Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 31 bře 2017 01:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Větrovka - Sharp
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2013 11:40 

Zdravím všetkých tak dnes sa mi podarilo kúpiť Sharp Innovu v plastovom prevedení dal som za ňu 45 eur čo nieje až tak veľa. Chcel by som vás poprosiť o radu čo všetko na nej potrebujem vymeniť respektíve čim začať. Chcel by som ju hodit do drevenej pažby lebo ta plastová stoji fakt naprd. Po menšom strieľaní sa mi vyskytol problém po na pumpovaní a vložený diabolky vzduchovka vystreli ale diabolka ostane dnu a po stlačený toho čudlika vypadne naspäť von.
Tak vedel by mi z vás niekto poradiť?

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2013 08:57 

Tak uz ich mam - 4,5 aj 5,5

Za seba mozem len tolko - NEKUPOVAT!!!!!!!!! Zatial je to najvacsi srot co som kedy mal a to mi par vzduchoviek rukami uz preslo. Povodny stav, tak ako prisli - skrabance na pazbe dost velke na oboch. Jedna sa nedala napumpovat, nedrzal ventil. Po asi 20 vystreloch na oboch vypadol kolik z plastovej obijmky na ktorej je muska - vypadaval stale. Po asi 50 vystreloch jedna zacala strielat sama pri pumpovani. Na 4,5polke kratky nabijac, vobec netesnil a v priebehu hodiny zacal totalne drhnut piest pri natahovani az tak ze ju nebolo pomaly mozne natiahnut.

Upravy na oboch: Vycistit od sajrajtu, na vsetkom zrazit hrany brusnym papierom, Na voditkach piestu zrazit hrany na sustruhu, do 4,5 som vyrobil novy dlhsi nabijac, dopasovat hlaven aby sa neprekryvali vzduchove kanaliky....v 5,5 na prekvapenie tesni vyborne aj ten povodny. Odstranit "obmedzovac" :D Zarovnat konce hlavne na sustruhu + zrazit vnutornu hranu. Vsetko premazat, spasovat.

Po tychto upravach sa uz dalo strielat, dokedy sa nezacali vytahovat koliky co drzia predpazie s ktorym sa pumpuje :D
A nestrhol sa zavit v tom mosadznom baznechte do ktoreho ide srob co drzi celu flintu pokope. Musim to spravit z kovu + cely novy srob co ide az do ventilu lebo je kratky, bolo to len na 2-3 zavitoch v tej mosadznej obijmke preto to ruplo. Este ma caka pohrat sa s upevnenim hlavne. Dal som na to puskohlad - 4,5 sa docela da triafat aj mensie ciele stupel na 20m ide. 5,5 je horsia asi tam lieta viacej hlaven. 3 pumpy idu v pohode od 4 uz zacina makacka :D ale do 5 sa da tiez v pohode teda ako komu :D. Skusal som max 10. Co sa mi na nich lubi je vzhlad a vaha - velmi lahka vzduchovka. Obraz nech si spravi kazdy sam, za mna NEKUPOVAT, druhykrat by som to uz NIKDY nekupil aj ked som s tym ratal ze to bude rozdrbane ale co je vela to je vela :D Este budem mat na tom co robit...

PříspěvekNapsal: 09 čer 2013 20:59 

@sances.1: WOW to je neuveriteľne krásna práca !! Všetko je to na kolene? Alebo si využíval aj nejaké CNCčka?

@All: Momentálne bývam v Brne a rád by som si kúpl sem nejakú terčovú vzduchovku. Kedže tu nie sú potkany (aspoň nie u mňa v byte :P ) tak na sile mi až tak nezáleží, ale predsa len je lepšie, keď má vzduchovka silu(slavia 631 je podľa mňa slabá, na 25m mi diabolka spadna o dobrý meter).
Ktorá vzduchovka je lepšia ? Sharp Inova 4,5mm vs Crosmann 2100 ?? Ako decko som závodil so Sláviou 631 :D Nebolo by odveci sa k podobnému niečomu vrátiť. Neviete kde by sa v Brne dala Inova vyskúšať? Alebo aspoň obzrieť pred kúpením :)
Díky moc

@cagiva Ak sa ti nepáči, nedaruješ? :P :D Prípadne ak budeš pokračovať v úpravách, vedeli by sme sa dohodnúť na spolupráci? :)

(lepšia čítaj: má užší nástrel na 15m a účinný dostrel aspoň 25m.)

