TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
perforator
Příspěvky: 30
Registrován: 23 kvě 2011 13:16
Bydliště: Ludgerstal

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od perforator » 18 zář 2016 22:39

To NC226-762 je jediná známá zbraň v této ráži? V Americe jsem viděl i nějaké hlavně a zásobníky na přestavbu 1911 např tady http://www.shootingtimes.com/gunsmithin ... 5-tokarev/ vypadá to moc pěkně i s tou delší hlavní a cena taky není nijak velká http://www.jgsales.com/j-g-sales-7.62x2 ... -6472.html.
T 33 jsem už viděl 10 a bylo to mizerable všechny deklarované jako "velmi dobrý stav" všechny vymáchané v oleji že s nich div neskapával ,koroze, vydřené hlavně, atd. už mě to pomalu přestává bavit :?


trabi_fun
Příspěvky: 269
Registrován: 22 bře 2011 16:19

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od trabi_fun » 19 zář 2016 18:07

Nerikal jsem jedinou moznost, ale jedinou novou "moderni" pistoli v teto razi. Prerazovani 1911 bych chapal 45 ACP => 400 CB...mozna jeste tak 45ACP => 38 Casull...I kdyz...pokud uz 1911 v devitce, tak jsem sel do Coonana. Ta 357M ma z celozelezne pistole kouzlo. Preztoze jsem fanda jak 1911 tak I 7.62TT...konverze od JGS me neoslovila.
Pockam na toho Nornika a pokud to bude chodit, necham si udelat delsi lauf s portama + jeste jeden v razi 22 Reed Express.
Re toho Tcka - podivej se do inzerce - objevuji se vcelku casto ulozenky v 1A stavu od lidi, co si to koupili kdyz stala patrona 3kc a ted to davaji pryc.
leonv
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2016 21:43

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od leonv » 28 lis 2016 21:53

Ahoj,
koupil jsem si špagina v ZS a chci k němu TT33, nevím jestli vzít válečnou , nebo 50 léta. Chci to na střílení a na nošení do lesa, kdyby na mě něco vyběhlo. Střelivo jsem sehnal vojenské ocipované s ocelovým jádrem. Má v popisu pi jako pistolové, prý se dělala verze i pro špagin, samopalová. Tu asi nejde sehnat.V ceně zbraní je rozdíl 800 kč, což je nic.
Beretta 9mm
Příspěvky: 4
Registrován: 23 lis 2016 10:59

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od Beretta 9mm » 16 pro 2016 09:00

leonv píše:Ahoj,
koupil jsem si špagina v ZS a chci k němu TT33, nevím jestli vzít válečnou , nebo 50 léta. Chci to na střílení a na nošení do lesa, kdyby na mě něco vyběhlo. Střelivo jsem sehnal vojenské ocipované s ocelovým jádrem. Má v popisu pi jako pistolové, prý se dělala verze i pro špagin, samopalová. Tu asi nejde sehnat.V ceně zbraní je rozdíl 800 kč, což je nic.
Já sám mám TT33 ročník 1944 a mám z něj vystřeleno 3000 ran a vše OK. Válečně kousky jsou hrubějí opracované protože Rusáci měli kalup. Poválečné kousky jsou lépe opracované ale materiál by snad měl být stejný. Hlavně vybrat kus s dobrou hlavní a nevyžranou od rtuťových zápalek.
murdoch
Příspěvky: 24
Registrován: 30 lis 2016 14:44

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od murdoch » 28 pro 2016 10:24

Tak asi nejlepší by bylo v ZS koupit některou z nestřílených uloženek, co tam teď mají. Jsou to podle všeho vlastně úplně nový pistole.
murdoch
Příspěvky: 24
Registrován: 30 lis 2016 14:44

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od murdoch » 28 pro 2016 10:36

Takže jsem měl na mysli ty 50. léta:)

I když pistole není auto, furt je lepší mít novou, než jetou, ne?
milos
Příspěvky: 1
Registrován: 15 úno 2017 20:01

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od milos » 15 úno 2017 21:01

Přečetl jsem si některé příspěvky na téma využití Tokareva pro obranu a chvílemi ve mě klíčí přesvědčení, že se přeci jen musím zapojit. Tokarev prý nemá takovou zastavovací schopnost. Ale proč jej nahradit pro tento účel třeba pistolí IŽ 75 ? - to jsem nepochopil. Když má ještě menší ráži než Tokarev a výrazně menší úsťovou rychlost. Ano - u toho TT-čka se mi nelíbí, že nemá DA a navíc se musí hodně koukat na to, co je za zlosyncem na kterého bychom měli vystřelit. Protože projektil pak ještě projde zdí a odepíše televizi u souseda - v lepším případě.
Jinak se mi ale zdá, že se stalo zvykem hodnotit zastavovací schopnost velmi povrchně. Z Ameriky k nám navíc přichází obliba kanónů velké ráže - stává se to přímo módou. A je tu představa velkého projektilu, který prostě udělá velkou díru. Ale zamysleme se trochu nad tím, co se děje z hlediska balistiky s projektilem v těle oběti střelby. Má-li oběť to pochybné štěstí, že se jedná o tzv. "čistý" průstřel, přeci jen dojde k obrovským škodám. Vytvoří se obrovský "střelný kanál" (mnohem větší než ráže) - zčásti dočasný, který pomine. Zanechá ale za sebou zhmoždění ale i potrhání měkkých tkání. A budeme-li porovnávat projektil z Tokareva s populárním Lugerem - je tu dost výrazný rozdíl v rychlosti. A tady pozor - když budeme porovnávat vliv rychlosti třeba na velikost střelného kanálu, musíme vždy přepočítávat s druhou mocninou rychlosti. Energie střely, ale i setrvačné síly v měkkých tkáních při tvorbě střelného kanálu porostou právě s tou druhou mocninou. A ten kanál díky té výrazně vyšší mocnině rychlosti u Tokareva může být výrazně větší. A účinek rázové vlny ve tkáni také. No a co teprve když projektil třeba i jenom "škrtne" o nějakou tu kost? Vznikne s největší pravděpodobností tříštivá zlomenina a z těch kostních štěpin, které přejímají část kinetické energie projektilu, se stává "submunice". Ta se dá na cestu po okolních měkkých tkáních a páchá další škody. Nepochybně tato submunice vytvořená od Tokareva opět bude škodit více - a zase podle úměry mocnin těch obou rychlostí....
No a co ještě dodat - žijeme v době, kdy teroristé užívají jako zbraň třeba kamion, tady by Tokarev, nebo i něco podobného, určitě udělal větší službu... A pokud se budou naši občané více ozbrojovat, pak zlosynci kteří nebudou hloupí, začnou chodit do akce alespoň v nějaké té kevlarové bundičce. Dá se to určitě čekat....
No a ještě něco. Na netu se již několikrát objevila nějaká ta "story", jak lovci v tajze, kteří prý s oblibou berou Tokareva na lov jako záložní zbraň, s ní v nouzi nejvyšší zastavili dokonce i medvěda. No a jestli to zastaví medvěda, pak i zlosynce.
No a ještě malá odbočka do úplně jiného oboru pro ilustraci, jak může povrchní hodnocení pokřivit skutečnost. Při hodnocení vyhlídek stíhacích pilotů v té minulé válce při duelu Spitfire versus Me109 se stále objevuje mýtus, že Spitfire byl mnohem obratnější. Vyslovují jej ti, kdo se podívali na plošné zatížení křídla obou strojů a tam jasně vidí u Spiťáka mnohem menší hodnotu. A proto soudí na tuto výhodu. Ve skutečnosti to platilo jen ve vysoké rychlosti. Tu ale tato letadla při energickém manévrování ve vzájemném souboji dlouho nemohla udržet - nebyla tak "přemotorovaná" jako ta dnešní. No a pak klesla rychlost a "Mezek" se díky svým slotům na náběžné hraně křídla dostával do výrazné výhody - točil o poznání lépe.
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od Voss69 » 06 dub 2017 03:18

Nějakou v dobrém a pokud možno původním stavu hledám už dlouho a nedaří se... Pokud byste někdo věděl o nějaké fakt pěkné, budu rád, když dáte vědět. Moje požadavky jsou prosté... :-) válečná výroba, původní brynýr, sčíslovaná, 100% stav (prostě uloženka).
Toto je zcela nereálné,jedině ho najít po nějakém osvoboditelovi za trámem suché půdy,4x obalený v promaštěném hadru:-)
Všechny TT,které se dají běžně koupit jakožto "uloženky" u různých obchodníků,jsou repasované,většinou nové hlavně,velmi hrubě a hodně(velký úběr materiálu,sražené hranky a jemné kontury) přebroušené a nově přečerněné a to i když mnohé z válečných ročníků vyloženě neprošly válkou a zrezivěly během let uložení někde v ruských skladech.Vidět na vlastní oči skutečně netknutý,originální stav je téměř nemožné a troufám si říct,že i cena takového kusu nebude daleko od klasiky typu P 38 apod.Natož sehnat originál válečné pouzdro

Jinak tokarev je opravdu pro příznivce velké rány-na střelnici to vždycky stichlo a všichni chodili zvědavě nakukovat do boxu z čeho že to tam pálím(i revolveráci s těžkým kalibrem)

foto internet
Přílohy
original (1).jpg
original.jpg
matejh
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2017 07:25
Bydliště: Klatovy

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od matejh » 10 dub 2017 07:30

Sehnat originální válečné pouzdro zase takový problém není
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od Voss69 » 20 dub 2017 09:26

Nemyslím si,že to není problém,válečné pouzdro není o tom,že to tam někdo k němu napíše(dělaly se nezměněná ještě pár roků po válce),ale i o originálním štemplu atd.Jakýkoliv sovětský válečný originál,který skutečně čuchnul k velké vlastenecké je problém.Od gymnasťorky po helmu.To co se různě u nás objevuje(cokoliv SSSR) je všechno poválka nebo u želez nepůvodní repasovaný stav,tam je problém,že to jde poznat mnohdy jen podle toho štemplu (a nějakých neznámých detailů) a ten na falšování je nejjednodušší.Na určování jsou dobrá spíše zahraniční fóra,kde se na to někteří specializují celý život.Němci jsou zdokumentovaní mnohem lépe
matejh
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2017 07:25
Bydliště: Klatovy

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od matejh » 29 dub 2017 16:24

jenom na aukru jsem koupil 3 originální válečná pouzdra. Ono to chce jen vědět, co kupovat...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od Biggles » 30 dub 2017 16:20

milos: Co píšeš je není pravda, trošku si něco o termální balistice zjisti. Rázová vlna opravdu při použití TT33 nenastane. Na to zdaleka nedosahuje střela dostatečnou rychlost. A k "módě" velkých kanónů z poza louže - zkoukni pro začátek třeba Marshallův index... Zbytek netřeba příliš komentovat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od edelweiss » 07 kvě 2017 08:24

Index je někde na začátku vláknna :wink: no a TT v něm vycházelo velice slušně :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od Biggles » 07 kvě 2017 15:22

Vezmi jen TKO Tokareva 6,3 vs 12,6 (.45ACP), čím vyšší číslo tím líp - v Marshallovi to bude podobné, byť jsem ho takhle v mobilu narychlo pro Tokareva nenašel (ostatně můj koment ohledně Marshalla byl především na vyvracení blbosti o "módě ze západu") :wink:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od edelweiss » 29 kvě 2017 15:56

Ale to je v poho, víš sám že se to tu řešilo hned na začátku :-) Jen nabádám další ať si počtou :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět