plnit.Teda v 16J.
Nějaké to PCP se najde ale EV 2 je moje nej
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od PEPAN » 18 led 2014 08:58

Bazar je super, dělám to tak celou dobu, hledám, když mě něco zaujme zjistim si o tom něco a jednám. Zklamal mě pouze jeden šrot z anglie.
Jinak za mě než TX tak 100x radši hatsan at :lol:, prostě asi na ty anglický nádhery už mam alergii :lol: to ne že by bylo špatný, ale jednostranná pažba, samá pojistka.. jen muj hovězí názor
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od Kubajzz » 18 led 2014 09:45

Když se domluvíš na plnění s VladimíremK (on má kompresor), tak to máš k němu do Frýdlantu asi 10 km.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Tygrxxx
Příspěvky: 49
Registrován: 18 kvě 2013 16:46
Bydliště: Region razovity

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od Tygrxxx » 20 led 2014 17:28

Já jsem taky za pružinovku :-) hlavně je nás málo kdo jí má na srazech, tak ať je nás více :-)

CHUFTU :-)
Hatsan Striker 1000x a optika china za 170Kč :D
CZ 200, Optika 3-9 x40 STRIKEr :-)
thubalek
Příspěvky: 165
Registrován: 30 kvě 2013 08:09
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od thubalek » 20 led 2014 18:02

Asi to udělám takhle: koupím si lahev na vzduch a přepouštěcí hadici a pak se rozhodnu :lol:
Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
- George Orwell
Smazaný uživatel 6696

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 20 led 2014 18:03

Také řešení :lol:
Odpovědět