Uzkon AS-46

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Beetle
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2016 14:44

Re: Uzkon AS-46

Příspěvek od Beetle » 29 bře 2017 12:16

Zatím (ťuk ťuk) ne :)

Při nabíjení - pomáháš, nebo necháváš všechno na pružině? Zkontroluj vytahovač, jestli není deformovaný. U jakých nábojů se Ti to stalo?


Svan
Příspěvky: 4
Registrován: 27 srp 2016 13:25

Re: Uzkon AS-46

Příspěvek od Svan » 29 bře 2017 17:58

Jo - taky se mi to stává...
Doktor.VMC
Příspěvky: 3
Registrován: 18 pro 2016 13:34

Re: Uzkon AS-46

Příspěvek od Doktor.VMC » 16 dub 2017 13:48

Beetle píše:Zatím (ťuk ťuk) ne :)

Při nabíjení - pomáháš, nebo necháváš všechno na pružině? Zkontroluj vytahovač, jestli není deformovaný. U jakých nábojů se Ti to stalo?
Při nabíjení pomáhám, vytahovač vypadá v pořádku a chodí dobře, náboje jsou SB Buckshot 00. Někde už jsem se dopátral, že v určitých broknách SB takto "zlobí" - zkusím jiné značky a uvidím, dám pak vědět.
Beetle
Příspěvky: 5
Registrován: 12 pro 2016 14:44

Re: Uzkon AS-46

Příspěvek od Beetle » 24 dub 2017 11:10

Co jsem se leckde dočetl, tak SB zlobívá u samonabíječek. I z tohoto důvodu jsem raději pro klid a jistotu pořídit tuto opakovačku. Stejné buckshoty jsem taky střílel a bez problémů. Laufem mi proletělo asi vše od SB vyjma slugů a popsaný (respektive žádný) problém jsem nezaznamenal u žádného druhu.
Jen možný nápad - zhruba k začátku tohoto vlákna je popsáno, že se s Uzkonem nemá zacházet moc v rukavičkách, že chce razantnější zacházení. Nešprajcuje se Ti vyhazovaná hilzna třebas o nový náboj?
b_ad_a
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2018 11:09

Re: Uzkon AS-46

Příspěvek od b_ad_a » 28 lis 2018 20:49

zkopiruju, co jsem psal na strelectvi a cituju prispevek dalsiho uzivatele, objevuji se u me obe tam popisovane zavady:

"taky se mi stává, že u některých nábojů nejde přebít, protože se klapka s pérkem na spodní straně se zasekne o přední hranu náboje v zásobníku a pak nejde natáhnout závěr dozadu."

take mam problem preskakujicich rantlu - casto se stane, ze pri dorazeni zasobniku se tomu prvnimu zmeni uhel - "narovna" se a tlak podavace na druhy naboj pod uhlem zpusobi, ze rantl prvniho naboje preskoci za druhy a neni mozne jej nabrat.
tady jsou reseni dve - bud, jak bylo zmineno, vkladat zasobnik pri stazenem zaveru, coz mi neprijde vubec koser a bezpecne, nebo nechat prvni naboj vice posunuty dopredu - nechat cca 1cm od zadni steny zasobniku, pak rantl nepreskoci a naboj je v pohode podan. coz uplne koser taky neni...

brokovnici jsem vzal v akci ZS, bez miridel a zasobniku.
Prodejce jeden zasobnik dodal, jeden jsem koupil na inzerat od majitele AS46, oba jsou naprosto stejne.
A oba taky vypadaji uplne jinak, nez vsechny ostatni Uzkon/Barak zasobniky, ktere jsem nasel - ty moje maji vepredu vyrazne zkoseni.
Setkal se s nimi nekdo?
Obrázek
Obrázek
Odpovědět