Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 21 lis 2017 19:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Trestany zbrojni prukaz
PříspěvekNapsal: 03 lis 2009 16:36 
Dobry den,omlouvam se jestli tohle tema tu uz je,ale nenasel jsem presnou odpoved.
Ridil jsem podvlivem alkoholu podle parag. 201 jsem dostal 3mesice s podminkou na 15mesicu v unoru 2005.
Byl jsem se ptat na policii Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál,kde jsem ze ptal kdy si muzu udelat ZP,policista mi rekl,ze v unoru 2010,i jsem se ho zeptal jestli se do toho obdoby 5let nezapocitava i podminka,rikal,ze ne,akorat se mi to nezda,tak kdyby to nekdo vedel at mi napise.
Chci zkusit si ZP v unoru udelat,tak abych nevyhodil penize zbytecne.
Diky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 lis 2009 19:54 

Filozofická otázka: to, že se s alkoholem za volent nesmí jsi věděl a stejně si řídil. Víš určitě, že už jsi to dostatečně pochopil. Protože ke zbraním alkohol rovněž nepatří a porušit toto nařízení je daleko jednodušší než se trefit "namol" klíčem do zámku auta ???
Ale to jsi asi slyšet nechtěl, že ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 lis 2009 22:20 
Neboj,jsem z toho tak poucen,byla to dost velka zivotni blbost,kteou nikdy uz neudelam,stalo me to dost casu a penez.Bylo mi tehda 21 a vubec jsem nevedel,jak mi tato udalost zavre hodne moznosti.jeste ted stim trpim,viz zbrojni prukaz.Ale za chyby se plati...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 lis 2009 22:45 

Třeba to pomůže: http://www.rucevzhuru.cz/index.php/zbro ... rojak.html
Případně se tam zeptejte.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2009 07:38 
Ano,tohle vsechno vim,me zajima,od kdy se zacina pocitat tech 5let,az po zkonceni podminky,nebo po vyneseni rosudku.Podle policisty na Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiálu,hned po vyneseni rozzsudku,pac ja mel jen podminku,ne zadny trest.Akorat se mi to nejak nezda,tak pokud ma nekdo zkusenost...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2009 14:42 

V tom zákoně to je ale napsáno jasně, ne?

Citace:
(1) Za bezúhonného podle tohoto zákona se nepovažuje ten, kdo byl pravomocně uznán vinným trestným činem

Citace:
c) uvedeným v písmenu a) nebo b) nebo jiným úmyslným trestným činem, jestliže od právní moci rozsudku nebo od ukončení výkonu trestu odnětí svobody v případě, že tento trest byl uložen,
1. neuplynulo alespoň 10 let, jestliže byl uložen trest odnětí svobody převyšující 2 roky,
2. neuplynulo alespoň 5 let, jestliže byl uložen trest odnětí svobody nepřevyšující 2 roky nebo jiný trest než trest odnětí svobody, nebo
3. neuplynuly alespoň 3 roky, jestliže bylo upuštěno od potrestání, podmíněně upuštěno od potrestání s dohledem, upuštěno od uložení trestního opatření mladistvému anebo podmíněně upuštěno od uložení trestního opatření mladistvému nebo byla sice vyslovena vina, ale nebyl uložen trest v trestním řízení, v němž došlo k pokračování trestního stíhání na žádost obviněného anebo obžalovaného 11e), nebo nebylo uloženo trestní opatření poté, co bylo odstoupeno od trestního stíhání mladistvého podle zvláštního právního předpisu 11f),

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina