tuning a opravy Slavie 620, 630 a 631

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 30 črc 2008 19:39

Mám model s koženým těsněním pístu.


Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Almejda
Příspěvky: 29
Registrován: 21 říj 2008 07:25
Kontaktovat uživatele:

Tuning slávie 631

Příspěvek od Almejda » 21 říj 2008 07:45

Zdravím všechny , po pročtení tohoto fóra mě napadla 1 věc.Jsem sice názoru ,že slavie 631 je konstruovaná tak že zní již mocvíc než oněch 7,5 J nevymáčknete...Nechci tu opakovat příspěvky ale základ je jasný: ( Co největší objem válce,co nejtěžší píst + odpovídající silná pružina ,co nejmenší průmér kanálku mezi válcem a hlavní...U slávie je problém jak zde již někdo uvedl s objemem stlačitelného vzduchu ve válci.Bez větších úprav na vzduchovce ho nezvětšíte..Tím se tedy dostávám podotýkám jen k úvaze která mě napadla při venčení psů....Napadlo mě co takhle vzduchovku přeplňovat co2 z 12g bombičky...V reálu by to mohlo vypadat tak,že na vhodném mísť válce z bodu vyvrtat dirku tak 4mm+ nějaké zesílení na plášř (možnost závitu) potě vymyslet nějaký ventil ..(napadá mě sedloví ale vím že má velké nároky na otevírací sílu) + plnění a trn bombičky.Nakonec samozřejmě spřažení spoušťe s ventilem s možností časového zpoždění . Zjednodušeně řečeno :vzduchovka by byla funkční i bez co2 plňení .S co2 plněním (úvaha) by při výstřelu píst stlačoval jak vzduch ve válci tak co2 již u určitém tlaku. podotýkám je to jen úvaho ...a trošičku z jiného sˇveta ...ale proč o tom alespoň nedebatovat.
Almejda
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 21 říj 2008 10:36

Tak sen je to pěkný, jestli ho realizuješ tak to přijdi ukázat :wink:
puska
Příspěvky: 30
Registrován: 01 lis 2008 21:24

předmět

Příspěvek od puska » 16 lis 2008 16:55

chtel bych se zeptat kdyz davate do hlavne brok tak je tam těsnění dá se u slavia 630 viměnit ptam se abych něco nezmrvil dik
Almejda
Příspěvky: 29
Registrován: 21 říj 2008 07:25
Kontaktovat uživatele:

slavie 631-4

Příspěvek od Almejda » 09 pro 2008 08:25

Ahoj ,tak jsem se odhodlal také k úpravě slávie 631,bude podobný jako předešlé úpravy(píst 634 ,pružina 634 , voditko pružiny 634 ,+ potřebné úpravy pouzdra a pažby......)dále chci jít ale jinou cestou...rozhodně nechci snižovat hmotnost pístu ....možná i naopak ale hlavně vymyslel jsem jednoduchý způsob testování velikosti průměru kanálku mezi válcem a hlavní v podobě výměnných vložek které se do kánalku zasunou a jejich plochý klobouček je zajistí zaklapnutím zavírané hlavně...Dle mého názoru by bylo zajímavé vyzkoušet co udělájí "zkráceně" střeva 634 + přepoštěcí kanálek místo 4 mm třeba 3,5 , 3 ba i dokonce méně než 3 mm ,určitě to bude mít strop....Každopádně nemůžu změřit úsťovou rychlost takže výsledky (možná už dnes) ukážu na hliníkových štafličkách...
Almejda
Příspěvky: 29
Registrován: 21 říj 2008 07:25
Kontaktovat uživatele:

kanálek

Příspěvek od Almejda » 09 pro 2008 08:35

Ještě jsem zapomněl...Ke zmenšení kanálku mě vede úvaha: silná pruzina + píst (těžší) + menší přpouštěcí kanálek = vyšší tlak = Vyšší úsťová rychlost. Nejde přece jen o co nejsilnější pružinu a nejehčí píst.......toto bádání beru zcla objektivně a nebudu si vymíšlet ze to prostřelí tvárnici......PS jakmile bude čas tak samozřejmé odskouším přesnost což je jaksi ještě důležitějíší než výkon...Doufám že to bude k něčemu a konečně bude jasné jestli lehký nebo těžký píst ,nebo velký či malý kanálek... zatim ..
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2008 10:58

To je chvályhodná činnost, ale bez chrona se neobejdeš.
Almejda
Příspěvky: 29
Registrován: 21 říj 2008 07:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almejda » 09 pro 2008 11:49

Tak jsem to dal dohromady...Píst ze 634 jde do pouzdra opoznání hůře díky gumovému těsnění které je mého názoru mnohem lepší a účinějíší než to staré silikonové...Vzduchovka šla sestavit bez žádných problému až na prasklej lučík který je u slavii známý.Zkošel jsem vystřelit do hliníkových štaflí...po natáhnutí zbraně...(jde trochu víc ztuha ale nic závratného) jsem vystřelil 1. diabolku (GAMO TS - 10 LONG DISTANCE) o hmotnosti 0,68 g.Výstřel byl dosti hlasity a štafle schytaly 1. zásahřekl bych dosti brutální důlek vis foto...poté jsem vložil podložku ( 3 mm otvor v kanálku místo 4 mm ) výstřel a štafle opět důlek ale již protržený - téměř průstřel.Poté jsem to zkusil znov do jiného místa 2X za sebou = čistý průstřel + velká boule na druhé straně hliníkového profilu... vis foto...

muj dotaz je následovný..jelikož nemam možnost změřit úsťovou rychlost
,tak se ptám jestli by to někdo ,kdo má s tímto typem testování výkonu zkušenosti mohl přibližně určit energii?

Podmínky: střelba na vzdálenost 2 m
diabolka m = 0,68g


Foto:


Omlouvám se za kvalitu fotek..
Přílohy
Bez názvu1.JPG
Průstřely štaflí..
Bez názvu2.JPG
průstřel na 2 ránu (ďolík na ním CO2 pistole umarex colt special combat 2,5J
Bez názvu3.JPG
Téměř průstřel 1. rána (prostřední díra)
Almejda
Příspěvky: 29
Registrován: 21 říj 2008 07:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almejda » 09 pro 2008 12:09

A ještě dodatek při druhé ráně - čistý průstřel + na duhé straně boule .... sry za kvalitu foto
Přílohy
Bez názvu4.JPG
boule na protější straně průstřelu ...2 výstřel
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 09 pro 2008 12:17

Teda, každej ať si střílí do čeho chce, ale tohle je síla :shock:...pokud sou střeva ze 634, tak kolem 16J real.? (Nevím, jak moc to ovlivňuje ten kanálek)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Almejda
Příspěvky: 29
Registrován: 21 říj 2008 07:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almejda » 09 pro 2008 12:26

Opravdu nevím ...je jasné že u slavie 631 jsem omezenej množstvím stlačitelného vzduchu....ale je to opravdu rozdíl oproti původní konfiguraci...Paráda je ze to skoro nekope což jsem mile překvapenej....tu pružinu jsem tam dal dokonce baz žadného předpétí...A ještě jedna věc ...která se mě potvrzuje....zmenšit kanálekmezi pouzderem pístu a hlavní na 3 mm....ješté zkusim 2,5 ale to by mohlo být už s opačným efektem.....nu odpoledne jdu zkusit střelbu -přesnost .takže ještě chválit nebudu....
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 09 pro 2008 13:39

nieco k velkosti prepustacieho kanalika a vyslednemu vykonu najdes aj na:
http://www.pyramydair.com/blog/2008/10/ ... art-1.html
http://www.pyramydair.com/blog/2008/10/ ... art-2.html
a zaverecna tretia cast nie je osamotene ale treba si to tam pohladat medzi ostatnymi clankami
http://www.pyramydair.com/blog/archive/ ... chive.html
Almejda
Příspěvky: 29
Registrován: 21 říj 2008 07:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almejda » 09 pro 2008 15:57

Ď. TOMCAT musim to sice trošku luštit ale bezva....zajimavé jsou ty výměnné trysky!!!

Jinak jsem již udělal 1. opravdové střelecké testy a musím říct že jsem nadšený!!!!! a to doslova!!!!Pokusím se Vám popsat pár postřehů kterých jsem si okamžitě všiml.

1.Vzduchovka má oproti původní konfiguraci jiný zvuk...popsal bych to ja tokové rázné a krátké bum a nic.

2.Výstřelu sekunduje přesné rázné "kopnutí" a to při každém výstřelu stejné!!!!Před úpravou se mě zdálo že slávka jednou "kopne" víc jedno míň...

3.Parádní konzistentní výstřely !!! opravdu v tom je veliký rozdíl oproti dřívějšku (bude to hlavně lepším tésněním a vůbec většímy tlaky ((myslím : ) )))

4.Úsťová rychlost stoupla řekl bych znatelně...nedokážu samozřejmě tvrdit že má nějakých 240m/s ...ale podle toho když jsem střílel dnes na 25 metrů(25 velkých kroků) do toho rendlíku bylo to že zároveň se zmáčknutím spouště a výstřelem se ozval zásah .nepostřehnutelná prodleva.Téměř to samé na 40 kroků .Diabolka ač váží 0,68 g letí opoznání rychleji než dřív! (vis destruktivní testy)

5.A téměř to nejduležitějíší a to přesnost!! musim říct že je snad ještě lepší než dřív!!!Nebo takhle ...uřčitě je ,protože to teď střílí mnohem plošší balistickou dráhu a věřte že u diabolky 0,68g a staré slovie to bylo znát!

-Přikládam pár fotek,nestihl jsem ještě tisknout terč tak jsem vzal ten rendlík,Střílel jsem na 25 "metrů" kroků na střed rendlíku.Poté na onich 40 metrů samozřejmě vetš´í rozptyl ale oto mě nešlo zkoušel jsem jestli budu muset předsadit a co to na takovou vzdálenost udélá...i na 40 metrů to bezproblémů prošlo 1. stěnou a v druhé to udělalo velký důlek.

Poslední postřech flaška od piva i na 25m už není zádný problém na 1.ránu a to ji můžete strefit téměř kamkoliv!!
Přílohy
mojesl.JPG
To je ona Slavia 6314 : )
vlozka.JPG
Vlžka do kanálku (3 mm) (blbne mě makro a neumim asi fotit)
střelba25.JPG
Střelba na 25 metrů ve stoje bez opory na rendlík mířeno "doprostřed"
Almejda
Příspěvky: 29
Registrován: 21 říj 2008 07:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almejda » 09 pro 2008 16:05

a ještě pár fotek z 1. testu:
Přílohy
střelba25výstup.JPG
Výstupní díry z cedníku při střelbě na 25 m
str40.JPG
Vstupní díry -střelaba na 40m
vnitřekr.JPG
vnitřek cedníku
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2008 16:19

Tam v tom článku (mimochodem velmi zajímavém) píšou, že ideální průměr přepouštěcího kanálku jim vyšel 3,2mm. Když zkoušeli 2,8mm tak rychlost klesla o 12m/s a když zkoušeli 3,9mm tak rychlost klesla o 9m/s.
Odpovědět