Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 21 říj 2017 09:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Větrovka - Sharp
PříspěvekNapsal: 06 dub 2016 18:53 

Musím potvrdit slova od mtarnovsky.
Mám doma Crosman 760 i 2100B.
760-tka: pro děti, malý, lehko pumpovatelný, relativně přesný, diabolky i ocelové broky, zásobník. Děcka ale chtějí střílet jenom diabolkama protože brokama nic netrefí :D. Není háklivá na typ diabolek žere i GAMO.
2100-ka: relativně přesná a silná, broky i diabolky. Háklivá na diabolky, žere jenom JSB, GAMO a podobné to ani nevyplivne. Největší slabinou je plastový až hračkoidní vzhled.

PříspěvekNapsal: 06 dub 2016 18:56 

sharpku som kupil novu, nic horsie som nemal v rukach. na 10m rozptyl 7cm aj viac ! casom sa mi rozpadla sama, strielal som casto. vydrzala par mesiacov, len mi nervy žrala.
s benjaminu 392 som strielal, uplne ina liga ako sharp, ked tu pusku kupis vydrzi ti roky, hrdzu nechyta ;) treba si ju vyskusat potom hovorit, jedine co mi vadi je jej cena. aj s mizernou optikou na 30m padla kazda plechovka. vykon super. na youtube su videa o nej, ta puska fakt potesi.
crosmana 1377 mam, vadi mi ten plastovy zaver, ale pistol striela spolahlivo, presne, dobra volba a lahko dokupit vsetko mozne tuningove prislusenstvo. do ruksaku je fajn, casto ju beriem ked idem na ryby ci do lesa na opekacku, jsb rs jej chutia.

PříspěvekNapsal: 15 dub 2016 07:58 

Ahoj, tak jsem se konečně dostal ke střelbě. Chtěl jsem přidat obrázek terče, ale neumím to sem vložit. Střílel jsem na 15 metrů vestoje s oporou a otevřenými mířidly. Diabolo 4,5 Lux z Kovohutě Příbram. Terč vzduchovkový. Tlakováno na dvě pumpy (výrobce uvádí 173 m/s).
Takže: Ta otevřená mířidla jsou hodně hrubá, na terčovou střelbu zcela nevhodná. Přesto se mi podařilo udržet zásahy ve vertikální rovině cca 12 mm. Horizontálně to bylo o něco horší, cca 35 mm. Rozptyl v horizontální rovině může být těmi mířidly (nebo spíš mojí chybou při střelbě), ale taky by to mohlo být nerovnoměrností natlakovaného vzduchu ve válci. Osobně to přikládám spíš mojí nepřesnosti při míření, protože vzduchovkový terč na těch patnáct metrů už není moc velký a muška při míření zcela překrývala černou. V každém případě, teď bych ještě nedělal závěry, musím si to ověřit při střelbě s optikou. Očekávám, ale, že rozptyl by neměl být větší, než 15 - 20 mm.
Na patnáct metrů mi to přijde slušné u pušky této cenové kategorie. Pochopitelně neumím říci, jak to bude vypadat po 500... po 1000 výstřelech.
Tlakování je opravdu náročné. Jde poměrně ztuha. Na druhou stranu nic nedrhne ani se nezasekává. Dvě pumpy na 15 metrů úplně stačí. Jestli nechcete střílet hlodavce, asi bych to víc ani netlakoval, je to zbytečné.
Trochu mi dělalo potíže správně založit diabolku do výřezu v závěru, ale je to spíš o cviku a velikosti palce :-). Po čase trénování už žádný problém není.
Co se týká výdrže pušky, neumím teď posoudit. Po cca 50 výstřelech se zatím žádné závady neobjevují, vše zatím funkční. Podotýkám, že skutečně netlakuju válec na víc než 3 pumpy! Počítám, že čím víc budete tlakovat, tím větší bude páčení a je možné, s ohledem na konstrukci, že to může mít vliv na přesnost a na výdrž. To si musí každý zvážit sám. Výrobce doporučuje tlakování max. 10 pump (256 m/s). Já si myslím, že pokud to budu tlakovat pravidelně na těch 10 pump, tak to moc dlouho nevydrží, při pravidelném střílení určitě ne dva roky (záruční doba).

PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 07:01 

Ahoj, má někdo zkušenosti s výměnou těsnění vzd. válce? Mám zřejmě stěstí na dobrou hlaveň, na 25m kolečko do 5ti cm což mě bohatě stačí. Bohužel válec už někde uchází.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2017 11:56 

foky59 _ Jestli to uchází přes zpětný ventyl tak v něm bude rezavá kulička
p.one _ Co je to za pojem a jak ovlivní rozhazování střely v H. rovině: "ale taky by to mohlo být nerovnoměrností natlakovaného vzduchu ve válci" ?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina