"Takticka Malorazka" - Trebic

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 28 říj 2013 16:28

Odpověď na SZ :mrgreen:

Otázka do pléna:

"NAPADÁ VÁS NĚJAKÝ DALŠÍ ZAJÍMAVÝ SMĚR, KTERÝM BY SE DALO NA POLI .22LR JÍT?"

"CO VÁM NA WEBU TM CHYBÍ, O CO DALŠÍHO BYSTE MĚLI ZÁJEM?"

"NAPADÁ VÁS NĚJAKÁ DALŠÍ TEORIE, RECENZE NEBO NĚCO ZAJÍMAVÉHO, CO BY NEMĚLO NA WEBU CHYBĚT?"


Své připomínky mi pošlete do SZ, nebo můžete zde.

Uvidíme, zda spolu vymyslíme něco nového a zda to zas posuneme o chlup dále :wink:

Martin


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Haness
Příspěvky: 44
Registrován: 26 kvě 2008 16:28
Bydliště: Brno

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Haness » 28 říj 2013 18:03

Už to nešlo a i já sem něco napíšu ikdyž bych nerad zase přikldal pod kotel...

Na TM jsou jednoranky v nevýhodě i ve výhodě, jde jen o to o které položce je řeč. A i na rychlostních položkách jde s jednorankou střílet dostatečně rychle a dostat se na úroveň opakovaček.

Pokud to člověk zvládne (a nikdo mi netvrďte že to nejde) a dostane se s jednorankou na úroveň rychlosti opakovaček tak je potom ve velké výhodě. Jde jen o to jak to má kdo nastavené v hlavě. Za sebe můžu říct že i když je to třeba na zátěži dost nervózní mít vedle sebe člověka s opakovačkou tak je potom celkem zábava ho uhnánět:-D
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 28 říj 2013 18:33

Přesně tak... viděl bych to tak, že kdo chce k tématu něco říci, tak by měl odstřílet a zkusit si obě soutěže...

Kdo to dosud neudělal, tak ať nesoudí a raději mlčí...

Opět všechny k nám zvu na další sezónu, místa je stále dost a přátel pár se také zvládne :wink:

Díky za respektování!
*******

TAKŽE CO NÁM NA WEBU JEŠTĚ CHYBÍ?
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od AREYOU » 28 říj 2013 18:36

Já bych měl nápad co dát před každou položkou 20 kliků...co střelci TM na to? Po fyzické zátěži se bude jednoranka nabíjet podstatně hůře než opakovačka :D .
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 28 říj 2013 18:39

Richarde, však to spolu už dobu řešíme po SZ a napsal jsem Ti na to to, že dělám zábavu pro lidi, co chtějí s .22LR střílet jinak než mířenku a přece zábavně.

Je to soutěž pro mladé i starší, pro svobodné i pro taťky... není to pro "elitu", pro kterou své drilly (dle svých slov) děláš Ty...

Takže přestaň čeřit vody, když už dávno znáš ode mne na toto téma odpověď, díky!

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od AREYOU » 28 říj 2013 18:43

Martine sorry, ale toto nebylo nějaké čeření vody jen mě zajímalo co by na to střelci TM řekli okey vím, žes mi to již řekl v SZ, ale směřoval jsem to na střelce TM třeba by se to někomu líbilo, ale nejde mi o nějaké prudění...pokud to tak někdo bere tak sorry nebylo to tak myšleno.

Okey je fakt, že mi na drillech to máme hozeno trochu více pro "elitu" tím myslím pro jednooké mezi slepci nikoliv elitu alá 601 URNa apod.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 28 říj 2013 18:47

Právě pro tyhle střelce máme každý rok několik možnsotí vyžití - Challenge Cup, Drill kemp a také Iron mana...

Jak jsme si psali, ne každý má dno ve stejné výši, jako druhý a proto je na těchto speciálních závodech menší účast, protože přesně tak, jak jsme se o tom bavili, dorazí jen menší procento střelců, kteří jsou ochotni si takto zablbnout.

Což je dobře, protože tak to má být... ale TM je otevřená lidem a navíc nabízí i tuto možnost si zaklikovat, zaběhat, zastřílet a bavit se ještě jinak, než většina střelců na klasických závodech TM

A i za ten menší počet střelců jsem rád, protože odezva je super.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od mot » 28 říj 2013 18:47

Haness - Nikdy jsem neřekl,že střílet s jednorankou TM nejde. Jen to,že je opakovačka ve výhodě. Poskytuje větší komfort střelby v tom smyslu že poskytuje delší čas na míření. Nechceš mi doufám tvrdit,že přebiješ jednoranku stejně rychle jako opakovačku. V MaO to funguje stejně ale tam se ta výhoda rychlosti stírá tím,že se střílí na menší terče,které opakovačka zase až tak dobře netrefuje. (Mluvím o opakovačkách ZKM a CZ).
Naposledy upravil(a) mot dne 28 říj 2013 18:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 28 říj 2013 18:49

Tome, další rok si to k nám dojeď vyzkoušet a pak uvidíš to, na co Haness naráží...

Jinak Tě prosím, abysis své pohnutky a připomínky řešil přes SZ s Hanessem a neplevelil tyto stránky!
Diskuzi na téma MaO a TM považuj zde za ukončenou, děkuji!

