Ultrapresna strelba

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 15 úno 2011 22:31

tak odpověd mate dřiv než jsem se k tomu dostal, díky :) rozhodně je to tak jak zde mkouba napsal. Skratka u rychlé střelby tato zbraň bude mít potíže. Věřím že se podařili ostatní neduhy již odstranit. Ale tato bude jen obtížně odstranitelná.

Co se týče MaO že je jen hoby, je to pravda, ale jak jinak vznikl Benchrest atd? Konečně se i v Čr rozmáhá hoby střelba pro šílence alá MaO. V celém světě se střelbou lidé hlavně baví při podobných disciplínách a také musejí investovat aby se mohli více a více bavit. ISSF střelba je pro "běžného" člověka nuda, a malokoho přitáhne, proto je fajn že i takováto střelba si najde cestičku. Ale zde to je o něčem jinem tak kdyžtak zpět k tematu ;)


Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Matěj » 04 kvě 2011 09:02

Chci se zeptat jestli má vliv na soustřel přechod na jiné střelivo.
Vliv čištění už tady popsán byl, ale teď by mě zajímalo, když přejdu na jiné střelivo, jestli třeba musím vystřílet 100 kousků, než se soustřel zase „usadí“.
Je mi jasné, že bude potřeba“naklikat“ puškohled při přechodu na jiné střelivo, ale nevím jestli to tím seřízením puškohledu končí, nebo je potřeba nechat hlaveň zvyknout si na jiné mazání a tak.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Shiva » 04 kvě 2011 09:33

U malorazky se vetsinou nejedna o "prechod na jine strelivo" ale kdyz ti dojde strelivo, jez z tve zbrane strilelo dobre, tak hladani dalsi serie kterea bude strilet z tve zbrane opet co nejlepe.
O tom jsou zde napsane cele state. Zmena streliva ma vzdy vliv na presnost. Je to zakladni problem malorazky.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Matěj » 04 kvě 2011 10:38

Je mi jasný, že hledání optimálního střeliva je záhul.
Spíš mi šlo o to, že pokud najdu optimální střelivo a přejdu na něj z jiného, jestli nějakou dobu musím střílet, aby ty výsledky byly stabilní. Nebo ještě jinak - stává se, že i super střelivo, které mojí malorážce chutná občas po přechodu z jiného "ulítne", než si hlaveň zvykne ?

Slyšel jsem totiž, že každý výrobce používá jiné mazání střel a ten rozdíl v mazání prý dělá nějakou dobu problémy se soustřelem, i když jde třeba o testované střelivo.
Prý si musí lauf na to nové mazivo zvyknout.

Ale to jsem fakt jen tak zaslechl a chtěl bych to potvrdit, nebo vyvrátit.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 04 kvě 2011 10:42

myslim že onen člověk se ptal na trochu něco jineho než co tu popisuješ ;)

vystřílet se obvykle musí X ran, i když se zustane u stejného střeliva a změní se "jen" serie. Tedy při přechodu na uplně jiné střelivo se samozřejmě musí určité množství ran vystřílet musí také aby se soustřely usadily na parametry toho střeliva a serie vuči hlavni. A kolik ran to je? To je různé, jsou hlavně, kde to muže dělat 10, 20, 50 ran, a jsou hlavně, kde po 3 ranách si už sedne. Nu skrátka je to opět o tom, co většina ladění a zkoumání, hledání. Zkoušet a zkoušet.... Zjistit jak "dýchá" ta tvoje zbraň ;)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Shiva » 04 kvě 2011 10:53

Pokud menis strelivo (bez ohledu jestli to je stejny nebo jiny vyrobce) tak bys mel hlaven chemicky vycistit. Pak si delas poznamky kolik ran potrebuje hlaven k dosazeni optimalniho "zaspineni", pak si musis poznamenat kolik ran jsi vystrelil nez se presnost zhorsila.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Matěj » 04 kvě 2011 11:03

Děkuju, přesně na to jsem se ptal a teď už znám i odpověď.
Díky
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Matěj » 21 kvě 2011 19:24

Tak jsem byl dnes prvně otestovat nové střelivo.
Sypačky Lapua, se jeví jako dostatečně dobré.
Stejně jiné nemám. :D

Nástřely 5ti rané na 50 metrů.
DSCF4293.JPG
DSCF4294.JPG
DSCF4295.JPG
DSCF4295.JPG (36.43 KiB) Zobrazeno 1588 x
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 21 kvě 2011 22:57

na sypačky dobry, ale co to ma za přínos s ohledem na přesnou střelbu? :D
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Shiva » 21 kvě 2011 23:16

:-)
nic, ale pro kazdeho pojem "ultrapresna strelba" obnasi neco jineho. Protoze zde nikde tento pojem neni nikterak specifikovan, tak si sem kazdy muze dat svou ultrapresnou strelbu.
:-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 22 kvě 2011 16:47

Shiva píše::-)
nic, ale pro kazdeho pojem "ultrapresna strelba" obnasi neco jineho. Protoze zde nikde tento pojem neni nikterak specifikovan, tak si sem kazdy muze dat svou ultrapresnou strelbu.
:-)
no myslim že na toto jsou jiná fora, ultrapřesná střelba, pokud někdo není (a ted se nechci nijak dotknout) chorobomyslný, tak to je snaha o absolutní soustřel. Tomu i když na dané střelivo je soustřel pěkný, tak se to ani nepřibližuje. Je to pouze pěkný soustřel druhotným střelivem, nic ultrapřesného. Tedy myslim tento pojem říká vše.... :)
KurtBach
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2010 01:44

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od KurtBach » 23 kvě 2011 10:36

Matěj: můžu se zeptat s jakou zbraní (malorážkou) jsou ty terče střílené?
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Matěj » 23 kvě 2011 19:48

Je to stříleno starou malorážkou MC-12
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od Vaskent » 25 kvě 2011 21:51

Mam malý dotaz, zajimalo by mne jak někteří lidé zde došli k názoru, že pro rozptyl zbraně (mimo samozřejmě jiné) je duležité co nejlehčího úderníku?
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Ultrapřesná střelba

Příspěvek od PEPAN » 25 kvě 2011 22:28

Sice si myslim že je to celkem fuk(v mým případě jistojistě) ale neměl by se tím zrychlit odpal zbraně, a omezit kmitoičty?
Nejde!Prostě NNe
Odpovědět