TAU 200 BT

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: TAU 200 BT

Příspěvek od jirkahu71 » 31 led 2016 22:41

jednoznačně to bude těsnění ventilu. Neznám TAU BT200, ale najdi si rozkres a koukni do toho. Přetěsnit ventil nebývá technicky ani finančně vůbec náročné.


tomio
Příspěvky: 38
Registrován: 06 říj 2015 14:21
Bydliště: Zlín

Re: TAU 200 BT

Příspěvek od tomio » 04 úno 2016 23:04

Takže problém vyřešen.
TAUka už po dotažení bombičky drží tlak a neuchází ani po jednotlivých výstřelech.
Problém byl v tom, že po dotažení bombičky (při nataženém závěru) ušel plyn přes hlaveň - trochu nečistoty (rzi) na těsnění ventilu.

Kdyby náhodou někdo měl podobný problém, tak tady je podrobnější návod. Zhruba takovou radu jsem potřeboval :lol:
1.) Sundat pažbu
2.) Odšroubovat trubku zásobníku plynu
Měli by jste zkončit na tomto
Obrázek
3.) V levé části obrázku je vidět ventil - detail zde
Obrázek
stačí vytáhnout jistící tyčku a z ventilu vytáhnete pružinku a tyčinku doléhající na ventil (sorry za terminologii)
Obrázek
4.) Pročistit těsnění ventilu
Obrázek
Vzal jsem vatové tyčinky, namočil do benzínu a pročistil těsnění ventilu i protikus

Na první pokus se nepovedlo (TAUka držela tlak po dotažení bombičky, ale po prvním výstřelu opět ucházela). Druhé rozebrání a pročistění již zabralo.

Fotky zde
http://tomas-tnt.rajce.idnes.cz/TAU-200
Walther CP 99 , TAU 6, TAU 7 , Drulov DU-10
TAU 200 dioptr, Umarex 850 Airmagnum 5.5 kyvet power, Cz 200 4.5
Momentálně ve stavu experimentování s vlastní pažbou
Mr.Handy
Příspěvky: 266
Registrován: 14 říj 2008 11:58
Bydliště: Tak nějak všude

Re: TAU 200 BT

Příspěvek od Mr.Handy » 05 úno 2016 11:56

Super návod. Díky. Mojí TAUku to také čeká.
diablo-d
Příspěvky: 3
Registrován: 14 úno 2016 22:30

Re: TAU 200 BT

Příspěvek od diablo-d » 07 bře 2016 20:04

Dobrý den, kolegové, sháním redukci na propouštění z hasičáku (závit 3/4) do kyvet. Zatím (březen 2016) jsem nikde neuspěl... nemáte tip kde sehnat?

Díky předem za info.
Uživatelský avatar
Lovec100
Příspěvky: 1
Registrován: 19 kvě 2021 08:44

Re: TAU 200 BT

Příspěvek od Lovec100 » 05 úno 2022 20:24

Díky Tomio za skvělý návod vyčištění TAU-ky. Měl jsem podobný problém ale s ventilem pro napouštění z kyvety. TAU 200 junior jsem v originále sehnal před měsícem, vyčistil jsem jí, promazal, zkontroloval, ale protože prakticky od 90. let ležela ve skříni, podepsal se na ni zub času a všechna těsnění byla "načatá". Naštěstí v Čenčicích u Loun je skvělá prodejna s ložisky a O-koružky (http://www.loziska-iskalcuk.cz), takže přetěsnění nebyl problém. Hned jsem koupil další těsnění na pistolové TEX-ky a TAU 6. Stále ale lehonce podcházel přední ventil - to bylo odstraněno právě jemným vyčištěním dosedací plochy za pomoci vatových tyčinek a technického benzínu + vyleštění malou ruční rotační bruskou a malým mosazným kotoučkem. Teď už TAU-ka maká skvěle, zkoušel jsem tlakovat jak 7g bombičkou, tak i kyvetou. Vzduchovka drží tlak a nástřel na 10 m skvělý. Na delší vzdálenost jsem z důvodu většího větru prozatím nestřílel. :mrgreen:
Odpovědět