Udatny duchodce.

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Udatný důchodce.

Příspěvek od vito » 09 čer 2006 07:41

Přátelé, dovolte mi povědět vám krátkou historku, která se stala již někdy na počátku jara. Píšu o ní až dnes, protože včera oslavil sedmdesáté čtvrté narozeniny její hlavní hrdina. Tento starý pán, říkejme mu pan Richard, byl dlouhá léta mým spolupracovníkem ve střelecké škole, měl na starosti spíše administrativu a ekonomiku našeho podnikání, ale také učil starší systémy palných zbraní, bezpečnou manipulaci se zbraní a rozhodně to není žádný amatér. Pan Richard se jednoho dne dozvěděl od sousedů, že ve sklepních prostorách jejich domu, kde jsou sklepní kóje jednotlivým majitelů bytů, je nějaká podezřelé aktivita. Doma vzal tedy jednu ze svých pistolí, byla to čínská kopie P 226 od Norinca, mobilní telefon a vydal se do sklepa. Tam skutečně zjistil tři výtečníky, dva muže a ženu, kteří si ve sklepních kójích vybírali, co se jim hodí. Pan Richard zavolal mobilem 158 a poberty oslovil. Díky důraznosti svého vystoupení a hlavně díky přesvědčivému devítimilimetrovému argumentu všechny tři udržel na místě do příjezdu policejní hlídky. Policisté si všechny tři převzali, pana Richarda pochválili a pochválili ho i na pozdějším výslechu. Vím, že tahle historka není akční, pachatelé nebyli vrazi ani teroristé a nebyly vystříleny zásobníky nábojů 357 SIG a 10 Auto. Přesto je to historka pravdivá a ze života. A co hlavně, dotvrzuje to, že palné zbraně v rukách pořádných a zákonů znalých občanů jsou naší společnosti ku prospěchu a ne ke škodě, jak nám stále kdekdo podsouvá. V každém případě, ať žije pan Richard a je hodně dlouho zdráv.


pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Re: Udatný důchodce.

Příspěvek od pbezo » 09 čer 2006 08:42

Pripájam sa k uznaniu, že sa na to nevysr**. Tiež tvrdím, že nie vždy musia lietať guľky a stačí 9 mm argument v ruke. Len či v každom prípade prokurátor pochopí, že existuje aj paragraf o krajnej núdzi a nutnej obrane.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 09 čer 2006 09:04

Tak by mě docela zajímalo, kdyby se ty tři individua dali do pohybu nehledíc na ten devítimilimetrový argument v jeho ruce, co by asi tak udělal. Tedy ne, že by na něj útočili ale kdyby se obyčejně sebrali a šli pryč. Tím nechci žádným způsobem znevažovat záslužný čin pana R. Co by jste v takovém případě dělali Vy???? :roll: :roll: :roll: :roll:
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 09 čer 2006 09:47

Na toto ani náš zákon nemyslí. Umožňuje zadržať páchateľa, aj pri tom môžu byť použité donucovacie prostriedky, ale nikde sa nepíše, že môžem naňho strieľať (následky NO a KN nesmú byť v nepomere s chránený záujmom a žiaľ pre sudcu je život grázla cennejší ako napríklad to, že ukradnutá hodnota môže pre niekoho doslova znamenať niekoľko rokov šporenia, rozumej nútených prác). A keď grázel zákon pozná, kľudne odíde.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Udatný důchodce.

Příspěvek od vito » 09 čer 2006 10:19

Pro Olaff: Jasně, zcela pravda. Já bych v případě jejich odchodu pouze kontroloval, aby na mne nezaútočili. Jinak se nedá dělat nic. Já jsem u té historky měl ale na mysli podstatu, kterou uvádím na konci povídání.
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Re: Udatný důchodce.

