Tip na knihu: aktualizovano

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Tolar
Příspěvky: 23
Registrován: 01 lis 2006 13:35

Příspěvek od Tolar » 04 lis 2006 14:13

Kubajzz tak zkouším poslat nějakou tu fotku těch miniatur. Snad se to povede. Nevím jaká bude kvalita. Mám je všechny na skříni a celé to váží okolo 40 kg. Kdyžtak pošlu nějaké detailnější fotky. Zatím se mějte.
Přílohy
Obrázek2.png


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 lis 2006 08:59

Mám další tip. :wink:
Tentokrát to není kniha. V prosinci vyjde zvláštní vydání Střelecké revue s názvem VZDUCHOVKY. Tak neváhejte a nezapomeňte si to pořídit. :lol:

2Tolar: Ta fotka je hrozná. Není na ní nic vidět, je to moc tmavé. Nemáš lepší?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Tolar
Příspěvky: 23
Registrován: 01 lis 2006 13:35

Příspěvek od Tolar » 09 lis 2006 20:01

S lepší fotkou bude problém, protože umístění není zrovna ideální na nějakou dobrou fotku, navíc to má celé asi dva metry a ve spojení se zrovna ne moc dobrým fotoaparátem je pro dobrou fotku smrtelná dávka. :cry: A navíc sem mohu umístit pouze soubor o velikosti 512 kB. Ale něco s tím zkusím udělat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 lis 2006 08:22

Zkus pro začátek více světla. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 pro 2006 09:19

Vemte nohy na ramena a utíkejte do Levných knih! Prodávají tam Lexikon zbraně. Je to přetisk německého originálu Waffen Lexikon od Mahrholdta, který vyšel poprvé před asi 60-ti lety a od té doby vyšlo už 16-té upravené vydání. U nás se jedná o první vydání, je to slevněné z 499,- na 149,-. Co jsem to zatím jen prolistoval, tak za ty prachy stojí každá stránka. :!: Je tam víc než 2000 hesel a 500 fotografií a nákresů. Je to opravdu dobré, žádný Hartink.
ObrázekObrázek
PS. Do LN v Ostravě u Sýkoráku už nechoďte, včera jsem tam koupil poslední kus. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
bublich

Příspěvek od bublich » 15 pro 2006 21:38

Tak jsem sehnal SR speciál-vzduchovky.Jako informativní brožuru pro laiky
bych to asi bral,ale pro ně to zřejmě určeno není.
Pasáž Vzduchovky a myslivci je opravdová lahůdka.Každému myslivci Hatsana.
Dělení diabolek na tři skupiny je rovněž zajímavé.Obrazový materiál je na vysoké úrovni proti míře získaných informací.
Je to jen můj názor,možná ovlivněný očekáváním.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 pro 2006 09:08

Já se po tom speciálu všude ptám, prošel jsem už asi deset trafik, ale nikde to není.
Má to teda vůbec cenu shánět? :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 18 pro 2006 09:33

Kubajzz píše:Já se po tom speciálu všude ptám, prošel jsem už asi deset trafik, ale nikde to není.
Má to teda vůbec cenu shánět? :roll:
ani tu na Slovensku neni sanca to zohnat, nemohol by to niekto nascanovat a hodit na web? nemyslim teraz, ak by nahodou niekde bolo este par cisiel v predaji, nech vydavatel neutrpi skodu..., ale niekedy koncom decembra, zaciatkom januara...
diky
Miso

Příspěvek od Miso » 18 pro 2006 12:39

Ten "vzduchovkovy" special Streleckej Revue vraj na stankoch nebude (na Slovensku) v prvom kole (netusim, co to znamena a ani pani v Magnet Presse viac nevedela). Je mozne ho kupit v predajni Magnet Pressu v BA (dakde v Petrzalke) alebo si ho objednat. Ja som ho objednal za 99 Sk a vraj ho do konca tyzdna mam... Tak som zvedavy. Moc vsak neverim tomu, ze to stihnu poslat.

