Ultrapresna strelba

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 16 říj 2009 10:16

mkouba píše:SW: No, ze to nebude litat 6mm dirou je mi jasny. Jenze me to nekdy lita do diry cca 8 mm a pak se budto cele posune o klidne 1,5 cm jinam a nebo jeste hure kazda desata rana uleti o 2 az 3cm. Uz nevim co s tim. Nekdy to bylo jednoznacne nabojema, ale ne vzdy. Pokud nebudu kupovat novou pusku, je zrejme dalsim levelem bedding. Teda pokud me Standa neposle do..

Vaskent: Napsal jsem to blbe. To s tim molybdenem neni cisteni, ale mazaci olej. Z mazacich oleju ma asi nejvyssi odolnost proti vysokym teplotam. Ale na druhou stranu se bojim toho, ze mi po namazani prvni rany pujdou rychleji a pak ty dalsi jinak. A to neni zrovna co bych chtel :wink:
Tak takhle, co používám za olej já, je FP10. Výrobce uvádí že tam je jkási složka MP10 myslim. možna to je ono :D ale nevím... ale je to tak, že jakmile vyčistíš zbraň olejem, je potřeba vystřílet dle tybu hlavně 50-třeba 300 ran aby si soustřely ideálně sedly... To zná každý kdo se čištěnim trochu zabýval. Ohledně úletů, co máš za zbraň? toto jsou dosti velké úlety, viděl jsem něco podobného u mnoha zbraní, ale řádově se to pohybovalo do 10 max 15mm (úlet)... takže buť to je hlavní nebo uložením... Pokud maš nějakou solidní značku tak bych věřil uložení (to co píšeš je fakt moc, to ani běžné značky by snad nedělali...), pokud to neni uložení tak náboje. Co používáš za náboje a co za zbraň?


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 16 říj 2009 10:23

Ohledne toho kmitani, nerad bych se pletl, ale uzly jsou podle mne vzdy ve stejnem miste a cim vic to bouchne, tim vic kmitaji mista mezi uzly (dal od sebe = amplituda) .. takze vliv sily vystrelu bude na uzel nulovy..
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od mkouba » 16 říj 2009 10:28

Ted jsem se koukal na Hoppes a u mazani no9 tam davaj molybden uz pres sto let a ted maji neco s jeste s hodne vysokym obsahem. Takze to je asi zcela bezne..

Strilim se Suhl 150 a ted jsem si poridil starou Anschutz Match 54. Ta se chova sice lip, nicmene podobne. Faktem je, ze ulozeni nebude nic moc a nemam ani momentovy klic. Prave proto jsem (nez jsem zavetril super zbran) uvazoval o beddingu. Jsou to drevene pazby a uz neco pamatuji :wink:
Air Arms EV2 MK III
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 16 říj 2009 10:31

tak pokud to je tak, tak možná i máte pravdu,... ale jak říkám, doposud vždy když jsem se bavil tak bylo tvrzeno vrcholy kmitů.... ale je to vlasně jedno. Ještě k tomu odkazu co jsem zde umístil, nezajima to někoho natolik že by to překladal? pokud ano, nemohl by mi poskytnout onen překlad? Kdyžtak bysme se nějak domluvili? sice si opovážim říct že moje angličtina je na solidní úrovni, ale na toto nemam asi ani tak dobré znalosti, ani tolik času co zabere překlad.... Díky moc pokud by se někdo ozval. Jistě tam bude spousta zajimavostí i pravě kolem tohoto problému. Co ja si přečetl a dal dohromady tak jsem něco pochopil, ale jsou tak střípky co nějak nepobírám a mam pocit že by mohli být celkem duležitý....
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od mkouba » 16 říj 2009 10:32

Jeste dodam ze jako munici pouzivam vyhradne R50. Zkousel jsem i Eley a Lapua, bohuzel Suhlce evidentne nechutnaj. U Anschutzky jsem na laborovani s naboji jeste nemel dost casu.
Air Arms EV2 MK III
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 16 říj 2009 10:36

mkouba píše:Ted jsem se koukal na Hoppes a u mazani no9 tam davaj molybden uz pres sto let a ted maji neco s jeste s hodne vysokym obsahem. Takze to je asi zcela bezne..

Strilim se Suhl 150 a ted jsem si poridil starou Anschutz Match 54. Ta se chova sice lip, nicmene podobne. Faktem je, ze ulozeni nebude nic moc a nemam ani momentovy klic. Prave proto jsem (nez jsem zavetril super zbran) uvazoval o beddingu. Jsou to drevene pazby a uz neco pamatuji :wink:
to nejsou zlé zbraně, i ta 54 měla ještě slušný materiál.... ale záleží jak se o ni člověk před vámi staral... Pokud byl prase tak muže byt železo v.... pokud ne tak bych se přikláněl k té pažbě (pokud mate upnutou pouze v dřevě tak hrozně moc záleží jak se vyladí moment dotažení šroubů....). Ale je to vše na Vás, zda chcete zkoušet vyladit zbraň, nebo zda koupíte novou, nebo novou moji :) já Vás rozhodně nebudu tlačit do ničeho, ale než bych se rozhodl o koupi nové, otestoval bych zda samotné železo Vašich zbraní je kvalitní nebo ne.... Ještě o jaké náboje se jedná? čim ji krmíte?
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 16 říj 2009 14:10

zdravím Všechny mega ultra přesný střelce :wink: posílám odkaz kde se diskutuje ohledně problému s kmitáním hlavně :
http://www.benchrest.com/forums/showthread.php?t=64532
Své pouze 3leté zkušensti se střelbou benchrest popíšu později lítám teď porád do porodnice a času není tak za to omlouvám :idea:
Může za to 15.10. narozený synek Martínek 3,49kg a 49 cm sorry za OT :!:
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od mkouba » 16 říj 2009 14:15

Gratuluju!!!
Air Arms EV2 MK III
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 16 říj 2009 16:12

nazdraví!!!!!!!!!!!!
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaskent » 16 říj 2009 16:16

mkouba píše:Jeste dodam ze jako munici pouzivam vyhradne R50. Zkousel jsem i Eley a Lapua, bohuzel Suhlce evidentne nechutnaj. U Anschutzky jsem na laborovani s naboji jeste nemel dost casu.
co Otec míval Suhlku, mezi R50 a ELEY neměl velký rozdíl, ale hlaveň od hlavně je jedinečná, ale naboje co neměli chybu (asi uplně v každé zbrani) byly náboje OLYMPIA. Ale ani nevim zda se vubec ještě vyráběj.... ale kdo tyto zásoby má má doma zlato... i když i náboje stářím chvíli zrajou a pak se už kazej (mluvim o horizontu 10-15 let stáří)
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 16 říj 2009 18:53

Honzo zdarec a gratuluju, gratuluju moc co to jde takhle. Taky mam kluka jen o dvacetctyri let starsiho :)
Urcite napis do tohoto tematu, aspon Tve zkusenosti - rady budou mineny nezistne a ne jako nenapadna reklama pro zacinajici podnikani....
Miroslav Varga

k odborníkovi

Příspěvek od Miroslav Varga » 16 říj 2009 21:19

No jen k tomu odborníkovi bych jej chtěl upozornit, že tu ještě drží v ĆR národní rekord Petr Kůrka v disciplíně 3x 40 výkonem myslím 1183 což na to bláto a s vůlemi jak říká o (Anschutz) je dnes pro našeho prozatím nejlepší střelce v 3 x40 dost vysoká laťka a doufám,že s tím novým železem se přiblíží nebo překoná sám sebe tedy tu svou původní Anschutz .Jen tak mimochodem toto "bláto"-myšleno dle odborníka tedy tato značka za 40 let získala v historii našeho střelectví 99% procent medailí na všech možných mezinárodních soutěžích .O tuzemských národních rekordech vítězstvích na VC a jiných klubových soutěžích nadzvedla úroveň našeho střeleckého sportu neporovnatelně výše jak nikdy v historii. Tak hanit tuto značku nebo jakoukoliv jinou např.Feinwerkbau mi připadá přímo směšné.Ještě že to neschytal Walther nebo zaniklá Diana.Pokud vím tak i s dalším "blátem" Feinwerkbau nejenom střílí i Rrajmond Debevec ze Slovinska -můj přítel a obchodní partner a ikona světového střeleckého sportu který absolvoval za svůj střelecký život cca 30 ME a má desítky medailí a také 2 z OH a to zlatou a nyní získal 3 místo v Pekingu.S Anschutz ,FWB,Walther střílí tisíce střelců světa a ne všichni špatně a nemyslím že by měli "bláto".. On je totiž problém někde úplně jinde a to tady prozatím nebudu ventilovat a nemyslím si že to tady všichni zbaští jako to nezbaštím ani já....Jen mě zaráží ta super jistota že se přesně ví dle obrázku z netu že je špatně namontovaná hlaveň když tu pušku nikdy neviděl a nevystřelil z ní ani jedinou ránu ...Tomu říkám jasnovidectví nebo to mohu nazvat ještě něčím jiným...Chybí mi tady trochu skromnosti a hanit značky se 150 letou tradicí když má někdo ŽL od prosince 2008 tak to pak vypadá až komicky...Ultrapřesná střelba je nejlepší tehdy když jí sám co o ní píše předvede.Ultrapřesná střelba v ráži 22LR je pro mě "ležák ISSF" pak "Benchrest" a také i třeba "Malá odstřelovačka" Zatím jsem neviděl odborníka ani na jednom takovém závodě ultrapřesné střelby a v ČP se zatím pohybuje vleže na cca 9 místě..O pouťácích v ČR -rozuměno menší závody pod názvem VC jej také nikde nevidím.Tak tedy závěrem musím napsat že dosud na platné terče dvojnásobný MISTR SVĚTA Petr Kůrka drží několik let do dnes s takovým dle odborníka "blátem" světový výkon 1183 b Pro zasvěcené to je ze 120 ran ve třech polohách ztráta 17 bodů či místo desítky 17 devítek. Jak to tady čtu a to nejsem zastánce se ventilovat přes net .Jak z toho vyplývá že kdyby třeba Peťka čistil a měl na to své "bláto" kroužky a jiné "obojky", kompenzátory difuzory a antivibrátory,rozpouštěče,tak by asi nepochybně místo 1183 měl absolutní nástřel 1200b......
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 16 říj 2009 21:38

