Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 18 led 2017 02:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tlumiče
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007 14:08 
ačkoli už tu o tlumičích bylo napsáno hodně,domnívám se,že podstatu problému jsem nějak nepochopil.
Rozdělení tlumičů viz obrázek(z www.joniskeit.de)ukazuje 7různých řešení.
shora dolů-první typ připomíná Stengun(ovšem ten měl několik gumových koleček s křížovým výsekem uprostřed),druhý připomíná ruský "glušitěl",třetí je typ tlumiče Wehrmachtu,čtvrtý je typ Wellrodu(www.timelapse.dk),pátý je typ Sterlingu a HK mp5sd(dvoukomorový tlumič),šestý se šroubovicí bývá u M15a UZI(což ale nevím jistě) a sedmý typ jsem nikde neviděl,ale o čemsi podobném píše J.Skramoušský ve svém článku o Sterlingu.
Velké množství způsobů,jak ztišit hluk výstřelu patrně znamená,že žádný
není ten pravý.Navíc ukázky tlumičů ,které si lze poslechnout na You tube ve mě nějak vyvolávají pocit,že .22 a.32 ztlumit lze,větší ráže pak skoro vůbec ne.

Přílohy:
SD-fur-Internet-jpeg.jpg
SD-fur-Internet-jpeg.jpg [ 44.52 KiB | Zobrazeno 15629 krát ]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007 15:47 

Větší ráže stlumit jdou, což není dáno ráží ale ustovou rychlostí střely. Pro tyto větší ráže se vyrábí střelivo podzvukové, ale ne pro civilní použití.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007 16:40 
Moderátor

Zajimalo by mne jak funguje ten poslední :shock:

Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007 17:31 
Xerxes Artifex píše:
Zajimalo by mne jak funguje ten poslední :shock:

spalne plyny pohybujuce sa v malom pieste vychylia dvojzvratnu paku s tesniacimi valcami a tie nasledne uzavru vstup aj vystup spalnych plynov z tlmica.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007 19:06 

nohavica stanislav píše:
Větší ráže stlumit jdou, což není dáno ráží ale ustovou rychlostí střely. Pro tyto větší ráže se vyrábí střelivo podzvukové, ale ne pro civilní použití.

9Lug Subsonic je běžně v obchodech :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2007 19:28 

Vyrábí se i podzvukový patrony .308Win. U pistolí bejvá ale největší problém utlumit třesk závěru. Jinak .45ACP je k použití s tlumičem jak stvořená ráže... :wink:

Předmět příspěvku: Re.:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2007 06:22 

Toto téma se na forech vyskytuje se stejnou pravidelností, jako čtvrtodenní zimnice. Je to zakázaný doplněk. Btw, existuje systém, který může používat i normální, nadzvukové střelivo. Tlumič je potom integrální součást zbraně, např. HK MP5.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2007 06:39 
Jo,tak ten jsem měl včera v ruce na IDETu,ten -hk mp 5 sd-plechová trubka s pěti kuželovými přepážkami,a co je kolem toho slávy!

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2007 07:34 

Thrax: To je sice pravda, ale funguje to :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2007 08:01 
mně se jenom zdá,že je to tak trochu chiméra-u ráže 9 para je hluk výstřelu 135 dB,subsonická 9 para má 134 dB.Tlumič dlouhý 20cm z toho udělá 96dB,11cm dlouhý tlumič pak 108dB.(podle Joniskeita)Takže jestli to chápu správně,tak je to rána zhruba poloviční,tedy pořád velmi hlasitá.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2007 08:06 
Vito-je to divné a rád bych tomu přišel na kloub-proč tlumič u hk mp 5 sd tlumí a o jiných platí,co jsem napsal?Používají tam něco co jiní neznají?Tedy-měl ten hk mp5sd někdo rozdělaný?

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2007 10:52 

Tlumič jsem u HK MP5 rozdělaný neměl, ale se zbraní jsem střílel. Tam je podstatné to, že rychlost nadzvukové 9 mm Luger je snížena otvory, vyvrtanými v hlavni. Proto je ten tlumič integrální. Je to samozřejmě za cenu poklesu Vo a tím i Eo. Faktem je, že pokud jsi od zbraně dál, slyšíš zřetelně rachocení závěru. Ty otvory, o kterých mluvím, vedou samozřejmě do prostoru toho tlumiče, resp. jeho první části.
Nebo na příklad, tlumič na pistoli HK US SOCCOM /ráže 45 ACP/ funguje naprosto dokonale. Ten je ovšem trošičku složitější na to, aby se dal udělat na soustruhu v garáži.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2007 12:17 

Citace:
U pistolí bejvá ale největší problém utlumit třesk závěru.

Dá sa to vyriešiť na úkor poloautomatickej funkcie :roll:
Obrázek

2:vito Je to zakázaný doplnok, ale čisto teoreticky (aspoň ja) sa o tom môže hádam hovoriť/písať.

Naposledy upravil ALKAJ dne 04 kvě 2007 12:22, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2007 12:18 
To,co jsem viděl na tom IDETu,byl robustní nepříliš těžký samopal HK,z lisovaného plechu a se značnými vůlemi,což mě moc zklamalo,čekal jsem precizní frézařinu,ne klempířství,ovšem to je věc názoru.Škvírami byly vidět díry v hlavni-rovná řada poměrně velkých děr asi 4mm,v délce asi 5cm.Podle toho co jsem četl jich má být 32 a mají mít 2,5mm.Tlumič je uzavřený plechový válec,lehký,na jedné straně má dírku asi 9,5mm,na druhé závit asi 12mm.Když jsem se podíval dovnitř,byly tam okrouhlé otvory asi 5-ti přepážek,asi kuželovitých.Zbytek byl neproniknutelně tmavý,takže bych skoro řekl,že tam nebylo vůbec nic.Vlastně z toho vyplývá,že jsem toho víc neviděl než viděl,ovšem čekal jsem,že uvidím něco nového,objevného a místo toho jsem viděl obyčejný klasický tlumič.
Vito-nemusíš se obávat,že bych v garáži konkuroval Hecklerům,jsem jen zvědavý,jestli je v tom .45 něco zajímavého?
(..neodpustím si úvahu na téma jak se mohlo stát,že taková rachotina jako je samopal HK je tak slavná a jak to,že na jeho místě není naše česká zbraň..)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2007 12:25 

Citace:
...místě není naše česká zbraň...
PLS môžeš napísať konkrétne ktorý samopal máš na mysli? :roll:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina