Tuning vzduchovek

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 17 kvě 2006 21:53

Já mu to neberu. Jen mě se.. když někdo kritizuje snad jen z principu. Člověk se zmíní, že ta flinta vypadá príma a hned je oheň na střeše :roll:
Když jsem měl možnost srovnat Slávky a některý Gamovky, nebyl tam prakticky žádnej rozdíl - podotýkám, že jsme nevystříleli milión ran z každý za svěráku na různý vzdálenosti a nepočítali rozptyly a statistický chyby, směrodatný odchylky atp. Pro S mluví cena a domácí výrobce, Gamo je líbivější a o dost dražší. Pokud se tady ale bavíme o střelbě pro zábavu, tak říkám proč ne? I když ten novej Hunter bude stát asi hodně přes 10000,- a to bych si radši koupil CZ 200S - na 200% lepší volba. Nic to ale nemění na tom, že se mi ta jejich nová flinta podle katalogu líbí. Konec.


Uživatelský avatar
Enfield
Příspěvky: 99
Registrován: 18 dub 2006 16:35
Bydliště: Mladá boleslav

Příspěvek od Enfield » 18 kvě 2006 12:41

Silencer píše:Já mu to neberu. Jen mě se.. když někdo kritizuje snad jen z principu. Člověk se zmíní, že ta flinta vypadá príma a hned je oheň na střeše :roll:
Když jsem měl možnost srovnat Slávky a některý Gamovky, nebyl tam prakticky žádnej rozdíl - podotýkám, že jsme nevystříleli milión ran z každý za svěráku na různý vzdálenosti a nepočítali rozptyly a statistický chyby, směrodatný odchylky atp. Pro S mluví cena a domácí výrobce, Gamo je líbivější a o dost dražší. Pokud se tady ale bavíme o střelbě pro zábavu, tak říkám proč ne? I když ten novej Hunter bude stát asi hodně přes 10000,- a to bych si radši koupil CZ 200S - na 200% lepší volba. Nic to ale nemění na tom, že se mi ta jejich nová flinta podle katalogu líbí. Konec.
Když jsem zakládal toto forum chtěl jsem, aby bylo vymezeno pro tuning a vylepšení vzduchovek a ne několika stránková debata o kvalitě vzduchovky gamo.

Piš o Gamovkách v foru Jen o vzduchovkách dík.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 kvě 2006 13:33

Silencer píše: Je to fakt super, takovej rozdíl jsem nečekal. Vnímáte daleko víc dopředný ráz a nic neřinčí, je to takový tichý, prostě se to 100% osvědčilo. ten rozdíl je markantní. Teď je jen otázka jak dlouho to vydrží, dal jsem asi 10 ran, tak pak napíšu dlouhodobou perspektivu této úpravy. Mějte se a tuningu zdar :-)
To jsem rád, že se to osvědčilo. :wink:
O víkendu to zkusím taky.
Dobře udělané to prý má trvanlivost celý rok, do příštího rozebrání kvůli údržbě.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 18 kvě 2006 19:55

Kubajzz píše:
Silencer píše: Je to fakt super, takovej rozdíl jsem nečekal. Vnímáte daleko víc dopředný ráz a nic neřinčí, je to takový tichý, prostě se to 100% osvědčilo. ten rozdíl je markantní. Teď je jen otázka jak dlouho to vydrží, dal jsem asi 10 ran, tak pak napíšu dlouhodobou perspektivu této úpravy. Mějte se a tuningu zdar :-)
To jsem rád, že se to osvědčilo. :wink:
O víkendu to zkusím taky.
Dobře udělané to prý má trvanlivost celý rok, do příštího rozebrání kvůli údržbě.
Já to zpraktikoval na 803 a nic moc. Ale možná se mi to nezdálo proto, že mám křivou pružinu a tak to už dost dřelo... :D :D jo a dal jsem tam ještě tenčí fólii než z PETky (ale dost tvrdou) - zatavovačkou sem prohnal jen tak 2 fólie bez papíru :idea:

No a chtěl bych se zeptat, jestli mi bude pasovat pístové těsnění a pero ze Slávky 630 do té 803.. Co se pružiny týče, myslím, že je stejného rozměru, ale s tím těsněním to bude asi složitější, že?
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 19 kvě 2006 18:05

pro majitele S-634:

změřil jsem pružinu v nové S634 a má tyto rozměry:

délka - 215mm
vnější průměr - 19,5mm
vnitřní průměr - 13mm
průměr drátu - 3,25mm
počet závitů (včetně zakončovacích) - 30
stoupání - 7,5 mm

chci se zeptat zda i v ostatních 634-kách máte takovou pružinu, nebo jinou.

Jirka
Ivo

Příspěvek od Ivo » 20 kvě 2006 19:01

Povedlo se mi sehnat pružinu do Slavie 630/631,je o dost delší a výkon má perfektní.Jen je trošku problém ji do válce dostat .Dávali jsme to tam dva.Sehnal jsem jich víc,tak jestli by mněl někdo zájem můžu ji poslat.Máte-li zájem napište na e-mail hana.ivo @seznam.cz
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 24 kvě 2006 09:47

Hele, když už jsme u tuningu, nemáte někdo tip, jak sehnat nebo vyrobit separátor na Slavii? - Zadržte výsměch, klidně jen pro vizuální tuning.
Plumbum
Příspěvky: 54
Registrován: 23 říj 2005 09:39

Příspěvek od Plumbum » 24 kvě 2006 09:54

Firma Aeron Brno ti rada ten separátor zašle za 340KC plus 100KC poštovné
Ale je na priemer hlavne 12mm,neviem aký priemer má slávia.
Přílohy
new_compensator.jpg
new_compensator.jpg (2.81 KiB) Zobrazeno 8105 x
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 24 kvě 2006 10:11

Díky, právě na tenhle jsem koukal na jiném threadu. Mohl bys mi dát link na firmu - našel jsem jejich stránky, ale jsou jen v angličtině (to mi nevadí) ale tenhle produkt tam není. Jinak S631 má 15mm :( Nevíš jak dlouhej je ten závit? - jen abych věděl kolik toho matroše bude kdyžtak nutný odfrézovat.
Pavel R

Příspěvek od Pavel R » 24 kvě 2006 14:12

Aeron má stránky opravdu pouze v angličtině (asi to trochu vypovídá o skladbě zákazníků :( )
pokud použiješ telefon pak na tebe budou mluvit i česky :D :D
Jo, a na stránkách nemají všechen soriment, čili tam brnkni
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 25 kvě 2006 20:31

Jinak na www.daystate.co.uk jde najít tlumiče od 45 do 70Eur, ale nejbližší distributor je v Polsku a nevím o tom, že by tyto produkty nabízel někdo v ČR (asi proto, že je tlumič nelegální :? ) U vzduchovky a větrovky ale není co tlumit, tam je to spíš o designu a možná lepších vlastnostech při střelbě.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 25 kvě 2006 21:21

Silencer píše:Jinak na www.daystate.co.uk jde najít tlumiče od 45 do 70Eur, ale nejbližší distributor je v Polsku a nevím o tom, že by tyto produkty nabízel někdo v ČR (asi proto, že je tlumič nelegální :? ) U vzduchovky a větrovky ale není co tlumit, tam je to spíš o designu a možná lepších vlastnostech při střelbě.
U vzduchovky skutočne nie je čo tlmiť, ale čo sa týka vetrovky
- mýliš sa ! :lol:
Skús si doma naprázdno osviežiť vzduch trochou CO2 z TAU200 :lol:
Zaľahne ti v ušiach.
TAU 200 BT + 6x40 __________ 6.5mm / 10m
o opísanej kružnici - JSB EXACT 4.51 / 0.547g

http://album.volny.cz/exactz/
LEON

Příspěvek od LEON » 25 kvě 2006 21:24

No u vetrovky jakbysmet je to sleha jako blazen.Chce to vatu do usi jo tlumic by byl zapotrebi
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 25 kvě 2006 21:28

Venku mi to tak nepčišlo a nevím jestli střílet naprázdno i z větrovky je to pravý ořechový :D Ale tlumič na tyhle zbraně proč ne. Jinak v bytě či domě fakt nestřílím, ani v zimě. Zase takovej absťák nejsem :D
LEON

Příspěvek od LEON » 25 kvě 2006 21:34

No to ja teda ten abstak mam to ja si rad vystrelim. Skoda ze tu tlumic neni povolen alespon na vetrovky.
Odpovědět