Pane Varga nechci se ani zastavat Hamana, ani Anschutze .. ale dost komicky na mne pusobi fakt, ze se Anschutze zastal zrovna clovek, ktery nedavno svou vymazlenou a medailemi ovencenou Anschutz prodal a o kterem jsem slysel, ze nedavno presel prave na Bleikr .. je to pravda?

Vadi mi ton Vasi reakce, ktera neprinasi informace, ale je pouze osobnim utokem proti obchodni konkurenci .. tak to prosim ne! Pokud s necim nesouhlasite, tak prosim o klasickou diskuzi - fakta, nikoli urazky..

A dalsi vec .. nemichejte jablka s hruskama .. my se tu bavime o soustrelech 8-10mm opsana kruznice - ze stolice si BR stojanu, kdezto Vy zde popisujete fantasticky vykon pana Kurky, na ktery mu ovsem "stacil" rozptyl asi trikrat takovy!! - plus ohromne strelecke schopnosti - o tech zde ale rec neni ..

Je to mozna podobne, jako kdyby tu nekdo hanil znacku Jawa .. oni take delali super motorky, ale holt casy se meni a co bylo, bylo..
w11.1

Příspěvek od w11.1 » 17 říj 2009 00:00

Sidewinder píše:Pane Varga nechci se ani zastavat Hamana, ani Anschutze .. ale dost komicky na mne pusobi fakt, ze se Anschutze zastal zrovna clovek, ktery nedavno svou vymazlenou a medailemi ovencenou Anschutz prodal a o kterem jsem slysel, ze nedavno presel prave na Bleikr .. je to pravda?

Vadi mi ton Vasi reakce, ktera neprinasi informace, ale je pouze osobnim utokem proti obchodni konkurenci .. tak to prosim ne! Pokud s necim nesouhlasite, tak prosim o klasickou diskuzi - fakta, nikoli urazky..

A dalsi vec .. nemichejte jablka s hruskama .. my se tu bavime o soustrelech 8-10mm opsana kruznice - ze stolice si BR stojanu, kdezto Vy zde popisujete fantasticky vykon pana Kurky, na ktery mu ovsem "stacil" rozptyl asi trikrat takovy!! - plus ohromne strelecke schopnosti - o tech zde ale rec neni ..

Je to mozna podobne, jako kdyby tu nekdo hanil znacku Jawa .. oni take delali super motorky, ale holt casy se meni a co bylo, bylo..
w11.1

Příspěvek od w11.1 » 17 říj 2009 00:23

...informace k vašemu tématu mám jedinné...opsanné kružnice soustřelu 8-10mm.umí kdejaká vyladěná(utažení na moment,vyčištění,naladění kmitný čímkoli-kompenzátor/tuner) Anschutz/FWB/atd...jsem jeden z mála,který vždy při testování-ladění měl majitele zbraně v ten danný okamžik u testu a oni jsou tím věrným důkazem těchto slov...není tomu tak dávno,kdy z mého testu-ladění soustřelu vyšly opakpovaně najevo rozptyly 6,5-8,5mm.-opsaného průměru,né žádneho středního průměru,ale OPSANÉHO!
Odpovědět