ucast na HFT srazech

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

pytrs
Příspěvky: 287
Registrován: 14 kvě 2013 19:45
Bydliště: tam kde žáby mají zuby a chřipka je jen zženštělost

učast na HFT srazech

Příspěvek od pytrs » 17 kvě 2013 07:59

ahoj chci se zeptat chtěl bych se učastnit na hft soutěžich -srazech ale nevim jestli se učastnit s pružinovkou nebo větrovkou ted chci kupovat novou vzduchovku a přemyšlim jestli pružinovku nebo PCP pušku abych na těch srazech nebyl za uplne pako že jsem přijel s pružinovkou jsou tam střelci z pružinovkama
Jinak uvažuji o koupě pružinovky AIR ARMS pro lov a nebo teda nějakou psp ve stejne cenove relaci a korat nevi kde bych plnil lahve jse¨m z jeseniku a o žadne plnirně nevim a pumpou se mi to moc nezda jinak střilime cela rodina ja ,manželka i 11 leta dcera a ta dost dobře tak i proto chci koupi dalši vzduchovku kolem těch 15-20000 jinakmame doma jenom pružinovky Slavia 618, 620,631,a vojenskou vz 47, a ještě flobert kora 6mm aflobert alfa 4mm diky za radu


Uživatelský avatar
Kubique
Příspěvky: 167
Registrován: 24 dub 2012 18:42

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od Kubique » 17 kvě 2013 08:17

Na HFT je lepší PCP. Jasně že s dobrou pružinovkou dobrý střelec taky něco nastřílí, ale na první pozice asi nebude moct myslet. Za pako nebudeš. Musíš si uvědomit co od tý pušky chceš. Pokud jí kupuješ hlavně kvuli HFT koupil bych určitě PCP. Osobně si myslim, že jestli tě střílení baví, bude tě bavit i HFT a stejnak bys tu PCP nakonec koupil. No a jestli máš problém s plněním, tak když si koupíš nějakou větší 300bar láhev tak ti nějakou dobu vydrží.
CZ 200 S HUNTER + Hawke Panorama
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od Kubajzz » 17 kvě 2013 08:36

Na Českou sklopku/HFT jezdí běžně lidi se Sláviemi a nikdo se nikomu nesměje, všichni to považují za normální. Faktem je, že po prvním závodě obvykle zjistí, že to není ono a poohlédnou se po něčem jiném.
Ale jinak si myslím, že nám trochu chybí pár zapálených pružinovkářů. :wink: Třeba v Polsku chodí s pružinama pravidelně tak čtvrtina startovního pole.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od zdendaxxl » 17 kvě 2013 08:59

Ahoj,určitě PCP za cenu kvalitní pružiny pořídíš v pohodě větrovku a tam je to přeci jen o něčem jiném.Co se vzduchu týče tak je ještě variantou vysokotlaká pumpa,jinak plnění seženeš v potápěčských centrech nebo se zeptej u hasičů,ty buď vysokotlaký kompresor mají a nebo si to nechávají plnit(většinou někde nedaleko)tak se stačí zeptat či domluvit :wink:
edit:je to jak říká Kuba koupíš pružinu ale stejně nakonec skončíš u PCP a jak čuchneš k PCP tak už tu pružinu budeš mít asi jen na zeď,je to z vlastní zkušenosti.Ono je teda fakt,že pružiny mají taky něco do sebe ale spíš na takovéto domácí střílení.Chce si to vyzkoušet a uvidíš sám co ti víc sedne :wink:
Naposledy upravil(a) zdendaxxl dne 17 kvě 2013 09:12, celkem upraveno 1 x.
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od jama » 17 kvě 2013 09:09

Můžu ti napsat svůj "vývoj". Měl jsem dříve jen za socíku dostupné lámačky - ruskou IŽ a Slavii 630. Když se objevily Hatsany a Gama, stále jsem považoval Slavie za etalon kvality a raději pořídil S634. A není to tak dávno, co jsem vzal do ruky Air Arms Prosport - extraligu v pružinovkách. Nakonec, jsem i tak skončil u větrovky, ale zrovna AAPS je puška, kterou bych chtěl mít souběžně s větrovkou, právě pro kombinaci kvality, přesnosti a nezávislosti na vzduchu.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od zdendaxxl » 17 kvě 2013 09:17

To je pravda že AAPS je skvělá puška ale vzhledem k ceně je asi rozumnější investovat do větrovky.A nebo si koupit oboje :lol: To by se mi líbilo :D
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od madbugie » 17 kvě 2013 10:55

ved preto bývajú kategorie PCP a Springer... každé má svoje čaro... pružinovka je oproti PCP vo výsledkoch o cca 10 -20% horšia, ale na väčších podujatiach sa každá kategoria vyhodnocuje sólo... takže to nevadí...

