Tip na knihu: aktualizovano

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dvigatěl

Příspěvek od dvigatěl » 01 srp 2006 15:14

Takže to asi bude fungovat tak, že co je v levných knihách, nebude jinde, jako třeba ve tvých odkazech. Zkrátka výprodej. No nic, tak se cestou z práce zastavím aspoň pro snipera.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 srp 2006 15:58

Sniper už není, alespoň jsem ho tam neviděl.
Jinak pozor, poměrně běžně se stává, že v Levných knihách tu knížku mají za 49,- a o pár metrů vedle v normálním knihkupectví ji mají třeba za plných 300,-. Koupíš si jí tam, druhý den se koukneš do Levných knih a rveš si vlasy z hlavy. :lol:
Zdaleka to není to tak, že když to prodávají pouze v LK, tak už to jinde není.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
dvigatěl

Příspěvek od dvigatěl » 01 srp 2006 16:00

No jo, máš pravdu. Vzpomínám si, že jednou to taky tak bylo. A kde že už jí nemaj? V Praze? Tady je mraky LK
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 01 srp 2006 18:38

někde by to mohli mít, z e-shopu to ještě nestáhli.

http://www.levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=70520
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 srp 2006 16:08

Tak tu Záchranu rukojmích si radši nekupujte.
Dočet jsem to a jsem docela zklamaný. Ten autor je další z řady pisálků typu Hartink.
Kniha obsahuje několik perel o kterých mi to nedá se s vámi nepodělit. :lol:

Autor doporučuje sniperům "používat pušky M-16 kvůli jejich dokonalé optice". (jakoby na jakoukoliv jinou pušku nešla dát jakákoliv optika)

O SIGu:
"V zásahových jednotkách bývají používány konvenční modely s dvojčinnou spouští, která dovoluje rychlejší první výstřel. Při něm stačí jen dvakrát stisknout spoušť, přičemž první krok je "tvrdší", k dalšímu výstřelu už stačí jedno lehčí stisknutí spouště. Tímto způsobem se pistole ručně nabije, zdá-li se být přesný výstřel nevyhnutelný." (hmm, zřejmě nějaký nový způsob)

O Coltu:
"Dnes jsou pro tento model k dispozici náboje 9x19, 357SIG, 40SW, 10mm a .45ACP s ověřenou schopností zastavit útočníka v 90% případů jediným výstřelem." (no tak nevím, proč se tu pořád o něčem hádáme, když jsou ty náboje všechny stejné)

O FN Five-seveN a jejím střelivu:
"Tyto náboje obsahují vysokorychlostní svítící střely s vynikající účinností proti neprůstřelným vestám." (když netrefíš, tak si s ním můžeš aspoň posvítit na cestu)

Další:
"Francouzská CIGN např. mívala ve výzbroji revolvery Smith and Wesson .44 Magnum s dvojnožkou, které se používaly jako zbraně ostřelovačů na krátkou vzdálenost ve městech." (ty vado, to musel bejt megnum, jak vod Dirty Harryho! Mno to jsem i já - ostřelovač na krátkou vzdálenost :lol: )

Dokonalá definice automatických zbraní:
"Za automatickou pistoli je považována taková pistole, která je schopná střelby v automatickém režimu." (teď už je to každému jasné)

O Stěčkinu 9x18:
"S pásovým zásobníkem skutečně funguje jako kompaktní samopal a je zřejmě nejlepší z uvedené kategorie pro použití v záchranném týmu." (jó, tomu říkám opravdový pulemjot)

A mohl bych pokračovat. Nevím kolik z těch věcí jde na vrub překladateli. Autor už asi pár zbraní viděl, má tam dokonce fotku prý svojí "brokovnice s úpravou, která umožňuje v přítomnosti rukojmích mířit na hlavu cíle. Standardní brokovnice však takto přesnou střelbu neumožňují" a k tomu autor doporučuje jednotkám používat P-210, protože sice pojme jen 8 nábojů ovšem "pokud je nutné zasáhnou hlavu cíle, tak P210 jen těžko jiný model překoná", takže myslím, že ty největší perly by asi do kupy nedal, ale kdoví. Mimochodem nejlepší odstřelovací puška na světě je PM L96A1 neboť údajně "je to jediná puška, s níž byl autor schopen zasáhnout cíl pod 1MOA na 300m".
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 říj 2006 16:54

Tak dneska z trochu jiného soudku. Vím, že tady chodí hodně zelených snajprů s pérem za kloboukem co občas na silnici potkají dvě panenky, takže spíš pro ně.
Koupil jsem v Levných knihách tři knihy:
Lovil jsem v Americe, Ladislav Haňka - od českého emigranta, co tam 40 let střílel a chytal ryby. Fakt zajímavé čtení, hlavně jeho názory na hospodaření v lese, to by si měli přečíst i naši myslivci aby viděli, že to jde i jinak. Je to vázané a na kvalitním křídovém papíře, jsou tam i pěkné fotky. Cena je 29,-Kč je to slevněno z asi 250,-

Lovy ve třech světadílech, Emanuel Havran - první část knihy jsou příběhy z Česka a Slovenska, je to taková myslivecká beletrie, ve druhé části jsou zážitky z loveckých safari v Africe, to už se mi líbilo víc, a ve třetí části je to o lovu medvěda v Rusku, to už je fakt bomba.:lol: Opět je to vázané a s fotkama (ale ty jsou nicmoc). Cena je 19,-Kč a je to slevněno z asi 200,-.

Přátelé na lovech, Ota Bouzek - to jsem ještě nečet, ale bude to stejná myslivecká beletrie jako ta první část knihy od Havrana. Prostě další porce srdceryvných příběhů starých zelených kamarádů, kteří za tajuplných nocí v naší čarokrásné přírodě sledují zjihlým zrakem ryk statečných paroháčů v říji a se slzou v oku nahrazují roli predátorů. :wink: Tak nevím jestli to stojí zato. Ovšem dát za hezky vázanou knihu s fotkama celých 9,- (slovy devět, sleva ze 169,-) korun se myslím vyplatí i kdyby pak měla jít na podpal, ne?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 24 říj 2006 11:48

Teda Kubajzz, kam ty na tyhle typy chodíš? Byl jsem teď v Brně v LK (kousek od nádraží) a takové výhodné skvosty jsem tam neviděl - třeba jsem se blbě koukal :wink: Nakonec jsem si koupil jen Encyklopedii dějin USA (že abysem se trochu orientoval v tom, co je našim přátelům drahé) :D Cenu (resp. slevu) si už ale nepamatuju - ale nebylo to moc.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 říj 2006 12:20

Kubajzz:

Tak sem si zakoupil Lovil jsem v Americe. Vecer se na to podivam. Co ze teda jako my v Evrope delame spatne.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 říj 2006 12:24

2Fantan:
Já se do LN chodím kouknout tak jednou týdně nebo za čtrnáct dní. Každý měsíc koupím tak 10 knížek. Nemám televizi, tak mám fůru času na čtení. :wink:
Ty lovecké jsem koupil v LN na Národní v Praze, ale jestli je ještě mají to nevím. Ty dobré tituly tam vydrží jen chvíli, proto tam chodím často.
PS.: Tu Encyklopedii dějin USA, jsem koupil taky (49,-Kč :wink: ), ale ještě to nemám přečtené.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
bublich

Příspěvek od bublich » 26 říj 2006 07:24

Já nakupuji levné knihy na http://www.levneknihy.cz Je možno se přihlásit k odběru informací o novinkách na email.
Funguje to dokonale.Vybranné pošlou na dobírku.
V poslední době jsem koupil-Sniper odstřelovač,Neobjasněné záhady 2. sv.války,
Bitva o britanii,Poslední Německá mise do Japonska,Den kdy se nevrátila Columbia,Zkáza Dráždan.
Fajn čtení za babku.Uvedené tituly mě také poslali v nabídce.
Tolar
Příspěvky: 23
Registrován: 01 lis 2006 13:35

