TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
caco
Příspěvky: 323
Registrován: 02 lis 2008 19:46

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od caco » 02 pro 2010 18:41

greenie píše:
caco píše:Len doplním že je ideál ak ten online terč je nastrelený napr. na stretku, kde je viac nezaujatých svedkov.
Nie je nič jednoduchšie ako zavesiť sem super terč ktorý bol nastrelený zrovna vtedy keď naokolo nikto nebol a teda to nikto ani nevidel a možno ten terč ani nebol 30m ale iba 10 :lol: prípadne namiesto diaboliek bola na dierkovanie terča použitá ceruzka - propiska :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
caco - existuje jedno porekadlo, ktore mi neda tu nespomenut: "PODLA SEBA, SUDIM TEBA" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Neviem síce kto si, nepoznám ťa a tiež neviem aký máš so mnou problém, napriek tomu ti prajem všetko dobré.


palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od palo73 » 02 pro 2010 19:01

chlapi ale ,ze tu bude az tolko prispevkov za jeden den som necakal :wink:
ja nepatrim medzi dobrych strelcov a som presvedceny,ze chyba je casto u mna,nakolko mam uz dvojnozku,bagel si zbehnem kupit zajtra,cez vikend daco strelime,ale mam len priestor na cca 21m,zalozil som tuto temu pre rozporuplnost nazorov a to sa zatial v tejto teme plne potvrdzuje

este podotknem,v skutocnosti sa testuje cela zostava,cize darmo je super zbran ak je optika nanic,test by mal obsahovat info,co bolo vsetko pouzite,aj ohladne optiky,ci bolo strelivo vazene a pod.
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od pussylala » 02 pro 2010 20:28

Machrujeme? Tak jo! :lol:
Byl to test JSB RS (tenkrát ještě Falcon) 10 ran na 30m (jedna ulítla).

Obrázek
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od pexo » 02 pro 2010 21:03

Debata sa poriadne rozbehla.
Ja nemusím meniť hlaveň na to, aby som dostal na 50m rozptyl 2-2,5cm. To je vrchnáčik pet fľaše a mne to stačí. Mne sa lepšie strieľa na nejaký jeden bod, ako na kopec koliečok. A tie terče ma ni nebavia. Radšej strieľam na nejaké kovové terče. Ja nepotrebujem s nikým súťažiť. Čo sa týka Hatsana, tak ho nikomu nenúkam a mám ho preto, lebo ho chcem a nie preto, že nemá na lepšiu zbraň. A tú LW hlaveň si kúpim len preto, lebo ju chcem.

Tu je terč na 50m, fúkal bočný vietor.

Pussylala, pekné zoskupenie.
Přílohy
50m1.jpg
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od PEPAN » 02 pro 2010 23:20

Debata se rozběhla, ale nic novýho :( spousta balastu, a ti zarytí jsou jak kolovrátek, furt to samý. chtěl bych aby mi někdo konečně vysvětlil srozumitelně a rozumně v čem jsou ty online terče lepší než větší množství pětiranných soustřelů na jednom papíru. pak taky kam se ztrácí ten rozptyl když to na ty online terče nafrkam. že máme flinty na h..o dejmetomu víme :wink:
jedinou sporadickou výhodu vidím jen v tom že se dá výsledek "testování" napsat jedním číslem, jen nevidím význam
Kam se jen ten rozptyl mrška ztratil, teď tu byl a teď tu není :lol:
Nejde!Prostě NNe
palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od palo73 » 04 pro 2010 12:35

tak nikto nic nenavrhuje?
mna by zaujimala aku vzdialenost dat,ci 30,menej?ci viac.
za dalsie terc by mal obsahovat tabulku,kde by sme sa dozvedeli,viac info
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od ivco » 04 pro 2010 12:40

o nič nejde.
kazdy si kupi drahu flintu. alebo drahu podla svojich mozností.
potom snou striela.
ak nastriela dobre tak zavesi na forum.
ak nastriela zle hlada chybu.
ak zisti chybu v sebe tak to nenapise lebo sa hanbí.
ak najde chybu vo flinte tak to tiez nenapise lebo sa tiež hanbí.
a potom sa zase zadarí nastrielat dobre tak to sem zavesí.
toť vsjo.
ja to sem nezavesím lebo mam drahú pružinovku s pomerne dobrym puskohladom a nenastreilelam snou vzdy to čo sa mi podarí občas. :mrgreen:
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 221
Registrován: 02 srp 2009 05:05
Bydliště: Žarnovica-Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od marekzcke » 04 pro 2010 18:35

test presnosti na celom online terci alebo len sustrel 10ran je v zasade to iste, az do okamihu kym nezohladnime aj ludsky faktor a to psychiku. mozno je to vedomie, ze po prvom nie presnom strede do terca musime umiestnit aj dalsi zasah na to iste miesto. a navyse to musime zvladnut opat na dalsom terciku, a opat na dalsom a potom este na kope dalsich. uz len toto je faktor, ktory nas najviac ovplyvnuje.
dalej je to rozdielna technika strelby. zakazdym mierime pod inym uhlom a odlisnym smerom oproti takemu velko-zoskupeniu striel. u pruzinovky zasadna vec, drzanie zbrane.