tu zasa ide o cenu... kvalitná pružinovka je určite lacnejšia ako kvalitná PCPčka... resp. za cenu TOP pružinoviek ako HW97K, AA Prosport, AA TX200 kúpiš základnú PCP, na ktorej bude treba popracovať aby to bolo ako tak vyhovujúce... a nepotrebuješ žiadne bomby, hadice, redukcie a podobne... len strielaš...

resp. čo ušetríš na zbrani môžeš vraziť do kvalitnejšej optiky...

záleží to len na tebe a na peniazoch... to je ako benzín vs. dízel... dokolečka dokola...

a ked sme pri tom HFT... tak túto nedeľu - Slovensko - Skýcov - vyzerá to na pekné počasieeeee, sa tešííím... (si po dlhej zimnej prestávke konečne aj vystrelím...)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od Kubajzz » 17 kvě 2013 11:12

Před dvěma týdny jsem si zase zastřílel z HW97k. Bylo to po dlouhé době a musím říct, že jako jo, stojí to za to.
Střílel jsem taky na 40mm terč na 41 metrů a říkal jsem si, že budu střílet tak dlouho dokud ho neminu. No a střílel jsem docela dlouho, minul jsem ho tak dvacátou ránou, kterou jsem strhl doprava. :wink:
Takže na HFT je to určitě použitelné vklidu. Nicméně PCP je PCP... :D
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od Barys » 17 kvě 2013 12:02

Ono to není za stejnou cenu. Pístovka s optikou +- 15 tis a PCP Se vším co je k tomu třeba a aby to nebyla nejlevnější bída je +-30 tis.
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od zdendaxxl » 17 kvě 2013 12:14

S tím bych tak úplně nesouhlasil,jen to člověk nesmí kupovat všechno nové,jinak to asi přijde tak jak říkáš,když se ale dovybavuješ postupně a jsi trpělivý tak se to dá i do dvaceti pořídit,myslím v celkem rozumné kvalitě :wink: Je teda pravda,že zase spoustu času strávíš "číháním na bazaru" :lol: :lol: :lol:
edit:samozřejmě pokud přijdeš do obchodu a koupíš vše nové tak ti těch 30 možná ani nevyjde :?
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od Barys » 17 kvě 2013 12:27

Určitě jsem nechtěl zabřednou do debaty o penězích,ale za 20tis to potom bereš vše bazarový?
Jinak ,když se podíváš na lidí co zde maj větrovky s doplňky, tak průměr převyšuje určitě těch 30tis.
Smazaný uživatel 6696

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 17 kvě 2013 12:58

pytrs: Pokud ti nevadí jednoranka a HFT je rozhodně lepší, tak je jedna v bazaru od Air Arms S400 za 10 tisíc. Optiku koupíš do 5tisíc bazarovou či novou a pokud nemáš kde naplnit láhev, tak kup pumpu cca 5 tisíc. Já ze začátku taky koupil pumpu než jsem našel plnírnu. Do 20ti tisíc se vlezeš.
http://forum.gunshop.cz/p-air-arms-s400 ... 19878.html
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od madbugie » 17 kvě 2013 13:07

všetko je o peniazoch... ked sa naskytne dobrá bazárovka, nie je o čom... ale ináš platí ako som kedysi dávno písal... že je jednoduchšie začať s HFT a pružinou, ako rovno skočiť na FT a PCP...

samozrejme ak ťa to chytí a budeš chcieť v akejkolvek disciplíne dosahovať výsledky, bude to aj niečo stáť...

a za žiadnu vzduchovku sa netreba hanbiť.... akurát to treba mať zrovnané v hlave, že asi so Sláviou neurobím výsledok ako s PCP... HFT je aj tak velmi závislé na skúsenostiach a praxi... a ide hlavne o zábavu a zastrielanie si v dobrej partii...

a keby som nemusel kvôli AAčku predať moju custom 634ku, tak s ňou strielam podnes deň... a bol som s ňou aj na pár FT súťažiach... o to viac ťa poteší ak dosiahneš lepší výsledok ako drahšie zbrane... ono je to ako s tými počítačmi... najslabší článok sa nachádza medzi stoličkou a klávesnicou... ;-)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od Alexxxus » 17 kvě 2013 13:21

Klído pído si přijeď zastřílet i se Slavinkou, co je na tom špatného, nikdo na tebe nebude koukat skrze prsty ... stejně to byla krásná doba když jsem znal jen Slávku 620.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: učast na HFT srazech

Příspěvek od mari » 17 kvě 2013 13:36

Nejlevnejsi vetrovka, co trefuje je predelany QBecko. Za par korun hooodne muziky. Za sumy co jsou zde uvadeny jich mas nekolik :lol: . Po doladeni jsou s presnosti uplne neklde jinde nez AA400 a jim podobne. Steyery se pred nim tresou :lol:
Plneni ale potrebujes, tak jako tak.
Odpovědět