Příspěvek od pbezo » 09 čer 2006 10:34

Nesúvisí to s prípadom, ale
u nás na Slovensku - v Košiciach asi dva-tri roky dozadu policajt smajznul dochodcu služobnou deviatkou v pivnici lebo sa mu videlo že je tam nejaky zlodej :-). Dochodca to neprežil, (bol vo svojej vlastnej pivnici a bola tam tma). Policajt vyviazol bez trestu - vraj neporušil žiadne predpisy. Tak teda neviem, myslel som, že len v americkych filmoch strieľaju policajti preventivne na všetko čo sa pohne.
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 09 čer 2006 13:12

By mě zajímalo, co vyfasovali ti zloději. Pravděpodobně se ze služebny dostali dřív než pan "Richard", kterej tam musel podávat vysvětlení do protokolu :(
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Udatný důchodce

Příspěvek od vito » 09 čer 2006 13:45

To už mi pan Richard nevyprávěl. Dozvěděl se jenom, že měli rejstřík trestů popsaný odshora dolů.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 09 čer 2006 13:45

Vito napsal:
Jasně, zcela pravda. Já bych v případě jejich odchodu pouze kontroloval, aby na mne nezaútočili. Jinak se nedá dělat nic. Já jsem u té historky měl ale na mysli podstatu, kterou uvádím na konci povídání.
Jasně. Já to taky tak bral. Jen jsem chtěl naznačit, pokud takoví zlodějíčci nebudou blbí a bez nějakého napadání dotyčného jen v klidu odejdou, je nám ta stříkačka na prd /pouze tedy pro vlastní bezpečnost/. A pokud se týká té hodnoty ukradeného předmětu, toť v takovémto případě otázka. Potom se asi jednat o přístup soudu / z pohledu rozsudku/, záleží hlavně na přístupu zainteresovaných právníků, ale já za sebe mohu říci, že bych asi kvér /pokud by vyloženě neohrožovali mne/v takovémto případě nepoužil. Nechci mít zbytečně špatné sny a již jen z toho pohledu, když vidím co se den, co den rozkrádá a vcelku veřejně. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 09 čer 2006 13:57

Při odchodu střelit 45kou do kolena :? 8)
Ondra

Příspěvek od Ondra » 09 čer 2006 15:39

Kazdeho z nich strelit mezi oci,zajit domu pro noze a kazdemu dat jeden do ruky.Preventivne se trochu riznout do ruky a rozbit par veci. :twisted:
Kdyz ji milujes(.45ACP),neni co resit... :wink:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 13 čer 2006 21:02

To Olaf: Máš naprosto pravdu, ale pomíjíš jeden fakt - asi málokterej zloděj bude mít pevný nervy a když na něj namíříš bouchačku, tak se v klidu sebere a odejde. I když v dnešní době drzost nezná mezí....
To Ondra: :D Taky řešení. Vidím, že na fóru působí řada konstruktivních lidí :D Samozřejmě od střílení do lidí se distancuju - dotyčného pobertu bych radši srovnal teleskopem - pokud by zrovna nebyl o řád vyšší váhová a výšková kategorie :D
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 14 čer 2006 08:02

To Silencer:
1. "střelit do kolena" - máš průšvih (nepřiměřená sebeobrana - u soudu budou tvrdit že tam nic nedělelali a že slušně odcházeli a ty jsi je napadl). Nejspíš přijdeš o zbrojní průkaz a budeš souzen za ublížení na zdraví s trvalými následky. Navíc ti "chudáci" nebudou moct už nikdy pracovat (i když by samozřejmě moc a moc chtěli) a tak jim ještě budeš do smrti platit "bolestné" :(

2. "srovnat teleskopem" - to samé jako v bodě jedna. :cry:

Čili se mi jako nejrozumnější a nejméně konfliktní a pro obránce jako nejvíce bezpečně jeví "jedna mezi oči". Samozřejmě, že je zcela náhodná protože jsi mířil na koleno, ale byl jsi tak vystresovanej a třásli se Ti ruce strachem když na tebe šli dva a s nožema. Navíc to bylo v tmavém sklepě a oba na tebe řvali, že tě zaříznou ty bílá svině. :wink: Prostě tě to hrozně mrzí, chtěl jsi je jen zadržet a předat policii. Bohužel protistrana, která by ti to mohla potvrdit mlčí a nemá žádné připomínky ani jinou verzi té nešťastné příhody. :twisted:
A pochybuju, že státní zástupce bude jiného názoru když uvidí trestný rejstřík mrtvých útočníků.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 14 čer 2006 08:49

voc: odkdy me ctes myslenky? :D :lol: :lol:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 14 čer 2006 11:17

Takže poučení dne - radši se na to vy.... a jít si domu pusti bednu. Tim teleskopem bych je porovnal a policajtům bych řek že zakopli na schodech :D řekl bych že uvěří spíš spořádanému občanovi než partě ukrošů :D
Odpovědět