PříspěvekNapsal: 09 čer 2013 21:55 

Pokud na 25m pada diabolka o metr,neco neni v poradku..

PříspěvekNapsal: 09 čer 2013 21:59 

dykmore píše:
Pokud na 25m pada diabolka o metr,neco neni v poradku..

Naozaj? Už pred nejakým časom som uvažooval o výmene pružiny, že je možno unavená. Som rád že mi to niekto potvrdil ;)

PříspěvekNapsal: 16 říj 2013 09:21 

Pozdravujem všetkých fandov PCP Sharp Innova . Je to zaujímavá vzduchovka. ktorá má niekoľko nedostatkov. Plastové telo kde je uložená hlaveň aj tlakový zásobnik vzduchu. Aj s tou hlavňou v ochranom púzdre nie je celkom dobre riešenie. Hoci niečo podobné má Crosman 2100.
Ale k veci.
Mám možnosť dostať z dalekej Azie -Thajska hlinkové telá viď foto ako aj hlavne vo vonkajšom priemere 13mm
ktoré by sa oproti 9mm už tak nedeformovali. Je tu rôzna dlžka od 60,65,a 70 cm.
Teraz čo by to stálo - teleso z hliníka 45,- eur. a hlaveň 25, eur. Najdrahšia zo všetkého je doprava tá pohltne nakmer 50% nákladov. Takže pri kúpe väčšieho množstva by sa cena podstatne znížili.

Takže takto robím približný prieskum záujmu. V prípade že dôjde k realizáci dovozu budem všetkých zaujemcov kontaktovať aby sa potvrdila aj konečná cena a spôsob uhrady v SR poprípade aj v ČR.
Možno takto pomôžem nie jednému , ktorý by si znovu oprašili túto zaujímavú vzduchovku. Vyrieši sa tým možno aj presnosť aj spolahlivosť.

Přílohy:
sharp_hlaven1.JPG
sharp_hlaven1.JPG [ 97.78 KiB | Zobrazeno 1246 krát ]
sharp_4386.JPG
sharp_4386.JPG [ 19.38 KiB | Zobrazeno 1246 krát ]

PříspěvekNapsal: 21 říj 2013 00:09 

Zdravíčko, dá se ještě někde koupit? Nemužu jí nikde sehnat, ani za nic. A když už, tak ve 4,5

PříspěvekNapsal: 02 led 2014 14:10 

tie hlinikove kusky vyzeraju zaujimavo
Ale ti z vas co si ju chcete este len kupit - naozaj to nekupujte. Aj keby ta vzduchovka striela vyborne, tak ten system pumpovania fakt nie je na vystrielanie krabicky za den hlavne ked bolo leto a 30 stupnov, i mna to prestalo bavit po tom, co som bol po 20 ranach dopoteny jak kon... 5x napumpovat sharpku je vacia praca ako 5x natiahnut pruzinovku. Pri tom z pruzinovky si vystrelite 5x zo sharpky len raz...
Proste su na trhu omnoho lepsie vzduchovky ako je toto...

PříspěvekNapsal: 13 dub 2014 17:19 

Ale zas nezapomeň, že ne všichni se vzduchovkou vystřílí krabku za víkend !!
Někdo wtu krabku vystřílí třeba za měsíc. Třeba já budu mít tuhle flintu na potkany a potřebuju vystřelit třeba 5x za odpoledne, nebo k večeru, ale zase ji potřebuju mít nataženou a připravenou k výstřelu, třeba 3-4h což u pružinovky dost ničí pružinu. takže tak. A navíc všichni nejsou lemry a pumpování jim nevadí. Např. mi nevadí vystřílet s pumpovačkou 250 ran za víkend (nejsem párátko). :-)

PříspěvekNapsal: 15 dub 2014 03:01 

Zdá se mi to nebo vlivem pumpování má tato sharpka hlaveň do "luku" ?

Přílohy:
Poznámka: POZOR NA ŽLUTOU ČÁRU
sharp2.jpg
sharp2.jpg [ 56.79 KiB | Zobrazeno 876 krát ]
sharp1.jpg
sharp1.jpg [ 55.51 KiB | Zobrazeno 876 krát ]

PříspěvekNapsal: 15 dub 2014 05:46 

Mě spíš přijde, že je to focený širokym objektivem.

Diana 52 cal.22 + Viper 10x44SCB EX
CZ 200 + Taipan 9-24x56 SCCB EX
SPA PR900W cal.4,5mm
A několik veteránů typu Diana 27, Slavia 613...

PříspěvekNapsal: 15 dub 2014 06:13 

To se mi nezda, spise mi to pripada,tako orizle aby nesly videt nohy, nebo neco co zavazi. Taky to tak delam.

PříspěvekNapsal: 15 dub 2014 07:18 

Širokým objektivem myslím objektiv s ohniskovou vzdáleností do cca 35mm (dle velikosti čipu), ne formát obrázku.
Ale tady je to jasný.
Po rozkliku je jasně vidět, že je to panorama ze dvou (ne-li více) fotek (chybí kus lučíku vč. výškové nesrovnalosti). Takže pokud někdo nasnímá dvě fotky ekvivalentní např. 28mm a ještě to složí do panoramatu, navíc blbě, tak nikdo nejni štont říct, jaké bude sférické zkreslení, ale pravděpodobně brutální. Takhle to vypadá, že je prohlá i pístnice a předpažbí.
Takhle dopadaj fotky z telefonu, ideálně spojené do panorama přímo v přístroji.
Takováhle fotka vypovídá tak o tom, že ta puška existuje a byla focená na bílym lajntuchu (a to kdoví jestli, WB???), jinak ouplně vo hovně.

Diana 52 cal.22 + Viper 10x44SCB EX
CZ 200 + Taipan 9-24x56 SCCB EX
SPA PR900W cal.4,5mm
A několik veteránů typu Diana 27, Slavia 613...

PříspěvekNapsal: 27 bře 2016 10:46 

Sharp sa síce už nevyrába ale trochu oprášim tému, máte niekto skúsenosti s Norconia P1 High Power?

Mal by to byť klon Sharpky s výkonom cca 15J. Prípadne čo na nej treba upraviť aby bola schopná streľby :)

Je hodná tých cca. 2100,-kč? Chcel by som to pre priateľku na blbnutie s puškohľadom 3-9x40 Made in eBay..

Zoraki HP-01 Ultra
Gamo 440
Slavia 618
Crosman MK-177

Grand Power P1
Ruger SR22
Walther P22
CZ 858 Tactical

PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 16:25 

Právě jsem jí objednal v jednom SK shopu (Norconia P1). Koukal jsem, že se vyrábí pod různými názvy. Sharpsku jsem měl v plastu typ 1210 a ráži 5,5 mm. Ta byla skvělá a na terčovku úplně dostačující. Pravda je, že jsem nikdy nepumpoval víc jak 3-4x. Pak jsem koupil 1110 v ráži 4,5 mm a ve dřevě, protože se mi líbila víc než ten plast a ta byla úplně mrtvá...jednak nepřesná a pak i nepřesně slícovaná (předpažbí u pumpy vyosené do strany oproti pažbě), takže šla do světa. U těchto větrovek asi bude co kus, to originál, ale zase se to pořád vyrábí v mnoha modifikacích, tak si říkám, že to tak špatné nebude. Uvidíme až dorazí :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina