tuning a opravy Slavie 620, 630 a 631

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
alobal
Příspěvky: 180
Registrován: 17 čer 2007 12:46
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alobal » 05 srp 2007 11:53

Na 100 mm nátah u slavie zvýšit nejde,reál je maximálně 78 mm a jde už vidět spodní část těsnění pístu v otvoru pro táhlo,taky na pístu by musela být drážka o 38 mm delší,jinak vzduchovku nezavřete,ale to už je stejně za rozměrovou hranicí pístu.Tak někdo pěkně kecá nebo neumí měřit.Takovou možnost originální pouzdro těchto vzduchovek neumožňuje.
Šlo by to jen za předpokladu,že by šla vůbec hlaveň zlomit tak daleko jako že nejde,že by se otvor pro táhlo kus zavařil aby byla vzduchová komora delší,vyrobit nové táhlo,samozřejmě nový píst a tak nějak tu celou vzduchovku prodloužit.Kdo nevěří at´si změří kam se dostane s pístem ode dna válce po 100 mm u S 630/631.Na péro už tam taky moc místa nebude.S tou vrchní hranicí výkonu u těchto slávek je to tak okolo 15 J,samozřejmě po úpravě na 38 kubických centimetrů a to je strop.
Celé je to prostě nereálné,ta úprava co píše Fratišek69 :lol:
Jsem zvědavý na ty jeho fotky. 8)


pen.kt
Příspěvky: 74
Registrován: 30 dub 2007 21:43
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pen.kt » 06 srp 2007 00:00

To Alobal:

a to je přesně to co jsem si myslel - bez převaření otvoru pro táhlo, úhel zlomení hlavně při daném přepákování táhla na píst, a pak prostor na pružinu.
Takže mám dojem že františek69 vyrobil úplně novou vzduchovku :lol:
Frantisek69
Příspěvky: 53
Registrován: 22 črc 2007 20:53
Bydliště: Nitra-Slovensko

Příspěvek od Frantisek69 » 07 srp 2007 15:29

Nazdar hoši, tu máte tie foto čo som slúbil...
tu su len 3 fotky ostatne budu v nasledujucom prispevku...
Přílohy
PIEST.jpg
pruziny kopie.jpg
SPUST.jpg
Frantisek69
Příspěvky: 53
Registrován: 22 črc 2007 20:53
Bydliště: Nitra-Slovensko

Příspěvek od Frantisek69 » 07 srp 2007 15:30

tu su dalsie 3...
Přílohy
SPUST 2.jpg
Valec kopie.jpg
VNUTRO kopie.jpg
Frantisek69
Příspěvky: 53
Registrován: 22 črc 2007 20:53
Bydliště: Nitra-Slovensko

Příspěvek od Frantisek69 » 07 srp 2007 15:32

a tu je doterajsi vysledok...
Přílohy
ZBRAN.jpg
ZBRAN 2 kopie.jpg
Frantisek69
Příspěvky: 53
Registrován: 22 črc 2007 20:53
Bydliště: Nitra-Slovensko

Příspěvek od Frantisek69 » 07 srp 2007 16:08

Tu sú nástrely, su nastrielane z 10 M
Přílohy
NASTREL-0,8MM plech.jpg
S ROCKETOM, diera po 2 vystreloch
NASTREL-1MM plech.jpg
S ROCKETOM a ta diera je po troch vystreloch
VEDRO-0,5 MM.jpg
Na lavú stranu som strielal s PRO Magnum
Na pravú stranu s ROCKET strelivom
Uživatelský avatar
alobal
Příspěvky: 180
Registrován: 17 čer 2007 12:46
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alobal » 08 srp 2007 07:35

pen.kt píše:To Alobal:

a to je přesně to co jsem si myslel - bez převaření otvoru pro táhlo, úhel zlomení hlavně při daném přepákování táhla na píst, a pak prostor na pružinu.
Takže mám dojem že františek69 vyrobil úplně novou vzduchovku :lol:
Přesně tak,úplně nová vzduchovka.To už je opravdu zásadní zásah do konstrukce zbraně a na to každý nemá.Těší mě ,že nekecal, :wink: to musí bavit.
Naposledy upravil(a) alobal dne 14 srp 2007 10:46, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 srp 2007 09:47

JJ, to je hardcore tuning.
Dobrá práce, musel ses vyblbnout. Ale do toho bych už já nešel.
A jaká je přesnost? A trvanlivost?
Jo a pěkná pažba!
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 08 srp 2007 09:59

Kubajzz: Už nešel? Snad se nehlásí stáří... :)

Frantisek69: Líbí se mi, jak přímočaře ses vypořádal s nestandardní 13mm rybinou. Vzít kus železa patřičných rozměrů a navařit ho na pušku. Ďábelské. :twisted:
Nikdy neházej flintu do žita.
Frantisek69
Příspěvky: 53
Registrován: 22 črc 2007 20:53
Bydliště: Nitra-Slovensko

Příspěvek od Frantisek69 » 08 srp 2007 22:04

Dobry vecer Pani.Musim sa Vam ospravedlnit ze nemam cas okamzite reagovat ale stavam rano o 5.00 a prichadzam domou okolo 7.00 az 8.00.Takze potom si este sadnut k pocitacu,mam uz toho dost.Dakujem pekne za tolku chvalu neviem ci sa nezacnem cervenat,este raz dakujem za Vase pochvalne vyjadrenia,cloveka to potesi ked par spriaznenych dusi presne vie o co sa jedna len u obraukou a nepotrebuje k tomu komentar,je vidiet ze sa rozumiete do zbrani.Tuto vzduchovku pouzivam rok ,tolko o trvacnosti.Presnost som skusal iba na 10m rozptyl je 12 az 15mm co nie je nic zavratne ale k hlavni som sa este nedostal tu si nechavam na koniec.Zatial mi stacilo trafit holuba alebo hrdlicku na 20m.Zatial nemam tolko casu cez leto,skor si najdem cas cez zimu na uplne dokoncenie vzduchovky.Chcel by som este posunut botku asi o jednu tretinu smerom dolu aby lepsie sedela v rameni a aby som nemusel tak velmi sklanat hlavu pri miereni cez dalekohlad.Zmierni sa tym kopnutie zbrane.Za druhe presne vyvazit zbran v mieste dopadu piesta,na tom uz pracujem.Planujem to spravit pomocou plasta hlavne a zaroven tento plast bude zabranovat chveniu hlavne a ked nakoniec nahodim kompenzator tak by sa mala zvysit aj presnost tak si to planujem.Potom sa pozrieme na nastreli a snat aj to chrono sa podari ale to vobec nie je take jednoduche ako by sa zdalo.A nieco k obrazkom vrchny obrazok spuste je v klidovej polohe,spodny je spust pri odpaleni.Vrchny piest je zo Slavie spodny z Gama Hunter 440 a je odlahceny na 130g este tu silnejsu pruzinu skusim zohnat.Vrchna pruzina je z Gama Hunter 440 spodna zo Slavie.Fakt sa tesim ako maly chlapec za tolku chvalu urobili ste mi radost a citim take zadostucinenie z mojho tuningu.Majte sa krasne chlapci,budem sa snazit si najst cas aby som mohol s Vami komunikovat,AHOJTE.
voloďa

630

Příspěvek od voloďa » 23 srp 2007 21:00

potreboval by som dat niečo na predok hlavne daky kvazy tlmič alebo stabilizator len z estetickych dovodov poradite niečo
Uživatelský avatar
peager
Příspěvky: 80
Registrován: 09 srp 2007 19:45
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od peager » 24 srp 2007 13:12

k comu je dobry taky stabilizator,aku to plni funkciu?
voloďa

Příspěvek od voloďa » 24 srp 2007 18:41

stabilizator alebo kompenzator u vzduchovky je zbytočnosť tak ako tlmič len to na vzduchovke coolovo vyzera :D
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 24 srp 2007 19:50

pro voloďa
Souhlasím s vámi, kompenzátor i jakýkoli stabilizátor u 620 nebo 630 je zbytečnost. Snad jen zvýšení hmotnosti a závaží na konci hlavně může mít stabilizující účinek. Ale obecně pravdu nemáte, kompenzátory a další zařízení u vzduchovek podstatně zvyšují přesnost výstřelu špičkových zbraní, především vzduchových větrovek a na CO2. U většiny vzduchovek s jednoduchým pístem a pružinou bude pravděpodobně jejich vliv nepodstatný. Dobře fungující i jednoduchý kompenzátor může snížit rozptyl nekvalitního střeliva až o 30%. U krátkých, tedy pistolí, je účinek kompenzátoru naprosto zásadní. Zkuste si vystřelit například z pistolí TAU7 a Steyer LP10, která budou mít nastaveno stejnou úsťovou rychlost, tj. cca 155 m/s. TAU nekontrolovaně odskočí, LP10 se vám výstřelem ani nehne. A vo tom to je. Není to jen v minimálně 10x vyšší ceně.
Poznámka: Estetické důvody neberu. Sebelépe vypadající, ještě nemusí být nejlépe střílející.
voloďa

Příspěvek od voloďa » 24 srp 2007 20:06

moja 630 striela dobre! len hrozne vyzera :lol: potrebujem tam niečo dat ale všetky kompenzatory a tlmiče čo som našiel v ešopoch su neskutočne drahe
Odpovědět