K tomu lexikonu... Mam ho a dako extra sa mi nezda. Vybral som si ho ako darcek hadam aj rok (mozno aj dva) dozadu a moc nadseny som nebol. Preklad sa mi zda dost cudny. Cital som nan recenziu a vraj je o dost horsi ako original najma koli urovni prekladu a zastaralosti niektorych informacii (ja som na somariny nenarazil, na druhu stranu som knihu dako extra nelustroval). Original som nikdy nevidel a po nemecky neviem...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 pro 2006 15:28

No, je fakt, že v tom Lexikonu jsou i starší informace, ale to nijak nesnižuje jejich hodnotu, protože se většinou jedná o obecně platné věci. Kromě toho, přecijen se jedná o překlad z roku 2003 knihy v té době staré už několik let, takže my co jsme zmlsaní internetem, kde novinky mají životnost jen několik týdnů, to můžeme brát jinak.
Spíš tam nemuseli překládat ty hesla ohledně německého práva, ale těch je jenom pár. I když třeba jsem se tam dozvěděl, že v Německu patří mezi zakázané zbraně pušky co se dají rozložit na dva díly, jako je třeba Henry U.S. Survival. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 19 pro 2006 17:27

Special SR vzduchovky, jsem sehnal na druhý pokus v karviné.
Poslouží spíš jako přehled toho co je na trhu. V testu Slavie 631 použil autor pouze tři druhy diabolek (včetně Standart kovohutě Příbram :!: ), ale alespoň změřil úsťovku. Silnější 634ka střílí asi stejně přesně jako Slavie 631, protože se autor omezil pouze na měření úsťovky, ale zato měřil v ČUZZS. :shock:
Jinak v kapitolce o CZ 200 S je pěkná zmínka o tomto fóru. :D
bublich

Příspěvek od bublich » 19 pro 2006 20:53

Kubajzz píše:Já se po tom speciálu všude ptám, prošel jsem už asi deset trafik, ale nikde to není.
Má to teda vůbec cenu shánět? :roll:
Je to katalog s hezkými fotkami.Ale Ty se tam nic nedozvíš.
Ta zmínka o foru GS je vtom smyslu,že nějaký maník zde testoval
dokonce výkon na různých předmětech s CZ 200.Redaktor si zřejmě přečetl
pár řádek a to stačilo.Měl alespoň napsat,že se tu dá zjistit úplně vše.
Je to celý šitý horkou jehlou.
fidlerp

Příspěvek od fidlerp » 19 pro 2006 23:03

Dnes mi dorazila konecne kniha " Modern Pneumatic Airgun, A practical step by step guide to building your own". Po slovensky to znamena "Moderna vzduchovka, Prakticky sprievodca krok za krokom na vyrobu vlastnej.

Ako vzor je vzata The Huntsman od firmy Daistate Ltd. v cal. .22, Under limitom 12ft lbs alebo hornym limitom 260m/s. Kolko to je vlastne Joule pri pouziti cal .22 diabolky?

Ma nieco cez 260 stran kde je popisany krok za krokom ako vyrobit jednotlive diely, popis preco je vybraty ten a ten material a co sa stane pri pouziti ineho. A podobne. Na konci knihy su samozrejme vykresy vsetkych suciastok na moje pocudovanie a radost v metrickych rozmeroch.

Inak ta vzduchovka prakticky vetrovka je plnena 210bar vzduchom a na 50yardov shootuju 5 pencovku.

Je uzpravena tak, ze zasuvac diabolky a napinac idernika je spojeny a ovladany ako u CZ200.
Vzduchojem je hruby 31,7mm a dlhy 450mm. Hrubka steny 5mm a hlinikovy. Mozem pouzit nerez.

Na koniec hlavne sa da nasadit ustovy nadstavec alebo tlmic na ktore su tiez vykresy.

Skratka som z tej knihy v oblakoch a buduci rok je jasny. Idfem si robit flintu step by step. Nastastie material a toolmaker je k dispozicii.

Peter
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 19 pro 2006 23:15

to by bylo neco pro kutila kubajzze :lol: :wink:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Tolar
Příspěvky: 23
Registrován: 01 lis 2006 13:35

Příspěvek od Tolar » 21 pro 2006 17:40

Měl bych tu také jeden tip. Před nedávnem se na pultech objevila kniha Dr. Dolínka a Jana Šacha Lovecké zbraně, kniha má 255 stran, jde o pokračování atlasů z nakladatelství Aventinum, kniha stojí 399 Kč. Je rozdělena do šesti kapitol, u každé zbraně je uveden stručný popis a samozřejmě nechybí velmi vydařené fotografie, takže pokud ještě přemýšlíte nad posledními dárky, zkuste třeba tuhle knihu.
Přílohy
obálka.jpg
Odpovědět