"Takticka Malorazka" - Trebic

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od chramst » 01 říj 2013 18:15

Moderátor má železné nervy, jsem zvědav, kdy mu rupnou. Rád jsem to tu četl, ale už ne...


Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 01 říj 2013 18:26

Asi tak... je skoda ze tech par normalnich lidi na tomto foru prijde o zajimavosti a "znalosti" kvuli nam par hnidopichum, Co si tady honime trika...

S tim bohuzel musim souhlasit, ale jaxem psal... nemam rad kdyz nekdo placa kraviny a polopravdy...

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od AREYOU » 01 říj 2013 18:31

To jsi nějak Martine celé doplet, ale asi to tu nebudu zbytečně zasírat. A co se týče toho ohledně srazu Můj Glock no tak to koukám škoda, že mi nikdo nic neřekl a jak tys na to přišel vždyť si tam ani nebyl no ty seš kouzelník :lol: , ale vždy mě pobavíš....máš pravdu ty jsi totiž druhej Ježíš :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 01 říj 2013 18:52

No vzhledem k tomu, jak si od tama zase zmizel, tak ti nikdo ani nic říct nemohl :mrgreen: Vzhledem k tomu cos tam vyváděl, tak se o tom celkem v kuloárech mluvilo... nemusel jsem tam být, stačilo, co mi říkali přátelé, kteří tam byli... pokud chceš vědět více, napiš sz, tady je to OT jak Brno... (anebo si najdi svou hádku ohledně dané situace na jiném foru)

Popletené nic nemám a Ježíš nejsem, bo kdyby ano, tak by tady byla debata naprosto jiná a k věci...

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od AREYOU » 01 říj 2013 19:11

Furt nějaké OT zaklínadlo, ale aspon se tu něco děje, zase uznej, že to tady má trochu šmrc doposud jsi sem psal jen ty, teď je to tu živé.

No pokud se mám vyjádřit k našemu vztahu tak to nebylo jak jsi psal, ale...ano z druhé soutěže TM jsem po dostřílení poslední položky odjel se slovem "dnes mi to nejde" a taky jsem tam měl slečnu a ta furt mě hnala, že to stejně na bednu nebude (střílel jsem jak Lojza skončil jsem na 5 místě myslím), ale na další kolo jsem dojel, mě si nasral tím, žes mi volal na mobila řval si namě jak na haranta jaktože jsem nepotřásl rukou vítězi a jel domů bez rozloučení na to jsem ti řekl, že jsou mě ti lidi na TM u prdele, že jsem si zaplatil odstřílel a jel domů a že na TM nejezdím protože tam jsou jak ty tvrdíš báječní lidé, ale pro medajle a zastřílet si. To ohledně Můj Glock tu řešit nebudu jelikož nejsem na foru můj Glock tak mi to připadne úplně mimo, ale pokud tu někdo je kdo ke mě něco má ze srazu můj Glock klidně do mě :-).

Já po těch 3 letech se tomu už jen směju a beru to opravdu s nadhledem a že jsem konfliktní típek ano to jsem nemám potřebu se zalíbit všem a pokud si myslím, že je někdo blb tak se s ním bavit nebudu, proč taky a nebo mu to dám patřičně sežrat!

A co jsem tam na tom srazu můj Glock měl vyvádět to by mě zajímalo, on ti někdo něco povídal a ty to zde dáváš jako pravdu a přitom si tam nebyl no pěkné tak co ti kdo říkal?
Naposledy upravil(a) AREYOU dne 01 říj 2013 19:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Artifex » 01 říj 2013 19:15

Obrázek
Opice je tu a má už toho plné zuby.
Grinch 14 dní
AreYou 14 dní
RChlapek 14 dní


Příště budou banány s olovem=ostré pro případné hádaly. Hádejte se v SZ.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Kubajzz » 03 říj 2013 21:00

mari píše:Jeste jedna pripominka k hodnoceni. Hodnoceni ktere je v TM se pouziva i u jinych zavody, treba i u HFT. Kdo nastrilel max polozky ma 100% ostatni mene.
...
Já bych jenom dodal, že u HFT se to nepoužívá pro vyhodnocování jednotlivých závodů, protože počet bodů je jasný, ale pro porovnávání více závodů v sezóně, jelikož v opačném případě kdyby se jelo podle bodů, tak by vítězství v obtížnějším závodě (vítr, déšť, vzdálenosti, atd...) mělo menší cenu. A to v případě procentuálního vyjádření v poměru k vítězi neplatí, takže je to spravedlivější.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od mari » 26 říj 2013 22:33

Zde i jinde probehlo mnoho diskuzi, spise dohadu o soutezi TM a Mao, jejich podobnosti, slozitosti, objektivnosti,.... Proste co je lepsi :)
Pokud to dopadlo dobre (bez ovoce), diskuze koncila slovy: prijed nekdy k nam vyzkousej to ci ono a uvidis.
Po dlouhem premlouvani sebe sameho, zejmena z casovych duvodu jsem se konecne asi po rocni pozvance od Martina dostavil na TM do Trebice. Jakozto nekolikalety strelec MaO v kategorii klasik ( jiz neexistujici) jsem ocekaval podobny zavod. Na prvni pohled se mi zdalo TM a MaO velmi podobne. Jsou si v hodne vecech podobne, ale zaroven strasne rozdilne. Podobnost je jiste ve zbranich, spise tedy pouze v razi 22 LR a v pouziti optiky na zbrani. Podobne jsou i terce a lehce i jednotlive polozky. Stejny je i smer strelby, proste k terci :) , ale fylozofie celeho zavodu je absolutne odlisna.
Mate vyladenou 1913, vybrane serie, umite strilet limitni soustrely z perfektni polohy a s dostatkem casu? Tak to pro Vas rozhodne tato soutez neni.
Po me prvni navsteve jsem zjistil, ze zde hraje nejvetsi prim sam clovek. Pote az vybaveni. Na to aby clovek slusne nastrilel, mu staci vseobecne zkusenosti ve strelbe, ne jen umet strilet vleze, nebo bagu.
Sam jsem si to zkusil na vlastni kuzi, kdy bez jakehokoli treninku se mi nektere polozky povedly celkem nastrilet v pohode, aniz bych je nekdy videl. Proste stacilo zurocit zkusenosti z jinych zavodu a celkove ze strileni. Terce jsem v realu videl poprve az na strelnici a tak jsem varil tak trochu z vody. Ikdyz jsem vecer pred zavodem projel pravidla, tak nazivo je to vzdy trochu jine. Mel jsem tam ale stale dost informaci od kolegu, jak na to a navic jsem sel do druhe rundy, takze jsem cosi i okoukal. Pri samotne strelbe jsem byl ale dost prekvapen tempem a rychlosti polozek.
Nektere polozky, na kterych jsem obzvlast vyhorel by chtely potrenovat, nebo si je alespon predem zkusit. Preci jen strelba se zbrani na boku neni vsedni zalezitost, stejne jako vyhledavat cile na ciste predloze ( v mem pripade s duplexem :) ) Tak treba priste. Nejel jsem ale se zadnyma ambicema, proste jsem to jel jen zkusit. Proto zadna priprava. Popravde receno, ani jsem moc neocekavl, ze me to chytne. Mam radeji tu presnost, ale zjistil jsem ze ozeleni 2mm v soustrelu v TM vyrazne dovazuje akcnost disciplin.
Po skonceni zavodu jsem si cim dal tim vic uvedomoval, ze TM je od MaO opravdu hodne odlisna. Vymluvy na spatne strelivo, na padaky, teplotu,vetrik ,... to zde neexistuje. Cas je tak napjaty, ze neni moc prilezitosti behem strelby badat zda byl spatny naboj, nebo fouklo, nebo jsem jen lepml a neumim. Clovek proste musi strilet, podat maximalni vykon a az potom premyslet cim byla zpusobena minela.
Dle me je v TM velka vyhoda vlastnit opakovacku. Zvlast odivuji kluky s jednorankama, co jsou schopni natrenovat techniku prebijeni tak, ze opakovackam konkuruji. Pred nima klobouk dolu. Z meho pohledu ani nevim proc bych si na tuto soutez jednoranku bral. Dle me je to jen handicap a poradne se jeji presnost zde nevyuzije. Terce jsou dost velke na to je spolehlive zasahovat solidni klikou.
Zavod je celkem vsestrany, rychly, pro nekoho treba i fyzicky narocny. Chapu tedy, ze to nemusi vyhovovat kazdemu a proto budme radi ze mame i jine discipliny jako je Mao, kde muzem uplatnit nase pistaly a vyzdimat z nich maximum v ponekud vychazkovejsim tempu.
Co se mi opravdu libilo je strelba se spotterem. Je to bezva oziveni. Neco podobneho jsem videl pouze na veo.
Urcite doporucuji TM zkusit, stejne tak ale i MaO, aby se clovek nasel sam.
Pokud ale nekdo preferuje klid, cas na strelbu a presnost na konstrukcni hranici naboje 22LR, tak pro nej urcite TM neni a mel by jit spis smerem k benchrestu, nebo MaO. Stejne tak vozit do Trebice Kelby s Liljou a Marchem nema cenu. Stejne to tam nevyuzijete, ve stoje bez opory Vam to s tim pujde stejne jak s jetou sestkou :)

Diky za zavod a treba nekdy priste :wink:
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od PEPAN » 26 říj 2013 23:03

jo nejhorší je do třebíče se dokopat, když se tam dostanu vždycky si to užiju, vlastně nevím jestli TM v mém žebříčku něco konkuruje. Vyhledávat nekompromisně pouhou přesnost je dost omezený si myslim, hlavně odladěnou pušku dáš uklízečce, řekneš co a jak a trefuje :) Tady je mnohem větší prostor se něco naučit a to jak pro úplné začátečníky..
A řešit přesnost u ráže u které do patrony nevlezeš mi přijde stejně nešťastný- kompromisy, neni to nic levnýho a o tom snad malorážka je
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 28 říj 2013 10:34

Kluci díky, za slova, která mne velmi těší! Jsem rád, že jste si to u nás užili a doufám, že i další rok užijete!

Zároveň koukám, že když to konečně někdo (kdo má co relevantně říci a kdo doopravdy nestranně vidí do problematiky obou soutěží, kdo je absolvoval obě) napsal tak, jak to ve skutečnosti je a jak to všichni z TM vidíme již dávno, tak že je to i po dvou dnech stále bez odpovědi :mrgreen: :lol:

Zřejmě by již klasické argumenty (vycucané z prstu) neobstály proti slovům (založeným na vlastní zkušenosti), která napsal "Classic" Mari... a ono je to vlastně lepší...

Nicméně teď k těm důležitým věcem...

Tuto sobotu 26. října se u nás uskutečnil POSLEDNÍ ZÁVOD ROKU 2013, tedy máme za sebou již TŘETÍ SEZÓNU, JIŽ 34 ZÁVODŮ u nás v Třebíči, které si vyzkoušelo celkem 64 STŘELCŮ Z CELÉ REPUBLIKY, což mne velmi těší!

Doufám, že i další rok budeme mít minimálně stejnou účast a že se mi povede naskládat závody tak, jak to bylo sezóny minulé, kdy bude Liga po celý rok.

Dále doufám, že se mi opět povede navázat další spolupráci s novými sponzory a že dokážeme opět vymyslet nějaký sponzorský seriál závodů, jako tomu bylo letos s Kerberos Cupem.

Ještě jednou díky všem za podporu, za výbornou spolupráci a díky všem kamarádům, kteří k nám jezdili! Uvidíme se zas v březnu, kdy začne Liga anebo možná v zimě, když bude čas a chuť si sáhnout na naše zmrzlé dno sil :mrgreen:

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od mot » 28 říj 2013 15:13

Nedá mi to abych přece jen neodpověděl. Dřív nebylo třeba,protože Mari napsal v podstatě to,co jsem někde ve vlákně MaO shrnul do jedné věty. Že MaO je víc o přesnosti a TM víc akčnější. Nevím nic o něčem co by bylo vycucané z prstu. Naopak i onen nestranný Mari potvrdil,že v TM jsou jednoranky v nevýhodě ale ty od začátku tvrdíš,že není rozdíl mezi jimi a opakovačkami. Takže neříkáš pravdu ty sám.
Ale aby nedošlo ke zdání že se snažím vyvolat hádku. Vůbec ne. Jen jsem musel reagovat na tvoje nadšení z příspěvku Mariho ,jako by jeho názor byl nějak , ve své podstatě , výrazně jiný než náš (MaO). Chtěl jsem to jen uvést na pravou míru.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 28 říj 2013 15:54

Ale Tome, nikdy jsem nenapsal, že jsou jednoranky ve výhodě!

Naopak jsem napsal, že u nás mají střelci se ZKM 456 stejné šance, jako střelci s přesnějšími jednorankami! Že jsou cíle dostatečně velké a že nezáleží, zda zbraň střílí 10 nebo 20mm ops, že i tak získává max bodů za zásah.

Že nezáleží na zbrani ale že záleží na tom, jak se každý střelec k tomu postaví! Napsal jsem, že střelci se všemi zbraněmi mají stejnou šanci vyhrát. Ale není to jen o zbrani! Přesně jak napsal Mari...

A to mi bylo soustavně vytýkáno, že to pravda není... a najednou takový obrat? :mrgreen:

Je to o tom, že pokud chci střílet jednorankou, tak musím zamakat - fyzicky si sahnout na dno a natrénovat tak, abych i ve stoji bez opory dokázal přebíjet stejně rychle jako opakovačky a abych dokázal to,co oni... A to se u nás děje a kluci to zvládají, jdou do toho srdcem s jednorankami, protože chtějí, protože je baví posouvat své hranice, trénovat a něco si dokázat...

Ano, dokázat něco sobě a nenechat za sebe střílet jenom zbraň... což u nás, jak Mari správně napsal, nestačí...

Zkráceně abys to pochopil, Martin K. u nás dokáže se svou jednorankou úspěšně konkurovat nejlepším klikám (jak Mari správně napsal), dokáže většinu z nich pokořit, dokáže vyhrát závody... a to jen proto, že na sobě zamakal, natrénoval a zjistil, že to jde...

Naopak si nedovedu představit Tebe, že bys takhle dokázal na sobě zamakat ... dřít se, potit se u střelby... a proto je tu MaO... pro střelce jako Ty, kteří raději střílí v klidu, beze spěchu a bez námahy a jde jim o přesnost a o posouvání hranic možného a spíše nemožného na poli .22LR. Což je jiný level, na který zas někteří jiní střelci nemají...

Proto jsem rád za obě soutěže, protože tak dokáží pokrýt poptávku všech kategorií střelců - akčních k nám a těch pohodlnějších "přesnostchtivých" na MaO

A tak to má být... každý má mít možnost si vybrat, co se jeho srdci líbí více...

Moje připomínka byla k tomu, že se házely TM a MaO do jednoho pytle, ale tak to být nemá, jedná se o dvě naprosto odlišné soutěže pro naprosto odlišné způsoby střelby...

A je jen na střelcích, jak se k tomu postaví a co si budou střílet. Díky Tome za comment, vždy Tě tu rád uvidím, abys i Ty věděl, o čem to vůbec je.


Všechny z MaO srdečně zvu na sezónu 2014 k nám do Třebíče, aby si vyzkoušeli i něco jiného, dokázali pak relevantně přemýšlet a argumentovat... Do té doby jsou jakákoli další slova a argumentace zbytečná, díky za pochopení
:mrgreen:

Jinak možná naplánuji nějaké zimní kolo TM, tak můžete zkusit vysočinskou zimu. Ale pozor na teplotu - nemusí to pak chodit na flek :mrgreen:

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od AREYOU » 28 říj 2013 16:11

Tohle mě zaujalo "tak musím zamakat - fyzicky si sahnout na dno" a ještě "dřít se, potit se" taky nechci žádné hádky, ale tato tvrzení jsou trochu přehnaná nemyslíš, já si pod pojmem fyzicky sáhnout si na dno představuji něco hodně, ale opravdu hodně náročného, ale je možné, že pro někoho TM je fyzicky dost náročná např. pro gaučové střelce nebo pojídače koblih?!
Můžeš specifikovat kde si střelec sáhne na své fyzické dno, myslím u které položky?

PS : nicméně k nařčení co se dělo na srazu můj Glock si se do dnešního dne nevyjádřil měl jsi prostor zde http://forum.mujglock.com/post121756.html#p121756 a žádal jsem tě i v SZ, takže toto tvrzení beru jako vycucané z prstu.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 28 říj 2013 16:19

Richarde v tomhle s Tebou musím souhlasit...

Doopravdy má každý své "dno" někde jinde, přesně jak říkáš... znám lidi, kteří mají dno už jenom tam, když musí zvednout zbraň ze země, ale znám i lidi, jejichž dno je tak hluboko, že tam ze svého dna ani nevidím :mrgreen:

Takže pro někoho natrénovat s jednorankou přebíjení, jako s opakovačkou je pohoda, ale pro někoho, komu byl ten text určen, jsem přesvědčen, že je to peklo na zemi (protože znám a vím, jak střílí) :wink:

Nic proti tomu, však oba píšeme, že má každý své dno někde jinde a proto nám každému vyhovuje něco jiného... a tak to má být...

K tomu druhému - sem to nepatří, tak to tu nebudeme řešit.

Naopak Tě poprosím - jsem teď v Brně denně, takže budu rád, když přijmeš mé pozvání na některý náš sraz v hospůdce, kde si můžeme pokecat z očí do očí a kde mi nebude dělat problém si s Tebou upřímně popovídat :lol:

Doufám, že neodmítneš! Tady nebudeme opět kazit lidem den, tak snad to chápeš...

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od AREYOU » 28 říj 2013 16:21

Grinch SZ
Odpovědět