ked som strielal online terc tak na jeden si v tedy sadla mucha. neodolal som aj za cenu, ze znehodnotim cele svoje predchadzajuce usilie a musel ju proste skusit zasiahnut. a potom aby to nebolo tak od veci som sa snazil este 10 rad na stred. a tu je vysledok. moja najvacsia koncentracia pri strelbe vobec :)
Obrázek
[size=85] :arrow: [url=http://lh3.ggpht.com/_dWmO8SAbADw/TDXrD ... -07-10.JPG][b][u]zbraň[/u]:[/b][/url] [color=#FF0000]Air[/color]-[color=#0000FF]Arms[/color] [b]Pro-Sport 15,0 J [/b] :arrow: [url=http://lh3.ggpht.com/_dWmO8SAbADw/S5dko ... 010125.JPG][b][u]optika[/u]:[/b][/url] [color=#BF8000]Bushnell[/color] [b]Elite 3200T 5-15x40[/b]
:arrow: [url=http://lh5.ggpht.com/_dWmO8SAbADw/S-Gla ... -05-10.JPG][b][u]strelivo[/u]:[/b][/url] [color=#FF0000]Diabolo JSB[/color] [b]Heavy cal. 4.5[/b] :arrow:[url=http://lh3.ggpht.com/_dWmO8SAbADw/TELb_ ... /kozap.jpg][b][u]montáž[/u]:[/b][/url] [color=#008000]KOZAP[/color] [b]model 23 - CZ 452[/b][/size]
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od Altaros » 04 pro 2010 18:54

Přiznám se, že když sedne moucha na terč, tak taky většinou neodolám :) . Jinak výborný výsledek.
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od greenie » 04 pro 2010 19:58

2 marekzcke: s pruzinovkou je to pekny vysledok. V akej polohe si to nastrielal ?
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 221
Registrován: 02 srp 2009 05:05
Bydliště: Žarnovica-Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od marekzcke » 04 pro 2010 20:26

strielal som v sede bez popruhov. sedel som na drevenom polienku, ale planujem ak boh da aj podritnik zakupit do novej sezony :).
Obrázek
ilustracne foto mojej oblubenej polohy

resp. nejak takto len nemam bezne natiahnute nohy do predu, ako ked som nechcel zaspinit cudziu plachtu na sutazi FT Slovak Open Štefanová.
:arrow: http://ft-hft.sk/gallery/2010_06/P9040839.jpg moja malickost :)
aj tu sedim na zemi, polienko som nechal doma :lol:

PS: ale v takejto polohe sa vzduchovky bezne netestuju to mi je jasne. S pruzinou vsak presnejsie v inej polohe nedavam.
[size=85] :arrow: [url=http://lh3.ggpht.com/_dWmO8SAbADw/TDXrD ... -07-10.JPG][b][u]zbraň[/u]:[/b][/url] [color=#FF0000]Air[/color]-[color=#0000FF]Arms[/color] [b]Pro-Sport 15,0 J [/b] :arrow: [url=http://lh3.ggpht.com/_dWmO8SAbADw/S5dko ... 010125.JPG][b][u]optika[/u]:[/b][/url] [color=#BF8000]Bushnell[/color] [b]Elite 3200T 5-15x40[/b]
:arrow: [url=http://lh5.ggpht.com/_dWmO8SAbADw/S-Gla ... -05-10.JPG][b][u]strelivo[/u]:[/b][/url] [color=#FF0000]Diabolo JSB[/color] [b]Heavy cal. 4.5[/b] :arrow:[url=http://lh3.ggpht.com/_dWmO8SAbADw/TELb_ ... /kozap.jpg][b][u]montáž[/u]:[/b][/url] [color=#008000]KOZAP[/color] [b]model 23 - CZ 452[/b][/size]
Jiřin
Příspěvky: 332
Registrován: 10 zář 2010 06:50

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od Jiřin » 04 pro 2010 21:20

Pridam taky jeden - vzdalenost 30m, za malo penez, malo muziky (QB 78 .22, 4 x 32) ............. testoval jsem regulator, ale jeste to nejak neni ono. Budu muset zapracovat na jeho optimalizaci :)

Ale priznam se, ze na vzdalenost 30m s touhle optikou vidim uplny kulovy, natoz ze bych si vsiml, ze na terc sedla nejaka moucha :) :) :)
terc.jpg
Uživatelský avatar
skullmann
Příspěvky: 149
Registrován: 14 bře 2008 22:37

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od skullmann » 05 pro 2010 07:54

este aj na 15 metrov pri 4x32 celkom dobre vidiet muchu
Obrázek
vzduchovka cal.4,5
Uživatelský avatar
Jabberwocky
Příspěvky: 386
Registrován: 13 črc 2010 09:43
Bydliště: Praha

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od Jabberwocky » 05 pro 2010 09:04

Vy vrazi! Jestli si tohle přečte nějaký zapřisáhlý milovník hmyzu, tak nám ty vzduchovky zakážou :-D
BSA Lonestar 4,5 mm + NS Nighteater 6-24x56 AG
Slavia 634 4,5 mm + NS Mountmaster 6x40 AO
www.promonarchii.cz
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od Ludas » 05 pro 2010 13:31

Moucha je moc silny lakadlo :D
Na srazu kdyz jsme kosili cukry a nabojnice na 50 metru jtak se me zadarily 2 mouchy na tercu na tuto vzdalenost :wink:

Ale taky trochu k tematu, kdyz na 30 metru strilim na cernej puntik nebo malorazkovou desitku tak mam 10 ran v centimetru, kdyz sem zkousel soustrel na online tercich tak bylo 10 ran po celym kolecku, tak 2-3 cm rozptyl... Moc to nechapu ale je to tak... :?
Odpovědět