Příspěvek od Tolar » 01 lis 2006 21:50

Kubajzz vy považujete Rukověť sběratele strarých zbraní za knihu pro odborníka a co myslíte že v ní ödborník najde? Můj názor na tuto knihu je trochu jiný. Ale podotýkám že nejsem ani sběratel ani odborník na staré zbraně. Ale pokud budete mít nějaký tip na koupi levné knihy rád ji uvítám, já se specializuji "pouze" na ruční palné zbraně. Ale levné knihy znám také dobře, mám od nich sbírku miniatur zbraní, kterou tam kdysi měli. Taky pochopitelně za přívětivou cenu, pouze 29 Kč za model. Nicméně na zdi to vypadá dobře.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 lis 2006 09:26

Ahoj, já tu knihu nehodnotím, ani nejsem sběratel, sám jsem ji nevzal, byl to jen tip na koupi. Vím jen co jsem ji prolistoval, že je tam třeba seznam značení různých firem, tak snad by to mohlo někomu pomoct k určení zbraně. No a pak jsou tam reprinty starých katalogů i s nákresy, tak ty třeba taky. Pro zkušeného odborníka to asi bude málo podrobné.
Jinak ty miniatury mám od nich taky. Abych našel model co ještě nemám, tak jsem jim v těch koších hrabal hodiny. :wink: A že byly hluboké že mi z nich pomalu čouhaly jenom nohy. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Tolar
Příspěvky: 23
Registrován: 01 lis 2006 13:35

Příspěvek od Tolar » 02 lis 2006 12:04

A kolik jich máte? Já jsem si to nechal posílat z různých poboček, protože jsem zjistil že mají, nebo tedy měli, různý sortiment, takže se mě podařilo jich sehnat 75 druhů. Některé nejsou kvalitně nic moc, ale některé jsou udělané dost slušně, mám je chronologicky seřazené a celkem se to líbí, dal bych sem i fotku ale bohužel nevím jak na to. Co se týče té knihy, ono je to s ní tak, že pan autor vzal seznam puškařů, který okopíroval ze Střelecké revue někdy z osmdesátých let od Dr. Dolínka a vydal to jako knihu. Ale i včetně chyb, které později Dr. Dolínek sám opravil, takže dokazování nebylo nijak složité. Proto tuto knihu moc neuznávám. Hezký den.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 lis 2006 12:22

Cože? 75 ??!!! :shock: :shock:
Kua, já jich mám tak 15 a to jsem si myslel kolik toho je. :oops:

Jsem rád, žes to tady o té knížce napsal, já se taky snažím uvádět věci na pravou míru, jako třeba s tou Záchranou rukojmích. Ono tam ty knihy jsou často jen pár dnů, tak někdy dám tip dřív než to přečtu, to se nedá nic dělat. Stejně kdo si to koupí, tak si musí udělat názor sám.

Jinak vložit fotku je snadné. Vyfotíš, fotku si v počítači uložíš, a když tady pak píšeš příspěvek tak dole nad tlačítkem ODESLAT máš nabídku Soubor-BROWSE, na to klikneš, zadáš cestu k té fotce a klikneš na PŘIPOJIT SOUBOR a pak ODESLAT.
Zkus to, ta fotka by mě moc zajímala. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Tolar
Příspěvky: 23
Registrován: 01 lis 2006 13:35

Příspěvek od Tolar » 02 lis 2006 12:45

Můj názor na ty miniatury je ten, že to prostě španělský výrobce SALVAT začal vyrábět s velkou ambicí jak se mu to bude dobře prodávat, na mnohých jsem našel ještě cenovku, myslím něco okolo 10 eur, a on se úspěch nedostavil. :cry: Tak se to dostalo k nám přes Levné knihy. Někde jsem vyhrabal jakési povídaní k nim a měl jich v plánu vyrobit 800 druhů, z toho asi sešlo. Byl u toho také seznam prvních zmíněných 75 druhů a tak začalo shánění. Byly i v nabídce na jeho internetových stranách, ale tam je taky ticho po pěšině. Fotku zkusím, ale o víkendu, nejsem na svém počítači, rád si pak poslechnu váš názor.
Odpovědět