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od mari » 28 říj 2013 18:59

Presne tak Haness.
Ten kdo to tam zvlada s jednorankou, tak jde do zavodu s jistym handicapam o kterem vi ale, zaroven vi i jak jde nekde vyuzit prednost zbrane ( ikdyz na TM podle me minoritne ). Po zavode ma urcite radost, kdyz vidi kolik opakovacek nechal za sebou.
Uplne te chapu, je to jak v MaO, kdy porazis obycejnou zkmkou radu tercovnic. Je to sice zrovna opacny priklad. Tam maji tercovnice vzdy navrch a rychla klika se ti hodi jen parkrat za rok.
Uživatelský avatar
RChlapek
Příspěvky: 292
Registrován: 02 led 2011 16:42
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od RChlapek » 28 říj 2013 19:53

Grinch píše:... je to i po dvou dnech stále bez odpovědi :mrgreen: :lol:

Zřejmě by již klasické argumenty (vycucané z prstu) neobstály proti slovům (založeným na vlastní zkušenosti), která napsal "Classic" Mari... ...
Tak kazdy nema cas tak jako ty, sledovat denne deni na foru a uz vubec malokdo ma takovou potrebu jako ty, vsechno za kazdou cenu komentovat - pokud mozno co nejvetsim poctem slov :-)

Jinak kdyz sis o to rekl, tak aniz by to bylo potreba, tak Mari ve svem hodnoceni TM perfektne vystihl podstatu souteze - je to rychle, akcni - jednoranky jsou zde ve velke nevyhode kvuli rychlosti a tim se maze jejich vyhoda v presnosti. Tim neprimo potvrdil onen argument, ktery tady trapne oznacujes za vycucany z prstu - a to ze je takto postavena soutez sita namiru presne opakovacce Anschutz 1907R.

Vic to opravdu nema smysl resit - za reakci se omlouvam, ale kdyz jsem si ted precetl ty nehorazne nesmysly, co zde zase Martin plodi - nedalo mi to.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 28 říj 2013 20:11

Jenomze Mari zaroven vystihl naprosto presne druhou vec, kterou ty prehlizis...

Vystihl to, ze omrzeni 2mm v soustrelu nehraje roli, ze je vse stejne krasne strilitelne se zkm, jako s a1907rep a ze i suhlky s dobrym strelcem dokazi splnit limity...

Vystihl tak to, co tvrdim od zacatku:
"Se vsemi zbranemi dokazes zasahnout plne bodovane zony, ale s klikou to das za minutu a s jednorankou treba za minutu a pul. Nicmene bodovy zisk je rovnocenny"

A vse je jen o strelci, jak potvrdili i kluci vyse... zalezi zda chces zvladat a chces na sobe zapracovat...

Roberte, nezbyva ti nez dojet a vyzkouset si... SRDECNE TE K NAM ZVU NA DALSI ROK A DOUFAM ZE DOJEDES, aby tyto bezpredmetne diskuze dostaly ze tve strany realny zaklad...

Do te doby prosim neposuzuj, nesud a neporovnavej TM a MaO...

Dekuji za pochopeni a preji Ti sladke sny. Ahoj

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od mari » 28 říj 2013 20:18

Nerekl bych, ze ma 1907R nejakou vyhodu. Ma stejnou vyhodu jako jina opakovacka. Soustrel 20mm zvladne stejne jako ZKMka. Uz jsem to psal na zacatku. Soutez je o lidech, o strelcich na zbrani tolik nezalezi. Presnost 1907 stejne nijak extra nepredvedes. Tech par mm o co da mozna lepsi soustrel je stejne v nestabilnich polohach mizivy naskok oproti jinym opakovackam. Extra presnych a rychlych ran je v soutezi minimum a ikdyz je vypustis s nejakou obyc flintou, tak mas stale dost prostoru body nahnat. Vidis to pres MaO bryle, takove lehce doruzova, je to ale jinak. Realita je jina.
Cekal jsem zavod taky trochu jiny, nez se o nem vsude pise. Predstava byla, neco jako zrychlena verze MaO.
Doporucuji zkusit, klkidne si vem i 1907R, necekam ale ze by ti nejak extra pomohla.

edit. tak uz jsi me predbehl
jancz3rt
Příspěvky: 4
Registrován: 05 lis 2011 10:15

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od jancz3rt » 29 říj 2013 10:07

Cau. Chtel jsem rici, ze kdyz ctu tyto diskuse tak at se snazim vice ci mene, vzdy si vsimnu toho, ze z toho vyjde to, ze TM a MaO jsou si podobne souteze, ale na druhou stranu v hodne aspektech rozdile. Me osobne, jak jsem jiz rekl, vice vyhovuje TM pro svou dynamicnost a troufnu si rici vetsi narocnost v ohledu na casovy tlak. Sam jsem zacinal s jednorankou a jelikoz jsem to nezvladal jako jini borci na TM, rozhodl jsem se jit po ZKM 456. Sice nemuzu srovnavat se Suhlkou, ale ZKM je pro me vhodnejsi. Suma sumarum, dobry strelec s jednorankou a treninkem se dokaze vysplhat na medaile.

Ted jeste jedna vec, take doporucuji vsem co nevedi co budou strilet si proste vyzkouset obe souteze. Pokud chcete dynamicnost a zivejsi strelbu, sam bych doporucil TM. Pokud chcete vice casu, vice strelby na presnost, volte MAO. Sam jsem byl na obou soutezich a me osobne vice vyhovuje TM. Vice asi nema cenu rikat. At si kazdy vyzkousi co mu vyhovuje vice.

Honza (jancz3rt)
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od qwer » 29 říj 2013 11:27

A pokud chcete ještě více přesnosti, tak vítejte v BenchRestu!!! :D :D
Odpovědět