Tuning vzduchovek

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 25 kvě 2006 21:35

Silencer píše:Venku mi to tak nepčišlo a nevím jestli střílet naprázdno i z větrovky je to pravý ořechový :D Ale tlumič na tyhle zbraně proč ne. Jinak v bytě či domě fakt nestřílím, ani v zimě. Zase takovej absťák nejsem :D
No, ja taký absťák dostanem tak po týždni bez zbrane ...
V uzavretom priestore sa to lepšie ozýva, vonku sa to trocha stráca.


TAU 200 BT + 6x40 __________ 6.5mm / 10m
o opísanej kružnici - JSB EXACT 4.51 / 0.547g

http://album.volny.cz/exactz/
LEON

Příspěvek od LEON » 25 kvě 2006 21:37

jojo venku je to v pohode jako kdyz nekdo seka drevo.Chce to ten tlumic
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 29 kvě 2006 20:57

tak jsem zkoušel nacpat tu PET lahev okolo pružiny do S-634 ale nevejde se tam! :shock: Asi silná stěna. Ale jinou hladkou PETku než od 2,5l Pepsi jsem nesehnal.
Máte někdo zkušenosti s touto úpravou v S-634? Prosím poraďte.
Jirka
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 29 kvě 2006 21:19

Já to dělal na 631ku a bylo to v poho, sice trochu na těsno, ale žádná krev. Zkus ještě plechovku od piva - je tenčí, nebo nějakou jinou tenkou petflašku - třeba hruškovej Lift má docela měkkej a snad i tenkej materiál. Se po... tuning vzduchovek a mi se tu bavíme z jakýho nápoje vzít láhev :lol: :roll:
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 29 kvě 2006 21:55

to víš, když se v krámě prohrabuju v PET flaškách a hledám která nemá pod etiketou nějaký prolisy, tak už na mě koukaj jak na zloděje. :lol: Tak se tu raději zeptám
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 29 kvě 2006 22:13

JJ, o.k. to byla jen legrace :lol: Jinak je taky možný že to 634ka má tak natěsno, že tam nedostaneš ani h.... Mě ještě napadlo zkusit nějaký obal třeba na sešity, ale to je asi dost měkký. Pak už jedině odfrézovat pár desetinek z vnitřku pístu, teda pokud by to technicky šlo - nejsem strojař.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 kvě 2006 09:13

Tak jsem taky udělal na 630-ce pettuning a s dobrým výsledkem. Je to tišší a ten chod je takový hladší.
Myslím, že to byl 2l džus Jupí. :wink:
Takže bychom mohli začít diskutovat, z které flašky se dosáhnou nejlepší výsledky. :lol: :lol:

U 634 možná bude problém s tloušťkou drátu u pružiny. Pokud vím tak má asi o 0.2mm větší průměr než drát u 630-1 (3mm) a proto jestli se točí na stejný trn tak to péro může mít malinko větší průměr. Ale s jistotou to nevím, je to jen moje domněnka.
Co jsem měřil průměr pružiny a pístu u 630 tak tam je vůle cca 0,5mm, což je poměrně hodně. Petflaška má sílu stěny asi 0,15mm, takže to tam dobře vychází.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 kvě 2006 17:32

Tak jsem se dočet, že to s petflaškou u 634 jde.
Musí se to udělat pečlivě.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Plumbum
Příspěvky: 54
Registrován: 23 říj 2005 09:39

od veci

Příspěvek od Plumbum » 30 kvě 2006 18:29

doma sa dá všetko
Přílohy
Picture002.jpg
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 30 kvě 2006 19:24

:shock: Tak to je hustá samorobka :D To je tvoje autorský dílo? Je to z nějakýho základu, nebo komplet CO2 puška ráže 12mm na hliněný kuličky? :lol:
Plumbum
Příspěvky: 54
Registrován: 23 říj 2005 09:39

Příspěvek od Plumbum » 30 kvě 2006 20:27

je to fotka z webu
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

pružina a piest

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 04 čer 2006 22:04

NO, s tlouštkou pružiny a vnutorným priemerom piestu je to ako kedy a ako kde. Pretože piesty su vyrábané ako na kolene - ako ktore. Ked som to ukázal srorjárovy tak sa ma pýtal či je to hotový výrobok - a neveril že ano. Ich dlžka kolíše rádovo v milimetroch (aj 2mm) a hmotnosť radovo v gramoch. Ono to ani tak neni dôležité z pohladu fuknčnosti - dôležitý je pravidelný vývin rany. Ale hovorí to o lajdackejšom pristupe k výrobe. Nakoniec vzduchovky boli vždy vo velkých firmách ako sučasť pridruženej výroby, tak si od toho neslubujme. (snad diana, a pod by mohli byť výnimkou).


Niektore piesty do 631 maju v oblasti frezovanej dražky prehyb. Takže tam pružina z 634 nejde lahko. Alebo skôr nejde tak aby bola po zmontovaní použitelná.
Teda zrozumitelnejšie: do jedneho piestu ide lahko. Do druheho nejde.

Tiež ma napadlo, že pružina ked sa stláča zvečšuje aj svoj priemer, nie? Tak potom kde to je na tesno by mohli nastať problemy.

pružina 634 v 631 nerobí zázraky v priebojnosti, možno práve voli jej roztažnosti? Je citit ze je to lepšie ale nič extra. (červene madraske priebojne diabolky plech 1,2 stále nezdolavaju)
Přílohy
diferencia piestov..JPG
Až na ten druhy z hora su funkčne všetky. Ich uroven spracovania je ,,dostatočná,, - teda vzorovo. Funkčne je ich uroven dobrá
Naposledy upravil(a) baretta@pobox.sk dne 10 čer 2006 18:53, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 čer 2006 09:30

Nelítá to volně v tom pístu?
Dojde k jejímu úplnému stlačení?
Možná nedochází k úplnému stlačení. Ta pružina z 634 je o dost kratší než ta do 630. Jestli je úplně stlačená by mělo být vidět zespodu při natažení bez pažby.
Možná by to chtělo tam dát nějakou vložku... :idea:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

tuning ala baretta

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 09 čer 2006 17:33

Tak Kubajzz: ano je to volnejšie ako obyčajna pružina, pretože ma menej zavitov.

Myslim si, že plastova vloška vo valci znižuje rychlosť piestu a nasledne ustovu v. strely.
či je priebeh vystrelu rovnaky. Na to by bolo treba lavicu. Prikladam fotku.


Obal pružiny v pieste sa mi nepodarilo vyrobiť z plechovky od piva. Plech je mimoriadne citlivy na ohyb. a zubky sa lahko lamu. takže nič.

Plastovy oblal pružiny v pieste ztlmuje hluk. = suhlasim.

hej ako sa vlkadaju videa priamo z počitača?
Přílohy
konce pružinn.JPG
konce pružin. C cela na lavo je 634 . ostatne su 631
pružiny 631, 631, 634.JPG
opticke porovnanie pružin. ratanie zavytvo nas v škole neučili
web fotka sustrel z flasovym elementom.JPG
fotka z flasovym elementom. Strielane z polohy sedmo - ala nočnik. Upozornujem ze je to po dlhej dobe. takže nic moc.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 13 črc 2006 15:31

Nevíte náhodou, jak zesílit výkon u mého Umarexe ( CP sport ) ? Zjistil jsem totiž, že moje LOVka je asi 3x silnější než Umarex.
Odpovědět