Ultrapresna strelba

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 18 říj 2009 20:27

to je 30.10? prý to má být 31.10? já se 30. vracim z číny, to bych nestihl....
jinak k te reklamě moji, to je spiše vedlejší produkt tohoto fora ale narovinu, pokud skratka tu padne že podnikáš tak to je reklama at už s tim počitaš nebo ne... jinak nechci to pojmout jen jako reklamu, zajima mě to, byl jsem pozván na zažitek party dobrych lidí a kamarádů... o to přeci jde hlavně ;) a ja potřebuju taky někdy odpoustit paru a nějakym zpusobem se odreagovat, doufam že toto splní moje očekávání ;) ale doufam že taky nezklamu očekávání lidí co tam budou a zajima je moje prace, přeci se něčim živit musim ;) ale diky i za krytiku


w11.1

Příspěvek od w11.1 » 18 říj 2009 20:34

...myslel jsem,že se zde baví lidé alespň na nějaké úrovni,ale to co jsem si právě přečetl o rozptylu daném trhání papíru,mě o tom tedy nepřesvědčilo...malorážka má 5,6mm.a tím je jasné,že rozptylka se vyhodnocuje od venkovního kalibru 5,6mm.k venkovnímu-néé od vytrženého papíru,mám důvod se jen pousmát nad touto teorií vyslovenou odborníkem! :lol:
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 18 říj 2009 20:36

jo tak jsem koukl do kalendáře, je to 31. takže to stiham, v Nových Lesích ;) tak snad se tam uvidime...
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 18 říj 2009 20:38

Oprava 31.10. v sobotu. Já taky podnikám a taky to tady nevytrubuju ... až teď :D . Taky musím nenápadně poznamenat, že se 29.10. vracím ze Slovinska z lezení :D
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 18 říj 2009 21:09

v čem podnikáš? neni li to tajné ;)
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 18 říj 2009 21:27

Sportovec podnika v jinem oboru .. ale v tom Tvem vynika :wink:

Jinak otazka mimo .. doufam, ze na MaO prijedes strilet, nikoli jen jako divak .. a pokud ano, tak bacha na to, ze s diopterem to asi nepujde!
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 18 říj 2009 21:37

vim, chci střilet, kdybych byl jako divak tak by to byla ryze pracovní návštěva.... to nechci, chci si trochu odpočnout hlavě ;) jen ted řešim co s dalekohledem.... jaksi se mi moc nechcce sundavat z kulovnice ale asi budu muset
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 18 říj 2009 22:47

Tak kdyz stale se tu jen povida a zadny soustrel .. tak tedy ja zacnu ..

http://www.strelectvi.info/soukr/terc_pohar_hk.jpg

5 ran na 50m v soutezi "Mizive cile do 50m" .. RWS R50, zvetseni 4X .. kdo da lepsi?
ghostik
Příspěvky: 94
Registrován: 16 bře 2009 10:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghostik » 18 říj 2009 22:51

rekl bych, ze nikdo :) moc hezka prace!
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 18 říj 2009 23:12

krasna prace.... snad až budu znovu nastřelovat, ale toto je opravdu dost slušny rozptyl ;) upřímně, se závody nemam zkušenost takže bych to dal asi těžko, ale je to parada. Na přibliženi pouze 4x umiš hodně dobře zamiřit,... čekal bych větší přibližení...?
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 18 říj 2009 23:27

Na mizivkach je 4X maximum .. je to samozrejme nahoda, jak je tam videt, tak druhy terc byl jen 48b .. ale tak obcas se zadari a tech 50 tam nespadlo poprve a snad ani naposledy.

zajimave je, ze takovehle super soustrely se casto povedou prave se zvetsenim 4x .. asi memu oku to vycentrovavani krize na kruhovy terc neja jde.. jak dam vetsi zvetseni, tak vice vidim ty pulzy, kriz jezdi po terci, asi se to slovek snazi nejak podvedome korigovat a spis to strhne nez tomu pomuze ..
Uživatelský avatar
Enzo
Příspěvky: 38
Registrován: 11 lis 2008 16:12
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Kmity

Příspěvek od Enzo » 19 říj 2009 02:52

Zdravim panove,
Rád bych ke kmitum hlavně přispěl svým názorem, který není nijak podlozen střeleckými zkušenostmi, ale trochu souvisý s mým vzděláním. Je jednoznačné, že nejlepších výsledků by mělo být dosaženo v případě kdy kulka opouští ústí v maximech kmitů, a to z důvodu nejmenší úhlové rychlosti ústí hlavně. Tím hlaveň "míří" nejdelší dobu do stejného místa... A kulka opoustí hlaveň v nejstabilnější poloze. Teoreticky.
Zaznel tu nazor o uzlech ve stejnem miste. To by platilo v pripade harmonickeho kmitani. Tento problem je ale daleko slozitejsi. Dale uzel nemuze byt na volnem konci tyce(hlavne). (jeden z tuneru tento problem resi tak ze prida hmotu pred usti, a tim posune uzel kmitu do oblasti ustí a zaroven snizi vlastni frekvenci soustavy) Kmit hlavne je buzen jedním pulsem a pote hlaven již volne kmitá a ustálí se najedne z vlastních frekvencí. Jedna se samozrejme o tlumene kmitani, a protoze tercova hlaven je dosti tuha, tojde k rychlemu utlumu kmitani. Problem ale je ze kulka hlaven opusti behem prvního kmitu, zkratka v dobe kdy se hlaven vlni postupnou vlnou, ktera je tezko popsatelna. Kulka je v hlavni cca 0,002 vteriny a za tu dobu rozhodne nedojde k nejakemu ustaleni kmitani, a matematický popis je dost velka a tezko aplikovatelna loterie... Proto je potreba tunit, tunit a tunit :D než teoretizovat. To ale necham na jinych. Cim vetsí rána (budící impuls), tím vetsi problem. Proto vyznam pro malorazku to jiste ma, ale v porovnani s dospelymi razemi je vyrazne mensi a to by nas melo tesit.

S pozdravem "Enzo"
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 19 říj 2009 07:40

Tenhle soustrel odhaduji na 13mm .. vypada to na 5 ran :wink:
w11.1

Příspěvek od w11.1 » 19 říj 2009 07:44

...zeptej se někoho,kolik má průměr desítka u této disciplíny! :lol:
Odpovědět