Vetrovka CZ 200S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 26 úno 2004 08:51

Odkaz na prislusenstvi od AIR ARMS:

http://www.airgunbuyer.com/Showproducts ... ccessories

Je mozne toto sehnat v CR?


Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 26 úno 2004 23:24

Anonymous píše: na 20m a na 30m s optikou uplne presna!
Jak přesná (pokud možno rozptyl střel v cm)? Jinak ty ohlasy na větrovku zní víc než dobře...
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 27 úno 2004 20:30

Na 20m do kruhu o prumeru 2,5cm a na 30m to jde do kruhu o prumeru 4cm. (POkud strilim s puskohledem a podporou pod ruku)
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 29 úno 2004 14:43

hmm... to mate "parkinsona" ne? :-)
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 02 bře 2004 07:45

Mozna si to jen nepamatuju, mam "Altzheimera" :) .. samozrejme nekdy se dari vice a nekdy mene .. nekdy jde vse "jednou dirou", ale uvedene rozptyly jsou asi tak maximalni.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 02 bře 2004 10:55

tak to yooo.... tahle vetrovka se zda byt opravdu povedena, jedine co neni povedene je legislativa a nemoznost vlastnit vzduchovou zbran nad 16J ustove energie bez ZP. Pritom tahle vetrovka v razi .22 je stavena na ustovou energii okolo 25J (18fp) coz representuje cca 225m/s. Coz uz by bylo rekneme docela slusne. To ze je v CR regulovana na 16J je skoda. Samozrejme ty opravdu vykonne vetrovky dosahuji v razi .22 rychlosti 1000fps - 300m/s coz uz je pro sportovni strelbu a drobny lov mozna uz skoro moc (pokud nestrilite zajice na 60m, pak se to asi uzivi). Nicmene legislativa se asi v tomto ohledu nezmeni, ostatne neni duvod, vsude v evrope maji max. onech 16J ba i nize. Takze ten kdo chce opravdu dobre a kvalitne strilet musi v sobe najit dostatek odpovednosti aby si mohl poridit zbrojni prukaz a nasledne strelnou zbran. S malozkou uz sousedum na strechu po vrabcich strilet hold uz nemuzete. ;-)
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 02 bře 2004 12:00

To je pravda, ale na sportovni strelbu je 16J (240m/s) v razi 4,5mm celkem dostacujici. Provoz je levny, celkem bezpecny a bez prukazu. Presnost je bezkonkurencni a manipulace jednoducha.

Jen prislusenstvi, ktere je celkem siroke, se u nas neda sehnat a cena .. ta tuhle zbran hodne kazi!

A v razi 5,5mm? .. drobny lov ano, ale max na 30m.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2004 08:54

v razi .22 pri ustove rychlsti okolo 180m/s a do 30m lov... souhlasim. Ale povazte, staci jen zmena biciho ustroji (te hlavni casti :-) a vase zbran bude strilet 225m/s v razi .22 a upotrebitelna vzdalenost naroste na cca 45m. Skoda ze je to nelegalni. Stejne tak i zminovane doplnky. Tlumic hluku vystrelu patri v CR do kategorie A t.j. zakazane zbrane, strelivo a doplnky. V te 4,5lce si moc clovek ladenim nepomuze -> maly objem hlavne.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2004 11:05

Neznam legislativu, ale zda se mi divne, ze prislusenstvi k volne prodejne zbrani muze byt nelegalni ...? Je tomu opravdu tak? .. v Anglii se prodava bez problemu.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2004 11:11

K nastaveni biciho ustroji:

Mate s tim nejake konkretni zkusenosti? .. jak konkretne funguji ty "dva srouby" na regulaci energie, ktere jsou na mechanice vetrovky CZ200? Co presne ktery z nich reguluje?

A jak je to po zvyseni vykonu s konzistenci strel, pro strelce je lepsi mit nekolik desitek ran za sebou "stejnych", nez mit par ran silnejsich a pak pokles energie..
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 04 bře 2004 08:53

1. Legislativa rika, ze tlumic patri do kategorie A - zakazana munice, zbrane a jejich doplnky.
2. S tim stelovanim to neni tak jednoduche. Presne jak rikate. Je potreba mit vybaveni,chronometr a merit a delat grafy. Jinak nejde pouze o ty stelovaci srouby, jde zejmena o bici pruzinu v zahranici nazyvanou FAC spring (FAC = fire arm certificate = zbrojni prukaz).
Tahle vetrovka ma tzv. primy system (bez prepousteci komurky. To znamena, ze podle toho jak tezce uderi udernik na prepousteci ventyl, tolik plynu se prepusti do hlavne.
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2004 10:49

Anonymous píše: hmm... to mate "parkinsona" ne? :-)
Nasel jsem spolehlivy lek na meho "Parkinsona" :) .. jsou to diaboly EXACT od JSB .. nesrovnatelne presnejsi nez kterekoliv jine, co jsem mohl vyzkouset (Standart, Boxer, Gamo, Match nebo broky). Doporucuji vsem!
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2004 11:55

To jste objevil "Ameriku"... o tech jsem jiz psal pred cca dvema mesici... viz. JSB EXACT a EXACT HEAVY
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2004 14:54

Anonymous píše: To jste objevil "Ameriku"... o tech jsem jiz psal pred cca dvema mesici... viz. JSB EXACT a EXACT HEAVY
Diky tomu jsem je sehnal - ne vsude jsou k dostani. A vysledek predcil veskera ma ocekavani. Diky za radu!
Návštěvník

re:Větrovka CZ 200S

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2004 09:13

Neni zac. Ja uz sem se nablbnul se vzduchovkama. Ted jsem to jiz pojal seriozne a koupim si radeji malorazku.
Odpovědět